Niedziela, 29 sierpnia 2021, godz. 17:30
Wisła KrakówWisła Kraków
1 : 0
94'

Koniec meczu! Wisła Kraków "dowozi" rezultat z pierwszej połowy i pokonuje Legię po bramce Felicio Brown Forbesa!

92'

... a Dawid Szot zastępuje Konrada Gruszkowskiego.

92'

Maciej Sadlok wchodzi na ostatnie minuty za Yawa Yeboaha.

90'

Zbigniew Dobrynin dolicza co najmniej 4 minuty do drugiej połowy.

89'

Paweł Kieszek spokojnie broni strzał Rafaela Lopesa.

86'

Goście dążą do wyrównania, ale widać w ich poczynaniach ogromną nerwowość.

83'

... a za Mateusza Wieteskę pojawia się Yuri Ribeiro.

83'

W Legii Kacper Kostorz w miejsce Tomasa Pekharta...

83'

... a Felicio Brown Forbesa, strzelca jedynej bramki, zastępuje Piotr Starzyński.

83'

Podwójne zmiany w Wiśle i Legii. Gieorgij Żukow zastępuje Patryka Plewkę...

19:19

23 717 widzów na meczu Wisła Kraków - Legia Warszawa.

81'

Bez zagrożenia pod bramką Artura Boruca.

80'

Atak Wisły prawą stroną przerywa Joel Abu Hanna. Po jego interwencji "Biała Gwiazda" ma rzut rożny.

76'

46% Posiadanie piłki 54%

74'

Gospodarze radzą sobie z rzutem rożnym mistrza Polski. Wyjaśniają sytuację dalekim wybiciem.

19:11

Debiutant w barwach Legii

73'

Nieco ponad kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Wisła prowadzi jedną bramką, a przeważa Legia.

70'

Zmiana w Wiśle: Jan Kliment zmienia Mateusza Młyńskiego.

70'

Zmiana w Legii: Bartłomiej Ciepiela zastępuje Ernesta Muciego.

67'

Goście nie mogą pogodzić się z tą decyzją. Ich zdaniem wszystko było zgodnie z przepisami. Zbigniew Dobrynin uważa jednak inaczej. Na tablicy wyników "1" po stronie Wisły i "0" po stronie mistrza Polski.

65'

Tomas Pekhart zagrywa z lewej strony pola karnego przed bramkę do Mahira Emreliego, który odepchnął Michala Frydrycha i kieruje piłkę do siatki obok bezradnego Pawła Kieszka! Sędzia - po obejrzeniu sytuacji na monitorze VAR, nie uznał trafienia napastnika Legii!

65'

Joel Abu Hanna upomniany żółtą kartką za faul.

19:02

Legia doprowadzi do remisu?

19:02

63'

Joel Abu Anna podłączył się do akcji ofensywnej. Nie udało mu się wywalczyć nawet rzutu rożnego.

63'

Mateusz Młyński ruszył skrzydłem do prostopadłego podania. Nie zauważył, że był na blisko dwumetrowym spalonym.

58'

Mahir Emreli znajduje się z piłką w polu karnym! Naciskany przez Mateja Hanouska nie zdołał pokonać wychodzącego z bramki Pawła Kieszka!

57'

Tomas Pekhart upomniany żółtą kartką

55'

Atak Legii lewą stronę przynosi rzut rożny. Gospodarze wychodzą jednak z opresji.

54'

Przewinienie Mateja Hanouska na Luquinhasie w środku pola. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

18:50

Prawie 9 godzin

50'

W odpowiedzi dogodną okazję miał Mateusz Młyński. Uderza z pola karnego nieznacznie się pomylił!

48'

Ernest Muci decyduje się na strzał i Paweł Kieszek paruje piłkę na rzut rożny!

46'

Druga połowa rozpoczęta!

46'

... a za Maika Nawrockiego pojawia się Kacper Skibicki.

46'

Podwójna zmiana w Legii na drugie trzy kwadranse: Mahir Emreli zmienia Mateusza Hołownię...

18:30

Wracamy do Krakowa, gdzie kończy się przerwa w spotkaniu 6. kolejki Ekstraklasy między Wisłą a Legią. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

18:26

Pierwsza połowa mogła się podobać. Poza okazałymi oprawami przygotowanymi przez kibiców obu stron, Wisła i Legia stworzyła kilka dogodnych okazji, po których "działo się". Bardziej konkretni byli jednak gospodarze, którzy zdołali wykorzystać jedną okazję - po zagraniu Yawa Yeboaha do siatki trafił Felicio Brown Forbes.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

+7' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Felicio Brown Forbesa "Biała Gwiazda" prowadzi z Legią (1:0). Reprezentant Kostaryki mógł mieć na koncie hattrick, ale wcześniej trafił w poprzeczkę i słupek

18:21

Okazałe oprawy na trybunach

45'

+3' Konrad Gruszkowski teraz podłączył się do akcji ofensywnej. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

45'

+2' Yaw Yeboah na prawej stronie pola karnego podaje przed bramkę... do nikogo. Felicio Brown Forbes był wyraźnie spóźniony.

45'

+1' Rzut wolny dla Legii z ok. 25 metrów. Piłka po uderzeniu Rafaela Lopesa przelatuje nad poprzeczką. Ten jeszcze domagał się karnego po rzekomym zagraniu ręką przez obrońcę Wisły, ale bezskutecznie.

45'

Zbigniew Dobrynin dolicza 7 minut do pierwszej połowy.

43'

Piłkarzom Czesława Michniewicza nie udało się stworzyć zagrożenia po zagraniu Mateusza Hołowni.

43'

Rafael Lopes w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne. Trafia w rękę Mateja Hanouska, który był metr za "szesnastką".

41'

Wydaje się, że "młodzieżowiec" będzie grać dalej przynajmniej do końca pierwszej połowy.

39'

Mateusz Młyński powalony na skrzydle przez Mateusza Wieteskę. Skrzydłowego Wisły opatruje sztab medyczny.

18:07

GOL FELICIO BROWN FORBESA

31'

Patryk Plewka upomniany żółtą kartką za faul.

29'

Do trzech razy sztuka! Składna akcja Wisły, w której Yaw Yeboah podaje w pole karne do Felicio Brown Forbesa. Ten uciekł Mateuszowi Wietesce i uderza - z ok. lewego narożnika pola bramkowego - nie do obrony po dalszym słupku!

29'

"BIAŁA GWIAZDA" PROWADZI! GOL FELICIO BROWN FORBESA!!!

18:00

Tomas Pekhart vs. Wisła Kraków

23'

Kolejna próba Felicio Brown Forbesa i tym razem obija słupek!

21'

52% Posiadanie piłki 48%

19'

W odpowiedzi Tomas Pekhart główkuje obok bramki. Sporo brakowało mu do celu.

16'

Kolejna groźna akcja Wisły. Po dośrodkowaniu Konrada Gruszkowskiego Michal Skvarka strzela wprost w bramkarza.

13'

Poprzeczka ratuje Legię przed utratą bramki! Bliski wpisania się na listę strzelców był Felicio Brown Forbes!

17:43

10. minuta i gra wznowiona! Ciekawe na jak długo.

17:40

3'

Szybko przerwany mecz z powodu zadymienia.

1'

Zbigniew Dobrynin gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

17:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:23

Czesław Michniewicz, trener Legii: - Wisła od początku sezonu rozgrywa bardzo dobre spotkania. Obserwowałem ich przegrany mecz z Rakowem Częstochowa. Pokazali się tam z bardzo dobrej strony. We wszystkim było widać rękę trenera, który krótko pracuje w nowym zespole, ale już wypracował kilka ciekawych, boiskowych nawyków. Myślę, że czeka nas ciekawe spotkanie. Wiemy, że Wisła obchodzi swój jubileusz, ale nie chcemy być dla niej z tego powodu jedynie tłem.

17:21

Adrian Gula, trener Wisły: - Gratuluję Legii fazy grupowej Ligi Europy. To bardzo fajna sprawa, że udało się wywalczyć awans z tak mocnym przeciwnikiem jak Slavia. W Warszawie mają szeroką kadrę, ale sam grałem w europejskich pucharach i wiem, że czasami rywal może wykorzystać zmęczenie. Dzisiaj jestem po drugiej stronie i wierzę, że właśnie to zrobimy.

17:16

To ostatni mecz w lidze przed przerwą na mecze el. MŚ 2022. W przypadku wygranej Wisła zrówna się dorobkiem z trzecim Piastem. Gdyby wygrała Legia to mimo dwóch meczach mniej miałaby tyle samo punktów co czwarta Lechia.

17:13

W zeszłej kolejce Legia odpoczywała. Wisła wybrała się do Łęcznej i wróciła z kompletem punktów. Milionowe zasięgi w sieci wygenerowała szarża Yawa Yeboaha. Ghańczyk zatańczył z piłką w polu karnym, po czym skierował ją do siatki. Dziś odpowiadać za niego będzie m.in. Artur Jędrzejczyk z Maikiem Nawrockim.

17:10

Na zakończenie 6. kolejki PKO Ekstraklasy odkurzony klasyk. "Biała Gwiazda" spróbuje wykorzystać fakt, że mistrz Polski jeszcze w czwartek wieczorem bił się ze wszystkich sił o Ligę Europy.