• Jan Kliment - 2
90'

Koniec meczu!

88'

Tempo tego spotkania znacznie "siadło". Wisła nie ma argumentów, aby przeprowadzić skuteczny atak. Raków szanuje wynik i punktuje rywali.

84'

Sebastian Musiolik za Gutvkovskisa.

80'

Schodzą Fran Tudor, Fabio Sturgeon i Ben Lederman. Wchodzą Marko Poletanović, Ivi Lopez i Szymon Czyż.

80'

80'

78'

Ring od razu ogląda kartkę za taktyczny faul.

76'

Ondrasek za Skvarkę i Ring za Hanouska.

76'

75'

Znakomite podanie prostopadłe Tudora do Wdowiaka, który w sytuacji sam na sam uderzył prosto w Biegańskiego, ale piłka tak odbiła się od bramkarza, że wpadła również na Wdowiaka, który wykorzystał ten rykoszet i dopilnował, by padł drugi gol dla Rakowa!

74'

GOOOOOOL! MATEUSZ WDOWIAK!

74'

Racovitan za Długosza.

74'

Wiślacy w ostatnich momentach wyglądają, jakby kompletnie opadli z sił. Ciężar gry przenoszony jest wciąż pod pole karne gości, którzy gubią krycie i przegrywają niemal wszystkie pojedynki.

73'

Mamy jeszcze weryfikację, czy Jan Kliment zagrał ręką we własnym polu karnym. Po chwili gramy dalej.

72'

Znowu broni Biegański! Wycofana piłka do Tudora, który uderza na dobrej wysokości, ale golkiper Wisły poradził sobie i z tym!

71'

Łatwo dochodzą do sytuacji piłkarze Rakowa. Znów płaskie dośrodkowanie, przepuścił piłkę Gutkovskis, strzelał Sturgeon i minimalnie przestrzelił. Po chwili znów Tudor uderzał. Z próbą lobowania poradził sobie jednak Biegański.

69'

Szot kąśliwie dośrodkował na Klimenta, ale za mocno.

68'

Wdowiak przebiegł z piłką ponad 50 metrów, akcja trzech na pięciu, ale mimo przewagi Wiślacy nie potrafili odebrać piłki nikomu z gospodarzy. W końcu, po małym bilardzie, futbolówka trafiła pod nogi Mateusza Wdowiaka, który z sześciu metrów nie trafił w bramkę!

67'

Hanousek źle zagrał wszerz i zrodziła się z tego groźna kontra dla Rakowa. Uratował sytuację Sadlok.

66'

66'

Momo Cisse za Mateusza Młyńskiego i Dor Hugi za Stefana Savicia.

63'

Niebezpiecznie pod bramką Rakowa. Fazlagić próbował uderzać głową, Długosz przeszkodził Colleyowi w oddaniu strzału. Wisła atakuje coraz śmielej.

63'

Savić przeszedł na prawe skrzydło, gdzie w pojedynku z Arseniciem wywalczył rzut rożny.

61'

Szot faulowany po groźnej wrzutce.

60'

Znakomita interwencja Biegańskiego! Kolejna kontra, po której Gutkovskis z 25 metrów posłał potężne uderzenie prosto w okienko. Młody bramkarz Wisły utrzymuje zespół przy życiu.

59'

Świetna kontra Rakowa, Długosz zagrał do Wdowiaka, ten oddał mu prostopadle na skrzydło. Wycofująca wrzutka i Patryk Kun przestrzelił w prostej sytuacji.

57'

Wiślacy chcą szybko odpowiedzieć, niskie dośrodkowanie Savicia z lewej strony. Skvarka przyjął futbolówkę przed polem karnym, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

55'

Uderzenie w lewy róg Biegańskiego, bramkarz rzucił się przed siebie, a nie do boku. Futbolówka minęła go o włos.

55'

GOL! FRAN TUDOR Z 11 METRÓW!

54'

Wdowiak łatwo ograł Savicia na skrzydle, miękko dośrodkował piłkę, którą przyjmował Gutkovskis w momencie, gdy Maciej Sadlok postawił na jego nodze stempel. Mamy jedenastkę dla Rakowa.

54'

RZUT KARNY DLA RAKOWA! MACIEJ SADLOK POWALIŁ GUTKOVSKISA!

52'

Papanikolau wygrał pojedynek z Plewką, zagrał do Sturgeona, który poprowadził piłkę przez dobre 30 metrów, ale oddał słaby i niecelny strzał.

51'

Mocna wrzutka prosto w ręce Biegańskiego.

50'

Szybki atak Rakowa, niskie dośrodkowanie z prawej strony boiska. Do piłki posłanej przez Tudora dopadli Colley i Gutkovskis. Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale zarówno gwizdek sędziego Marciniaka, jak i VAR milczą.

49'

Piłka wraca na połowę gości po nieudanym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

48'

Gospodarze nie wykorzystali wrzutki z rzutu wolnego. Biegański chwycił piłkę i od razu uruchomił z przodu Klimenta. Wiślacy mają korner.

47'

Hanousek przeciął równo z trawą rywala i mamy kartkę już na samym początku drugiej połowy.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

46'

Strzał Klimenta był jedynym (!) Wisły. Raków uderzał dziewięć razy.

45'

Przerwa. Sędzia kończy pierwszą połowę. Wracamy za kwadrans w nadziei, że w końcu padną bramki.

45'

Ależ szansa dla Wisły! Kliment wbiegł przed obrońców, ale nie trafił! Piłkę dał radę sięgnąć Kovacević. Róg!

42'

Szybki wyjazd Rakowa nie kończy się celnym strzałem. Wdowiak chyba źle dobrał się do piłki, przez co spowolnił akcję.

40'

Arsenić brzydko fauluje Młyńskiego. Tylko czemu nie ma kartki? Sędzia Marciniak pobłażliwy w tej akcji.

39'

Arsenić celnie główkuje po rzucie wolnym, ale do rąk Biegańskiego.

35'

- Hej Raków gol - skandują kibice.

31'

Petrasek głową, Biegański wybija sprzed linii! Gola i tak by jednak nie było, bo sędzia Marciniak odgwizdał faul.

30'

Kun łatwo odnajduje przestrzeń do wrzutek. Wywalczył korner.

29'

Lederman! Kończy akcję płaskim strzałem w polu karnym. Zabrakło w nim mocy. Na pewno z tej akcji dało się wyciągnąć więcej.

27'

Colley w gonitwie za Gutkovskisem. Wybił piłkę w aut. Wcześniej Wisła zagościła w szesnastce, lecz nie znalazła pozycji strzeleckiej.

24'

Póki co Wisła wycofana. Nie oddała ani jednego strzału. Raków ma za sobą pięć prób.

23'

Na stadionie około 5 tys. kibiców w tym 300 z Krakowa.

22'

Na trybunach miejsce zajął m.in. prezes Wisły, Dawid Błaszczykowski.

22'

Zderzenie dwóch wiślaków: Klimenta i Młyńskiego. Przerwa na pomoc medyczną.

17'

Mocny, soczysty strzał Papanikolaou z dystansu. Futbolówka mija poprzeczkę o metr.

16'

Najlepsza okazja dla Rakowa z dotychczasowych! Zrobiło się bardzo groźnie po wrzutce Kuna. To bodaj Petrasek oddał niecelny strzał głową.

13'

Wdowiak wjechał z piłką w pole karne, oddał strzał, ale sam ma do siebie pretensje. Piłka mija prawy słupek.

7'

W dalszym ciągu atakuje Raków. Piłka znów u Biegańskiego

6'

Pierwszy celny strzał w meczu. Próbował Gutkovskis, lecz za lekko. Piłka wędruje do rąk młodzieżowego bramkarza.

4'

Tak wygląda sektor gości w Częstochowie... Olbrzymia klatka!

3'

stadion

1'

Pierwszy gwizdek w meczu. Gramy!

14:57

Raków w strojach niebiesko-czerwonych, Wisła na biało.

14:57

To historyczny dzień, bo po raz pierwszy na wyremontowanym stadionie wypełnił się sektor gości.

14:56

Piłkarze wychodzą na murawę. Jest chłodno, ale przynajmniej nie pada.

14:05

Po stronie gości od początku debiutują stoper Colley oraz środkowy pomocnik Fazlagić.

14:05

Ławka rezerwowych Wisły: Kieszek, Ring, Gruszkowski, Hugi, Kuveljić, Starzyński, Ondrasek, Frydrych, Cisse.

14:05

Ławka rezerwowych Rakowa: Trelowski, Musiolik, Lopez, Arak, Poletanović, Sorescu, Czyż, Racovitan, Gwilia.

13:57

Raków zaczyna bez nowych piłkarzy. Cała trójka, czyli Sorescu, Czyż i Racovitan, zaczyna wśród rezerwowych.

13:56

Za godzinę pierwszy gwizdek na stadionie przy Limanowskiego. Aktualny wicemistrz powalczy z drużyną środka stawki. Szykuje się świetne widowisko!