karne3 : 4
22:12

Dziękujemy Państwu za śledzenie tego niezwykle emocjonującego spotkania. Dobranoc!

22:12

Po raz ósmy Legia przegrywa Superpuchar Polski, a Raków w swoim pierwszym występie w historii wygrywa ten puchar!

22:10

Milan Rundić trafia do bramki i Raków Częstochowa wygrywa Superpuchar Polski!

22:10

Filip Mladenović trafia w samo okienko bramki i Legia wciąż ma szansę na wygranie trofeum!

22:09

Bardzo techniczne uderzenie Jakuba Araka trafia do bramki Legii!

22:08

Josip Juranović bardzo pewnie uderza i Legia wraca do gry!

22:07

Cezary Miszta także broni uderzenie rywala! Pechowcem Zoran Arsenić!

22:06

Mahir Emreli trafia tylko w słupek bramki Kovacevića!

22:06

Ivi Lopez trafia do bramki Legii i Raków na prowadzeniu!

22:05

Vladar Kovacević broni uderzenie Bartosza Kapustki!

22:04

Tomas Petrasek również nie myli się z jedenastu metrów i mamy remis!

22:04

Tomas Pekhart pewnie wykorzystuje rzut karny i Legia na prowadzeniu!

22:04

Rozpoczynamy serię rzutów karnych!

101'

Koniec meczu w Warszawie, ale wynik nie jest rozstrzygnięty. Będziemy mieli serię rzutów karnych!

100'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Legii.

99'

Zoran Arsenić zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka po odbiciu od rywala wyszła na rzut rożny.

98'

Kontratak Legii zepsuł Filip Mladenović, który po próbie dryblingu stracił piłkę.

96'

Znakomita akcja Rakowa Częstochowa, ale w decydującym momencie Josip Juranović wygarnął piłkę spod nóg jednemu z graczy Rakowa.

94'

Josip Juranović dośrodkował w pole karne Rakowa, tam błąd w komunikacji popełnili Petrasek z Kovacevićem, z którego skorzystał Mahir Emreli i strzałem głową z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki rywala!

93'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Mahir Emreli doprowadza do wyrównania!

92'

Luquinhas zdecydował się na indywidualną akcję, podał do Bartosza Kapustki, ale ten dośrodkował wprost w ręce Vladana Kovacevića.

90'

Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył aż dziesięć minut!

89'

Legia naciska coraz mocniej, ale jest to chyba zbyt późno. Raków mądrze się broni i nie daje rywalom dojść do pozycji strzeleckiej.

88'

Bartosz Kapustka dośrodkował w pole karne rywali, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

87'

Luquinhas wpadł w pole karne Rakowa, minął dwóch przeciwników i upadł, ale arbiter nie zdecydował się na odgwizdanie rzutu karnego!

86'

W drużynie Rakowa Częstochowa Marko Poletanović zastąpił Bena Ledermana.

84'

Filip Mladenović popędził lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie nie trafiło do żadnego z partnerów.

83'

W zespole Rakowa Częstochowa Jakub Arak pojawił się w miejsce Sebastiana Musiolika.

80'

Cezary Miszta został ukarany żółtą kartką za zbyt intensywne protesty w kierunku arbitra.

80'

Ivi Lopez wpakował piłkę do bramki Legii Warszawa, ale chwilę wcześniej Sebastian Musiolik sfaulował Mateusza Hołownię i arbiter nie uznał bramki dla gości!

77'

Ostatnia zmiana w szeregach Rakowa Częstochowa. Tomas Petrasek pojawił się w miejsce Marcina Cebuli.

76'

Filip Mladenović dostał piłkę w polu karnym Rakowa, ale wahadłowy Legii uderzył bardzo niedokładnie.

74'

Mocno wstrzelone dośrodkowanie w pole karne Legii nie zostało przecięte przez żadnego z graczy gości.

73'

Mateusz Hołownia sfaulował rywala tuż przed własnym polem karnym i Raków będzie miał szansę na dobre dośrodkowanie.

72'

Marcin Cebula wpadł z piłką w pole karne Legii, dograł do Iviego Lopeza, ale ten stracił futbolówkę.

69'

Druga zmiana w szeregach Rakowa Częstochowa. Ivi Lopez zastąpił Davida Tijanića.

68'

Marcin Cebula został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

65'

Pierwsza zmiana w szeregach Rakowa Częstochowa. Mateusz Wdowiak pojawił się w miejsce Frana Tudora.

64'

Cezary Miszta ucierpiał po zderzeniu głowami z przeciwnikiem, ale bramkarz Legii wraca do gry.

61'

Cezary Miszta ucierpiał przy starciu z jednym z rywali.

60'

Kacper Skibicki wpadł z piłką w pole karne Rakowa, ale jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne!

59'

Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Andrzej Niewulis.

58'

Natomiast Bartosz Kapustka pojawił się w miejsce Bartosza Slisza.

58'

Luquinhas zastąpił Ernesta Muciego.

58'

Kacper Skibicki zastąpił Lindsaya Rose

58'

Aż cztery zmiany w szeregach Legii Warszawa. Mahir Emreli pojawił się w miejsce Rafaela Lopesa

56'

Dośrodkowanie Filipa Mladenovića trafiło wprost w ręce Vladana Kovacevića.

55'

Patryk Kun sfaulował Andre Martinsa w środku pola i Legia będzie miała szansę na dośrodkowanie.

53'

Piłkarze Rakowa Częstochowa wyraźnie dominują w środku pola. Legia wciąż nie potrafi dłużej rozegrać piłki na połowie przeciwników.

51'

Lindsay Rose odebrał piłkę po prawej stronie boiska, popędził w kierunku bramki rywala, dograł do Rafaela Lopesa, ale ten uderzył tylko w poprzeczkę bramki rywali!

50'

Fran Tudor popędził prawą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie okazało się niedokładne.

49'

Josip Juranović dośrodkował z prawej strony boiska, piłka trafiła do Tomasa Pekharta, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

48'

Pierwsza akcja Rakowa Częstochowa w drugiej połowie meczu, Marcin Cebula dośrodkował w pole karne Legii, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

21:00

Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Warszawie. Za moment wznowimy rywalizację.

20:46

Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej części meczu w Warszawie. Do przerwy Raków Częstochowa prowadzi z Legią 1:0.

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

44'

Lindsay Rose został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

42'

Legioniści mają bardzo duże problemy z wyjściem z piłką spod własnej bramki. Raków z łatwością odbiera piłki w środkowej strefie boiska.

40'

Fran Tudor mocno ucierpiał po faulu jednego z legionistów.

38'

Andre Martins wreszcie dośrodkował wprost na głowę Tomasa Pekharta, ale ten uderzył wprost w bramkarza Rakowa.

37'

Josip Juranović zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka powędrowała bardzo daleko od bramki Rakowa.

36'

Dośrodkowanie Andre Martinsa trafiło na głowę gracza Rakowa.

35'

Mateusz Hołownie dośrodkował w pole karne Rakowa, ale obrońcy gości zdołali wybić piłkę na rzut rożny.

33'

Raków Częstochowa próbuje dłużej utrzymać się przy piłce w środku pola. Na razie Legia nie ma pomysłu na stawienie czoła rywalom.

31'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło zagrożenia pod bramką Rakowa.

30'

Filip Mladenović popędził z piłką lewą stroną boiska, ale zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

28'

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, a ukarany nią Bartosz Slisz za faul w środku pola.

26'

Ernest Muci rozpaczliwie spróbował strzału z dalekiej odległości, ale pewnie piłkę złapał Vladan Kovacević.

24'

Kolejne prostopadłe podanie w kierunku pola karnego Legii, ale tym razem jeden z graczy Rakowa nie zdołał przyjąć piłki.

22'

Raków Częstochowa coraz mocniej naciska Legię. To goście prezentują się zdecydowanie lepiej od swoich przeciwników.

20'

David Tijanić dostał piłkę w polu karnym Legii, oddał mocny strzał, ale świetną interwencją popisał się Cezary Miszta!

19'

Cezary Miszta wyszedł do prostopadłego podania rywali, ale za krótko wybił piłkę. Ta trafiła do Marcina Cebuli, ale gracz Rakowa uderzył zbyt lekko i Miszta zdołał wrócić do bramki.

17'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Davida Tijanića, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

16'

Marcin Cebula wpadł z piłką w pole karne Legii, ale zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

15'

Próba zagrania Zorana Arsenića w pole karne Legii wylądowało w rękach Cezarego Miszty.

13'

Legia Warszawa próbowała wyjść z kontratakiem po akcji Rakowa, ale wyprowadzenie piłki zakończyło się faulem w środku pola.

11'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Andrzeja Niewulisa, ten zgrał do Frana Tudora, a on przytomnym uderzeniem głową wpakował piłkę do bramki Legii tuż przy słupku!

10'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Fran Tudor otwiera wynik na korzyść Rakowa Częstochowa!

9'

Marcin Cebula wpadł z piłką w pole karne Legii, dograł do Davida Tijanića, ale nieczysto trafił w piłkę i Raków wywalczył zaledwie rzut rożny.

8'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Filipa Mladenovića nie trafiło do żadnego z partnerów.

7'

Filip Mladenović wpadł z piłką w pole karne Rakowa, ale jego wrzutka także okazała się niedokładna.

5'

Wysoki pressing Legii Warszawa przyniósł skutek i gospodarze odebrali piłkę na połowie rywali.

3'

Kolejna akcja Rakowa, tym razem lewą stroną popędził Patryk Kun, ale jego dośrodkowanie okazało się niedokładne.

1'

Pierwsza akcja Rakowa Częstochowa prawą stroną boiska, ale dośrodkowanie w pole karne Legii ostatecznie wylądowało w rękach Cezarego Miszty.

20:00

Rozpoczynamy mecz o Superpuchar Polski!

19:54

Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu przy ulicy Łazienkowskiej! Za moment pierwszy gwizdek tego sezonu.

19:52

19:51

Natomiast zestawienie Rakowa Częstochowa prezentuje się następująco:

19:50

Skład mistrzów Polski na dzisiejsze spotkanie:

19:48

Warto również odnotować, że w pierwszym składzie Legii Warszawa na dzisiejsze spotkanie będzie dwóch uczestników ostatnich mistrzostw Europy. Są to reprezentant Czech Tomas Pekhart, oraz reprezentant Chorwacji Josip Juranović.

19:46

W obydwu zespołach zadebiutują dzisiaj nowi zawodnicy, na których warto zwrócić uwagę. W Legii Warszawa od pierwszej minuty wystąpi obrońca Lindsay Rose, natomiast w Rakowie Częstochowa w pierwszym składzie zagrają między innymi bramkarz Vladan Kovacević, czy były gracz Podbeskidzia Bielsko-Biała Milan Rundić.

19:43

Dla przypomnienia Legia Warszawa przystępuje do tego meczu jako aktualny mistrz Polski, natomiast Raków Częstochowa jako zdobywca pucharu Polski. Raków w meczu finałowym pokonał pierwszoligową Arkę Gdynia 2:1.