Niedziela, 3 października 2021, godz. 17:30
Lechia Gdańsklechia
3 : 1
19:25

Dzięki wygranej Lechia awansowała na drugie miejsce. Ma dwa punkty straty do Lecha Poznań. Legia Warszawa jest dopiero piętnasta, ale ma do rozegrania dwa zaległe spotkania.

93'

Koniec meczu! Lechia Gdańsk pewnie pokonała Legię 3:1! Dla mistrza Polski to już piąta porażka w ósmym spotkaniu.

91'

Bartosz Kopacz wszedł za Zwolińskiego.

90'

Dwie minuty doliczył sędzia Marciniak.

88'

Tomas Pekhart strzelił z karnego płasko przy słupku. Kuciak rzucił się w przeciwny róg.

88'

GOOOOOOOOOL! Pekhart pewnie z karnego! Lechia - Legia 3 :1!

88'

Nalepa przegrał walkę o pozycję z Pekhartem i złapał go za rękę. Rzut karny dla Legii!

85'

Pietrzak łatwo przedarł się w pole karne. Wieteska uprzedził Zwolińskiego.

83'

Rafał Pietrzak wszedł w miejsce Durmusa.

80'

Znowu kontra Lechii. Strzelał Diabate, jednak prosto w Misztę.

79'

Lechia wychodziła z kontrą z przewagą liczebną, ale Diabate sam wykończył akcję. Broni Miszta.

77'

Flavio opuścił plac gry. W jego miejsce wszedł Tomasz Makowski.

77'

Diabate wszedł za Sezonienkę.

74'

Tomasz Kaczmarek szykuje pierwsze zmiany. Wejdą Diabate i Makowski.

72'

Emreli po rzucie rożnym główkuje obok bramki.

67'

Lechia założyła pressing blisko bramki Legii. Pomylił się Nawrocki, który podał zbyt krótko. Piłkę przejął Sezonienko i wystawił ją Zwolińskiemu, a ten z pięciu metrów pokonał Misztę.

67'

GOOOOOOOOOL! Lechia gromi Legię już 3:0! Zwoliński!

67'

Jędrzejczyk przymierzył z dalszej odległości. Kuciak łapie piłkę.

65'

Gajos zobaczył żółtą kartkę za ostry wślizg na Luquinhasie.

64'

Flavio główkuje ponad poprzeczką po dośrodkowaniu Gajosa.

63'

Mladenović z premedytacją zatrzymał rozpędzonego Sezonienkę. Żółta kartka.

61'

Luquinhas strzelał zza Żukowskiego. Pewnie broni Kuciak.

59'

Durmus nieźle uderzył z rzutu wolnego. Miszta z problemami, ale złapał piłkę.

57'

Luquinhas został napomniany żółtą kartką.

56'

Ostatnia zmiana w zespole Legii. Luquinhas wchodzi za Muciego.

54'

Kubicki uderzył piłkę wybitą z pola karnego Legii. Ta odbiła się od nogi Nawrockiego i wpadła przy słupku obok interweniującego Miszty.

54'

GOOOOOL! 2:0 dla Lechii! Jarosław Kubicki!

52'

Uderzał zza pola karnego Zwoliński. Na linii strzału był Wieteska.

51'

Kastrati potrzebuje pomocy sztabu medycznego

50'

Maloca wślizgiem wygarnął piłkę w "szesnastce" rozpędzonemu Kastratiemu.

48'

Celnie strzelał Andre Martins. Na posterunku Kuciak.

48'

Sezonienko dograł do Durmusa. Turek główkował tuż obok celu.

46'

Początek drugiej połowy!

46'

Josue wchodzi w miejsce Kharatina.

46'

Opuścił plac gry Slisz. W jego miejsce wszedł Andre Martins.

46'

Mahir Emreli wszedł za Rafaela Lopesa.

46'

Lirim Kastrati wszedł za Kacpra Skibickiego.

18:31

Trener Michniewicz reaguje. Wejdą Emreli, Martins, Kastrati i Josue.

45'

Koniec pierwszej połowy! Lechia schodzi do szatni z jednobramkową przewagą.

45'

Dwie minuty doliczył Szymon Marciniak do pierwszej części gry.

44'

Muci rozpędził się na prawym skrzydle. Gajos nie dał się jednak ograć. Ofensywny faul legionisty.

43'

Durmus dośrodkował z rzutu rożnego. Miszta piąstkuje, a następnie łapie piłkę.

39'

Dośrodkował Durmus, główkował z bliska Zwoliński. Miszta broni na refleks!

38'

Maik Nawrocki został napomniany żółtą kartką.

38'

Wracamy do gry. Sezonienko faulowany na prawej stronie przez Nawrockiego.

36'

Przerwa w grze z powodu zadymienia. Kibice Lechii odpalili racowisko.

34'

Maciej Gajos uderzył z rzutu wolnego z idealną siłą. Piłka odkręcała się od bramki i wpadła w samo okienko!

34'

GOOOOOOOOOL! Maciej Gajos uderzył perfekcyjnie! 1:0 dla Lechii!

34'

Jędrzejczyk faulował w powietrznym starciu Zwolińskiego. Rzut wolny dla Lechii z ponad 20 metrów.

31'

Flavio Paixao obejrzał żółtą kartkę za faul taktyczny na Sliszu.

29'

Conrado wpadł w pole karne, ale wycofał piłkę niedokładnie. Przejął ją Nawrocki.

26'

Sezonienko zagrywał z prawego skrzydła w pole karne. Wybił Wieteska.

25'

Conrado w polu karnym próbował przebić się przez trzech obrońców Legii. Stracił piłkę.

22'

Lopes dośrodkował prosto na głowę Pekharta. Czech oddał strzał, który zablokował Nalepa.

20'

Gajos dośrodkował w pole karne z wolnego. Trochę za mocno i Sezonienko nie był w stanie oddać groźnego strzału.

18'

Kubicki prostopadle podał do Zwolińskiego. Ten przyjął piłkę na wślizgu, ale uderzył obok celu.

16'

Slisz z prawego skrzydła płasko dogrywał do Pekharta. Ratuje sytuację Nalepa.

13'

Slisz uderzał z dystansu. Piłka minęła bramkę Lechii w bezpiecznej odległości.

12'

Szybki atak Lechii po przejęciu piłki. W polu karnym Wieteska blokuje strzał Zwolińskiego.

10'

Gajos zbyt nisko dośrodkował z rzutu wolnego. Legia obroniła stały fragment gry.

9'

Slisz faulował przedzierającego się prawym skrzydłem Paixao.

7'

Durmus zacentrował z lewego skrzydła. Kubicki główkuje w sam środek bramki.

6'

Conrado przymierzył zza pola karnego, ale wyraźnie obok dalszego słupka.

4'

Szansa Lechii! Zwoliński strzela z kilku metrów! Miszta odbija piłkę.

3'

Durmus dośrodkował z lewej strony na szósty metr. Sezonienko uderzył wysoko nad poprzeczką.

1'

Początek spotkania w Gdańsku!

17:20

Spotkanie Lechia - Legia poprowadzi Szymon Marciniak z Płocka.

17:15

Trener Lechii nie patrzy na mecz z mistrzem Polski w tym kontekście, czy remis będzie sukcesem. Drużyna ma grać o komplet punktów. Docenia jednak siłę rywala i ma świadomość z trudności zadania. - Legia to najlepszy polski zespół, który ma indywidualności. Nie patrzę na terminarz rywala tylko spodziewam się w niedzielę w Gdańsku najlepszej wersji Legii i na taki mecz się przygotowujemy - przyznaje Tomasz Kaczmarek.

17:12

Stołeczny zespół w zeszłej kolejce przegrał z Rakowem Częstochowa i w lidze zajmuje dopiero 15. pozycję. Za to Lechia Gdańsk ma niewielką stratę do lidera.

17:11

Oto wyjściowy skład Lechii Gdańsk:

17:10

Legia zagra w następującym zestawieniu:

17:08

Legia Warszawa przyjeżdża do Gdańska po zwycięstwie z Leicester City w Lidze Europy. Czy Lechia postawi się mistrzom Polski, którzy potrzebują punktów w lidze? Witamy w relacji LIVE!