Koniec meczu! Legia pokonuje na wyjeździe Zagłębie Lubin 3:1!

Obie drużyny pogodzone z wynikiem. Czekają na ostatni gwizdek sędziego

Piotr Lasyk dolicza 3 minuty do drugiej odsłony

.. a za Patryka Szysza wchodzi Bartłomiej Kłudka.

89'

Kacper Masiak zmienia Erika Daniela...

88'

Bilard przed polem karnym gospodarzy po nieporadnych interwencjach defensorów wykorzystał Paweł Wszołek, który wykorzystał prezent i pokonuje Dominika Hładuna!.

88'

GOL DLA LEGII! PAWEŁ WSZOŁEK!!!

87'

Bezpardonowe wejście Martina Dolezala w Lindsaya Rose'a. Ten nie podnosi się z murawy, a sędzia nie sięga do kieszonki.

86'

Za Patryka Sokołowskiego na murawie melduje się Jurgen Celhaka.

85'

Daniel Dudziński zmienia Łukasza Porębę.

84'

Zupełnie nieudany strzał Patryka Szysza z dystansu.

83'

Wysoki pressing gospodarzy blisko pola karnego Legii. Zawodnicy Aleksandara Vukovicia mają problem, by przedostać się z piłkę w stronę środka boiska.

82'

Łukasz Poręba uderza z dystansu wysoko nad poprzeczką.

80'

Josue kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już... Paweł Wszołek.

79'

Stojący tyłem do bramki, ok. 18 metrów od niej, Martin Dolezal ograł rywala i pada na murawę. Sędzia nie widział przewinienia, co nie podoba się gospodarzom.

22:09

Zdjęcie meczu (a może kolejki?) już mamy ;)

75'

Przerwa w grze. Na murawie leży Łukasz Łakomy, który ucierpiał w starciu z Maikiem Nawrockim. Wydaje się, że za moment wróci do gry.

74'

Zagłębie - Legia

• 7 Strzały 4
  • 5 Strzały celne 1
73'

... a za Karola Podlińskiego pojawia się Martin Dolezal.

73'

Podwójna zmiana w Zagłębiu: Łukasz Łakomy zastępuje Tomasza Pieńko...

70'

Ernest Muci zmienia Macieja Rosołka.

70'

Lindsay Rose uderza z dalszej odległości wysoko nad bramką

69'

Kolejny raz Karol Podliński w roli rozgrywającego. Podaje na prawo do rozpędzonego Patryka Szysza, który widząc daleko wysuniętego Artura Boruca, zdecydował się na lob. Piłka leniwie leciała w stronę bramki; przed linią bramkową łapie ją bramkarz Legii.

68'

Bartosz Kopacz blokuje rywala we własnym polu karnym. Bezpańską piłkę łapie Dominik Hładun.

21:58

[WIDEO] 40. MINUTA. GOL MACIEJA ROSOŁKA (ZAG 0 - LEG 1)

[WIDEO] 48. MINUTA. GOL PATRYKA SZYSZA (ZAG 1 - LEG 2)

66'

Goście wywalczyli rzut rożny. Mateuszowi Wietesce brakowało centymetrów, by uderzyć głową po dośrodkowaniu Josue z prawego narożnika.

65'

Karol Podliński wywalczył piłkę, po czym zagrywa do Patryka Szysza. Jego strzał na raty paruje Artur Boruc.

64'

Źle rozegrany stały fragment mógł zapoczątkować kontrę mistrza Polski. Aleks Ławniczak przerwał ją faulem na Josue. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

63'

Artur Boruc przenosi futbolówkę nad poprzeczką po uderzeniu Patryka Szysza z rzutu wolnego!

62'

Tomasz Pieńko faulowany przez Lindsaya Rose'a blisko pola karnego Legii. Ożywili się kibice "Miedizowych" - liczą na powtórkę z 48. minuty.

21:53

Na trybunach w Lubinie

60'

41% Posiadanie piłki 59%

57'

Patryk Szysz na prawej stronie pola karnego podaje przed "szesnasti" do Tomasza Pieńko. Ten bez przyjęcia wrzuca na dalszy słupek do nikogo...

53'

Mattias Johansson upomniany żółtą kartką za kopnięcie Erika Daniela. Skrzydłowego Zagłębia opatruje sztab medyczny.

51'

Od mocnego uderzania - i to dosłownie - drugą odsłonę zaczęli piłkarze Piotra Stokowca. Zatem czekają nas emocje.

50'

Łukasz Poręba upomniany żółtą kartką za faul.

21:42

48. minuta. Atomowe uderzenie Patryka Szysza Bomba Patryka Szysza

48'

Kacper Chodyna zagrał do Patryka Szysza, który biegł wzdłuż linii pola karnego i huknął lewą nogą nie do obrony! Mamy mocnego kandydata na bramkę kolejki!

48'

GOL DLA ZAGŁĘBIA! STRZELCEM PATRYK SZYSZ!!!

47'

Bartosz Kopacz podholował piłkę ze środka pola blisko prawego narożnika pola bramkowego Legii. Tam zahaczył go Tomas Pekhart.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Zagłębie przystępuje do niej bez zmian.

46'

Zmiana w Legii na drugie trzy kwadranse: Maik Nawrocki w miejsce Kacpra Skibickiego.

21:27

Wracamy do Lubina, gdzie dobiega końća przerwa w meczu 20. kolejki Ekstraklasy między Zagłębiem a Legią. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po trafieniach Macieja Rosołka i (samobójczym) Bartosza Kopacza.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. Zagłębie Lubin przegrywa z Legią Warszawa 0:2

45'

+2' Naciskany w lewym narożniku pola bramkowego Karol Podliński uderza wzdłuż linii. Żaden z jego kolegów nie "zamknął" akcji.

45'

GOL SAMOBÓJCZY BARTOSZA KOPACZA!!!

To nie Tomas Pekhart, a Bartosz Kopacz, niefortunnie, skierował piłkę do własnej bramki po zagraniu Kacpra Skibickiego!

45'

A jednak czekamy na komunikat z wozu VAR! Możliwe, że zamiast spalonego był samobój Bartosza Kopacza, który był przy Tomasie Pekharcie!

Jeszcze doliczone 2 minuty do pierwszej połowy.

43'

Tomas Pekhart kieruje piłkę głową do siatki po wrzutce Kacpra Skibickiego! W momencie zagrania Czech był na minimalnym spalonym!

21:14

40. minuta. Kapitalne podanie Josue do Macieja Rosołka "Ciasteczko" Josue

42'

Gospodarze dążą do szybkiego wyrównania. Ich atak nie przyniósł jednak powodzenia i grę od bramki wznawia Artur Boruc.

40'

Tomas Pekhart i Josue pograli na prawej stronie. Portugalczyk zagrywa na 5. metr między stoperów Zagłębia i Maciej Rosołek na wślizgu kieruje piłkę do siatki mimo rozpaczliwej interwencji Dominika Hładuna!

40'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM MACIEJ ROSOŁEK!!!

39'

Artur Boruc na raty łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewego narożnika.

39'

Patryk Szysz przeniósł się na lewe skrzydło i pograł w stronę pola karnego W ostatniej chwili powstrzymał go Bartosz Slisz. Rzut rożny.

37'

Kacper Chodyna faulował, a bardziej ucierpiał od Portugalczyka. A co gorsza, został upomniany żółta kartką i nie zagra w następnej kolejce z powodu nadmiaru "żółtek".

36'

Dośrodkowanie na bliższy słupek, skąd Artur Boruc piąstkuje przed pole karne. Przed nią zderzyli się Kacper Chodyna i Josue. Zawodnik Zagłębia nie podnosi się z murawy - odczuł upadek z "krzesełka"

35'

Mateusz Hołownia przerwał rajd Patryka Szysza na prawej stornie. Gospodarze mają jednak rzut rożny.

33'

Lindsay Rose chciał zapoczątkować akcję środkiem. Jako że jego koledzy byli "odcięci" od podania, to postanowił prawą stroną. Tam powalił go Tomasz Pieńko.

32'

• 2 Strzały 2
  • 2 Strzały celne 0
30'

Patryk Szysz urwał się prawym skrzydłem, niesiony dopingiem kibiców. "Łamie" akcję do lewej nogi i uderza płasko z linii 16. metra w środek bramki, wprost do "koszyczka" Artura Boruca.

21:01

Kto poprawi dzisiaj statystyki?

28'

Kontrę Zagłębia chciał wyprowadzić Tomasz Pieńko, ale piłkę zabrał mu Bartosz Slisz. Sędzia odgwizdał jednak faul zawodnika Legii.

26'

Na lewej stronie pograli Erik Daniel z Mateuszem Bartolewskim. Po dośrodkowaniu drugiego z wymienionych Karol Podliński główkował zbyt słabo, by pokonać Artura Boruca.

25'

Tomas Pekhart na spalonym.

24'

"Bitwa na głosy" na trybunach

Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra

oraz, w odpowiedzi, tradycyjna

Jazda...
22'

Kolejne przewinienie Karola Podlińskiego - tym razem "stempel" na nodze Josue. Jeszcze jedno takie wejście i może być "żółtko".

21'

34% Posiadanie piłki 66%

20'

Artur Boruc spokojnie łapie piłkę po uderzeniu Kacpra Chodyny z rzutu wolnego.

19'

Josue upomniany żółtą kartką i podobnie jak Mateusz Wieteska, nie zagra w następnej kolejce.

19'

Atak Zagłębia przynosi rzut rożny. Krótkie rozegranie Kacpra Chodyny z kolegą i po podaniu zwrotnym ostro wślizgiem wszedł w jego nogę Josue.

18'

Nie szło prawą, to mistrzowie Polski próbowali zaatakować lewą flanką. Mocne podanie po linii do Patryka Sokołowskiego, lecz zorientował się Tomasz Pieńko - nie dość, że przyblokował rywala, to pozwolił piłce przeturlać się za linię końcową.

15'

Przerwa w grze. W kole środkowym leży Bartosz Slisz, którego po achillesach "poskrobał" Karol Podliński. Sędzia Piotr Lasyk nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

14'

Teraz w "szesnastkę" próbował zagrywać Josue. Patrykowi Sokołowskiemu zabrakło centymetrów, by sięgnąć piłkę.

13'

Bartosz Slisz w roli prawoskrzydłowego. Lubinanie zablokowali jego dośrodkowanie.

12'

Słabe dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Legii. Nie było zagrożenia pod bramką Artura Boruca.

11'

Mateusz Wieteska upomniany żółtą kartką za faul. To jego 4. "żółtko" w tym sezonie, więc czeka go przymusowa pauza w następnej kolejce.

10'

To mogła być bramka dla Legii! Po diagonalnym zagraniu w okolice lewego narożnika pola bramkowego Kacper Skibicki, naciskany przez Kacpra Chodynę, uderza minimalnie obok słupka!

9'

Coraz śmielej atakują gospodarze. Wykorzystują wolne przestrzelenie, zwłaszcza na skrzydłach.

6'

Kolejny atak piłkarzy Piotra Stokowca przynosi rzut rożny. Legioniści wychodzą z opresji.

5'

Lewą stroną do akcji podłączył się Mateusz Bartolewski. Zagrywa płasko w pole karne, ale nie zdołał znaleźć adresata.

20:40

Na razie "badanie sił" w Lubinie

3'

Zdaniem sędziego Bartosz Slisz faulował Karola Podlińskiego w środku pola.

2'

"Miedziowi" bez problemu wybijają piłkę z "szesnastki" po dośrodkowaniu Josue.

1'

Dalekie zagranie na prawą stronę do Mattiasa Johanssona, ale w porę zorientował się Mateusz Bartolewski. Mistrzom Polski udało się jednak szybko odzyskać piłkę i wywalczyć rzut wolny.

1'

Na gwizdek Piotra Lasyka ze środka zaczynają goście!

20:27

Kapitanami są Bartosz Kopacz i Artur Boruc.

20:24

Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:19

Do Zagłębia dołączyli bramkarz Jasmin Burić (wieloletni golkiper Lecha Poznań), obrońcy Aleks Ławniczak (Warta Poznań) i Bartosz Kopacz (Lechia Gdańsk), defensywny pomocnik Aleksandar Scekić (Aleksandar Scekić) oraz napastnik Martin Doleżal (FK Jablonec).

20:17

Klub z Łazienkowskiej pozyskał trzech zawodników: Patryka Sokołowskiego (na zasadzie wolnego transferu), Pawła Wszołka (wypożyczenie do końca sezonu z Unionu Berlin) oraz 18-letniego Ramila Mustafajewa (transfer z drugoligowej Stali Rzeszów).

20:14

Zimą w stołecznym zespole doszło do kilku zmian. W kadrze nie ma już Andre Martinsa (Hapole Beer Szewa), Mahira Emreliego (Dinamo Zagrzeb) oraz Kacpra Kostorza (Pogoń Szczecin). Odejdzie także Luquinhas, którego Vuković niedawno mianował nowym kapitanem. Brazylijczyk za 3 mln euro zostanie sprzedany New York Red Bulls.

20:12

Zagłębie do ligowej wiosny przystępuje z zaledwie czterema punktami przewagi nad strefą spadkową. Ligowy byt lubinianom ma zapewnić Piotr Stokowiec. To szkoleniowiec kojarzony z największymi sukcesami Miedziowych w ostatniej dekadzie. 49-latek razem z dyrektorem Piotrem Burlikowskim szybko zabrali się do przebudowy drużyny.

20:10

Mistrz kraju przerwę zimową spędził w strefie spadkowej. Do ligowej wiosny przystępuje z zawstydzającym dorobkiem 15 punktów. Odrobinę optymizmu wlały mecze sparingowe. Legia rozegrała pięć towarzyskich gier. Wszystkie wygrała, zdobyła 14 bramek, tracąc zaledwie jedną.

20:06

Przedostatnia w tabeli Legia rozegra pierwszy mecz o punkty w tym roku. Na wyjeździe sprawdzi się na tle Zagłębia Lubin. Miedziowych poprowadzi nowy-stary trener Piotr Stokowiec.