Poniedziałek, 26 lipca 2021, godz. 18:00
Wisła KrakówWisła Kraków
3 : 0
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
93'

Koniec! Wisła Kraków bardzo pewnie pokonała u siebie Zagłębie Lubin (3:0) w meczu kończącym 1. kolejkę PKO Ekstraklasy. Dziękujemy za uwagę.

92'

Szysz strzelał z ostrego kąta, ale nie trafił w światło bramki. Uciekała mu ta piłka.

90'

Schodzi też El Mahdioui. A za niego Nikola Kuveljić.

89'

Schodzi Kliment. Zastępuje go Felicio Brown Forbes.

85'

Daniel Dudziński za Filipa Starzyńskiego.

85'

Sasa Balić za Bartolewskiego.

83'

Dor Hugi za Skvarkę.

81'

Skvarka urwał się na prawej stronie, świetnie wycofał futbolówkę do Młyńskiego. Ten minął obrońcę i uderzył po dalszym rogu, od słupka prosto do bramki.

81'

GOOOOOL!!! 3:0!! MŁYŃSKI!!

80'

Bartolewski z dystansu, po drobnym rykoszecie i spokojna interwencja Lisa.

78'

Kartka dla Młyńskiego.

77'

Fantastyczna interwencja Hładuna po strzale z 11 metrów Skvarki! Idealnym podaniem obsłużył go Kliment.

75'

Nieco za mocny zwód na zamach Savicia i w ostatniej chwili wmieszał się w akcję Bartolewski.

73'

Ładna akcja Savicia, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

69'

Strzał Starzyńskiego bezpośrednio z rzutu wolnego na wszelki wypadek wybił na róg Lis.

68'

Utykający Yeboah niestety musi zejść z boiska. Zastępuje go Mateusz Młyński.

66'

Sędzia wrócił do wcześniejszego faulu i kartkę otrzymał Żukow.

64'

Techniczne uderzenie Poręby z dalszej odległości i bezproblemowa interwencja Lisa, prosto do koszyczka.

62'

A Erik Daniel za Karola Podlińskiego.

62'

Sasa Żivec w miejsce Ratajczyka.

59'

Błyszczy Yeboah, który teraz posłał dobrą piłkę w pole karne. Wybijają jednak obrońcy Zagłębia.

57'

Mnożą się faule w środkowej strefie boiska.

53'

Dzisiejsza oprawa kibiców Wisły Kraków.

49'

Nadal aktywny Yeboah. Rozpędzony wpadł w szesnastkę i kopnął tuż nad poprzeczką. Ale był jeszcze rykoszet od obrońcy Zagłębia.

46'

Wznawiamy spotkanie po przerwie.

46'

A za Piotra Starzyńskiego wchodzi Stefan Savić.

46'

Łukasz Poręba zastępuje Łakomego.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Wślizg Sadloka na kartkę.

45'

Szalenie niebezpieczne zderzenie głowami. Ucierpieli Soler i Sadlok.

42'

Totalna dominacja Białej Gwiazdy. Piłkarze gospodarzy długo rozgrywają piłkę.

38'

Poprzeczka ratuje Wisłę po strzale Lorenco Simicia po rzucie rożnym!

38'

Lis broni strzał w sytuacji oko w oko z Mateuszem Bartolewskim!

37'

Aschraf El Mahdioui zarobił żółtą kartkę.

36'

Ależ w gazie jest Yeboah. Teraz jego strzał sprzed pola karnego został zablokowany.

34'

Uderzenie z ponad 25 metrów Łukasza Łakomego, piłka trafiła w Michala Frydrycha.

29'

Dynamicznie wpadł w pole karne Yeboah, zagrał do środka, tam nieudanie uderzał Michal Skvarka. Piłka szczęśliwie trafiła tuż przed bramkę do Klimenta, który pokazał, że ma snajperskiego nosa.

29'

GOOOOOOL!!! 2:0 DLA WISŁY!! JAN KLIMENT!!

28'

Żółtą kartką ukarany Ian Soler.

25'

GOOOOOL!!! YEBOAH BARDZO SPOKOJNIE!! WISŁA PROWADZI!!

24'

Sędzia podbiegł do monitora i zdecydował, że będzie rzut karny dla Wisły!

23'

Wisła domaga się karnego! Jewgienij Baszkirow ewidentnie zagarnął piłkę ręką przy próbie wślizgu.

20'

Szybkie wznowienie autu przez Wisłę. Yeboah wpadł w pole karne z prawej strony, ale jego strzał... wylądował za linią boczną.

16'

Ajaj! Bomba Szysza z dystansu przeszła jakieś pół metra nad okienkiem wiślackiej bramki!

15'

Dużo niedokładności w rozgrywaniu akcji z obu stron. Ale oglądamy bardzo żywe spotkanie.

11'

Nie dał się uderzać z przewrotki Patryk Szysz, ale piłka tym razem poleciała wysoko, wysoko, prosto w trybuny.

8'

Bardzo kąśliwy strzał z rzutu wolnego Yaw Yeboaha! Z ogromnymi kłopotami broni Dominik Hładun.

6'

SŁUPEK! FILIP STARZYŃSKI POMYŁIŁ SIĘ Z JEDENASTU METRÓW!

5'

5'

Rzut karny dla Zagłębia! Przewrócony w szesnastce Adam Ratajczyk.

3'

Niecelna próba z dystansu w wykonaniu Gieorgija Żukowa.

1'

Początek spotkania.

17:37

17:35

17:25

Przerwa od gry o stawkę trwała nieco ponad dwa miesiące, ale w obu zespołach zdążyło się sporo zmienić. Wisła nie tylko ma nowego trenera czy piłkarzy, ale też dyrektora sportowego z prawdziwego zdarzenia. Plan jest taki, by w najbliższym czasie nadgodnić do czołówki. Z kolei Zagłębie chce jeszcze bardziej czerpać ze swojej Akademii i skautingu. Tuż przed sezonem odszedł trener Martin Sevela, którego nieoczekiwanie wykupili majętni Saudyjczycy.

17:22

W zeszłym sezonie oba zespoły zagrały poniżej oczekiwań kibiców. Wisła zajęła dopiero trzynaste miejsce (o punkt wyprzedzając Cracovię, która wystartowała z pięcioma odjętymi punktami). Zagłębie było ósme.

17:20

Witamy! Dziś nastąpi dokończenie 1. kolejki PKO Ekstraklasy. W spotkaniu zamykającym tę serię zadebiutują trenerzy: Słowak Adrian Gula po stronie "Białej Gwiazdy" oraz Dariusz Żuraw u "Miedziowych". Relacja LIVE z meczu Wisła - Zagłębie w GOL24.