Niedziela, 19 września 2021, godz. 17:30
3 : 1
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
1. połowa2 : 1
93'

Koniec meczu. Legia bez większego nakładu sił pokonuje Górnika Łęczna 3:1. Bramki dla mistrza Polski strzelili Paweł Baranowski (samob.), Ernest Muci i Mahir Emreli, a honorowe trafienie dla gości było dziełem Bartosza Śpiączki z rzutu karnego.

90'

Mariusz Złotek dolicza co najmniej 3 minuty do drugiej polowy.

88'

Na indywidualną akcję zdecydował się Jason Lokilo. Jego strzał zablokowali obrońcy Legii.

85'

Bez wiary ruszyli do przodu. Grę od bramki wznawia Artur Boruc.

19:17

Uchwycony w kadrze strzał Mahira Emreliego. Legia 3, Górnik Łęczna 1

80'

... a Paweł Wojciechowski zastępuje Bartosza Śpiączkę.

80'

Podwójna zmiana w Górniku: Marquitos zastępuje Damiana Gąskę...

79'

Kompilacja błędów w obronie gości skutkuje stratą trzeciego gola. Mahir Emreli urwał się rywalowi i płaskim strzałem z pola karnego posyła piłkę do siatki między nogami Macieja Gostomskiego!

79'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM MAHIR EMRELI!!!

77'

Przewinienie Mateusza Wieteski na Bartoszu Śpiączce. Kartki nie ma.

75'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Czy łęcznian stać na doprowadzenie do remisu? A może Legia postawi kropkę nad "i"?

73'

... a Jason Lokilo zastępuje Macieja Orłowskiego.

73'

a w Górniku Łęczna podwójna zmiana: Kryspin Szcześniak zastępuje Marcela Wędrychowskiego...

73'

Jurgen Celhaka zmienia Bartosza Slisza...

70'

Marcel Wędrychowski finalizuje indywidualną akcję niecelnym strzałem.

68'

Legioniści również próbują stwarzać zagrożenie po dośrodkowaniach z bocznych sektorów. Nawet zakotłowało się przed bramką Macieja Gostomskiego, ale nic się wielkiego nie stało.

65'

Dośrodkowanie Leandro nie znalazło adresata w polu karnym Legii.

64'

Michał Mak zmienia Serhija Krykuna.

62'

Mahir Emreli podaje przed pole karne do Ernesta Muciego. Ten przełożył piłkę do prawej nogi, po czym huknął w środek bramki. Maciej Gostomski broni.

61'

Rafael Lopes zmienia Luquinhasa.

61'

Składny atak Legii lewą stroną. Jednak dośrodkowanie nie znajduje adresata w polu karnym gości.

60'

Leandro wrzuca na bliższy słupek, skąd piętką uderzył Janusz Gol! Piłka zatrzymała się na bocznej siatce!

59'

Dośrodkowanie Serhija Krykuna z lewej strony zablokowane przez Kacpra Skibickiego. Rzut rożny dla gości.

58'

Maciej Gostomski paruje strzał Igora Kharatina! Bramkarz Górnika miał trochę ułatwione zdanie, bowiem piłka leciała w środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie stał.

56'

Jeszcze jedno zagranie z prawej strony. Tym razem Kacpra Skibickiego na bliższy słupek. Kamil Pajnowski wybija na rzut rożny.

55'

Artur Jędrzejczyk ruszył prawą stroną. Podaje płasko w pole karne do Ernesta Muciego, ale uprzedził go obrońca Górnika.

53'

Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia, to po chwili gospodarze wywalczyli rzut wolny z ok. 30 metrów. Łęcznianie wychodzą z opresji.

52'

Trochę za mocne podanie Luqionhasa na lewą stronę do rozpędzonego Filipa Mladenovicia. Ten chciał dośrodkować niemal z linii końcowej, ale zablokował go Maciej Orłowski. Rzut rożny.

50'

Po akcji Filipa Mladenovicia uderzał Kacper Skibicki, ale z jego próbą poradził sobie Maciej Gostomski.

47'

Na przebojową akcję zdecydował się Marcel Wędrychowski, który "zabrał się" z piłką w pole karne gospodarzy. Podaje do Bartosza Śpiączki, którego strzał był niecelny.

46'

Wznawiamy spotkanie po przerwie.

46'

A Mahir Emreli za Pekharta.

46'

Igor Kharatin w miejsce Josue.

46'

Kacper Skibicki zastępuje Kastratiego.

18:29

Wracamy na Łazienkowską, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Legia - Górnik Łęczna w 8. kolejce Ekstraklasy. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Żółta kartka dla Damiana Gąski.

45'

+1'BARTOSZ ŚPIĄCZKA NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne uderzenie napastnika Górnika przy prawym słupku. Zmylony Artur Boruc rzucił się w stronę lewego!

45'

Rzut karny dla Górnika! Mateusz Wieteska powalił w "szesnastce" Marcela Wędrychowskiego!

43'

Artur Boruc bez problemu broni strzał Bartosza Śpiączki.

40'

Legioniści nie forsują tempa. Piłkarze Kamila Kieresia nie kwapią się do wysokiego pressingu.

38'

Atak Górnika lewą stroną zakończony płaskim zagraniem w pole karne. Tam Maik Nawrocki czekał na piłkę, a tu znienacka pojawił się przed nim Bartosz Śpiączka, który wślizgiem chciał uderzyć w stronę bramki. Jego próba minęła bramkę Artura Boruca w bezpiecznej odległości.

37'

Starcie Mateusza Wieteski z Bartoszem Śpiączką w środku pola, w wyniku którego drugi padł na murawę. Stoper Legii przerwał ciekawie zapowiadającą się akcję gości.

18:07

27. MINUTA. GOL ERNESTA MUCIEGO (2:0)

34'

Dośrodkowanie na bliższy słupek nie znajduje adresata. Łęcznianie wychodzą z opresji.

33'

Po dośrodkowaniu z lewej strony Paweł baranowski wybija piłkę na rzut rożny.

33'

Piłkarze Kamila Kieresia zaatakowali prawą stroną, ale nie zdołali stworzyć zagrożenia pod bramką Legii.

18:01

Drugi gol Ernesta Muciego w tym sezonie

29'

Tomas Pekhart był bliski podwyższenia prowadzenia! Jego strzał z "szesnastki" zmierzał do siatki, ale na linii pola bramkowego zdołał interweniować Maciej Gostomski!

27'

Zakotłowało się w polu karnym gości po rzucie wolnym wykonanym przez Filipa Mladenovicia. Piłkę w prawym narożniku pola bramkowego przejmuje Ernest Muci, który na małej przestrzeni ograł trzech rywali i skierował piłkę do siatki tuż przy dalszym (lewym) słupku!

27'

GOL DLA LEGII! ERNEST MUCI!!!

26'

Ernest Muci faulowany na prawej stronie. Piłkę ustawia Filip Mladenović.

23'

Atak Górnika zakończona dośrodkowaniem w pole karne z prawej strony. Strzał Marcela Wędrychowskiego został zablokowany, a do dobitki Bartosza Śpiączki nie doszło. Dodatkowo ucierpiał w starciu z rywalem.

23'

Goście wybijają na uwolnienie, ale po chwili Luquinhas zagrywa przed pole bramkowe do Maika Nawrockiego. Ten nie poradził sobie z Kamilem Pajnowskim.

22'

Skłądna akcja Legii Maciej Gostomski broni strzał Tomasa Pekharta z 11 metrów! "Tylko" korner dla gospodarzy!

20'

Ciekawie zapowiadał się atak gości. Do momentu zagrania na przedpole, gdzie sytuację wyjaśnił Artur Boruc.

18'

Przerwa w grze. Lirim Kastrati nie podnosi się z murawy po starciu z Serhijem Kastratim.

17'

W ostatniej chwili Bartosz Slisz przerwał rajd Serhija Krykuna tuż przed swoim polem karnym. .

16'

W odpowiedzi Luquinhas uderza z "szesnastki" daleko od bramki.

15'

Aktywny od pierwszej minuty jest Serhij Krykun. Ten dostał piłkę na lewej stronie i ruszył w stronę pola karnego gospodarzy. Jego strzał był daleki od ideału.

13'

Bartosz Śpiączka wyskakuje najwyżej do dośrodkowania, ale z pola karnego główkuje wysoko nad bramką.

12'

Goście ruszyli do odrobienia straty. Atak lewą stroną przerwał faulem Lirim Kastrati.

11'

Filip Mladenović dostaje piłkę na lewej strony i centruje na bliższy słupek w poszukiwaniu Tomasa Pekharta. Uprzedził go Paweł Baranowski, ale ten interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki, zaskakując wychodzącego z bramki Macieja Gostomskiego!

11'

CO ZA PECH PAWŁA BARANOWSKIEGO! SAMOBÓJ!!!

17:41

Kibice Górnika w Warszawie

8'

Serhij Krykun ponownie dostaje piłkę na lewej stronie "szesnastki". "Łamie" akcję do prawej nogi i uderza w boczną siatkę.

7'

Dalekie zagranie, z pominięciem drugiej linii, do Tomasa Pekharta. Ten szybkościowcem nie jest; Czech nawet nie ruszył do piłki.

6'

Anemiczny strzał Damiana Gąski zza pola karnego nie mógł sprawić problemu Arturowi Borucowi.

4'

Goście radzą sobie z odchodzącą centrą Filipa Mladenovicia.

3'

Lewą stroną ruszył Filip Mladenović, którego dośrodkowanie zostało zablokowane. Rzut rożny dla gospodarzy.

2'

Płaskie uderzenie Luquinhasa zza linii 16. metra mija bramkę łęcznian w bezpiecznej odległości.

1'

Serhij Krykun próbował przedrzeć się lewą stroną w okolice pola karnego Legii. Osaczony przez trzech rywali stracił piłkę blisko narożnika "szesnastki".

1'

Mariusz Złotek gwiżdże i gospodarze zaczynają mecz ze środka!

17:26

Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:08

Z powodu kartek przy linii zabraknie dzisiaj trenera Czesława Michniewicza - zastąpi go asystent.

16:54

Rezerwowi Górnik: Adrian Kostrzewski, Tomasz Midzierski, Łukasz Szramowski, Kryspin Szcześniak, Michał Mak, Paweł Wojciechowski, Daniel Dziwniel, Jason Lokilo, Alex Serrano

16:52

Rezerwowi Legia: Kacper Tobiasz, Yuri Ribeiro, Joel Abu Hanna, Lindsay Rose, Kacper Skibicki, Igor Kharatin, Jurgen Celhaka, Mahir Emreli, Rafael Lopes

16:47

16:45

16:28

Pomiędzy obydwoma klubami jest finansowa przepaść. Popularny serwis Transfermarkt wycenia piłkarzy warszawskiej Legii ponad pięciokrotnie wyżej od składu beniaminka z Lubelszczyzny. Na boisku jednak pieniądze nie grają i być może zielono-czarni pokuszą się o niespodziankę. Tą byłby z pewnością choćby punkt urwany jedynemu polskiemu klubowi w fazie grupowej Ligi Europy.

16:25

Legioniści do tej pory zwyciężyli jedynie w starciach z Wisłą Płock i Wartą Poznań. W starciach z Radomiakiem Radom, Wisłą Kraków i Śląskiem Wrocław musieli uznać wyższość rywali. Strzelili do tej pory tylko cztery bramki, a stracili jedną więcej. Warto jednak zwrócić uwagę, że na własnym stadionie grali tylko raz i było to zwycięskie, inauguracyjne spotkanie z Nafciarzami.

16:22

16:20

Witamy! Spotkanie mistrza Polski z beniaminkiem ekstraklasy jest nieoczekiwanie spotkanie zespołów... strefy spadkowej. Legia podbudowana wyjazdowym zwycięstwem ze Spartakiem Moskwa w Lidze Europy będzie dziś chciała rozpocząć także zwycięską serię w lidze. Relacja live w GOL24.pl.