• Robert Pich - 2 (Caye Quintana - 3)
  • Dennis Jastrzembski - 4
  • Fabian Piasecki - 3 (Adrian Łyszczarz - bez oceny)
94'

Koniec meczu! Lechia pewnie wygrała ze Śląskiem 2:0. Obie bramki dla gospodarzy padły po stałych fragmentach gry.

92'

Kolejna szansa Lechii. Zwoliński trafił tylko w boczną siatkę.

90'

Terrazzino został napomniany żółtą kartką.

89'

Zwoliński mógł podwyższyć na 3:0, ale przegrał pojedynek sam na sam ze Szromnikiem!

90'

Cztery minuty doliczył sędzia Frankowski.

87'

Łukasz Zwoliński zastąpił Flavio.

87'

Rafał Pietrzak wszedł za Ilkaya Durmusa.

85'

Krzysztof Mączyński obejrzał żółtą kartkę.

84'

Łyszczarz znalazł się w dogodnej sytuacji, ale się potknął...

82'

Adrian Łyszczarz zastąpił Fabiana Piaseckiego.

82'

Patryk Janasik opuścił plac gry. W jego miejsce wszedł Jakub Iskra.

81'

Filip Koperski wszedł w miejsce Ceesaya.

78'

Jastrzembski pognał do kontry po stracie Terrazzino. Strzał zawodnika Śląska odbił Kuciak.

76'

Marco Terrazzino zmienił Macieja Gajosa.

76'

Jan Biegański wszedł za Kałuzińskiego.

74'

Zylla potężnie uderzył z dystansu. Kuciak przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

71'

Dośrodkowanie Jastrzembskiego w kierunku Caye Quintany. Napastnik Śląska trafia w słupek!

68'

To mogła być kosztowna pomyłka Verdaski we własnym polu karnym! Ratuje wybiciem Szromnik.

64'

Krzysztof Mączyński zastąpił Lewkota.

64'

Caye Quintana zmienił Roberta Picha.

64'

Marcel Zylla wszedł w miejsce Stigleca.

63'

Trener Magiera reaguje potrójną zmianą. Śląsk zagra na dwóch napastników.

60'

Conrado podprowadził piłkę i uderzył po ziemi na bramkę Szromnika. Bramkarz gości na posterunku.

57'

Dośrodkowanie Ilkaya Durmusa z rzutu wolnego. Piłka na dalszym słupku trafiła na nogę Nalepy i po odbiciu się od słupka wpadła do bramki.

57'

GOOOOOOL! MICHAŁ NALEPA! 2:0 DLA LECHII!

56'

Szymon Lewkot przypadkowo trafił nogą Steca. Rzut wolny.

53'

Durmus mocno uderzył z wolnego z ostrego kąta. Szromnik wybija daleko przed siebie.

49'

Niepewne piąstkowanie Szromnika. Po chwili golkiper Śląska odbił piłkę po strzale Conrado, dobijał Ceesay. I obił poprzeczkę!

48'

Stiglec podał w światło bramki na wysokości kolana do Szromnika. Golkiper wybił na róg.

46'

Początek drugiej połowy!

45'

Koniec pierwszej części gry. Lechia schodzi do szatni z jednobramkową przewagą.

45'

Szymon Lewkot obejrzał żółtą kartkę za faul na Conrado.

45'

Leży na murawie Flavio. Bartosz Frankowski przerwał grę.

45'

Arbiter doliczył trzy minuty do pierwszej części gry.

41'

Nalepa główkował po wrzutce Durmusa z kornera, ale nie trafił w światło bramki.

38'

36'

Widoczność cały czas ograniczona, ale mecz został już wznowiony.

34'

Kibice odpalili pirotechnikę. Sędzia przerwał spotkanie ze względu na zadymienie.

32'

Schwarz starał się wrzucić piłkę między obrońców a Kuciaka. Poradził sobie bramkarz Lechii.

30'

Schwarz nieprzyjemnie zderzył się na wślizgu z Kałuzińskim. Rzut wolny dla gości.

27'

Kontratak Śląska. Obrońcy Lechii poradzili sobie z płaskim podaniem Stigleca.

23'

Durmus dośrodkował z rzutu rożnego. Maloca przy bliższym słupku strącił piłkę w kierunku dalszego słupka. A tam akcję celną główką z najbliższej odległości zamknął Jakub Kałuziński!

23'

GOOOOOOL! JAKUB KAŁUZIŃSKI! LECHIA PROWADZI 1:0!

20'

Taktyczny faul Jastrzembskiego na Flavio. Piłkarz Śląska otrzymał ustne upomnienie od arbitra.

16'

Dominacja Lechii. Gospodarze w pierwszych minutach zamknęli Śląsk na jego połowie.

15'

Zablokowana przewrotka Durmusa! Poprawiał zza szesnastki Conrado, ale nad poprzeczką.

14'

Flavio przymierzył zza pola karnego. Piłka po rykoszecie nie zmyliła Szromnika, który odbił na róg.

10'

Nalepa próbował główkować po centrze Durmusa z wolnego. Szromnik rozpocznie z piątego metra.

7'

Flavio upadł w polu karnym po dośrodkowaniu Ceesaya. Portugalczyk domagał się "jedenastki", sędzia pozostał niewzruszony.

5'

Kałuziński bez wyczucia dośrodkował z rzutu wolnego. Piłka opuściła plac gry.

3'

Gajos wrzucił piłkę w pole karne w kierunku Ceesaya, ale zagrał za mocno.

1'

Początek spotkania!

19:48

Łącznikiem między Śląskiem i Lechią jest Flavio Paixao. Kapitan biało-zielonych na polskich boiskach grał właśnie w barwach tych dwóch klubów i zdobył dla nich w sumie 97 goli w Ekstraklasie. Tylko trzech bramek brakuje mu, aby wejść do klubu „stu”.

19:47

W poprzedniej rundzie Lechia zremisowała we Wrocławiu ze Śląskiem 1:1, a punkt uratował Tomasz Makowski w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Z drugiej strony na początku spotkania Łukasz Zwoliński przestrzelił z rzutu karnego.

19:45

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej będzie miał dla Lechii bardzo duże znaczenie. Drużyna Tomasza Kaczmarka marzy o osiągnięciu sukcesu w tym sezonie, więc musi od początku zdobywać punkty. Przez większą część rundy jesiennej biało-zieloni byli na podium, ale słabsza końcówka roku sprawiła, że spadli na piąte miejsce.

19:40

Podstawowy skład Śląska Wrocław:

19:38

Oto wyjściowy skład Lechii Gdańsk:

19:35

Po meczu w Gliwicach przenosimy się do Gdańska, gdzie Lechia skonfrontuje się ze Śląskiem Wrocław. Początek spotkania o godzinie 20. Witamy w relacji LIVE!