1 : 2
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
1. połowa0 : 2
95'

Koniec meczu! Górnik Łęczna wygrywa na wyjeździe po raz drugi z tym sezonie. Pokonuje w Białymstoku Jagiellonię 2:1. Na dwie bramki Damiana Gąski odpowiedział po przerwie Israel Puetro.

92'

Alex Serrano ucierpiał w starciu z Michałem Pazdanem. Wydaje się, że z nim wszystko w porządku.

92'

Żółtą kartką upomniany Michał Pazdan. Gospodarze mają coraz mniej czasu na wyrównanie, a piłkarze Kamila Kieresia są bardzo blisko cennej wygranej. I to w Barbórkę.

90'

Krzysztof Jakubik dolicza 5 minut do drugiej odsłony.

89'

Błażej Augustyn z "żółtkiem" na koncie.

86'

Szymon Drewniak upomniany żółtą kartką za faul.

85'

Goście byli bardzo blisko powrotu do dwubramkowego prowadzenia! Brakowało naprawdę niewiele - najpierw słupek, a przy dobitce Israel Puetro wybija piłkę sprzed linii bramkowej!

82'

... a za Michała Golińskiego wchodzi Przemysław Banaszak.

82'

Podwójna zmiana w ekipie gości: Serhij Krykun wchodzi za Bartosza Śpiączkę...

81'

Tym razem nie ma wątpliwości!

Dobre dośrodkowanie Martina Pospisila i Israel Puetro, uprzedzając wychodzącego z bramki Macieja Gostomskiego, trafia do siatki z bliskiej odległości!

81'

GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM ISRAEL PUERTO!!!

80'

Przewinienie Kryspina Szczeniaka na Fedorze Cernychu. Rzut wolny dla gospodarzy bisko narożnika pola karnego.

77'

Michał Żyro uderza niemal z każdej pozycji. Najpierw jego uderzenie z pola karnego broni Maciej Gostomski, a po chwili główkuje nad poprzeczką.

74'

Kamil Kiereś decyduje się na zmianę. Schodzi Jason Lokilo, wchodzi Szymon Drewniak.

19:05

Na razie nie idzie zawodnikom Ireneusza Mamrota

71'

Janusz Gol upomniany żółtą kartką za faul.

69'

... a za Bojana Nasticia na murawie melduje się Godfrey Bitok Stephen.

69'

Martin Pospisil zmienia Przemysława Mystkowskiego...

66'

Michał Pazdan pudłuje po zgraniu Tarasa Romanczuka. Gospodarze nie są w stanie odrobić straty.

63'

Jagiellonia - Górnik Łęczna

• 4 Strzały 7
  • 1 Strzały celne 2
61'

... a w ekipie gości Bartłomiej Kalinkowski wchodzi w miejsce Damiana Gąski.

W przerwie meczu zawodnik gości mówił o urazie.

61'

Zmiana w Jagiellonii: Bartosz Bida zastępuje Pawła Olszewskiego...

18:49

Sporo bramek w tej rundzie. A będzie więcej

55'

Maciej Gostomski bez trudu broni strzał Fedora Cernycha.

53'

Błąd Michała Pazdana mógł wykorzystać Jason Lokilo. Niebezpieczeństwo zażegnał jednak Xavier Dziekoński.

50'

Radość gospodarzy nie trwała długo! Gol Fedora Cernycha nie został uznany z powodu pozycji spalonej!

48'

Idealnie zaczyna się druga połowa dla piłkarzy Ireneusza Mamrota.

Michał Pazdan zaskoczył niemal wszystkich... dośrodkowaniem z lewej strony w pole karne, gdzie celną główką popisuje się Fedor Cernych!

46'

Czas na drugą połowę! Goście przystępują do niej bez zmian.

46'

Michał Żyro zastępuje Michała Nalepę.

18:27

Wracamy do Białegostoku, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Jagiellonii z Górnikiem Łęczna. Po dublecie Damiana Gąski goście dość niespodziewanie prowadzą i są blisko drugiej wyjazdowej wygranej. Jak po przerwie zareagują gospodarze, którzy w tym sezonie zdobyli 16 z21 punktów przed własną publicznością?

45'

+3' Koniec pierwszej połowy. Potwornie wygwizdywana Jagiellonia przegrywa z Górnikiem Łęczna po dwóch trafieniach Damiana Gąski.

18:21

[WIDEO] 29. MINUTA. DRUGI GOL DAMIANA GĄSKI

45'

+1' Jason Lokilo centruje w pole karne w podobny sposób, jak przy pierwszej bramce dla Górnika. Błażej Augustyn wybija piłkę pod nogi Janusza Gola, którego strzał w znacznej odległości minął bramkę gospodarzy.

45'

Krzysztof Jakubik dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

44'

Tomas Prikryl próbował przedrzeć się w pole karne. Poradził sobie z jednym rywalem, ale skutecznie zaasekurował go Leandro.

43'

Kryspin Szcześniak wybija piłkę wślizgiem spod nóg rozpędzonego Przemysława Mystkowskiego. Gdyby się spóźnił o ułamek sekundy, to albo rywal wbiegłby z piłką w pole karne, albo dostałby żółtą kartkę (a może i czerwoną) za ostre wejście!

42'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka zmierzała do siatki po główce... Błażeja Augustyna! Czujny na linii Xavier Dziekoński zdołał odbić piłkę do boku!

40'

Jason Lokilo biegnie wstronę pola karnego gospodarzy. Jego strzał został zablokowany, ale odbita piłka znajduje się pod nogami Bartosza Śpiączki. Ten zwlekał z uderzeniem, co wykorzystał Paweł Olszewski.

40'

Laga Israela Puerto na Fedora Cernycha. Ten trącił piłkę głową, ale nie miał szans, by dobiec potem do piłki przed linią boczną.

18:09

4 421 widzów w Białymstoku

38'

Bezpardonowe wejście Kryspina Szcześniaka w Przemysława Mystkowskiego. Sędzia Krzysztof Jakubik wytłumaczył zawodnikowi Górnika, że jeszcze jedno takie wejście i będzie upomnienie.

37'

Faul w ofensywie Bartosza Śpiączki.

36'

Wydaje się, że z Danielem Dziwnielem wszystko w porządku.

18:07

Seria zostanie podtrzymana?

35'

Źle rozegrany drugi rzut rożny i z kontrą ruszyli piłkarze Jagiellonii. Do za mocno zagranej piłki dopadł Janusz Gol, który wybił za plac gry - na murawie leży Daniel Dziwniel. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

35'

I jeszcze jeden po zablokowanym strzale Bartosza Rymaniaka.

34'

Mocne prostopadłe podanie do Damiana Gąski. Sytuację wślizgiem musiał wyjaśniać Michał Pazdan, wybijając piłkę za linię końcową.

32'

Łęcznianie poczuli krew i dążą do podwyższenia prowadzenia Wywalczyli rzut rożny.

31'

Próba odpowiedzi gospodarzy. Przemysław Mystkowski dopada w "szesnastce" do bezpańskiej piłki. Uderzenie fałszem było nieudane - piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę Macieja Gostomskiego.

29'

Xavier Dziekoński chciał rozegrać piłkę po ziemi i zagrać do Tarasa Romanczuka. Kapitana Jagiellonii uprzedził Damian Gąski, który widząc daleko wysuniętego bramkarza, zdecydował się na lob! Piłka wpada do siatki po otarciu się od poprzeczki!

29'

DUBLET DAMIANA GĄSKI!!!

27'

Przemysław Mystkowski uderza z dystansu wysoko nad bramką.

17:55

Kibice Górnika Łęczna w Białymstoku

24'

Miękkie zagranie Janusza Gola do Bartosza Śpiączki w pole karne. Ten zgrywa głową na 18. metr, skąd niecelnie uderzył Damian Gąska.

21'

Kryspin Szcześniak chciał dalekim zagraniem uruchomić Jasona Lokilo. Pomysł dobry, ale podanie było bardzo niedokładne.

20'

53% Posiadanie piłki 47%

17:49

Uwieczniony strzał Damiana Gąski

18'

Gospodarze nie są w stanie przedrzeć się w okolice "szesnastki" gości. Żeby znaleźć trochę miejsca, trzeba było... wycofać piłkę do własnego bramkarza.

14'

Dobre podanie w pole karne, na dalszy słupek, do Bojana Nasticia. W ostatniej chwili uprzedził go Michał Goliński. Ten był dodatkowo faulowany.

12'

Osaczony przez 3 rywali Bojan Nastić łatwo traci piłkę blisko lewego narożnika pola karnego Górnika. Optymistycznie ruszył na rywali, choć z góry był skazany na niepowodzenie.

10'

Damian Gąska w roli lewoskrzydłowego podaje prostopadle do rozpędzonego Daniela Dziwniela. W porę zorientowali się obrońcy Jagiellonii.

8'

Na rajd prawą stroną zdecydował się Przemysław Mystkowski. Janusz Gol powstrzymał go przed swoim polem karnym.

7'

A teraz zrobiło się groźnie pod drugą bramką! Niepewna interwencja Xaviera Dziekońskiego po centrze z lewej strony. Szczęśliwie jego błąd nie wykorzystał żaden z zawodników Górnika.

4'

Podrażnieni gospodarze rzucili się do odrabiania straty. Wywalczyli rzut rożny, po którym nie było zagrożenia.

2'

Długo czekaliśmy na ostateczną decyzję z wozu VAR -wydawało się, że piłkę jeszcze trącił Bartosz Śpiączka przed Damianem Gąską. Gdyby tak było, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej. Wreszcie sędzia wskazał na środek bramki.

1'

Nie minęło 40 sekund meczu a już mamy bramkę dla beniaminka! Jason Lokilo dostaje piłkę na prawej stronie. Przekłada ją do lewej nogi i centruje w pole karne na dalszy słupek. Damian Gąska zdołał ją trącić... pośladkiem i po poprzeczce wpada do siatki!

1'

GOL DLA GÓRNIKA! DAMIAN GĄSKA!!!

1'

Na gwizdek Krzysztofa Jakubika spotkanie ze środka zaczynają goście!

17:29

Kapitanami są Taras Romanczuk i Maciej Gostomski.

17:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:15

W poprzedniej kolejce Jagiellonia przegrała z Legią 0:1. - Musimy się zrehabilitować po czymś takim - mówi trener Mamrot. Górnik przegrał 1:2 z imiennikiem z Zabrza.

17:15

Beniaminek z Łęcznej to najgorzej punktujący zespół w delegacji. Ani razu nie wygrał, tylko dwa razy zremisował.

16:42

Poza kadrą Górnika m.in. Mak, Baranowski czy Wędrychowski.

16:41

Ławka rezerwowych Górnika: Woźniak, Midzierski, Pajnowski, Tymosiak, Król, Drewniak, Banaszak, Krykun, Kalinkowski.

16:41

Poza kadrą Jagiellonii m.in. Imaz, Kwiecień, Steinbors, Wdowik, Trubeha, Runje czy Struski.

16:40

Ławka rezerwowych Jagiellonii: Jasionek, Bitok, Bida, Żyro, Tabiś, Pospisil, Twarowski, Tiru, Matysik.

16:34

Jedenasty zespół tabeli kontra zamykający tabelę beniaminek. Tak zapowiada się mecz w Białymstoku, gdzie gospodarze mierzą się z koronawirusem i kontuzjami.