1. połowa1 : 3
19:34

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłej niedzieli!

19:33

Taki rezultat powoduje że Piast Gliwice ostatecznie sezon kończy dopiero na szóstej pozycji. W pucharach zagra Śląsk Wrocław, który zremisował ze Stalą Mielec 1:1. Wisła Kraków kończy sezon na trzynastej pozycji.

95'

Koniec meczu w Gliwicach! Piast przegrywa z Wisłą Kraków 2:3 i ostatecznie nie weźmie udziału w eliminacjach UEFA Conference League!

91'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

88'

Ostatnia zmiana w szeregach Wisły Kraków. Serafin Szota pojawił się w miejsce Konrada Gruszkowskiego.

84'

Arkadiusz Pyrka nie wykorzystał znakomitej okazji na bramkę wyrównującą! Młody gracz Piasta wpadł z piłką w pole karne Wisły, ale uderzył tuż obok spojenia słupka z poprzeczką!

84'

Tiago Alves dostał piłkę w polu karnym Wisły, przełożył piłkę na lewą nogę i mocnym strzałem pokonał Mateusza Lisa!

83'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Tiago Alves zdobywa kontaktową bramkę! Piast odzyskuje nadzieje na puchary!

80'

Kolejna niesamowita interwencja Mateusza Lisa! Tym razem bramkarz Wisły wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Tiago Silvy!

78'

Natomiast Jean Carlos Silva pojawił się w miejsce Felicio Brown Forbesa.

78'

Dwie zmiany w szeregach Wisły Kraków. Yaw Yeboah pojawił się w miejsce Stefana Savića

76'

To powinna być bramka dla Piasta! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do strzału głową doszedł Jakub Świerczok, ale uderzenie gracza Piasta zostało wybite z linii ramkowej przez Mateusza Lisa!

75'

Souleymane Kone został ukarany żółtą kartką za faul przy linii bocznej.

73'

Kolejna fantastyczna interwencja Mateusza Lisa po strzale Jakuba Świerczoka! Snejper Piasta nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Wisły!

71'

Felicio Brown Forbes został ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

68'

Kolejny raz przed szansą stanął Jakub Świerczok, ale snajper Piasta uderzył minimalnie obok bramki gości.

67'

Natomiast David Mawutor pojawił się w miejsce Gieorgija Żukowa.

67'

Dwie zmiany w szeregach Wisły Kraków. Jakub Błaszczykowski pojawił się w miejsce Rafała Boguskiego

63'

Natomiast Patryk Lipski zastąpił Gerarda Badię.

63'

Dwie zmiany w szeregach Piasta Gliwice. Arkadiusz Pyrka pojawił się w miejsce Dominika Steczyka

62'

Żółtą kartką w zespole Piasta Gliwice został ukarany Dominik Steczyk.

61'

Jakub Świerczok został piłkę w polu karnym Wisły, ale jego strzał został zablokowany.

59'

Zakotłowało się w polu karnym Wisły po dośrodkowaniu Gerarda Badii, ale ostatecznie żaden z graczy Piasta nie zdołał oddać strzału.

58'

Piast wywalczył rzut rożny blisko pola karnego Wisły i gospodarze mogą mieć szansę na dobre dośrodkowanie.

55'

Dominik Staczyk dostał piłkę w polu karnym Wisły, ale jego strzał został zablokowany.

53'

Rafał Boguski dostał piłkę przed polem karnym Piasta, ale jego uderzenie znakomicie wybronił Frantisek Plach!

50'

Piast Gliwice musi naciskać rywali, ale na razie na początku drugiej połowy to Wisła spisuje się znacznie lepiej.

48'

Gerard Badia uderzył wysoko ponad bramką rywali.

47'

Rzut wolny dla Piasta Gliwice blisko pola karnego gości i gliwiczanie będą mieli okazję na zagrożenie bramki rywala.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46'

W przerwie meczu zmiana w zespole Piasta Gliwice. Tiago Alves pojawił się w miejsce Tomasza Jodłowca.

18:32

18:23

Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

18:22

Na ten moment to Śląsk Wrocław jest na czwartym miejscu w tabeli, który prowadzi u siebie ze Stalą Mielec. Piastowi do tego miejsca brakuje już aż trzech bramek!

45'

Koniec pierwszej połowy meczu w Gliwicach. Do przerwy niespodziewanie to Wisła prowadzi 3:1 i Piast na razie może tylko pomarzyć o grze w europejskich pucharach.

45'

Do pierwszej połowy meczu w Gliwicach arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

43'

Piotr Starzyński dostał piłkę przed polem karnym Piasta, wpadł w "szesnastkę" gospodarzy i mocnym strzałem lewą nogą zdobył bramkę dla Wisły!

42'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Piotr Starzyński zdobywa bramkę dla Wisły Kraków i goście prowadzą już 3:1!

39'

Stefan Savić ponownie pokusił się o uderzenie z miejsca, z którego zdobył już dzisiaj bramkę, tym razem jednak jego strzał został zablokowany.

36'

Gerard Badia dostał piłkę przed polem karnym Wisły i pokusił się o szybki strzał, ale futbolówka minęła bramkę Mateusza Lisa.

33'

Jakub Świerczok uderzył bardzo wysoko ponad bramką gości.

32'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło żadnego rezultatu.

31'

Ofensywna akcja Wisły Kraków przyniosła rzut rożny dla "Białej Gwiazdy".

28'

Mateusz Lis broni strzał z rzutu karnego Jakuba Świerczoka!

27'

Rafał Boguski został ukarany żółtą kartką za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym.

27'

Rzut karny dla Piasta Gliwice po zagraniu ręką jednego z graczy Wisły!

25'

Stefan Savić pokusił się o strzał z narożnika pola karnego rywali i piłka wpadła niemal w samo okienko bramki Frantiska Placha!

24'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Stefan Savić zdobywa piękną bramkę i Wisła znowu na prowadzeniu!

21'

Piast coraz bardziej naciska rywali, ale na razie nie potrafią stworzyć sobie kolejnej czystej sytuacji. Gospodarze wyraźnie przeważają w ostatnich minutach.

18'

Po znakomitym prostopadłym podaniu w pole karne Wisły wpadł Jakub Świerczok i potężnym uderzeniem pokonał Mateusza Lisa doprowadzając do wyrównania!

17'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Jakub Świerczok wyrównuje stan meczu w Gliwicach!!!

14'

Michał Chrapek zagrał w pole karne Wisły, ale tam nie było żadnego z jego partnerów i piłkę przejął Mateusz Lis.

11'

Konrad Gruszkowski pokusił się o indywidualną akcję, oddał strzał z dystansu, piłka odbita od przeciwnika zupełnie zmyliła Frantiska Placha i wpadła do bramki!

10'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Wisła Kraków obejmuje prowadzenie po trafieniu Konrada Gruszkowskiego!

8'

Oba zespoły nie chcą się odkryć. Głównie dominuje gra w środku pola.

6'

Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Wisły zakończyło się uderzeniem głową Jakuba Świerczoka, ale snajper gospodarzy uderzył niecelnie.

5'

Felicio Brown Forbes sfaulował rywala w walce o piłkę w polu karnym Piasta.

2'

Spokojny początek spotkania w Gliwicach. Wisła próbuje utrzymywać się przy piłce, ale Piast ale dobry pressing Piasta uniemożliwia wyjście poza własną połowę.

17:32

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy pojedynek!

17:28

Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Gliwicach! Za moment rozpoczniemy rywalizację!

17:15

17:14

17:02

Pierwsze spotkanie pomiędzy obiema drużynami było szalone! Wisła po dwudziestu minutach prowadziła z Piastem 3:0 po bramkach Łukasza Burligi, Macieja Sadloka i Felicio Brown Forbesa. Jednak jeszcze przed przerwą Piast zdobył dwie bramki za sprawą trafień Jakuba Świerczoka i Dominika Steczyka. Gdy wydawało się, że Wisła mimo wszystko dowiezie prowadzenie do końca spotkania i doliczonym czasie gry Jakub Świerczok i Kristopher Vida zdobyli po bramce i zapewnili zwycięstwo Piastowi.

16:59

Natomiast Wisła Kraków powoli zapomina jak smakuje zwycięstwo. Po raz ostatni Wisła wygrała w połowie marca u siebie ze Stalą Mielec. Od tego momentu "Biała Gwiazda" przegrała aż pięć spotkań i tylko dwa zremisowała. Przed tygodniem zespół z Krakowa po bardzo słabej grze przegrał u siebie z Lechem Poznań 1:2.

16:58

Piast nie wygląda w ostatnich tygodniach najbardziej solidnie. Gliwiczanie na pięć ostatnich spotkań wygrali tylko jedno, u siebie z Podbeskidziem Bielsko Biała. Przed tygodniem Piast uległ w Częstochowie drużynie Rakowa 0:1.

16:56

Wisła Kraków nie walczy już o nic. "Biała Gwiazda" ma pięć punktów przewagi nad ostatnim Podbeskidziem Bielsko-Biała i spokojne utrzymanie w lidze. Piłkarze z Krakowa będą walczyć chyba jedynie o lepsze morale przed startem nowego sezonu PKO Ekstraklasy.

16:55

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania w Gliwicach są gospodarze, którzy walczą o udział w eliminacjach UEFA Conference League. W przypadku dzisiejszego zwycięstwa piłkarze Piasta będą musieli oglądać się na rezultaty innych spotkań, bo to oni obecnie zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli.

16:52

Witamy serdecznie! W meczu ostatniej kolejki tego sezonu PKO Ekstraklasy Piast Gliwice podejmie na własnym stadionie Wisłę Kraków! Jeśli dzisiaj drużyna z Gliwic wygra, zalewni sobie udział w eliminacjach UEFA Conference League! Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb!