Omonia NikozjaOmonia Nikozja
2. połowa0 : 0
dogrywka 1. połowa0 : 1
120'

Koniec meczu. Legia Warszawa odpadła z kwalifikacji do Ligi Mistrzów już w II rundzie. Mistrz Polski przegrał z Omonią Nikozja po dogrywce, kończąc mecz w osłabieniu jednego piłkarza, tracąc gola z rzutu karnego po katastrofalnym błędzie Filipa Mladenovicia. Jedni uznają to za pech, drudzy - bardziej doświadczeni - po prostu wiedzą, że w przypadku polskich drużyn w europejskich pucharach to absolutny klasyk.

117'

Fantastyczna interwencja Boruca! Doświadczony bramkarz wybronił potężne uderzenie Asante.

113'

Kiko w miejsce Thiago.

110'

Omonia wciąż próbuje. Atak pozycyjny i poszukiwanie strzału z dystansu.

107'

Jędrzejczyk przegrał pojedynek o górną piłkę, Asante wbiegł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki do Thiago. Ten był całkowicie osamotniony w polu karnym z powodu kontuzji Mateusza Wieteski i bez problemu umieścił piłkę w bramce.

107'

GOOOOOOL! THIAGO!

106'

Zaczynamy ostatnie 15 minut tego meczu.

105'

Koniec pierwszej połowy dogrywki.

103'

Gomez z kartką po faulu na Luquinhasie.

101'

W ataku pozycyjnym legioniści.

99'

Groźne dośrodkowanie Mladenovicia, Kante dostał piłkę w polu karnym, ale nie oddał strzału.

95'

Luquinhas zatrzymał kontrę gości i jest kartka.

92'

GOL! JORDI GOMEZ!

91'

Mladenović poślizgnął się z piłką, stracił ją i Asante od razu zagrał w polu karnym. Tam faulował napastnika Artur Jędrzejczyk.

91'

RZUT KARNY DLA OMONII!

91'

Zaczynamy dogrywkę. Legia jeszcze przez pół godziny gra w 10.

90'

0:0 po 90 minutach. Mamy dogrywkę!

90'

Słabe zgranie głową Luquinhasa do wbiegającego Kante.

90'

Wieteska poradził sobie z dośrodkowaniem Lecjaksa.

88'

Kante za bardzo chce sam odmienić losy meczu. Przeszkodził partnerowi w dobrym strzale, a po chwili sam został zablokowany i kolejna strata piłki.

86'

Kante znalazł się blisko bramki, ale nie dograł wysokiej piłki do partnera, tylko wybił ją poza boisko.

86'

Gomez faulował taktycznie piłkarza Legii, ale sędzia nie dał mu drugiej żółtej kartki.

84'

Jeden z nielicznych kontrataków Legii. Luquinhas wypuścił Kante pod pole karne, ten wycofał do Kapustki, ale Polak źle sobie przyjął i od bramki zacznie Fabiano.

81'

Lecjaks dośrodkował z lewej strony i Wieteska oddalił zagrożenie na aut.

78'

Mocno dograł Asante w pole karne i znowu Boruc broni.

78'

Na boisku zrobi się wegańsko, bo Kapustka zastąpił Rosołka.

77'

Asante w miejsce Tzionisa. Napastnik zastąpił obrońcę. Omonia chce zamknąć mecz przed dogrywką.

76'

Miękka wrzutka w pole karne, piłka odbita od Jędrzejczyka i Boruc wykazał się nie lada refleksem. Sparował piłkę na bok, lecz akcja nie będzie kontynuowana, gdyż sędzia odgwizdał spalonego.

75'

Jędrzejczyk znów na bliższym słupku, ale niecelne uderzenie obrońcy Legii.

75'

Jędrzejczyk uprzedzony przez obrońcę. Mamy kolejny rzut rożny.

74'

Aj blisko Legia teraz! Zablokowane uderzenie Kante, piłka wraca do niego, więc napastnik oddaje do Antolicia, a pomocnik znajduje lukę między linią obrony i zagrywa prostopadle do Mladenovicia. Jego uderzenie z problemem wybronił Fabiano.

73'

Lecjaks znalazł w polu karnym Gomeza i tylko świetna interwencja Luquinhasa uchroniła Legię przed utratą bramki.

71'

Bramkarz Legii wyraźnie kradnie sekundy. Przeciąga wznowienie gry z piątego metra.

70'

Prostopadłe zagranie do Tzionisa, który zagrywa płasko wzdłuż bramki, ale nikt nie przeciął zagrania i od bramki rozpocznie Boruc.

68'

Mladenović dwukrotnie niecelnie dograł w stronę Kante. Obrońcy wyjaśnili sytuację.

67'

Goście coraz mocniej naciskają Mistrzów Polski. To się może źle skończyć dla Legii.

65'

Znów to samo zagranie! I poprzeczka ratuje Legię przed stratą bramki.

64'

Gomez chyba chciał bezpośrednio strzelić z rzutu rożnego, ale czujnie zachował się Boruc i przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

63'

Uderzenie Langa z daleka zablokowane. Mamy rzut rożny dla gości.

61'

Zmiana jeden do jednego, a więc Kante w miejsce Pekharta.

60'

Mamy korektę w składzie po czerwonej kartce dla Legii. Wieteska do środka obrony za Gwilię, który grał w środku pola.

59'

Mladenović mógł zaatakować bramkę rywali, ale został w ostatniej chwili zablokowany przez Tzionisa.

57'

Czerwona kartka dla Lewczuka! Ostre wejście w nogi Thiago i arbiter pokazuje polskiemu obrońcy drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

56'

Antolić faulował rywala na skrzydle.

53'

Słupek! Dośrodkowanie Antolicia, Pekhart uderzył lekko głową i mógł przeciąć strzał Rosołek, ale nie trafił w bramkę i futbolówka odbiła się od słupka!

52'

Gwilia uderzał z dystansu i zablokował strzał obrońca Omonii. Jest rzut rożny.

49'

Mladenović znów w pełnym biegu, ale zablokował to zagranie Luftner.

48'

Dwa groźne kontrataki Omonii, ale niedokładność sprawiła, że nie było zagrożenia bramki Boruca.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

20:48

Pierwsza połowa miała dwie strony. Początek należał do Legionistów, ale z czasem respekt do mistrzów Polski malał i coraz więcej do powiedzenia miała Omonia.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Kontratak Legii zakończony niecelnym dośrodkowaniem Luquinhasa.

43'

Dwa kornery gości. Raz broni Boruc, raz wybija piłkę Mladenović.

42'

Boruc ratuje Legię! Piłka wsteczna w pole karne, złe przyjęcie Karbownika i uderzenie zza pola karnego Koússoulosa! Znakomicie sparował strzał polski bramkarz.

40'

Teraz zaspała defensywa Legii! Niskie dośrodkowanie z lewej strony i Duris uderzał z woleja, ale wysoko nad bramką.

38'

Bautheac w pole karne z prawej strony boiska, Jędrzejczyk wyjaśnił zagrożenie.

36'

Mocne dośrodkowanie w pole karne Legii i Boruc poradził sobie z tym zagraniem.

36'

Seria brzydkich zagrań przyjezdnych, a arbiter pokazał już kilka kartek.

34'

Lewczuk zatrzymał kontratak rywali.

32'

Kolejne ostre wejście w rywala. Gomes zaatakował wślizgiem od tyłu Gwilię, ale tylko żółta kartka.

31'

Thiago uderzył ręką Slisza w twarz. Przypadkowo, ale i tak dostał żółtą kartkę.

30'

Teraz Luquinhas faulowany na swojej stronie. Szybko ruszyli z atakiem legioniści, ale dośrodkowanie Rosołka niecelne.

27'

Cypryjczycy w prosty sposób tracą piłkę i faulują Mladenovicia.

25'

Niewiele brakowało! Dośrodkowanie Mladenovicia w pełnym biegu, uderzenie głową Rosołka i niemal z linii bramkowej wybił to Lang. Dobitka Gwilii zablokowana przez czterech(!) obrońców gości.

22'

Lewczuk wyjaśnił groźne dośrodkowanie ze strony Cypryjczyków.

20'

Mladenović dośrodkował, ale faulowany był obrońca Omonii.

18'

Slisz faulowany blisko pola karnego.

18'

Boruc wypiąstkował dośrodkowanie, dobitka z dystansu zablokowana przez Gwilię.

16'

Pierwszy korner dla Omonii, może być groźnie.

12'

Znów Karbownik robi zamieszanie w polu karnym Omonii, tym razem zatrzymał się jednak na drugim rywalu.

10'

Pierwsza groźna akcja Legii! Karbownik z prawej obrony wbiegł w pole karne, jego strzał był zablokowany, ale dopadł jeszcze do piłki Pekhart, lecz fatalnie spudłował.

9'

Legioniści przenieśli ciężar gry na lewe skrzydło, podłączył się Mladenović, ale jego niskie dośrodkowanie zostało zablokowane.

7'

Antolić przygotował sobie miejsce do strzału. Płaskie uderzenie, lecz niecelne.

7'

Boruc wyprzedził napastnika i przechwycił dośrodkowanie. Błyskawicznie wznowił grę dalekim wyrzutem do boku boiska.

6'

Nieudany wysoki pressing gospodarzy, Cypryjczycy wyszli z tego bez szwanku i budują atak pozycyjny.

5'

Karbownik przedarł się z piłką na skrzydle i wrzucił na głowę Pekharta, ale krył go Lang i oddalił zagrożenie.

3'

Kontratak gości zakończony strzałem. Zablokowali to legioniści.

2'

Faul w środku pola i niecelna wrzutka w pole karne Omonii.

20:01

Ruszyli!

19:53

Omonia to 20-krotny mistrz Cypru. W zeszłym skróconym sezonie znalazła się wprawdzie przed Anorthosis Famagusta (dzięki meczom bezpośrednim), ale tytułu jej nie przyznano. W kadrze drużyny są doświadczeni reprezentanci Węgier (Ádám Lang) i Słowacji (Michal Duris).

19:51

Cypryjską Omonię od zeszłego roku prowadzi Henning Berg. Norweg sterował Legią w latach 2013-2015. To wtedy drużyna straciła szansę na fazą grupowę Ligi Mistrzów, bo w meczu z Celtikiem Glasgow wprowadziła do gry nieuprawnionego Bartosza Bereszyńskiego (skończyło się walkowerem).

19:48

Legia ma za sobą trzy mecze w nowym sezonie. Wygrała wszystkie (bramki: 9-2), ale nie wszystkie w oczekiwanym stylu. Zaczęło się od pewnej wygranej nad GKS Bełchatów (6:1) w Pucharze Polski, potem było wymęczone zwycięstwo z Linfield FC (1:0) w I rundzie el. Ligi Mistrzów i wreszcie pierwsze w PKO Ekstraklasie z Rakowem Częstochowa (2:1). Trener Aleksandar Vuković nie ukrywa, że jego podopieczni nie są jeszcze w szczytowej formie.

19:45

W II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów mistrz Polski zagra z najlepszą drużyną na Cyprze, którą prowadzi dobrze znany przy Łazienkowskiej Norweg Henning Berg. O awansie decyduje tylko to spotkanie.