Czwartek, 24 września 2020, godz. 20:30
2 : 0
KF Drita GnjilaneKF Drita Gnjilane
90'

Koniec meczu! Legia spokojnie pokonuje mistrza Kosowa, jednak z taką grą o pokonanie w kolejnej rundzie Karabachu Agdam może być trudno.

90'

Mocne uderzenie Kapustki sprzed pola karnego! Musiał interweniować bramkarz.

90'

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

89'

Zmuszony jeszcze do interwencji Boruc. Wyraźnie zaspała obrona Legii.

88'

Żółta kartka dla Wszołka za faul. Zupełnie niepotrzebna.

87'

Ładnie wrzucona przez Kapustkę piłka do Kante, ale ten uderzył głową obok interweniującego bramkarza... i obok słupka.

86'

Legia próbuje, ale mało efektywnie. Mladenović wdał się teraz drybling, minął jednego rywala w polu karnym, ale zatrzymał się na kolejnym

80'

Ciągle niewiele dzieje się na boisku. Rzut rożny dla Legii, wrzucał Mladenović, ale bez efektu.

74'

Ostatnia zmiana w Dritcie. Alidema za Ajzeraja

72'

I trzecia zmiana w Legii. Kante za Pekharta

70'

Niewiele dzieje się w drugiej połowie. Legia zadowolona z pewnego prowadzenia nie forsuje tempa i oglądamy przeciętne widowisko.

67'

Druga zmiana w Legii. Kapustka za Luquinhasa.

65'

Druga zmiana w Dritcie. Vucaj za Brdarovskiego

63'

Z boiska schodzi Valencia, w jego miejsce Gwilia

59'

Zbyt wiele nonszalancji w poczynaniach obrony Legii i Shabani wyprowadził groźną kontrę. Zbyt długo zwlekał i zdążyli wrócić obrońcy, którzy przecięli jego podanie w pole karne.

58'

Namani ukarany żółtą kartką za faul na Luquinhasie

56'

Zmiana w drużynie goście. Schodzi Rexha, w jego miejsce Haxhimusa

51'

Próba akcji gości, piłka za plecy obrońców, ale najszybciej doszedł do niej Boruc.

48'

W odpowiedzi akcja Legii i rzut wolny przed polem karnym. Uderzył Slisz, ale bramkarz przeniósł piłkę nad bramką.

47'

Od groźnej sytuacji rozpoczęli goście. Shabani znalazł miejsce do oddania strzału, ale na posterunku był Boruc.

46'

Początek drugiej połowy.

45'

Koniec pierwszej połowy! Legia jedną nogą w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Europy.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

43'

Mladenović kolejny raz wrzucił w pole karne z rzutu rożnego, gdzie najwyżej wyskoczył Pekhart i pewnym strzałem głową pokonał Maloku

43'

Gooool! Pekhart na 2:0!

41'

Dwa rzuty rożne Legii - z prawej i lewej strony. Przy drugiej wrzutce Wieteska staranował obrońcę i od rzutu wolnego rozpoczynają goście.

38'

Kolejne minuty mijają, Legia kontroluje grę, ale przydałaby się druga bramka, która da komfort psychiczny. Na razie się na nią nie zanosi.

34'

Legia cały czas próbuje otwierać drogę do bramki dośrodkowaniami. Raz się udało, legioniści liczą na powtórkę. Na razie efekty mizerne.

30'

Legia coraz mocniej zamyka rywala na jej połowie. Brakuje ostatniego podania.

27'

Kolejna dobra okazja Legii. Po rzucie wolnym, wbita w pole karne obiła się od nóg kilku piłkarzy i ostatecznie wyłapał ją Maloku.

24'

Dobre dośrodkowanie z lewej strony na długi słupek, Wszołek wybiegł zza pleców obrońcy i szczupakiem, po koźle, pokonał bramkarza Drity.

24'

Gooool! Wszołek daje Legii prowadzenie!

17'

Żółta kartka dla Wieteski za faul taktyczny. Zupełnie niepotrzebna.

16'

Mladenović huknął bezpośrednio z wolnego i obił poprzeczkę! Dobitki nożycami próbował Wieteska, ale tylko podbił piłkę do góry.

14'

Luquinhas faulowany tuż przed polem karnym przy próbie dynamicznego wejścia w nie. Będzie dobra okazja.

11'

Świetne prostopadłe podanie Valencii do Karbonika, który zamiast strzelał, próbował odgrywać w polu karnym, gdzie... nie było jego partnerów.

9'

Dobra akcja Legii. Pekhart doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale zablokował go Gërbeshi.

6'

Próbowała zaatakować Drita, groźnie wrzucał Shabani, ale wybili piłkę obrońcy Legii.

5'

Napór Legii, ale kolejne wrzutki blokowane i wybijane z pola karnego.

4'

Kolejny atak Legii i mamy rzut rożny po próbie dośrodkowania Mladenovicia.

2'

Pierwszy atak Legii, Valencia niespodziewanie stworzył okazję na lewym skrzydle, ale ostatecznie w polu karnym Luquinhas wywrócił się w walce o piłkę.

1'

Pierwszy gwizdek i od środka rozpoczęła Legia.

20:28

Piłkarze Legii wychodzą już na murawę, czekamy na mistrza Kosowa.

20:22

Na stadionie przy Łazienkowskiej zabraknie kibiców. Jeżeli uda się wywalczyć awans do IV rundy to w decydującym meczu o awans do fazy grupowej stołeczna drużyna powalczy z azerskim Karabachem Agdam.

20:21

- Drita to drużyna zaawansowana technicznie. Próbuje grać piłkę uporządkowaną. Strzela bramki ze stałych fragmentów gry. Ma niezłych skrzydłowych. Szuka dużo dośrodkowań i tak ten mecz może wyglądać - charakteryzuje rywala Michniewicz.

20:20

Awans Legii wydaje się obowiązkiem piłkarzy i nowego trenera. Czesław Michniewicz objął stery w poniedziałek, zaraz po porażce drużyny z Górnikiem Zabrze (1:3), którą posadą przypłacił Aleksandar Vuković. Czasu na przygotowanie do meczu z Dritą było niewiele, ale selekcjoner U-21 (zostaje w kadrze do końca eliminacji) wierzy, że nowe pomysły uda się zrealizować na boisku.