Niedziela, 12 grudnia 2021, godz. 15:00
Wisła PłockWisła Płock
1 : 0
17:00

Legia na ostatnim miejscu w tabeli! Mistrz Polski w Płocku przegrał z Wisłą 0:1 (0:1). Bohaterem gospodarzy okazał się Mateusz Szwoch, były zawodnik stołecznego zespołu. Wojskowi w lidze rozegrali szesnaście spotkań, przegrali aż dwanaście.

94'

Koniec meczu! Wisła Płock pokonała Legię Warszawa 1:0. Mistrz Polski zamyka ligową tabelę!

91'

Radosław Cielemęcki wszedł za Gerbowskiego.

89'

Hołownia napomniany żółtą kartką za faul na Rasaku.

87'

Josue przymierzył z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od muru i przeleciała obok bramki.

83'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego. Niecelnie strzelał głową Nawrocki.

80'

Pekhart chciał dryblować w polu karnym. Czecha zatrzymał Rzeźniczak.

78'

Yuri Ribeiro złapany na spalonym. Rezerwowi piłkarze Legii chowają głowę w ramionach.

76'

Płocczanie utrzymują się przy piłce. Z dobrej strony pokazał się Gerbowski.

73'

Kacper Skibicki zastąpił Mahira Emreliego.

73'

Patryk Tuszyński za Łukasza Sekulskiego.

70'

Pekhart obejrzał żółtą kartkę za faul na Rzeźniczaku.

68'

Damian Warchoł wszedł w miejsce Wolskiego.

68'

Filip Lesniak wszedł w miejsce Jorginho.

66'

Emreli nieczysto uderzył głową po dobrej wrzutce Josue.

64'

Luquinhas uderzał z 11. metrów po zgraniu Pekharta. Odbił futbolówkę Kamiński. Wcześniej Czech był jednak na spalonym.

60'

Jak to nie wpadło?! Szymon Włodarczyk z trzech metrów główkował w swoją nogę i piłka przeszła obok słupka!

59'

Szymon Włodarczyk zastąpił Rafaela Lopesa.

59'

Andre Martins wszedł w miejsce Slisza.

57'

Żółta kartka dla Rafała Wolskiego. Faulował Luquinhasa.

55'

Przewinienie Slisza na Szwochu. Żółta kartka za faul taktyczny.

54'

Legia miała okazję na kontrę po stracie Rzeźniczaka. Pekhart za plecy do Emreliego...

51'

Uderzył z dystansu Slisz. Bez problemów piłkę lapie Kamiński.

49'

Sekulski wpadł w pole karne, ale nieco za późno zdecydował się na strzał. Zablokował go Slisz.

47'

Szwoch strzelał zza pola karnego po rzucie rożnym. Ponad poprzeczką.

46'

Jedna zmiana w ekipie Legii. Luquinhas wszedł za Muciego.

46'

Początek drugiej połowy!

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Jorginho wypuszczony sam na sam, ale przegrał pojedynek z Borucem! Jeszcze był dyskusyjny spalony.

45'

Ładna akcja Legii. Dobre dośrodkowanie z lewej stron posłał Yuri Ribeiro, uderzał głową Johansson, ale nie pomylił się Kamiński i utrzymał piłkę w rękawicach.

43'

W tym momencie Legia spada na ostatnie miejsce w tabeli, bo ma gorszy bilans bramkowy od Bruk-Betu Termaliki i Warty.

40'

Lekki strzał Pekharta z główki broni Kamiński.

38'

Znowu katastrofalne wykonanie rzutu rożnego przez Legię. Zamiast wrzutki - wycofanie piłki, które skończyło się podaniem Lopesa prosto do Rasaka. Ten wypuścił sam na sam Szwocha, który mierzonym, technicznym uderzeniem pokonał Boruca.

37'

GOOOOOOOL!!! 1:0 DLA WISŁY!!! SZWOCH!!!

37'

Dośrodkowanie na dalszy słupek do Emreliego, ten opanował piłkę i uderzył z woleja, lecz prosto w obrońcę.

35'

Tomas Pekhart już z boku pola karnego dograł na 5. metr do Mahira Emreliego, strzał z bliska intuicyjnie odbił Kamiński!

34'

Próba z dystansu Ernesta Muciego, spokojnie wyłapuje Kamiński.

31'

Johansson ukarany kartką za ostry wślizg.

29'

Zablokowany strzał Szwocha z 20 metrów. Tym razem błąd przy wyprowadzeniu popełnił Slisz.

27'

Masa strat Legii na własnej połowie, coraz bardziej napędza się zespół Wisły.

25'

W odpowiedzi akcja Rafała Wolskiego. Minął obrońcę, zakręcił drugim i uderzył płasko, a piłkę zmierzającą do bramki wybił Slisz!

24'

Niespodziewanie kropnął z ponad 25 metrów Josue i z najwyższym trudem odbił piłkę Kamiński!

22'

Wrzutka Josue z rzutu wolnego i minimalnie spóźniony Mateusz Hołownia ostatecznie nie zamknął akcji.

19'

Niecelny strzał Damiana Michalskiego po rzucie rożnym.

18'

No i proszę! Łukasz Sekulski zabawił się ze stoperami Legii, pokazał ładne zwody, a jego płaski strzał trafił w nogi Bartosza Slisza.

16'

Na pewno można powiedzieć, że legioniści dominują na boisku, ale Nafciarze pokazują, że potrafią wyprowadzać groźne kontry.

15'

Żółta kartka dla Szwoch, któremu puściły nerwy już w poprzedniej akcji.

12'

Festiwal błędów gospodarzy kończy się kornerem dla Legii.

10'

W krótkim czasie dwie akcje z przodu Mattiasa Johanssona. Jednak obie szarże zakończyły się niedokładnymi podaniami w szesnastkę.

9'

Rafał Wolski trafiony od tyłu piłką w głowę przez Maika Nawrockiego, który chciał posłać długie podanie do przodu.

7'

Szybki wypad Legii, ale Rafael Lopes źle próbował dogrywać z prawego skrzydła.

4'

Mnóstwo czasu i miejsca miał przed polem karnym Mateusz Szwoch. Długo podholował piłkę i uderzył tuż obok bramki!

2'

Udane piąstkowanie Krzysztofa Kamińskiego po dośrodkowaniu z lewej flanki.

1'

Początek meczu.

14:27

Rezerwowi Legia: Tobiasz, Martins, Charatin, Celhaka, Skibicki, Włodarczyk, Noiszewski, Luquinhas, Ciepiela

14:25

Rezerwowi Wisła: Węglarz, Obradović, Cielemęcki, Tuszyński, Lesniak, Kolar, Zbozień, Walczak, Warchoł

14:22

14:20

14:13

W 18. kolejce legionistów czeka kolejny wyjazd, tym razem do Płocka. Wisła ostatnio przegrała ze Stalą w Mielcu (1:2), ale wcześniej zwyciężyła w dwóch kolejnych spotkaniach w lidze i to na wyjazdach. Najpierw sensacyjnie z Rakowem Częstochowa (1:0), a następnie z Wartą Poznań (2:1).

14:11

Natomiast przed tygodniem, w PKO Ekstraklasie, Wojskowi polegli na wyjeździe z Cracovią (0:1). Mimo dobrych momentów w pierwszej połowie, to przeciwnik zdobył bramkę, na którą podopieczni Marka Gołębiewskiego nie byli w żaden sposób odpowiedzieć.

14:09

W czwartek przy Łazienkowskiej Legia Warszawa na własne życzenie przegrała ze średnio dysponowanym Spartakiem Moskwa (0:1). Kluczowy błąd popełnił Maik Nawrocki, dotąd praktycznie nieomylny w europejskich pucharach.

14:08

14:08

Witamy! Po odpadnięciu z europejskich pucharów, aktualni jeszcze mistrzowie Polski mogą już w pełni skupić się krajowych rozgrywkach. W niedzielę czeka ich wyjazdowy mecz z Wisłą Płock. To już czas, by Legia Warszawa zaczęła wygrywać w PKO Ekstraklasie?