Czwartek, 30 września 2021, godz. 18:45
1 : 0
Leicester CityLeicester City
90'

KONIEC! KONIEC! KONIEC! Legia Warszawa pokonuje Leicester City 1:0 i po dwóch meczach ma komplet punktów w grupie!

90'

Mladenović z kartką.

90'

Niecelna wrzutka z lewego skrzydła. Miszta od bramki, 60 sekund do końca.

90'

Piętką odegrał do Daki Castagne, ale Wieteska był czujny i wybił piłkę przed siebie.

90'

Groźna akcja gości, prostopadłe zagranie do Maddisona, który uderza tylko w boczną siatkę!

90'

Nieprawdopodobne! Kolejna kontra warszawiaków, kolejna mocna piłka do Kastratiego. Tym razem skrzydłowy szukał podania, znalazł Pekharta, który z 10 metrów huknął wysoko nad poprzeczką. To się zaraz może zemścić.

89'

Jak to nie wpadło!? Perfekcyjna kontra legionistów, Rafa Lopes wypatrzył wbiegającego przed obrońców Kastratiego. Mocne podanie do Kosowianina sprawiło, że żaden z obrońców nie zdołał dogonić piłki, a ten minął sobie obrońcę i w sytuacji sam na sam uderzył w Schmeichela tak, że futbolówka odbiła się jeszcze od słupka. Co za sytuacja dla mistrzów Polski.

88'

Pekhart nie chciał rozwinąć ataku przeciwników i pociągnął jednego z nich za koszulkę.

86'

Znowu bliscy gola goście! Po wrzutce z prawego skrzydła źle interweniowali obrońcy Legii, do piłki dopadł Maddison, ale jego strzał wybronił niemal z linii bramkowej Wieteska!

84'

84'

Zamieszanie przy zmianie Emreliego. Maddison i napastnik Legii ukarani kartkami za spięcie w polu karnym.

83'

Pekhart w miejsce Emreliego.

82'

Rafa Lopes w miejsce Josue.

82'

Kontra Legii, Emreli postanowił sam zakończyć akcję. Uderzenie z dystansu zablokowane. Kastrati czekał na podanie i ma wyraźne pretensje do kolegi z drużyny.

81'

Emreli ograł trzech rywali jednym zwodem, ale arbiter odgwizdał rzut wolny dla gości!

80'

Kharatin i Abu Hanna na raty poradzili sobie z Tielemansem.

80'

Miszta był przed napastnikiem i szybciej dobiegł do prostopadłej piłki.

79'

Abu Hanna zastąpił kontuzjowanego Johanssona.

78'

Lookman w miejsce Amarteya.

77'

Wrzutka z rzutu rożnego, którą z łatwością wybija Jędrzejczyk.

75'

Wymanewrował obrońców Legii Tielemans. Minął aż trzech obrońców i dopiero Johansson zdołał zablokować jego niskie dośrodkowanie.

74'

Wrzutka na Dakę, który z 16 metrów uderza przewrotką! Wysoko nad bramką.

72'

Kastrati faulował Maddisona. Jest szansa dla gości.

70'

Joker w talii Michniewicza wchodzi na boisko. Lirim Kastrati w miejsce Andre Martinsa.

69'

Dogranie do Daki, który został potrojony i ostatecznie nie strzela nawet w bramkę.

68'

Mladenović blokuje kolejną wrzutkę.

67'

67'

Dewsbury-Hall schodzi, wchodzi Maddison. Nie ma już również na boisku Ayoze Pereza. Wszedł za to Barnes.

66'

Nieprawdopodobna interwencja Miszty! Korner, bita piłka w pole karne Legii i najwyżej do główki wyskoczył napastnik Leicester, ale znakomicie obronił to młody golkiper gospodarzy. Intuicyjna interwencja, która na ten moment ratuje Legię przed remisowym wynikiem.

65'

Nawrocki powstrzymał wślizgiem dośrodkowującego Thomasa.

65'

Mladenović powstrzymany przez dwóch obrońców w rajdzie na lewym skrzydle.

63'

Niecelnie Martins do Mladenovicia, Legia znów w defensywie.

61'

Ostry faul Jędrzejczyka. Obyło się bez kartki. Gościom się spieszy i nie ustawiają piłki do stałego fragmentu, a szybko zaczynają rozgrywać piłkę i rozszerzać pole gry.

60'

Legioniści mocno atakowani już na własnej połowie. Teraz Nawrocki ratował się wybiciem piłki daleko przed siebie.

59'

Castagne i Perez atakowali prawą stroną, ale lepsi są w defensywie legioniści.

58'

Slisz zagrał prostopadle do Emreliego, ten chciał wrzucić piłkę w pole karne, ale Schmeichel wyczuł jego intencje i bez problemu złapał ją.

57'

Rzut wolny dla gości. Dewsbury-Hall uderza prostu w mur, od razu dobija, ale ponownie piłka w murze.

54'

Daka dostał piłkę w polu karnym, siłował się z Jędrzejczykiem i oddał strzał na bramkę, ale za lekki i nie miał problemu z interwencją Miszta.

53'

Kartka dla Josue za taktyczny faul.

51'

Ależ uderzenie Emreliego! Napastnik Legii wziął sobie obrońcę na plecy, obrócił się z piłką i huknął z 25 metrów. Tuż nad bramką Schmeichela!

49'

Arbiter przerwał grę, aby pozwolić VAR na analizę sytuacji. Gramy dalej!

48'

Piłka w siatce Miszty, ale obrońca Legii był faulowany i uderzenie Pereza nie zostało uznane.

47'

Rzut wolny na lewym skrzydle dla gości. Centruje Dewsbury-Hall, wybija piłkę na korner Emreli.

46'

Zaczynamy drugą połowę spotkania.

45'

Koniec pierwszej połowy.

44'

Legia coraz głębiej cofnięta na własnej połowie. To się może źle skończyć.

42'

Mogło być już 1:1! Prosta strata Legii kończy się szybkim atakiem gości. Tielemans zagrał do Daki, ten wypatrzył wchodzącego w pole karne Pereza i tylko jego nieskuteczność uratowała Legię przed utratą bramki!

40'

Dobra interwencja we własnym polu karnym Nawrockiego, który powstrzymał Dakę. Ten już czaił się na posłaną na dalszy słupek futbolówkę. Nabiegał na potężne uderzenie, ale został skutecznie uprzedzony.

37'

Amartey wygrał pojedynek z Martinsem na lewej stronie boiska.

35'

Castagne próbował dośrodkować w pole karne na swojego partnera, ale Miszta pewnie chwycił futbolówkę.

34'

Lecimy dalej! Strata Leicester na własnej połowie. Kompletnie pogubił się angielski zespół w ostatnich minutach.

32'

Emreli poszedł pressingiem na rywali, odebrał im piłkę i urwał się obrońcom. Uderzenie na dalszy słupek okazało się nie tylko celne, ale i trudne do wyjęcia dla Schmeichela! Mamy 1:0 dla mistrzów Polski!

31'

GOOOOOOOOOL! MAHIR EMRELI!

28'

Slisz zdecydował się na strzał z dystansu po odbiorze piłki w środkowej strefie.

26'

Zmarnowana okazja Emreliego! Napastnik nie trafił z kilku metrów w bramkę! Po ładnej akcji gospodarzy nawet gdyby padła bramka, nie byłaby uznana, bo wcześniej na spalonym był Slisz.

24'

Zablokowane dośrodkowanie Johanssona z prawej flanki.

20'

Thomas faulował Johanssona. Jest pierwsza kartka w tym meczu.

18'

Goście atakują wysokim pressingiem. Nieco zwolniła teraz Legia, choć utrzymuje się przy piłce.

16'

Mladenović sprytnie zagrał pod faul i piłkarze Leicester kończą swój atak na skrzydle.

14'

Soyuncu asekurował swoją lewą stronę i powstrzymał on Johanssona. Nie na długo, bo Wojskowi wciąż przy piłce.

13'

Świetnie zablokował podanie Nawrocki, Emreli zagrał pod faul i legioniści są już w ataku.

11'

Wrzutka z rzutu rożnego, Miszta minął się z piłką, ale ta odbiła się od Ayoze i wpadła polskiemu bramkarzowi do koszyczka. Furę szczęścia miała teraz Legia.

9'

Pierwsza akcja gości, uderzenie Pereza z pola karnego zablokowane przez Nawrockiego.

6'

Johansson znów uciekł rywalowi, poszedł odważnie skrzydłem i dośrodkował piłkę przed pole karne do Martinsa. Ten miał dużo czasu, by przygotować sobie futbolówkę do strzału, uderzył jednak od razu i nie miał problemu z interwencją Schmeichel.

5'

To samo zagrali rywale Legii, ale piłka opuściła boisko, zanim trafiła do Dewsbury-Halla.

4'

Próba dalekiego zagrania na prawe skrzydło, ale obrońcy gości zdołali to zablokować.

3'

Nie ma karnego, gramy dalej.

3'

Obrońca Leicester mógł zagrać ręką po strzale Johanssona. Arbiter sprawdza tę sytuację na VAR.

2'

Znakomita akcja Legii! Johansson wyrósł Soyuncu zza pleców, dopadł do futbolówki i wpadł w pole karne, ale jego uderzenie było zablokowana. Poprawka Josue również nie znalazła drogi do bramki. Ale świetnie pokazali się teraz w ofensywie mistrzowie Polski.

18:46

Angielscy zawodnicy klęknęli na murawie i przy gwizdach warszawskich kibiców zaczęli spotkanie.

18:43

Zawodnicy wychodzą już na murawę. Za momencik zaczynamy.

18:39

W ekipie Leicester z optymalnego składu brakuje m.in. Pereiry, Vestergaarda, Bertranda, Maddisona i Vardy'ego.

18:36

Z przewidywanego przez nas składu Legii mamy skuteczność na poziomie 11/11. A więc mistrzowie Polski zagrają dzisiaj w takim składzie: Miszta – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki - Johansson, Slisz, Martins, Charatin, Mladenović - Josue - Emreli

18:33

W drużynie Leicester nie zagra pauzujący za czerwoną kartkę defensywny pomocnik Wilfried Ndidi. Z meczu przy Łazienkowskiej wyeliminował się również Kelechi Iheanacho. Nigeryjczyk zabrał zły dokument i nie został wpuszczony do Polski.

18:29

Trener Legii w ostatnich dniach miał nad czym myśleć. W sobotę stołeczny zespół przegrał z Rakowem Częstochowa 2:3. Była to już czwarta ligowa porażka w siódmym spotkaniu. Co gorsza ze składu wypadło dwóch czołowych zawodników. Przeciwko Leicester nie zagra Artur Boruc, którego zastąpi młodzieżowiec - Cezary Miszta. Zabraknie także Luquinhasa. Brazylijczyk nie wrócił jeszcze do pełni sił po urazie mięśniowym. Pod pewnym znakiem zapytania stoi występ Andre Martinsa.

18:25

W czwartek "Lisy" z pewnością będą chciały poprawić swoją pozycję w tabeli. - Ktoś powie, że nie mamy szans, patrząc na wycenę kadry w wysokości 550 mln euro przy 126 mln Legii. Jednak chociażby mecz Realu Madryt z Sheriffem Tyraspol (1:2) pokazał, że pieniądze na boisku nie grają - zaznaczył Czesław Michniewicz. - Po analizie gry Leicester widać różnicę poziomów. Widać szybkość podejmowania decyzji, technikę, operowanie piłką, tempo. To jest wszystko imponujące. Mamy pełen obraz tego zespołu, bo wymieniliśmy się materiałami z Napoli - dodał szkoleniowiec.

18:21

Legia zanotowała udany powrót do fazy grupowej Ligi Europy. W Moskwie rozprawiła się ze Spartakiem 1:0 po golu Lirima Kastratiego. Do kolejnego starcia przystąpi z pozycji lidera grupy C, bo w drugim spotkaniu Leicester City zremisowało z Napoli 2:2.

18:17

Piłkarze Czesława Michniewicz w pierwszej kolejce Ligi Europy ograli w Rosji Spartaka. W czwartek poprzeczka pójdzie w górę. Rywalem Legii będzie piąta siła zeszłego sezonu Premier League.