Wtorek, 27 lipca 2021, godz. 18:00
Flora Tallinnflora
0 : 1
90'

Koniec meczu! Legia Warszawa w 3 rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów, gdzie czeka na nią Dinamo Zagrzeb.

90'

Kartka dla Pekharta za celowe zatrzymanie rywala.

90'

Luquinhas ograł rywala zakładając mu popularny "kanał", ale z ostrego kąta huknął w słupek!

90'

Boruc piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zaczyna kontrę Legii.

89'

Sappinen wypracował sobie miejsce do uderzenia z kilkunastu metrów, ale zablokował go Wieteska.

87'

Slisz w miejsce Lopesa.

86'

Josue dał się sfaulować w walce o górną piłkę. Oddalone zagrożenie choć na chwilę.

82'

Wieteska zablokował dośrodkowanie Sappinena. Świetny jak na razie w defensywie jest polski obrońca.

82'

Świetne dośrodkowanie Juranovicia i wbiegający w pole karne Rafa Lopes nie przeciął tej piłki. Tu mogło być 2:0...

80'

Soomets za Zenjova.

79'

Rajd Luquinhasa z piłką, ale gdy Brazylijczyk był już w polu karnym, jego uderzenie zostało zablokowane.

77'

Żółta kartka dla Jędrzejczyka, ale nie ma zagrożenia bramki Legii.

75'

75'

Reinkort i Kallaste za Ojamę i Kuuskę.

72'

Pekhart w miejsce Emreliego.

71'

Próba z dystansu Martinsa. Bardzo niecelnie i wysoko nad bramką.

69'

Przerwa na uzupełnienie płynów.

68'

Co za kuriozalna sytuacja! Piłkarze Flory dyskutowali z arbitrem, że ich trafienie było zdobyte prawidłowo. Tymczasem z kontratakiem wyszła Legia, akcja 3 na 3, celne podanie w pole karne Mladenovicia i mamy trafienie Rafy Lopesa!

67'

GOOOOOOOL! RAFAEL LOPES!

66'

Piłka ląduje w siatce Artura Boruca! Kuuskowi udało się zagrać wślizgiem do Zenjova, który pokonał polskiego bramkarza. Arbiter cofnął to trafienie.

65'

Kolejny korner dla Flory. Estończycy są coraz bliżej gola.

62'

Vassiljev krótko rozegrał piłkę po kornerze, próba uderzenia z dystansu obrońcy Flory, ale daleko od bramki Boruca.

61'

Prostopadłe piłka w pole karne Flory, dobre zagranie Hołowni, nie było jednak uderzenia Emreliego.

60'

Luquinhas faulowany i mamy kolejny rzut wolny dla Legii.

60'

Mladenović zatrzymał rozpędzonego Zenjova, nie wynika z tego żadna kontra, bo legioniści wolą grać wszerz boiska.

58'

Emreli uderzył na notę estońskiemu bramkarzowi.

58'

Żółta kartka dla Lukki.

57'

Flora wyraźnie lepiej weszła w tę drugą połowę. Estończycy przenoszą ciężar gry pod pole karne Legii, wysoko podchodzą pod legionistów, nawet gdy nie mają piłki. Rodzi to zagrożenie, którego na pewno można uniknąć bardziej rozważną grą.

54'

Jędrzejczyk zdążył do Vassiljeva, który już szykował się do strzału z 16 metrów.

53'

Sappinen z dystansu. Boruc broni i przy okazji w dosadny sposób zwraca uwagę swoim obrońcom na ich brak zaangażowania.

52'

Josue uderza prosto w mur. Dlaczego nie uderzał tego Mladenović?

49'

Zenjov nieprzepisowo zatrzymał Emreliego. Mamy rzut wolny blisko pola karnego Flory.

47'

Długa piłka na prawą stronę do Sappinena, wybija mu ją wślizgiem Wieteska.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Wieteska zostawił piłkę Borucowi, ale zza pleców wybiegał mu Sappinen. Legia jest o krok od straty gola. Bramkarz musiał ratować się dalekim wybiciem przed siebie.

44'

Niebezpieczna piłka w światło bramki Legii, gdzie było dwóch zawodników Flory. Zenjov jakimś cudem nie przeciął zagrania z prawego skrzydła.

43'

Lopes uderzył głową tuż obok bramki! Świetna wrzutka Mladenovicia.

42'

Juranović źle przyjął piłkę po odegraniu od Emreliego.

40'

Wysoki pressing Legii i Flora ma problem, by wyjść z własnej połowy.

40'

Niecelna główka Wieteski po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

37'

Niecelna wrzutka Martinsa ze stałego fragmentu gry.

35'

Zenjov stracił futbolówkę na rzecz Martinsa, ale nie ma kontry, bo rywale szybko wrócili na swoją połowę.

33'

Jak to nie wpadło!? Mladenović znakomicie dośrodkował piłkę z lewej strony, Lopes zgrywał do napastnika, ten wyłuskał ją od obrońcy i z półobrotu huknął na bramkę. Zabrakło centymetrów.

32'

Szybka akcja Legii zakończona niecelnym uderzeniem Lopesa i Josue musiał ratować się taktycznym faulem. Na razie bez kartki.

30'

Wieteska uratował kolegów. Zenjov wpadł z piłką w pole karne, mocno wrzucał już ją w światło bramki, ale obrońca bez pardonu zażegnał niebezpieczeństwo wybiciem na rzut rożny.

28'

Chwila walki w środku pola, z której lepiej wyszli gospodarze.

28'

Zawędrowaliśmy pod pole karne Flory, seria trzech strzałów, najpierw Emreli, potem Josue i na koniec Rafa Lopes. Wszystko zablokowali Estończycy.

26'

I znowu uderzenie! Główka po wrzutce z rzutu rożnego, ale piłka przeleciała nad bramką.

25'

Uśpiona czujność legionistów, prostopadła piłka do Ojamyy, który nisko dośrodkował na Sappinena i jakimś cudem estoński napastnik nie trafił czysto w piłkę. Gospodarze są coraz bliżej bramki.

21'

18'

Legia zwolniła kontrę Flory i odebrała jej piłkę, gdy ta była już w ataku pozycyjnym.

16'

Świetne prostopadłe zagranie Emrelego do Luquinhasa, ale Brazylijczyk został zablokowany przy strzale z ok. 14 metrów.

15'

Było groźnie przez moment, Vassiljev wyszedł do kontry 1 na 1 z Jędrzejczykiem i skutecznie polski obrońca zabrał piłkę rywalowi.

14'

Niecelna piłka Boruca do Jędrzejczyka i mamy aut dla Flory.

12'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Mladenovicia z lewej strony.

10'

Dobra akcja Legii! Wygrana przebitka w środku pola, rozciągnięcie gry do Juranovicia, ten płasko dośrodkował na Rafę Lopesa, który przedłużył to zagranie na Emrelego. Napastnik Legii oddał groźny strzał tuż nad poprzeczką.

10'

Sappinen zakręcił na skraju pola karnego Hołownią, ale polski obrońca zdążył zablokować strzał z ostrego kąta. Robi się coraz groźniej, Legia za bardzo jest zepchnięta do defensywy.

8'

Dobra wrzutka Ojamy, Zenjov niecelnie główkował, ale Wieteska nie pilnował go dokładnie i tu mogło być groźniej. Sygnał ostrzegawczy dla mistrza Polski.

7'

Flora przejęła inicjatywę, ale na razie estońscy zawodnicy podają między sobą daleko od bramki Artura Boruca.

6'

Nieudana piłka z prawego skrzydła do Sappinena i Boruc wyłapał to podanie.

5'

Mladenović nie dogadał się z Luqinhasem, ale polski zespół przejął futbolówkę. Padło dośrodkowanie, które z połowicznym sukcesem wypiąstkował bramkarz Flory.

3'

Niecelne dośrodkowanie Juranovicia, futbolówka wraca do środkowych obrońców Legii.

2'

Pierwsza minuta pod znakiem posiadania piłki przez mistrzów Polski i rozgrywania jej w środku pola.

18:00

Zaczynamy spotkanie! Estończycy na zielono-biało, Legia natomiast w czerwonych trykotach.

17:57

Zawodnicy wychodzą już na murawę. Przypomnijmy, że na tym stadionie reprezentacja Polski grała z Estonią w debiucie Waldemara Fornalika. Estończycy wygrali 1:0 po golu Vassiljeva.

17:53

- Legia ma obowiązek nas wyeliminować. My jedynie marzymy i chcemy jeszcze trochę pograć w Europie. Dla naszych rywali, wygrana z nami to obowiązek. Gdy czytam polskie media, to widzę, że nikt nie bierze nas na poważnie. Jedyne osoby, które znają nasz poziom to trener Legii i jej piłkarze - mówi Konstantin Vassiljev, kapitan Flory.

17:50

Szerokim echem po meczu z Florą odbiła się wypowiedź Artura Boruca, którą doświadczony bramkarz umieścił na Instagramie. - Z takim zaangażowaniem, ambicją nie pasujemy do Europy. Chciałbym tam bardzo być, ale musi być dużo lepiej. Wszędzie. Tak po prostu czuję - stwierdził bramkarz, a pod nagraniem dodał: - Mam nadzieję, że serce i zaangażowanie wróci.

17:46

Zespół Czesława Michniewicza uratował jednak Rafael Lopes. Zmiennik znakomitym strzałem z woleja w ostatniej minucie zapewnił wygraną 2:1 i minimalną zaliczkę. Na domiar złego przy "cieszynce" po strzelonym golu mistrzowie Polski stracili na wiele miesięcy Bartosza Kapustkę, który zerwał więzadło krzyżowe.

17:43

W pierwszym spotkaniu 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów Legia Warszawa zagrała zdecydowanie gorzej niż w rywalizacji z Bodo/Glimt. Flora Tallinn szybko pozwoliła legionistom na strzelenie gola, ale odpowiedziała odważną grą w ofensywie i przez większość spotkania polscy kibice mogli być zaniepokojeni.