4 : 1
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
1. połowa3 : 0
95'

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (w skali 1-6):

Legia Warszawa

• Cezary Miszta - 3
  • Mattias Johansson - 4 (Artur Jędrzejczyk bez oceny)
  • Maik Nawrocki - bez oceny (Lindsay Rose - 3)
  • Mateusz Wieteska - 4
  • Filip Mladenović - 3
  • Paweł Wszołek - 4
  • Josue - 5 (Patryk Sokołowski bez oceny)

• Michal Hubinek - 2
  • Piotr Wlazło - 2 (Sebastian Bonecki bez oceny)
  • Adam Radwański - 2 (Veton Tusha - bez oceny)
  • Dawid Kocyła - 1 (Kacper Śpiewak - 3)
  • Artem Polarus - 1 (Muris Mesanović bez oceny)
  • Tomas Poznar - 2 (Samuel Stefanik - 3)
94'

Ostatni gwizdek przy Łazienkowskiej. W zaległym meczu 5. kolejki wygrała zdecydowanie lepsza drużyna, czyli Legia. To jej czwarta wygrana z rzędu, dająca awans na jedenaste miejsce. Termalica nadal zamyka tabelę.

92'

Sędzia doliczył trzy minuty. Zaraz koniec meczu. Legia wygrywa wysoko i całkowicie zasłużenie.

91'

Mladenović położył się za murem, ale piłka przeszła obok jego kolegi. Fantastyczny strzał Putiwcewa!

90'

GOOOOOOOOOOOOOL! POTĘŻNY STRZAŁ PUTIWCEWA Z WOLNEGO!

89'

Żółta kartka dla Slisza.

89'

Mladenović uderza bezpośrednio z wolnego. Piłka przelatuje nad poprzeczką.

84'

Tusha wszedł za Radwańskiego. Więcej zmian w meczu nie będzie.

83'

W tym roku Legia przegrała tylko jeden z siedmiu meczów. Progres jest widoczny gołym okiem.

81'

Na widowni nowy piłkarz Legii pozyskany z Dynama Kijów. To sloweński skrzydłowy Benjamin Verbić.

78'

termalica

75'

Po kontuzji pojawia się Jędrzejczyk. Wszedł za Johanssona.

75'

Sokołowski za Josue.

72'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Ogromny błąd bramkarza Termaliki. Podaje do Pekharta, a ten korzysta. Dublet Czecha!

72'

I jeszcze Bonecki za Wlazłę.

71'

Czujny Miszta oddala zagrożenie. Mesanović za debiutanta, Polarusa.

72'

Mladenović na sprincie przy linii bocznej. Zagrywa w ciemno, ale źle. Nikt nie miał takiego tempa jak on.

69'

Ważna interwencja Josue. Wślizgiem przerwał akcję.

63'

Celhaka za Lopesa.

63'

Muci za Rosołka.

63'

Kibice Legii ciągną nową przyśpiewkę: Gdybym jeszcze raz miał urodzić się, to bym tobie Legio oddał życie swe.

61'

Za słaby strzał Josue.

60'

Trener Latal otrzymał kartkę od sędziego.

60'

Putiwcew leży we własnej szesnastce. Masuje obolałą nogę. Ukrainiec z polskim paszportem toczy dziś mnóstwo pojedynków z Pekhartem i Lopesem oraz rosłymi obrońcami Legii.

52'

Okazja dla Legii. Lopes główkuje obok słupka. Dośrodkował Mladenović.

50'

Modelski za krótko dośrodkował. Piłka trafia do rąk Miszty. Widać zmianę nastawienia u Słoników. Chcą zdobyć bramkę.

49'

Termalica w polu karnym Legii. Jest strzał, ale bardzo nieudany. Futbolówka pofrunęła gdzieś w trybuny.

46'

Gramy dalej. Od środka Legia.

46'

I jeszcze Śpiewak w miejsce Kocyły.

46'

Stefanik w miejsce Poznara.

46'

Piłkarze wrócili na murawę, zaraz wznowienie.

45'

Sędzia zaprasza piłkarzy na przerwę. Wynik Legii w ogóle nas nie dziwi. Różnica jest kolosalna.

45'

Trwa druga doliczona minuta. Za chwilę przerwa. Legia w formie, bez dwóch zdań.

45'

Wieteska z cieszynką: niech gadają! (nawiązanie do afery baletowej). Po fantastycznej wrzutce Josue to stoper powołany do reprezentacji Polski zamyka akcję na długim słupku. Uderzenie głową, piłka wpada do siatki odbijając się od słupka.

45'

GOOOOOOOOOL! JEST JUŻ 3:0 i po meczu! Wieteska!!!

44'

Żółta kartka dla Putiwcewa - zasłużona.

42'

Na tę chwilę Legia zajmuje jedenaste miejsce. Do czwartego miejsca traci... dziewięć punktów. Ten sezon jeszcze jest do podratowania, tym bardziej że drużyna ma półfinał Pucharu Polski.

38'

Niewykorzystane okazje się mszczą! Wszołek wygrywa pojedynek biegowy po zagraniu Slisza, w końcu odgrywa do Pekharta, a ten dopełnia formalności.

37'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Pekhart na 2:0 dla Legii!

35'

Dlaczego nie ma wyrównania?! Poznar uderza tuż nad poprzeczką po idealnym podaniu od Domgjoniego. Poważne ostrzeżenie dla Legii.

33'

Grymas na twarzy Putiwcewa po starciu z Pekhartem.

31'

Legia póki co zdecydowanie lepsza. Zasłużenie prowadzi.

31'

Josue dobrze wrzuca z rożnego. Sędzia odgwizduje faul na obrońcy Termaliki.

28'

Kolejna próba Legii. Z dalszej odległości Slisz, ale to nie mogło zaskoczyć. Strzał do statystyk.

26'

Najlepszy piłkarz Legii w tym sezonie zdobywa bramkę! Piłkarze Termaliki bardzo rozpaczliwe wybili piłkę, ta spadła pod nogi Portugalczyka, który postawił na precyzję, a nie siłę. Po koźle zdobywa bramkę.

26'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Za trzecim razem się udało! Josue daje Legii prowadzenie.

23'

Nawrocki kładzie się na murawie. Nie da rady dłużej grać. Za niego Rose.

21'

Faul na Wszołku kończy akcję gości. Wcześniej dośrodkowanie w pole karne okazało się zbyt przeciągnięte.

20'

Kartka dla Rosołka za faul.

19'

Niewykluczone, że Nawrocki zejdzie. Wejść może Rose.

17'

Nawrocki wybija po rzucie wolnym Termaliki. Ucierpiał w tej sytuacji, bo źle stąpnął.

15'

Znowu bramkarz wygrywa pojedynek z Lopesem! Portugalczyk próbował z dalszej odległości, głową po wrzutce Wszołka. Dobra, mocna próba po koźle.

14'

Wreszcie coś się dzieje! Johansson wjeżdża w pole bramkowe, odgrywa do Lopesa, a ten zostaje zatrzymany przez Pawluczenkę. Bramkarz Termaliki odbił do boku.

12'

Na razie mecz bez sytuacji bramkowych.

9'

Legia w pozycji wyczekującej. Pozwala się wyszumieć.

5'

Nie ma strachu po stronie gości. Wlazło założył siatkę rywalowi. Gwizdy na Żylecie kiedy beniaminek posiada piłkę.

3'

Piłkę cierpliwie rozgrywa Termalica. Buduje atak przez stoperów.

2'

Niesie się głośny doping dla Legii. Na trybunach około 8-9 tys. kibiców.

1'

Gramy już w Warszawie.

18:44

Żyleta z flagą: Nienawidzimy wszystkich.

18:43

Piłkarze wyszli na murawę. Legia na biało, Termalica w strojach pomarańczowych.

17:53

Ławka rezerwowych Termaliki: Loska, Tekijaski, Tusha, Kukułowicz, Ambrosiewicz, Bonecki, Stefanik, Śpiewak, Mesanović.

17:47

Dziś Termalica zakontraktowała Ukraińca Artema Polarusa. To zawodnik na skrzydło lub do środka pomocy. Ostatnio występował w rosyjskim Achmacie Grozny.

17:30

Termalica mimo niezłego punktowania na wiosnę zajmuje ostatnie miejsce. Ewentualne zwycięstwo pozwoli jej awansować na szesnaste miejsce. Remis nie da nic.

17:29

W składzie Legii choćby Wieteska, czyli stoper powołany na Szkocję i baraż ze zwycięzcą pary Szwecja - Czechy.

17:29

Ławka rezerwowych Legii: Strebinger, Rose, Jędrzejczyk, Hołownia, Celhaka, Włodarczyk, Skibicki, Muci, Sokołowski.

17:28

Legia odżyła. Nie jest już w strefie spadkowej, a jeśli wygra to przeskoczy jedenastą Jagiellonię Białystok. Obiecująca seria w lidze to cztery mecze bez porażki (w tym trzy zwycięstwa z rzędu).

17:26

Dziś cofamy się aż do 5. kolejki. Legia zagra zaległy mecz z Termaliką, ponieważ w sierpniu za zgodą Ekstraklasy skupiła uwagę na awansie do europejskich pucharów - toteż ligową grę przełożono.