Sobota, 11 września 2021, godz. 20:00
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
1 : 0
97'

Koniec meczu! Śląsk Wrocław, po bramce Victora Garcii w niecodziennych okolicznościach, pokonuje przed własną publicznością Legię Warszawa (1:0)!

97'

Erik Exposto lobuje wychodzącego z bramki Artura Boruca. Sęk w tym, że Hiszpan był na spalonym.

95'

Ernest Muci uderza z dystansu i piłka po interwencji Michała Szromnika odbija się od słupka!

93'

Erik Exposito podaje prostopadle w pole karne do Roberta Picha. Ten osaczony przez dwóch rywali nie miał szans, by dobiec do piłki.

92'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę.

21:50

90'

Bartosz Frankowski dolicza aż 7 minut do drugiej połowy!

90'

Rafał Makowski wybija za pole karne.

89'

Obrona Śląska wybija piłkę za linię końcową po dośrodkowaniu Lirima Kastratiego

87'

Joel Abu Hanna wchodzi w miejsce Yuriego Ribeiro.

86'

Andre Martins również z żółtą kartką na koncie.

85'

Artur Boruc upomniany żółtą kartką za protesty.

84'

Szał radości we Wrocławiu!
Słabe dośrodkowanie Victora Garcii z prawego narożnika i Hiszpan dopada do bezpańskiej piłki. "Zabrał się" z nią w pole karne, by przy biernej postawie obrony, która widziała podniesioną chorągiewkę, uderza płasko do siatki między nogami Artura Boruca!

84'

GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM VICTOR GARCIA!!!

83'

Artur Boruc z trudem paruje piłkę na spojenie po uderzeniu Erika Exposito! Ostatecznie "tylko" rzut rożny dla Śląska!

81'

Tomas Pekhart pudłuje! W sytuacji oko w oko z Michałem Szromnikiem pudłuje!

79'

Niewidoczny od dłuższego czasu Bartłomiej Pawłowski mógł wpisać się na listę strzelców! Pomylił się nieznacznie w obliczeniach, posyłając piłkę z prawej strony pola karnego minimalnie obok bramki!

76'

Przerwa w grze. Na murawie leży Erik Exposito. Wydaje się że jednak będzie w stanie grać dalej.

73'

Ernest Muci zmienia Luquinhasa.

71'

... podobnie Artur Jędrzejczyk - "żółtko" na jego koncie.

71'

Erik Exposito upomniany żółtą kartką...

70'

Ostre starcie między Erikiem Exposito a Arturem Jędrzejczykiem. Będą kartki.

70'

Erik Exposito na spalonym.

69'

Nieco ponad 20 minut do końca regulaminowego czasu gry. Czy czwarty sobotni mecz zakończy się remisem?

67'

Ihor Charatin zastępuje Bartosza Slisza.

65'

Maik Nawrocki nie dał się ograć Erikowi Exposito na skrzydle. Artur Boruc wznawia grę od bramki.

21:23

21 997 widzów we Wrocławiu

62'

Śląsk - Legia

• 4 Strzały 7
  • 1 Strzały celne 2
61'

Kontrę Śląska przerywa faulem taktycznym Artur Jędrzejczyk. O dziwo kartki nie ma.

61'

Zablokowany strzał z dystansu Rafała Makowskiego.

60'

Michał Szromnik ratuje gospodarzy przed utratą bramki! Kapitalną paradą broni strzał Tomasa Pekharta głową!

58'

Mateusz Praszelik zastępuje Petra Schwarza.

58'

Łukasz Bejger nie jest w stanie grać dalej. Zmienia go Diogo Verdasca.

56'

A teraz "żółtko" na koncie Rafała Makowskiego. Za faul na Mateuszu Wietesce.

55'

Lirim Kastrati upomniany żółtą kartką za faul na Rafale Makowskim.

53'

Mahir Emreli dostaje piłkę w "szesnastce". Jego strzał został zablokowany.

51'

Przerwa w grze. Łukasz Bejger nie podnosi się z murawy i jest konieczna interwencja sztabu medycznego.

51'

Luquinhas z lewej strony pola karnego gospodarzy podaje przed bramkę do Tomasa Pekharta i Mahira Emreliego, ale w sytuacji zorientował się Łukasz Bejger. Niebezpieczeństwo zażegnane.

21:10

Na trybunach

49'

Po chwili Mateusz Wieteska główkuje nad poprzeczką! Niewiele pomylił się w tej sytuacji!

48'

Gospodarze radzą sobie z dośrodkowaniem Andre Martinsa.

47'

Łukasz Bejger przerywa akcję Luquinhasa. Na razie bezbłędnie gra obrońca Śląska.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Śląsk przystępuje do niej bez zmian.

46'

... a Mahir Emreli zastępuje Rafaela Lopesa.

46'

Dwie zmiany w Legii na drugą połowę: za Kacpra Skibickiego pojawia się Lirim Kastrati...

20:56

Wracamy do Wrocławia, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Śląsk - Legia. W pierwszej połowie nie było bramek.

20:49

Momenty były, ale nie na tyle (i nie aż takie), by je wspominać latami. Więcej było walki i pojedynków w środku pola.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

+1' Koniec pierwszej połowy. Śląsk Wrocław bezbramkowo remisuje z Legią Warszawa.

45'

Bartosz Frankowski dolicza 1 minutę do pierwszej połowy.

43'

Po dośrodkowaniu Andre Martinsa niecelnie główkował Mateusz Wieteska.

42'

Po interwencji Wojciecha Golli.

42'

Łukasz Bejger blokuje dośrodkowanie Yuriego Ribeiro. Rzut rożny dla Legii.

41'

Zmiana w Śląsku. Rafał Makowski pojawia się na murawie za Szymona Lewkota.

20:42

Jest nadzieja

36'

(Poza boiskiem) Żółtą kartką upomniany Czesław Michniewicz. Za dyskusje - jego zdaniem powinien być rzut karny po faulu Wojciecha Golli na Tomasie Pekharcie.

34'

Tomas Pekhar ruszył odważnie w "szesnastkę" na dwóch rywali - Marka Tamasa i Wojciecha Golli. Po starciu bark w bark z drugim z wymienionych Czech padł na murawę. Rzutu karnego jednak nie ma.

20:36

Dzisiaj będzie tak samo?

33'

Nie wyszło prawą, to piłkarze Jacka Magiery zaatakowali lewą stroną. Dobrze do akcji podłączył się Victor Garcia, ale jego dośrodkowanie było dalekie od ideału.

32'

47% Posiadanie piłki 53%

31'

Składny atak Śląska prawą stroną przynosi rzut rożny. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Artura Boruca.

30'

Dalekie zagranie na wolne pole do Luquinhasa. Sytuację wyjaśnia Łukasz Bejger wybiciem za linię boczną.

29'

Szymon Lewkot faulował w środku boiska rozpędzonego Luquinhasa. Żółta kartka numer 4 w tym sezonie, co oznacza pauzę w następnej kolejce.

28'

Robert Pich podaje bez przyjęcia do Krzysztofa Mączyńskiego. Ten od razu zagrywa prostopadle w "szesnastkę" Legii do... No właśnie, Ani Bartłomiej Pawłowski, ani Erik Exposito, nie ruszyli do piłki.

27'

Szymon Lewkot faulowany przez Tomasa Pekharta. Żółta kartka na koncie Czecha.

26'

Szybkie wznowienie gry przez gości z rzutu wolnego. Ciężar gry został przeniesiony do lewej strony, skąd bardzo źle centrował Luquinhas.

24'

Próba akcji Legii prawą stroną. Zapowiadała się dobrze do momentu zagrania do Kacpra Skibickiego. Michał Szromnik z "piątki".

20:24

Kibice Legii opuścili trybunę. Zostawili jednak taki oto transparent

22'

W odpowiedzi okazja Erika Exposito. Jego strzał zza linii 16. metra broni Artur Boruc.

21'

Luquinhas uderza z dystansu na wiwat. Sporo brakowało mu do celu.

19'

17'

Źle rozegrany rzut rożny zapoczątkował kontrę Luquinhasa. Przerwał ją Petr Schwarz wybiciem za linię boczną.

16'

Kolejna akcja Roberta Picha. Jego próba została zablokowana i przynosi rzut rożny.

14'

Robert Pich uderza zza pola karnego wysoko nad bramką.

12'

Bartłomiej Pawłowski podaje po linii do rozpędzonego Erika Exposito. Nie udało mu się przedrzeć w okolice pola karnego Legii.

11'

Yuri Ribeiro główkuje, po dośrodkowaniu Andre Martinsa, obok bramki.

11'

Luquinhas urwał się środkiem i podaje prostopadle do Rafaela Lopesa. Ten został zablokowany przez Łukasza Bejgera. Ostatecznie mistrzowie Polski mają rzut rożny.

10'

Próba trójkowej akcji w wykonaniu Erika Exposito, Roberta Picha i Petra Schwarza. Ostatni z wymienionych chciał miękko zagrać w pole karne do Hiszpana, ale uczynił to niedokładnie.

9'

Petr Schwarz pognał lewą stroną. Radzi sobie jednak Maik Nawrocki.

8'

Przerwa w grze. Łukasz Bejder lekko ucierpiał po starciu z Yurim Ribeiro.

6'

Victor Garcia ruszył lewą stroną, ale jego dośrodkowanie było dalekie od ideału. Artur Boruc wznawia grę z "piątki".

4'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakotłowało się w polu karnym Śląska. Tomas Pekhart próbował uderzyć z przewrotki, ale odrobinę pomylił się w obliczeniach.

3'

Kacper Skibicki urwał się prawą stroną. Jego rajd ostrym wejściem przerywa Wojciech Golla. Kartki (jeszcze) nie ma.

2'

Wysoki pressing Legii na wysokości pola karnego gospodarzy. Łukasz Bejger poradził sobie z Luquinhasem, nabijając go i wznawia grę od autu.