Niedziela, 5 grudnia 2021, godz. 20:00
Cracoviacracovia
1 : 0
21:55

W meczu 17. kolejki "Wojskowi" zaprezentowali mizerną formę i przegrali na wyjeździe z Cracovią 0:1 (0:1). Stołeczny zespół zanotował szóstą z rzędu wyjazdową porażkę i jedenastą w sezonie. Dla "Pasów" to pierwsza domowa wygrana z Legią od 2005 roku.

94'

Koniec meczu! Cracovia pokonała Legię 1:0 po golu Pelle van Amersfoorta.

93'

Żółta kartka dla Josue.

93'

Pelle van Amersfoort zobaczył żółtą kartkę.

90'

Sędzia Przybył doliczył cztery minuty.

89'

Nawotka wrzucił piłkę w pole karne w kierunku Ribeiro. Wybił defensor Cracovii.

85'

Ciepiela silnie uderzył sprzed "szesnastki". Niewiele obok słupka.

84'

Luquinhas opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Bartłomiej Ciepiela.

83'

Rivaldinho został napomniany żółtą kartką.

81'

Michał Rakoczy wszedł w miejsce Jakuba Myszora.

78'

Dwóch piłkarzy Cracovii przyblokowało strzał Pekharta.

76'

Josue wstrzelił piłkę w pole karne, ale w miejsce gdzie nie było żadnego legionisty.

75'

Włodarczyk wywalczył rzut wolny. Faulował Myszor.

72'

Rasmussen trzymał koszulkę Luquinhasa, ale żółtej kartki nie otrzymał.

70'

Przerwa w grze. Hebo Rasmussen leży w polu karnym i trzyma się za rękę.

68'

Tomas Pekhart zastąpił Filipa Mladenovicia.

67'

Rivaldinho uderzył z ostrego kąta przy bliższym słupku. Na posterunku Boruc.

66'

Goście wychodzili z szybką kontrą. Spalił Szymon Włodarczyk.

65'

Rivaldinho wszedł na boisko w miejsce Piszczka.

64'

Legia w opałach! Słupek po potężnym strzale z ponad 20 metrów Kakabadze.

61'

Hanca składał się do strzału z pola karnego. Blokuje go Nawotka.

59'

Szymon Włodarczyk wszedł w miejsce Emreliego.

57'

Siplak wybił piłkę spod nóg Luquinhasa. Brazylijczyk wściekły na sędziego o to, że wskazał na aut dla gospodarzy.

56'

Do wejścia szykuje się Szymon Włodarczyk, bohater ostatniego meczu Legii w Lublinie.

54'

Mathias Rasmussen. wszedł w miejsce Lusiusza.

53'

Hanca świetnym podaniem uruchomił Myszora. Boruc odbił strzał 19-latka na rzut rożny.

51'

Cięte dośrodkowanie Josue w pole karne. Skutecznie piąstkował Niemczycki.

50'

Luquinhas prostopadle do wbiegającego w pole karne Mladenovicia. Wybił Jugas.

48'

Rui Gomes przymierzył zza pola karnego. Niemczycki łapie piłkę.

46'

Początek drugiej połowy!

46'

Rui Gomes wszedł za Mateusza Hołownię.

46'

Zmiana w Legii. Tomasz Nawotka zastąpił Kacpra Skibickiego.

45'

Koniec pierwszej połowy. Cracovia schodzi do szatni z jednobramkową przewagą.

44'

Josue sprytnie w pole karne do Ribeiro. Portugalczyk odgrywał jeszcze do Emreliego. Azera uprzedził obrońca gospodarzy.

41'

Wieteska został napomniany żółtą kartką za faul na Piszczku.

39'

Hołownia otrzymał przypadkowy cios łokciem od Amersfoorta. Sędzia odgwizdał ofensywny faul legionisty.

37'

Luquinhas uderzył technicznie zza pola karnego. Niemczycki odbił piłkę do boku.

35'

Kolejna żółta kartka. Ostry faul Lusiusza na Emrelim.

33'

Po krótko rozegranym stałym fragmencie Mladenović zacentrował zbyt głęboko.

32'

Arbiter odgwizdał faula Rapy na Sliszu. Okazja dla gości na wrzutkę w pole karne.

29'

Skibicki zagrywał z pierwszej piłki w pole karne. Bardzo niedokładnie.

27'

Sędzia zastosował przywilej korzyści dla Legii. Strzelał z 15. metrów Emreli, ale obok bramki.

25'

Slisz huknął z dystansu, a Niemczycki zbił piłkę do boku. Dobijał bez przyjęcia Skibicki, jednak wyraźnie obok słupka.

20'

Po krótko rozegranym rzucie rożnym i wrzutce Siplaka w pole karne piłka odbiła się od Emreliego oraz Wieteski i trafiła do van Amersfoorta. Holender przyjął futbolówkę i z trzech metrów strzelił obok interweniującego Boruca.

20'

GOOOOOL! PELLE VAN AMERSFOORT! 1:0 DLA CRACOVII!

20'

Zablokowany strzał Kakabadze zza pola karnego. Kolejny korner.

19'

Hanca z lewej strony w pole karne do Piszczka. Wieteska wybił na rzut rożny.

17'

Kontratak Cracovii. Van Amersfoort próbował wejść w pole karne, ale piłkę zabrał mu Wieteska.

15'

Luquinhas obejrzał żółtą kartką za faul na Pestce.

13'

Skibicki wyszedł do prostopadłej piłki zagrywanej przez Josue i w znakomitej sytuacji trafił prosto w Niemczyckiego!

11'

Emreli starał się dojść do centry Ribeiro. Ofensywny faul.

8'

Żółta kartka. Hanca w środku pola faulował Luquinhasa.

7'

Piłka w pole karne do Emreliego. Azer w ostatniej chwili uprzedzony przez Siplaka.

5'

Luquinhas podawał niedokładnie w stronę narożnika boiska.

3'

Celny strzał Luquinhasa. Nie miał z nim problemów Niemczycki.

2'

Ostre zagranie van Amersfoorta. Holender nie opanował piłki i faulował Wieteskę.

1'

Początek meczu! Od środka zaczęła Legia!

19:48

Zawody poprowadzi sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka. Za VAR odpowiedzialni będą Krzysztof Jakubik oraz Marcin Borkowski.

19:44

Dobrą informacją dla Cracovii jest to, że po pauzie za kartki wraca Pelle van Amersfoort, lider zespołu. Tym razem przez nadmiar kartek zagrać nie może Matej Rodin.

19:42

Legia takiej serii nie miała od dawna. W lidze pokonała Jagiellonię Białystok (1:0), a z Pucharu Polski wyeliminowała Motor Lublin (2:1). Stołeczny zespół w końcówce roku jest przetrzebiony kontuzjami. Z powodu urazów nie wystąpią m.in. Artur Jędrzejczyk, Ernest Muci, Mattias Johansson, Lirim Kastrati, Rafael Lopes czy Lindsay Rose.

19:38

Przy Kałuży zmierzą się zespoły z dolnej połowy tabeli. "Wojskowi" w 14 spotkaniach zgromadzili raptem 12 oczek i zajmują 16. miejsce w tabeli. "Pasy" uzbierały 20 punktów w 16 meczach i plasują się na 12. pozycji.

19:35

W takim składzie zagra Legia Warszawa:

19:32

Oto wyjściowy skład Cracovii:

19:30

Cracovia o godzinie 20:00 przed własną publicznością zmierzy się z warszawską Legią. Stołeczny zespół ma za sobą serię dwóch zwycięstw, co i tak jest imponującym wynikiem, jeśli brać pod uwagę ostatnie miesiące. Witamy w relacji LIVE!