Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
1 : 3
Wisła KrakówWisła Kraków
93'

Koniec meczu! Wisła Kraków zasłużenie wygrywa na wyjeździe z Górnikiem Łęczna (3:1) i wskakuje na 4. miejsce w tabeli. Tabelę Ekstraklasy zamyka beniaminek.

92'

Przerwa w grze. Bartosz Śpiączka staranował Konrada Gruszkowskiego.

91'

Michał Goliński uderza obok bramki gości. Paweł Kieszek niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

90'

Lukasz Kuźma dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

88'

... schodzi Bartłomiej Kalinkowski, wchodzi Tomasz Tymosiak.

88'

... a w Górniku za Michała Maka zmienia Michał Goliński...

88'

.. a za Michala Skvarkę pojawia się Stefan Savić.

88'

Zmiany, zmiany, zmiany... Dor Hugi zastępuje Felicio Brown Forbesa...

86'

Na własnej połowie piłkarze Adriana Guli rozgrywają piłkę. Łęcznianie nie kwapią się do pressingu.

84'

Jesteśmy właśnie tam, gdzie nasza Wisła gra...

- niesie się po stadionie w Łęcznej. "Biała Gwiazda" jest bardzo bliska zwycięstwa

82'

Jakub Błaszczykowski wystartował lewym skrzydłem do prostopadłego podania z głębi pola. Wystawia piłkę na 18. metr Felicio Brown Forbesowi, który uderza - po rykoszecie - nad poprzeczką. Wcześniej skrzydłowy "Białej Gwiazdy" był na spalonym.

80'

10 minut do zakończenia regulaminowego czasu gry. Czy Górnik zdoła strzelić bramkę kontaktową? A może "Biała Gwiazda" ponownie będzie na trzybramkowym prowadzeniu?

78'

... a za Patryka Plewkę pojawia się Nikola Kuveljić.

78'

Podwójna zmiana w Wiśle. Yaw Yeboah schodzi, wchodzi Jakub Błaszczykowski, który przejmuje opaskę kapitana...

76'

Gospodarze, niesieni dopingiem, poczuli krew i rzucili się do ataku. Przemysław Banaszak pada w "szesnastce" Wisły, ale sędzia nie miał podstaw do wskazania na "wapno".

21:32

74. minuta. Pechowa interwencja Michala Frydrycha Michal Frydrych

74'

Co za pech kapitana "Białej Gwiazdy". Niefortunnie interweniował wślizgiem, chcąc "przeciąć" zagranie Przemysława Banaszaka do Bartosza Śpiączki, i skierował piłkę do własnej bramki obok zaskoczonego Pawła Kieszka!.

74'

GOL DLA GÓRNIKA ŁĘCZNA! SAMOBÓJ MICHALA FRYDRYCHA!!!

21:29

YAW YEBOAH - TAŃCZĄCY Z GÓRNIKAMI

71'

Maciej Gostomski bez trudu broni strzał Piotra Gruszkowskiego.

68'

Dośrodkowanie Szymona Drewniaka z rzutu wolnego nie sprawiło zagrożenia pod bramką Wisły.

65'

Piotr Starzyński zmienia Mateusza Młyńskiego.

21:20

62. minuta. Felicio Brown Forbes podwyższa prowadzenie Felicio Brown Forbes

62'

Opłacił się wysoki pressing "Białej Gwiazdy". Odzyskana piłka 30-35 metrów od bramki gospodarzy i po zagraniu Michala Skvarki Felicio Brown Forbes kieruje piłkę do siatki, która jeszcze odbiła się od ręki Macieja Gostomskiego!

62'

GOL DLA WISŁY! STRZELCEM FELICIO BROWN FORBES!!!

60'

Górnik Łęczna - Wisła Kraków

• 5 Strzały 16
  • 2 Strzały celne 6
58'

Przemysław Banaszak zmienia Damiana Gąskę.

57'

W odpowiedzi Damian Gąska był bliski bramki kontaktowej! Po dośrodkowaniu z prawej strony uderza głową tuż obok bramki!

56'

Patryk Plewka przejmuje piłkę blisko linii 16. metra i zdecydował się na płaskie, techniczne uderzenie w stronę dalszego rogu. Pomylił się nieznacznie!

54'

Yaw Yeboah znowu w roli głównej. Tym razem jego strzał został zablokowany przez Tomasza Midzierskiego.

21:08

49. minuta. Z tej pozycji Yaw Yeboah, po indywidualnej akcji w polu karnym, wpisuje się na listę strzelców Yaw Yeboah

51'

W odpowiedzi uderza Serhij Krykun. Pomylił się nieznacznie!

49'

"Tańczący z Górnikami". Yaw Yeboah przejął piłkę w polu karnym, ogrywał rywali na zamach, wparował w narożnik pola bramkowego i mimo asysty dwóch piłkarzy Górnika uderza płasko po dalszym rogu nie do obrony!

49'

GOL DLA WISŁY KRAKÓW! STRZELCEM YAW YEBOAH!!!

47'

Mateusz Młyński chciał zbiec z piłką do linii końcowej i dośrodkować. Skutecznie przyblokował go Bartosz Rymaniak, pozwalając piłce na przeturlanie się za linię końcową.

46'

Druga połowa rozpoczęta przez gospodarzy! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

20:58

Wracamy do Łęcznej, gdzie kończy się przerwa w meczu Górnik - Wisła Kraków. Po pierwszej połowie prowadzą goście. Co nas czeka po zmianie stron?

20:54

To spotkanie miałoby zupełnie inny przebieg, gdyby na samym początku Bartosz Śpiączka wykorzystał "setkę". Jego strzał z pola karnego odbił jednak Paweł Kieszek. Od tego momentu "Biała Gwiazda" zaczęła przejmować inicjatywę, którą zdołała przekuć na zdobycz bramkową. Michal Skvarka poradził sobie z rywalami w "szesnastce" i zdołał wpisać się na listę strzelców. Jeszcze do siatki trafił Felicio Brown Forbes, ale jego gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

Na razie 4 mecze w tej kolejce wygrywali gospodarze. Czy tę serię przerwie w Łęcznej Wisła Kraków? Przekonamy się niebawem.

20:46

45. minuta. Blisko bramki do szatni i... za kołnierz Mateusz Młyński i Maciej Gostomski

45'

+1' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Michala Skvarki Wisła Kraków prowadzi na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

45'

A teraz z "szesnastki" uderzał Mateusz Młyński. Podbita piłka leciała za kołnierz Macieja Gostomskiego, który zdołał ją przerzucić nad poprzeczkę!

43'

Ożywili się kibice Górnika, gdy piłkę na lewej stronie pola karnego przejął Daniel Dziwniel. Ten chciał wstrzelić przed bramkę, ale zrobił to zbyt głęboko i Paweł Kieszek zdołał interweniować!

20:43

20. minuta. Uderzenie Michala Skvarki z innego ujęcia Michal Skvarka

41'

Michał Mak próbował przedrzeć się prawą stroną. Nie powiódł się ten plan.

40'

Yaw Yeboah poradził sobie z dwoma rywalami i posłał "ciętą różę" na wolne pole do Patryka Plewki. W porę zorientował się Daniel Dziwniel, który przechwytuje piłkę, uprzedzając młodzieżowca.

38'

Nie powiódł się atak Felicio Brown Forbesa. Nie dość, że w prosty sposób stracił piłkę na rzecz Bartosza Rymaniaka, to jeszcze go faulował. Tym razem nie było upomnienia.

35'

Mateusz Młyński upomniany żółtą kartką za faul na... Bartoszu Rymaniaku. Faulowali się wzajemnie i teraz muszą mieć się na baczności.

33'

Blisko pola karnego "Białej Gwiazdy" pograli teraz Damian Gąska i Bartłomiej Kalinkowski. Przerwał tę wymianę Aschraf El Mahdioui.

30'

• 3 Strzały 9
  • 2 Strzały celne 3

Na trybunach jest m.in. Jacek Bąk.

28'

Mateusz Młyński wypuścił sobie piłkę, chcąc zgubić Bartosza Rymaniaka. Ten ratował sytuację faulem taktycznym, za co został upomniany żółtą kartką.

20:29

Na trybunach

23'

Felicio Brown Forbes podwyższa prowadzenie Wisły?! Przez moment tak się wydawało, ale w momencie podania był na spalonym!

22'

Maciej Gostomski podniósł ciśnienie łęcznianom! Piłka przecisnęła się pod jego stopą i niewiele brakowało, by wpadła do siatki!

20:23

20. minuta. Michal Skvarka pokonuje Macieja Gostomskiego precyzyjnym strzałem z pola karnego Michal Skvarka

20'

Michal Skvarka dostaje piłkę przed polem karnym i przyjęciem zgubił Bartosza Rymaniaka. Poradził sobie jeszcze z rywalem w "szesnastce" i mierzonym uderzenie w stronę dalszego rogu pokonuje Macieja Gostomskiego!

20'

GOL DLA WISŁY! STRZELCEM MICHAL SKVARKA!!!

18'

Przypadkowo piłka znalazła się pod nogami Felicio Brown Forbesa. Ten uderza zza pola karnego minimalnie obok lewego słupka!

17'

Gospodarze oddalają niebezpieczeństwo zdecydowanym wybiciem.

16'

Kryspin Szcześniak przerywa groźnie zapowiadającą się akcję "Białej Gwiazdy". Yaw Yeboah ustawia piłkę w lewym narożniku...

14'

W odpowiedzi zakotłowało się przed bramką Wisły. Ostatecznie piłkę łapie Paweł Kieszek.

13'

Za mocne podanie Mateja Hanouska po linii do Mateusza Młyńskiego. Bez trudu poradził sobie z nim Bartosz Rymaniak.

20:12

Dzisiaj przełamała się Cracovia. Pora na beniaminka(?)

10'

Patryk Plewka "rozciąga" grę na prawo do Konrada Gruszkowskiego. Ten jednym dotknięciem ustawił sobie piłkę do dośrodkowania i posłał ją na bliższy słupek do Felicio Brown Forbesa. Jego strzał musnął tę część obramowania bramki!

6'

Kolejny atak Wisły przynosi rzut rożny. Beniaminek wyjaśnia sytuację bez zarzutu.

3'

Po chwili było "ciepło" pod drugą bramką. Maciej Gostomski nie dał się zaskoczyć po zagraniu z rzutu wolnego.

20:03

2. minuta. Bartosz Śpiączka przegrywa pojedynek sam na sam z Pawłem Kieszkiem Górnik Łęczna - Wisła Kraków

2'

Ledwie minęło 60 sekund spotkania i kapitalną okazję mieli gospodarze! Wykorzystali błąd "Białej Gwiazdy" w ustawieniu i Bartosz Śpiączka znalazł się z piłką w polu karnych rywala. Jego strzał z trudem paruje Paweł Kieszek!

1'

Łukasz Kuźma gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

19:57

Kapitanami są Michał Gostomski i Michal Frydrych.

19:55

Rezerwowi Górnika: Nowaczek - Pajnowski, Banaszak, Tymosiak, Goliński, Baranowski, Cierpka, Wojciechowski.

Rezerwowi Wisły: Biegański - Sadlok,Hugi, Błaszczykowski, Sobol, Kuveljić, Szot, Starzyński, Savić.

19:35

19:33

19:27

- Nasza koncentracja musi być cały czas. Musimy grać kompaktowo jako cała drużyna. Jeśli w ekstraklasie przeciwnik poczuje krew, to wykorzysta każda okazję. Dlatego trzeba budować mentalność gry na 100 procent w każdym meczu przez 90 minut, bo grając na 65 procent nie da się wygrywać. Wierzymy, że poprawę w naszej grze będzie widać już w Łęcznej. Są oczywiście takie dni, jak w Mielcu, gdy przeciwnik strzela dwie piękne bramki. W takiej sytuacji musimy potrafić odpowiedzieć w taki sposób, żeby strzelić trzy, przynajmniej o jedną więcej niż rywal - tłumaczył na przedmeczowej konferencji trener Wisły Adrian Gula.

19:23

Biała Gwiazda zajmuje po czterech spotkaniach dwunaste miejsce w tabeli. Górnik plasuje się natomiast w strefie spadkowej, na pozycji siedemnastej. Jak dotąd piłkarze prowadzeni przez trenera Kamila Kieresia zgromadzili dwa punkty, pozostając w gronie trzech zespołów, które w obecnym sezonie jeszcze nie wygrały.

19:20

Witamy! Po porażce w Mielcu ze Stalą, w sobotę o godz. 20 Wisła Kraków znów zagra na wyjeździe. Tym razem z Górnikiem w Łęcznej. Piłkarze Białej Gwiazdy chcą wreszcie zapunktować. Zapraszamy na relację na żywo.