Niedziela, 16 maja 2021, godz. 17:30
1 : 0
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
90'

Koniec meczu! Aż 18 minut doliczone do regulaminowych 90. Legia pokonuje Podbeskidzie 1:0 i kończy mistrzowski sezon zwycięstwem! W Warszawie rozpoczyna się świętowanie. W odmiennych nastrojach żegnają się z Ekstraklasą piłkarze Podbeskidzia, które spadło z ligi w pierwszym sezonie po powrocie do elity.

90'

Stal Mielec zremisowała ze Śląskiem Wrocław, więc nawet zwycięstwo nie daje utrzymania Podbeskidziu. Obie drużyny oczekują już na ostatni gwizdek. Mamy 103' minutę meczu. Przedłużenie spotkania wynika oczywiście z przerwy spowodowanej przez dym z pirotechniki.

90'

Gra wznowiona. Będziemy mieli doliczonych około 10 minut,

85'

Boisko bardzo zadymione. Sędzia poprosił piłkarzy do tunelu. Nie wiadomo, kiedy mecz będzie wznowiony

80'

Kibice odpalili pirotechnikę za jedną z bramek. Chwila przerwy w grze

75'

Wszołek wypracował sobie miejsce w polu karnym i zdołał oddać strzał. Piłkę przy ziemi zatrzymał jednak Pesković

72'

Rzut wolny dla Legii sprzed narożnika pola karnego. Wrzutka Martinsa i obrońca wybija piłkę na rzut rożny

68'

... oraz Miakuszko za Roginicia

67'

Dwie zmiany także w Podbeskidziu. Danielak za Mamicia...

65'

... oraz Vesović za Mladenovicia. Vesović i Lewczuk będą mieli okazję pożegnać się z kibicami.

64'

Kolejne zmiany w Legii. Lewczuk za Juranovicia...

61'

Kolejna zmiana także w Podbeskidziu. Biliński w miejsce Niepsuja

58'

... na boisku pojawia się też Kisiel. Nie zobaczymy już na nim Hołowni

58'

Dwie zmiany w Legii. Wszołek za Skibickiego...

55'

Bardzo dobra okazja Legii po płaskim dośrodkowaniu Juranovicia z prawej strony. Koledzy mimo okazji, nie zamknęli jednak akcji golem

50'

Początek drugiej połowy pod dyktando gości. Sporo pracy ma Cierzniak po wejściu na boisko

46'

... oraz Sitek w miejsce Bierońskiego

46'

Z kolei w Podbeskidzie Rzuchowski w miejsce Wilsona...

46'

Cierzniak zmienia Boruca.

46'

Rozpoczęcie drugiej połowy meczu

45'

Sędzia kończy pierwszą połowę bez doliczana choćby minuty

43'

W ataku ciągle Legia. Kolejny rzut rożny, wrzutka Mladenovicia, ale piłka wybita przez obrońców.

38'

Rzut rożny dla Podbeskidzia. Piłka trafiła ostatecznie do Hory, który przełożył ją sobie na prawą nogę i uderzył nad poprzeczką

36'

Kolejna próba Legii i mamy poprzeczkę po strzale Kapustki!

35'

Ależ akcja młodego Skibickiego! Dostał prostopadłe dogranie w pole karne, ograł trzech rywali i uderzył po dalszym słupku! Zabrakło niewiele!

30'

Legia po objęciu prowadzenia stara się utrzymywać przy piłce i stwarzać kolejne okazje do ataku.

25'

Sytuacja Podbeskidzia, po dobrym początku spotkania, mocno się skomplikowała. W tej chwili beniaminek spada z ligi

24'

Juranović wrzucił zawieszoną piłkę sprzed pola karnego, idealnie wyszedł do niej Lopes i głową pokonał bramkarza.

24'

Gooool! Lopes i Legia prowadzi 1:0!

23'

Dobra, ostra wrzutka Mamicia w pole karne Legii, ale pewnie wyłapuje piłkę Boruc

21'

Mladenović uniknął spalonego i przyjął daleką piłkę za linią obrony. W sytuacji sam na sam z bramkarzem, mając chwilę na decyzję, uderzył jednak nad bramką

19'

To mógł być gol! Kapustka rozegrał piłkę ze Skibickim i zdołał oddać strzał, który wybronił bramkarz. Kapustka utrzymał piłkę w boisku i wrzucił ją do Lopesa, ale ten uderzył głową nad bramką!

17'

Kombinacyjne rozegranie Legii w okolicach pola karnego, ale nikt nie chciał wziąć odpowiedzialności za strzał i ostatecznie bielszczanie przejęli piłkę.

14'

Ależ uderzenie Tulio sprzed pola karnego! Płaska piłka mknęła po ziemi i minęła minimalnie słupek bramki Legii.

14'

Po wrzutce piłka ponownie wybita na korner. Po ponownym wykonaniu piłkę wyłapał Boruc

14'

Dobra okazja Podbeskidzia! Z bliska uderzył Roginić, piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny

11'

Wieteska powalczył w polu karnym z szarżującym Wilsonem i wygrał ten pojedynek. Piłkę przejął Boruc

8'

Dobra akcja gości i było groźnie pod bramką Legii. Modelski po dośrodkowaniu z lewej strony uderzył głową, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Boruca.

6'

Daleka wrzutka w pole karne Podbeskidzia, ale wygrywają pojedynek z rywalami obrońcy gości

4'

Od pierwszych minut widać, że Podbeskidzie będzie starało się atakować i nie przestraszy się mistrza Polski. Zespół z Bielska-Białej gra dziś o ogromną stawkę.

3'

Długie podanie w pole karne Legii, ale pewnie wyłapuje piłkę wysunięty wysoko Artur Boruc

1'

Pierwszy gwizdek sędziego! Gramy!

17:25

Już za 5 minut pierwszy gwizdek sędziego na wszystkich ośmiu stadionach ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy. Czekamy!

16:55

16:50

16:44

Dla Legii wynik niedzielnego meczu nie ma znaczenia, ale gospodarze przed swoimi kibicami będą chcieli uniknąć wpadki z początku rundy, kiedy przegrali w Bielsku-Białej 0:1. Trener Czesław Michniewicz zapewnia, że jego drużyna poważnie podejdzie do rywalizacji.

16:40

Kalkulacje się skończyły, a sytuacja jest prosta. Jeśli Stal Mielec przegra we Wrocławiu ze Śląskiem, Podbeskidzie będzie miało szansę na zrównanie się punktami z rywalem z Podkarpacia i utrzymanie się w lidze dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. Górale muszą jednak spełnić podstawowy warunek, a o to będzie natrudniej – trzeba sprawić sensację i wygrać z Legią przy Łazienkowskiej.

16:30

Witamy. Zapowiada się na ostatni występ "Górali" w PKO Ekstraklasie. Tylko bowiem zwycięstwo przy jednoczesnej wpadce Stali Mielec pozwoli zachować byt. A w to nie wierzą specjalnie nawet najwierniejsi kibice. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.