Wtorek, 18 sierpnia 2020, godz. 19:00
1 : 0
linfield fcLinfield FC
94'

Koniec meczu. Legia Warszawa wymęczyła awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Najważniejszy jest awans, ale gra Mistrzów Polski pozostawia bardzo wiele do życzenia.

92'

Indywidualna akcja Jose Kante kończy się niecelnym strzałem.

92'

Christy Manzinga trafia prosto w mur.

91'

Zawodnik Linfield FC faulowany pod polem karnym Legii. Będzie groźnie.

90'

3 minuty potrwa jeszcze ten mecz.

88'

Christy Manzinga oddał mocny strzał! Piłka przelatuje po palach Artura Boruca i trafia w słupek! Ależ zadrżało teraz serce zawodnikom Legii!

85'

Maciej Rosołek otrzymał świetne podanie! Piłka po jego strzale trafia w słupek!

84'

Jose Kante ukarany żółtą kartką.

84'

Ostatnia zmiana w ekipie przyjezdnych. Niall Quinn schodzi, a wchodzi Navid Nasseri.

82'

To musiało w końcu się wydarzyć! Gwinejczyk świetnie opanował zagraną przez Gwilię piłkę i pewnym strzałem pokonuje bramkarza rywali!

81'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! No w końcu! Jose Kante daje prowadzenie Legii!

80'

Obrońca gości wybija piłkę z samej linii bramkowej! Legia miała dużo pecha!

79'

Kolejna zmiana w ekipie gości. Bastien Hery opuszcza murawę, a melduje się na niej Conor Pepper.

77'

Christy Manzinga wchodzi, a schodzi Shayne Lavery.

75'

Kirk Millar ogląda drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska! Legia teraz będzie grać w przewadze.

73'

Shayne Lavery ukarany żółtą kartką.

71'

Ależ było blisko! Maciej Rosołek wpadł w pole karne, oddał strzał, ale broni bramkarz gości!

70'

Jose Kante pojawia się na murawie. Zmienił Tomasa Pekharta.

68'

Obraz gry po zmianie stron nie uległ zmianie. Coraz mocniej zagląda widmo szybkiego odpadnięcia z Europejskich Pucharów. Oby Legia zaczęła w końcu grać w piłkę.

64'

Uderzenie z dystansu zawodnika Linfield FC. Bardzo pewnie broni jednak Artur Boruc.

62'

Groźne uderzenie głową Pawła Wszołka. Zabrakło bardzo niewiele!

59'

Dynamiczna akcja Wojskowych zakończona groźnym strzałem Mladenovicia! W ostatnim momencie Serb został zablokowany i Legia ma rzut rożny.

57'

Świetna indywidualna akcja Michała Karbownika. Zabrakło tylko trochę dokładności przy podaniu i piłkę złapał bramkarz gości.

56'

Fatalne podanie Wieteski. Piłkę od bramki wprowadzi Chris Johns.

55'

Kirk Millar ogląda żółtą kartkę.

54'

Dośrodkowanie w pole karne Legii. Bez zagrożenia i spokojnie piłkę łapie Artur Boruc.

51'

Tomas Pekhart otrzymał świetne podanie, tylko że nie trafił czysto w piłkę.

50'

47'

Filip Mladenović posłał kąśliwe dogranie w pole karne rywala. Tam jednak górą był defensor z Irlandii.

46'

Nicolas Laforge rozpoczął drugą część meczu.

46'

Maciej Rosołek melduje się na murawie. Po przerwie nie wraca Bartosz Slisz.

46'

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie Legia gra wyjątkowo słabo i do przerwy remisuje z dużo niżej notowaną drużyną z Irlandii Północnej 0:0. Po zmianie stron musi wyglądać to dużo, dużo lepiej.

43'

Bastien Hery ukarany żółtą kartką.

40'

Artur Boruc musiał stanąć na wysokości zadania! Doświadczony golkiper końcówkami palców odbił strzał głową rywala!

38'

Znowu Tomas Pekhart uderzał głową, ale tym razem bardzo niecelnie.

35'

33'

Bardzo groźne uderzenie Tomasa Pekharta! Świetna interwencja bramkarza Lienfield FC powstrzymuje jednak czeskiego napastnika.

30'

Luquinhas za daleko wypuścił sobie piłkę i z dużą łatwością marnuje okazję na oddanie groźnego strzału.

29'

Widać dużą przepaść w umiejętnościach na korzyść Legii. Nie przynosi to jednak żadnego efektu, a to jest przecież najważniejsze.

26'

Pierwsze uderzenie gości. Piłka wylądowała dobrych kilkanaście metrów obok bramki Artura Boruca.

24'

Kolejna świetna akcja Legii i znowu zakończona niedokładnym dośrodkowaniem.

20'

Legia Warszawa utrzymuje się przy piłce, ale rywale bronią się całą drużyną. Ciężko znaleźć tam chociaż trochę miejsca.

16'

Luquinhas fatalnie zamyka akcję swojego zespołu.

14'

Zakotłowało się pod bramką Lienfield FC! Bramkarz w ostatniej chwili zdołał złapać piłkę.

12'

Kolejne dośrodkowanie i kolejny raz przecięte przez gości. Brakuje dokładności w tych podaniach.

10'

W ostatnim momencie defensorzy gości wybijają piłkę. Czekał na nią już Walerian Gwilia.

7'

Chris Johns wyłapuje groźne dośrodkowanie Luquinhasa.

4'

Walerian Gwilia nie zdołał dopaść do zagranej przez Mladenovicia piłki.

2'

Pierwsza groźna akcja Legii. Filip Mladenović posłał prostopadła piłkę do Luquinhaasa, ale Brazylijczyka uprzedził bramkarz gości.

1'

Sędzia używa gwizdka po raz pierwszy!

18:57

Zawodnicy obu drużyn są już na murawie!

18:55

Trener Aleksandar Vuković nie zaskoczył składem. Od pierwszej minuty wystawił praktycznie najmocniejszą możliwą 11.

18:52

18:50

Inny rezultat niż wysoka wygrana Legii będzie traktowana jako porażka. Klub z Warszawy jest zdecydowanym faworytem i obowiązkiem zawodników Mistrza Polski jest awans do kolejnej rundy.

18:47

Wielu kibicom Legii Warszawa stanęło na chwilę serce. Klub potwierdził, że jeden z zawodników zarażony jest koronawirusem. Patrząc na to, że dzisiejsi rywale Wojskowych awansowali do drugiej rundy walkowerem właśnie z tego powodu to można było się zastanawiać czy tym razem nie będzie tak samo. Na szczęście sanepid dopuścił innych zawodników i pozwolił na rozegranie spotkania.

18:45

18:43

18:40

Dzień dobry Państwu! Legia Warszawa rozpoczyna dziś swoją walkę o prawo gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Do tego celu jest jednak bardzo daleka droga, a pierwszą przeszkodą będzie północnoirlandzkie Linfield FC!