Ondrej Lingr wywalczył rzut rożny. Piłka meczowa dla Slavii.

94'

Josue utrzymuje piłkę na lewej stronie, na połowie Slavii. Zostały sekundy...

93'

Przewinienie Petera Olayinki na Luquinhasie. Sędzia dopatrzył się nieprzepisowego zagrania, ale do kieszonki nie sięgnął.

92'

Peter Olayinka uderza z pola karnego tuż nad poprzeczką! Niewiele brakowało mu do szczęścia!

90'

Artur Soares Dias dolicza co najmniej 5 minut do drugiej połowy.

89'

Jan Boril upomniany żółtą kartką za faul taktyczny na Erneście Mucim.

88'

Goście atakują. Dośrodkowanie w pole karne do Ivana Traore, ale radzą sobie legioniści.

86'

Ondrej Lingr podaje płasko w pole karne z lewej strony do Petera Olayinki, którego strzał blokuje Maik Nawrocki.

85'

Filip Mladenović uderza wysoko nad bramką.

84'

Po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia z rzutu wolnego goście wybijają piłkę przed pole karne. Tam faulowany był Luquinhas. Do bramki Slavii ok. 23 metrów.

82'

Ondrej Kudela upomniany żółtą kartką za faul na Luquinhasie.

81'

... a za Nicolae Stanciu pojawia się Peter Olayinka.

81'

Michael Krmencik zmienia Ivana Schranza...

81'

Josue na prawej stronie. Wywalczył rzut rożny po nabiciu Jana Borila.

80'

Ernest Muci zastępuje bohatera Legii, Mahira Emreliego.

78'

Mahir Emreli zgłasza niedyspozycję. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

77'

Tomas Pekhart ruszył środkiem w stronę pola karnego Slavii. Osaczony przez dwóch rywali nie miał pomysłu na finalizację akcji, ostatecznie... stracił piłkę.

75'

Przerwa w grze. Na murawie leży Jan Boril, który ucierpiał w starciu z Rafaelem Lopesem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

75'

Rafael Lopes z "żółtkiem".

73'

Ubong Ekpai upomniany żółtą kartką za faul.

71'

.. a Abdallah Sima zastępuje Alexandra Baha.

71'

Ibrahim Traore zmienia Jakuba Hromadę...

70'

Po krótkim rozegraniu Filip Mladenović centruje w pole karne i Mahir Emreli głową kieruje piłkę do siatki! To jego druga bramka w tym spotkaniu!

70'

LEGIA NA PROWADZENIU! GOL MAHIRA EMRELIEGO!!!

69'

Rykoszet po strzale Artura Jędrzejczyka. Rzut rożny dla Legii.

68'

Atak Legii lewą stroną nie przynosi powodzenia. Goście mają aut na wysokości swojego pola karnego.

65'

Ondrej Lingr zmienia Stanislava Tecla.

65'

Wybita piłka na 20. metr, skąd Filip Mladenović kopie na wiwat.

64'

Bartosz Slisz zagrywa w pole karne do Rafaela Lopesa, którego strzał z trudem paruje Ondrej Kolar!

62'

Dalekie zagranie na wolne pole do Ubonga Ekpaia. Przed swoim polem karnym nie pomylił się Maik Nawrocki.

61'

Podcinką Josue posyła piłkę w pole karne Slavii. Luquinhas nie "zamknąć" akcji.

22:19

Szczupak azerski na wagę remisu

59'

Rafael Lopes biegł z piłką wzdłuż prawej linii bocznej pola karnego i wrzuca w pole karne, skąd Mahir Emreli pewną główką tuż przy lewym słupku wpisuje się na listę strzelców!

59'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM MAHIR EMRELI!!!

58'

Bez zagrożenia pod bramką Slavii.

58'

Ondrej Kudela wybija piłkę na rzut rożny po uderzeniu Filipa Mladenovicia.

56'

Tomas Pekhart wchodzi, Mateusz Hołownia schodzi.

53'

Strata Legii blisko pola karnego gości początkuje kontrę! Laga na wolne pole do Stanislava Tecla, którego co prawda wyprzedził Mateusz Hołownia, ale ten za lekko trącił piłkę i napastnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam z Arturem Borucem! Ten wychodzi zwycięsko z tej sytuacji!

51'

Kolejny nieudany atak Legii. Ondrej Kolar wznawia grę z "piątki".

50'

49'

Luquinhas centruje z lewej strony na dalszy słupek do Artura Jędrzejczyka, którego uprzedza Ivan Schranz. Rzut rożny dla Legii.

48'

Atak pozycyjny Legii sfinalizowanym zupełnie nieudanym strzałem Bartosza Slisza. Piłka poszybowała bardzo wysoko nad bramką Ondreja Kolara.

46'

Goście zaczynają drugą połowę!

21:58

Wracamy na Łazienkowską 3, gdzie dobiega przerwa w meczu Legia - Slavia Praga. Stawką jest faza grupowa Ligi Europy, do której bliżej mają goście po bramce Ubonga Ekpaia. Co więcej, goście grają w "dziesiątkę" od... 3. minuty.

21:55

Pół żartem, pół serio

21:53

Niebywałe. Wydawało się, że po czerwonej kartce dla Tomasa Holesa (za faul na Andre Martinsie) piłkarze Czesława Michiniewicza zepchną Slavię i stwarzając co chwila zagrożenie pod bramką Ondreja Kolara, zapewnią sobie fazę grupową Ligi Europy. Nie dość, że tak się nie stało, to jeszcze pozwalając rywalom przeprowadzenie kontr straciła bramkę do szatni...

W szatni gospodarze zapewne padną mocne słowa. A co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. Mimo że Legia gra w przewadze od... 3. minuty, to schodzi do szatni przegrywając po bramce pod koniec regulaminowego czasu gry.

45'

+1' Jakub Hromada skosił Josue. Kartki nie ma, jest za to rzut wolny z lewej strony.

45'

Bomba Ubonga Ekpaia i cisza na Łazienkowskiej 3

45'

Artur Soares Dias dolicza co najmniej 2 minuty do pierwszej połowy.

45'

Ależ ucichły trybuny na stadionie!
Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego legioniści wybijają piłkę przed pole, gdzie znalazł się Ubong Ekpai. Ten huknął nie do obrony w lewy górny róg!

45'

GOL DLA SLAVII! UBONG EKPAI!!!

44'

Filip Mladenović upomniany żółtą kartką za faul.

41'

Mahir Emreli podaje w pole karne do Luquinhasa. Ten chciał zagarną piłkę, bowiem dostał ją za plecy, ale tylko musnął. Zagrożenia pod bramką Ondreja Kolara nie było. ,

37'

Alexander Bah ruszył prawą flanką i podaje płasko w pole karne Legii. Stanislav Tecl uderza, podbita piłka leciała za kołnierz Artura Boruca, który zdołał jednak się cofnąć i trącić nad poprzeczkę!

36'

Bartosz Slisza podaje za plecy obrońców w "szesnastkę" do Artura Jędrzejczyka, który po "zgaszeniu" piłki na klatce piersiowej posyła piłkę do siatki tuż przy prawym słupku! Radość kibiców nie trwała długo - kapitan Legii był na spalonym.

35'

Nicolae Stanciu na spalonym.

33'

Jakub Hromada poturbowany przez Bartosza Slisza. Kartki nie ma.

31'

Mahir Emreli na spalonym.

30'

Mateusz Hołownia upomniany żółtą kartką za faul.

29'

Po starciu z obrońcą Slavii Filip Mladenović pada w polu karnym! Gospodarze domagają się rzutu karnego, sędzia nakazuje grać dalej. Jeszcze Ondrej Kolar w efektowny (i efektywny) sposób paruje strzał Artura Jędrzejczyka!

28'

Niedokładne zagranie Josue w pole karne Slavii. Po interwencji Davida Zimy aut dla Legii na wysokości pola karnego rywala.

26'

Dośrodkowanie Jana Borila nie znajduje adresata.

25'

Zmiana w Legii. Rafael Lopes pojawia się w miejsce kontuzjowanego Andre Martinsa.

24'

Artur Jędrzejczyk wybija piłkę z pola karnego. Legia miała okazję do kontry, ale "laga" do Luquinhasa okazała się bardzo niedokładna.

23'

Jakub Hromada urwał się lewą stroną. Wywalczył rzut rożny po interwencji obrony Legii.

23'

Filip Mladenovic niespodziewanie znalazł się na pozycji "dziewiątki". Dostaje piłkę na linii 16. metra, tyłem do bramki, po czym uderza z półobrotu prawą nogą obok bramki. Po rykoszecie piłka mija bramkę Slavii.

21'

Jeszcze Nicolae Stanciu wrzuca przed bramkę do Stanislava Tecla. Sytuację wyjaśnia Artur Boruc.

20'

Ivan Schranz w roli prawoskrzydłowego zablokowany. Wywalczył rzut rożny, z którym radzą sobie legioniści.

18'

Mahir Emreli niepotrzebnie zdecydował się na strzał z ok. 20 metrów. Został zablokowany, a na lewej stronie pokazał się rozpędzony i osamotniony Filip Mladenović...

21:17

15. minuta. Kadr z paradą Artura Boruca

15'

W odpowiedzi Stanislav Tecl przedarł się w "szesnastkę"! Przegrywa jednak pojedynek jeden na jeden z Arturem Borucem!

13'

Filip Mladenović dopada do piłki na 15. metrze po zagraniu Luquinhasa i uderza płasko minimalnie obok prawego słupka!

11'

Przerwa w grze. Alexander Bah opatrywany przez sztab medyczny Slavii.

9'

Było groźnie. Artur Jędrzejczyk postawił "stempel" na stopie Jana Borila. Kapitan Legii ma dużo szczęścia - nie ma nawet żółtej kartki.

9'

Po krótkim rozegraniu Serb szukał miejsca do dośrodkowania. Za mocno wypuścił sobie piłkę, która opuściła plac gry.

8'

Mateusz Hołownia zagrywa prostopadle w pole karne do Filipa Mladenovicia. Ten został zablokowany, ale Legia wznawia grę od rzutu rożnego.

6'

Strata Bartosza Slisza w środku pola początkuje kontrę gości. Ubong Ekpai nie zdołał jednak stworzyć zagrożenia po tym, jak dostał piłkę na prawej stronie.

21:05

3. minuta. Bezpośrednia czerwona kartka dla Tomasa Holesa za faul na Andre Martinsie

4'

Andre Martins opatrywany przez sztab medyczny. Przez moment... siły będą wyrównane.

3'

CZERWONA KARTKA DLA TOMASA HOLESA!!!

Ostre, spóźnione wejście zawodnika Slavii w Andre Martinsa. Sędzia bez wahania sięga po czerwony kartonik i Legia przez niemal cały regulaminowy czas gry będzie grać w przewadze!

2'

W odpowiedzi atak Slavii lewą stroną. Piłkę po dośrodkowaniu pewnie chwyta Artur Boruc.

1'

Zagranie z głębi przed pole karne do Mahira Emreliego. Ten nie zdołał opanować piłki, ale dopadł do niej Luquinhas, którego strzał został zablokowany.

1'

Artur Soares Dias gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

20:57

Kapitanami są doświadczeni defensorzy - Artur Jędrzejczyk i Jan Boril

20:56

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:20

Ławka rezerwowych Slavii: Mandous, Skrotnik, Kacharaba, Krmecik, Lingr, Olayunka, Oussou, Sarnek, Sima, Traore.

20:07

UEFA za pirotechnikę zamknęła popularną "Żyletę". Legia na tę trybunę wpuści jednak dzieci, na co otrzymała zgodę. Doping będzie prowadzony z trybuny wschodniej, gdzie zaprezentowana zostanie też oprawa.

20:05

W weekend Legia odpoczywała. Slavia ma za sobą ligowy mecz z Banikiem Ostrawa. Wygrała u siebie 4:0.

19:58

Poza kadrą Legii kontuzjowany Kapustka. Nie ma też Yaxshiboyeva.

19:57

Ławka rezerwowych Legii: Miszta, Tobiasz, Johansson, Pekhart, Muci, Lopes, Rose, Skibicki, Rosołek, Abu Hanna, Kostorz, Kisiel.

19:56

Z powodu odejścia Juranovicia do Celtiku pozycję na prawym wahadle zajmie Jędrzejczyk. Szansę w obronie otrzymuje Hołownia - kosztem Rose. W ataku znów Emreli zamiast Pekharta.

19:55

Liga Europy (w przypadku wygranej) lub Liga Konferencji - oto Legia toczy dziś grę z czeską drużyną. Nie jest faworytem, ale w pierwszym meczu potrafiła ugrać bramkowy remis (2:2).