1 : 3
Wisła KrakówWisła Kraków
1. połowa0 : 2
94'

Damian Primel paruje strzał Gieorgija Żukowa i sędzia gwiżdże po raz ostatni. Wisła Kraków wygrywa w 1/32 finału Pucharu Polski ze Stalą Mielec (3:1)

93'

Maciej Jankowski w roli lewoskrzydłowego pola karnego podaje przed pole karne do Grzegorza Tomasiewicza. Ten przepuszcza do Maksymiliana Sitka, a ten uderza z ok. 18 metrów wysoko nad bramką.

92'

Przerwa w grze. W ferworze walki i górną piłkę Piotr Starzyński "nadział się" na bark Albina Granlunda. Z tamponami w nosie młodzieżowiec Wisły przez moment poza boiskiem, więc siły na murawie wyrównały się.

91'

Piłkarze Adriana Guli wywalczyła rzut wolny z prawej strony, w połowie odległości między linią boczną pola karnego a linią boczną boiska. Stały fragment gry nie przyniósł jednak zagrożenia pod bramką gospodarzy.

90'

4 minuty doliczone do drugiej połowy.

89'

Dawid Szot zastępuje Konrada Gruszkowskiego. To ostatnia zmiana w ekipie Wisły.

85'

Jan Kliment mógł, a właściwie powinien, ... wyzerować swój bilans bramek w dzisiejszego spotkaniu! Znalazł się w sytuacji sam na sam z Damianem Primelem, ale nie zdołał jej wykorzystać!

82'

.. a za Mateusza Młyńskiego na murawie melduje się Piotr Starzyński.

82'

Patryk Plewka zmienia Aschrafa El Mahdiouiego.

80'

Za to gospodarze byli bliscy strzelenia bramki kontaktowej! Dośrodkowanie z lewego narożnika na dalszy słupek do niepilnowanego Albina Granlunda, który nie zdołał opanować opanować piłki i łapie ją Mikołaj Biegański!

77'

Po dośrodkowaniu z lewej strony zakotłowało się w polu karnym Stali. Ostatecznie piłka znalazła się pod nogami Serafina Szoty, który uderza nad poprzeczką.

76'

Ostatnia zmiana w Stali: Konrad Guca zastępuje Dawida Korta.

74'

... a za Yawa Yeboaha pojawia się Dor Hugi.

74'

Podwójna zmiana w Wiśle: Stefan Savić zastępuje Michala Skvarkę...

73'

YAW YEBOAH NIE MYLI SIĘ!!!

Spokojne wykonana "jedenastka". Płaskie uderzenie tuż przy prawym słupku, zmylony Damian Primel rzucił się w stronę lewego!

72'

A jednak zmiana decyzji! Rzut karny dla "Białej Gwiazdy"!

71'

Yaw Yeboah faulowany w "szesnastce", ale sędzia wskazuje na rzut wolny tuż przy linii bocznej pola karnego.

69'

Ostre dośrodkowanie z rzutu wolnego i piłka po niefortunnej główce Jana Klimenta wpada do siatki tuż przy prawym słupku!

69'

CO ZA PECH JANA KLIMENTA! SAMOBÓJ!!!

68'

Yaw Yeboah upomniany żółtą kartką za faul.

67'

Łukasz Seweryn zastępuje Konrada Wrzesińskiego.

65'

Serafin Szota mógł po raz drugi znaleźć drogę do siatki! Po rzucie rożnym dostaje piłkę w polu karnym i uderza w stronę prawego górnego rogu. Po główce Marcina Flisa jest "tylko" rzut rożny.

63'

... a za Adriana Szczutowskiego pojawia się Maksymilian Sitek.

63'

Podwójna zmiana w Stali: Maciej Jankowski zastępuje Kokiego Hinokio...

61'

Michal Skvarka dostaje piłkę na 12. metrze, ale uderza wysoko nad bramką!

60'

Bez zagrożenia pod bramką Stali.

59'

Nieudany strzał Jana Kliemnta. Ostatecznie Wisła ma rzut rożny.

55'

"Cięte" zagranie z głębi pola w "szesnastkę" do Mateusza Młyńskiego. Wyskoczył wysoko Bożidar Czorbadżijski, który głową trącił piłkę do własnego bramkarza.

53'

Aschraf El Mahdioui uderza zza pola karnego i Damian Primel kapitalnie interweniuje!

49'

Michal Skvarka uderza z pola karnego w stronę dalszego, lewego dolnego rogu! Pomylił się nieznacznie!

46'

Mikołaj Biegański bez wysiłku łapie piłę po dośrodkowaniu z bocznego sektora.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

46'

Grzegorz Tomasiewicz zmienia Macieja Urbańczyka.

21:25

Wracamy do Mielca, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 1. rundy Pucharu Polski Polski między Stalą a Wisłą Kraków. Po pierwszej połowie prowadzą goście i na dodatek będą grać w przewadze jednego zawodnika.

45'

Koniec pierwszej połowy. Stal nie dość, że przegrywa z Wisłą Kraków po bramkach Mateusza Młyńskiego i Serafina Szoty w ciągu 4 minut, to jeszcze gra w "dziesiątkę" po czerwonej kartce Kamila Kościelnego

44'

Kapitalna interwencja Damiana Primela ratuje Stal przed utratą trzeciego gola! Bliski szczęścia był Konrad Gruszkowskiego po uderzeni z "szesnastki"!

42'

Mateusz Młyński był bliski dubletu! Piłka po jego strzale głową obija poprzeczkę mieleckiej bramki!

40'

Yaw Yeboah zdecydował się na strzał z dystansu. Został jednak zablokowany.

38'

Zbyt głębokie zagranie Konrada Gruszkowskiego w "szesnastkę" Stali. Piłkę łapie bramkarz.

37'

Ruszyli teraz do przodu zawodnicy Adama Majewskiego. Po dośrodkowaniu z lewego narożnika Marcin Flis główkuje minimalnie niecelnie!

35'

Damian Primel łapie piłkę po dośrodkowaniu Aschrafa El Mahdiouiego.

34'

Mateusz Młyński wywalczył rzut rożny.

31'

W ostatniej chwili Maciej Urbańczyk blokuje strzał Jana Klimenta zza pola karnego.

28'

CZERWONA KARTKA DLA KAMILA KOŚCIELNEGO!!!

Coraz trudniejsza sytuacja Stali w tym spotkaniu! Kamil Kościelny "przysnął" i musiał się tratować faulem na rozpędzonym Janie Klimencie!

24'

Obrona Stali poradziła sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego, ale poprawka była zdecydowanie lepsza! Zagranie z lewej strony na dalszy słupek do Serafina Szoty, który "szczupakiem" wpisuje się na listę strzelców!

24'

SERAFIN SZOTA PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

22'

Jan Kliment w roli głównej! W pierwszej akcji był na spalonym, ale po chwili jego próbę powstrzymała obrona.

20'

Yaw Yeboah podaje w "szesnastkę" do Mateusza Młyńskiego, który zgubił rywala i huknął nie do obrony "!

20'

GOL DLA WISŁY! STRZELCEM MATEUSZ MŁYŃSKI!!!

17'

Rajd Konrada Wrzesińskiego prawą stroną nie przyniósł powodzenia.

15'

Michal Skvarka uderza głową po dośrodkowaniu Konrada Gruszkowskiego. Damian Primel spokojnie łapie piłkę.

15'

Matej Hanousek włączył się do akcji lewą stroną i wrzuca na bliższy słupek. Gieorgij Żukow decyduje się na strzał bez przyjęcia i posłał piłkę obok lewego słupka.

14'

Pierwsza o kilku minut ofensywna akcja Wisły przerwana gwizdkiem sędziego. Spalony.

12'

Zakotłowało się w polu karnym "Białej Gwiazdy"! Koki Hinokio szukał miejsca do oddania strzału, ale sytuację wybija obrona gości wybiciem na uwolnienie.

10'

Po chwili Dawid Kort przenosi piłkę nad poprzeczką po uderzeniu z dystansu!

9'

To powinien być gol dla Stali! Koki Hinokio ruszył do pressingu i od razu podaje do Adriana Szczutowskiego. Ten nienaciskany przez nikogo uderza nad poprzeczką!

8'

Konrad Gruszkowski chciał ruszyć prawą stroną. Marcin Flis skutecznie go przyblokował, pozwalając bramkarzowi złapać piłkę.

6'

Czujny Mikołaj Biegański interweniuje przed własnym polem karnym.

5'

Konrad Wrzesiński wrzuca z prawej strony w pole karne gości. Pewnie głową interweniuje Serafin Szota.

4'

Damian Primel broni uderzenie Aschrafa El Mahdiouiego z linii 16. metra.

2'

Źle rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę Stali. Dalekie zagranie na wolne pole do Adriana Szczutowskiego, który nie zdołał opanować piłki w polu karnym Wisły .

1'

Konrad Gruszkowski szukał miejsca do dośrodkowania z prawej strony. Nie znalazł, za to nabijając rywala wywalczył rzut rożny.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

20:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

19:55

Rezerwowi Wisła: Kieszek, Mehremić, Hugi, Frydrych, Szot, Starzyński, Savić, Plewka, Brown Forbes

19:53

Rezerwowi Stal: Gliwa, Seweryn, Żyro, Jankowski, Sitek, Tomasiewicz, Matras, de Amo Perez

19:47

19:44

Nie najlepsze nastroje są również w Mielcu, bo Stal uległa w ostatniej kolejce na własnym boisku Rakowowi Częstochowa 0:3, choć ponad 20 minut grała w przewadze jednego zawodnika.

19:42

Mielczanie mają jeszcze świeżo w pamięci ostatni pojedynek z „Białą Gwiazdą”, bo doszło do niego 13 sierpnia. Wtedy, przy ulicy Solskiego, lepsza okazała się drużyna Adama Majewskiego (2:1). Czy więc i teraz to w niej należy upatrywać faworyta? Mimo wszystko nie. Krakowianie są naprawdę klasowym zespołem, a do tego mają coś do udowodnienia. I tu już nawet nie chodzi o przegraną z tamtego miesiąca, a o tę ostatnią, jakiej doznali w Poznaniu. Porażka 0:5 była pewnego rodzaju upokorzeniem dla wszystkich związanych z Wisłą, a więc należy się spodziewać bardzo zmotywowanego rywala, który zechce zmazać plamę.

19:35

Witamy! Piłkarze Stali i "Białej Gwiazdy" do środowego starcia przystępują po nieudanych występach w lidze. Który zespół podniesie się w pucharowym spotkaniu? Początek meczu w środę o godz. 20:30. Relacja live w GOL24.pl!