Radomiak RadomRadomiak Radom
19:37

Bardzo dziękujemy za śledzenie wszystkich tegorocznych relacji z rozgrywek PKO Ekstraklasy i życzymy udanych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia!

19:36

Legia Warszawa kończy rok na przedostatnim miejscu w tabeli, natomiast Radomiak Radom jest czwarty i ma tyle samo punktów co trzeci Raków Częstochowa!

94'

Koniec meczu w Warszawie! Ogromne gwizdy żegnają piłkarze Legii, którzy zostali rozbici przez Radomiak Radom aż 0:3!

90'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

88'

Filip Mladenović został ukarany żółtą kartką.

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Karol Angielski trafia do bramki i Radomiak prowadzi już 3:0!

86'

Rzut karny dla Radomiaka Radom po faulu Bartłomieja Ciepieli we własnym polu karnym!

85'

Natomiast Thabo Cele pojawił się w miejsce Mauridesa.

85'

Dwie zmiany w zespole Radomiaka Radom. Meik Karwot zmienia Leandro

81'

Obraz meczu wciąż się nie zmienia. Gospodarze utrzymują się przy piłce, ale to goście zdobywają bramki. Legia gra dobrze do momentu zbliżenia się do pola karnego rywala.

77'

W Radomiaku Radom Mario Rondon zmienia Luisa Machado.

73'

W zespole Legii Warszawa Bartłomiej Ciepiela zmienia Ernesta Muciego.

69'

Legia Warszawa traci już drugą bramkę. Wciąż prowadzi grę, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Radomiak jest zdecydowanie konkretniejszy w swoich poczynaniach.

65'

Po dośrodkowaniu w pole karne Legii piłka trafiła wprost na głowę Mauridesa, a ten mocnym uderzeniem podwyższył prowadzenie swojej drużyny!

64'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! Maurides podwyższa na 2:0!

63'

Artur Boruc wyszedł z własnego pola karnego, minął się z piłką, ale Luis Machado nie zdołał uderzyć na tyle mocno, by umieścić piłkę w bramce!

61'

Josue uderzył z dystansu, ale jego strzał został zablokowany.

57'

Rafael Lopes dostał piłkę w polu karnym Radomiaka, ale nie zdołał oddać celnego strzału.

54'

Mattias Johansson dostał piłkę w polu karnym Radomiaka, ale uderzył wprost w obrońcę rywali.

51'

Dawid Abramowicz został ukarany żółtą kartką.

49'

Dawid Abramowicz ucierpiał po jednym ze starć.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

46'

W przerwie jedna zmiana w zespole Legii Warszawa. Szymon Włodarczyk pojawił się w miejsce Lirima Kastratiego.

18:43

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Warszawie. Za moment wznowimy rywalizację.

45'

Koniec pierwszej części meczu w Warszawie. Do przerwy Radomiak Radom prowadzi z Legią 1:0.

45'

Artur Boruc fantastycznie interweniuje po bezpośrednim strzale z rzutu rożnego!

45'

Wymuszona zmiana w zespole Radomiaka Radom. Za kontuzjowanego Damiana Jakubika pojawia się Tiago Matos.

45'

Artur Boruc świetnie interweniuje po strzale jednego z graczy Radomiaka!

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

45'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym Legii. Strzał Karola Angielskiego zdołał wybronić Artur Boruc, ale ta odbiła się jeszcze od Mateusza Wieteski i wpadła do bramki gospodarzy!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! Radomiak obejmuje prowadzenie po samobójczym trafieniu Mateusza Wieteski!

43'

Rafael Lopes dostał piłkę w polu karnym Radomiaka, oddał strzał, ale świetną interwencją popisał się Filip Majchrowicz!

40'

Końcówka pierwszej połowy meczu. Obraz nie ulega zmianie. Wciąż Legia ma zdecydowaną przewagę, ale niewiele z tego wynika.

37'

Luis Machado został ukarany żółtą kartką.

36'

Josue uderzył z dystansu, ale Filip Majchrowicz interweniował skutecznie.

34'

Josue z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

32'

Legia Warszawa wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gości.

28'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Michał Kaput.

24'

Rafael Lopes dostał piłkę przed polem karnym rywali, oddał strzał, ale bardzo niedokładny.

21'

Obraz meczu się nie zmienia. Gospodarze atakują, ale na razie Radomiak nie popełnia błędów w defensywie.

19'

Filip Mladenović popędził lewą stroną boiska, ale nie zdołał dośrodkować w pole karne gości.

18'

Szybki kontratak Radomiaka Radom, ale Karol Angielski nie zdołał przyjąć piłki przed polem karnym rywali.

15'

Legia Warszawa znacznie częściej utrzymuje się przy piłce, ale nie potrafi przedostać się pod pole karne Radomiaka.

12'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie zagroziło bramce gości.

11'

Mateusz Hołownia został sfaulowany w środku pola i będzie szansa na dośrodkowanie dla Legii.

9'

Rafael Lopes dostał piłkę w polu karnym Radomiaka, ale oddał niecelny strzał.

8'

Wracamy do gry.

4'

Arbiter przerywa grę z powodu intensywnego zadymienia stadionu spowodowanego oprawą kibiców Legii Warszawa.

2'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Dawida Abramowicza, ale ten uderzył minimalnie niecelnie!

2'

Maurides oddał strzał z dystansu, ale Artur Boruc zdołał skutecznie interweniować!

17:30

Rozpoczynamy ostatni tegoroczny mecz PKO Ekstraklasy!

17:27

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu przy ulicy Łazienkowskiej! Za moment rozpoczniemy rywalizację!

17:24

Natomiast tak prezentuje się skład Radomiaka Radom:

17:24

Oto skład Legii Warszawa na dzisiejsze spotkanie:

17:22

Latem w pierwszym starciu tych drużyn Radomiak Radom wtedy niespodziewanie wygrał 3:1 po bramkach Mateusza Radeckiego, Karola Angielskiego i Dominika Sokoła. Dla Legii jedynego gola zdobył wtedy Meik Nawrocki. Radomiak tamto spotkanie kończył w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Felipe Nascimento, ale Legia Warszawa straciła dwóch zawodników, po czerwonych kartkach dla Filipa Mladenovića i Josue.

17:19

Natomiast w zdecydowanie lepszej sytuacji jest Radomiak Radom. Beniaminek PKO Ekstraklasy nie przegrał meczu od końca wrześnie. Radomiak od porażki ze Stalą Mielec 25 września wygrał sześć meczów i cztery zremisował. To zdecydowanie więcej niż Legia przez cały sezon.

17:18

Legia Warszawa w środku tygodnia rozbiła Zagłębie Lubin aż 4:0, a był to pierwszy mecz po powrocie dla Aleksandara Vukovića. Wcześniej Legia od września wygrała w lidze tylko z Jagiellonią Białystok. Dzisiaj Legia po raz pierwszy w tym sezonie może wygrał dwa ligowe mecze z rzędu.

17:15

Natomiast dla odmiany prawdopodobnie żaden kibic Legii Warszawa nawet w najgorszych koszmarach nie wyobrażał sobie, że w ostatnim meczu tego roku jego zespół będzie walczył o wyjście ze strefy spadkowej. Tylko zwycięstwo pozwoli Legii na osiągnięcie piętnastego miejsca i przezimowanie nieco ponad strefą spadkową.

17:14

Radomiak Radom zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli i w przypadku dzisiejszego zwycięstwa może awansować nawet na podium, o czym w Radomiu nikt chyba nawet nie marzył kiedy pół roku temu zespół wywalczył awans do PKO Ekstraklasy.

17:12

Teoretycznie faworytem tego pojedynku jest Radomiak Radom, który plasuje się dużo wyżej w ligowej tabeli. Jednak Legia Warszawa w środku tygodnia pokazała, że powrót Aleksandara Vukovića może całkowicie odmienić ten zespół. Gospodarze dzisiejszego meczu mają ogromne ciśnienie na wygranie dzisiejszego meczu i zakończenie tego roku w minimalnie lepszych warunkach.

17:10

Czas na ostatni mecz PKO Ekstraklasy w tym roku! Na zakończenie roku Legia Warszawa na własnym stadionie podejmie Radomiaka Radom. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdeczne Bartosz Głąb!