Niedziela, 9 maja 2021, godz. 17:30
Stal MielecStal Mielec
0 : 0
95'

... bo sędzia Łukasz Kuźma gwiżdże po raz ostatni! Stal Mielec bezbramkowo remisuje z Legią Warszawa i kwestia pozostania w Ekstraklasie rozstrzygnie się w Warszawie (Legia - Podbeskidzie) i Wrocławiu (Śląsk - Stal).

94'

Zablokowane dośrodkowanie Josipa Juranovicia przez Marcina Flisa. Goli dzisiaj nie będzie...

93'

Dośrodkowanie z prawej strony na bliższy słupek nie znajduje adresata. Rafał Strączek spokojnie chwyta piłę.

90'

Łukasz Kuźma dolicza 5 minut do drugiej połowy. Chyba za karę...

87'

Mateusz Cholewiak zmienia Rafaela Lopesa.

83'

... i Bartosz Slisz ogląda żółtą kartkę, a że to jego czwarte upomnienie, to zamiast do Bielska-Białej może już wyjechać na wakacje.

83'

.... "żółtko" na koncie Grzegorza Tomasiewicza...

83'

Aleksander Kolew upomniany żółtą kartką...

82'

Ernest Muci zastępuje Bartosza Kapustkę.

82'

W Stali Bożidar Czorbadzijski zastępuje Mateusza Matrasa.

82'

Andreja Prokić zmienia Macieja Domańskiego.

80'

Rafał Strączek z najwyższym trudem broni strzał Rafała Strączka!

78'

Filip Mladenović upomniany żółtą kartką.

77'

Grzegorz Tomasiewicz chciał podać w pole karne do wbiegającego Mateusza Maka, ale po rykoszecie piłka wróciła do niego. Tym razem zdecydował się na strzał z okolicy lewego narożnika pola karnego, ale w środek bramki i do "koszyczka" Cezarego Miszty.

77'

Rafał Strączek łapie piłkę po zagraniu z lewej strony, uprzedzając Bartosza Kapustkę.

76'

Petteri Forsell schodzi, Mateusz Mak wchodzi.

73'

Laga w pole karne do Aleksandara Kolewa. Sytuację wybiciem na uwolnienie wyjaśnił Aleksandar Kolew.

71'

Krystian Getinger i Kacper Kostorz wrócili na murawę.

70'

Przerwa w grze. Na murawie leżą Krystian Getinger i Kacper Kostorz. Na murawie są już sztaby medyczne obu ekip.

69'

Po krótkim rozegraniu centra na dalszy słupek do Kacpra Kostorza, który uderza głową wyżej niż dalej. O górną piłkę powalczył Mateusz Hołownia, który faulował.

68'

Zablokowany strzał Rafaela Lopesa mija bramkę beniaminka w nieznacznej odległości. Piłkarze Czesława Michniewicza mają jednak rzut rożny.

65'

Kacper Kostorz pada w "szesnastce" gospodarzy po starciu z Rafałem Strączkiem! Gwizdek sędziego oznajmiający... pozycję spaloną!

62'

Groźna kontra Stali po błędzie Mateusza Wieteski. W jej finalnej części Krystian Getinger podaje przed pole karne do Macieja Domańskiego, który uderza obok lewego słupka.

60'

Aleksandar Kolew zmienia Łukasza Zjawińskiego.

56'

Jonathan de Amo w roli... prawoskrzydłowego .Osaczony przez dwóch rywali stracił piłkę po czym miała miejsce laga do Kacpra Kostorza. Ten nie zdołał opanować piłki.

55'

Kacper Kostorz zmienia Waleriana Gwilię.

53'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Grzegorza Tomasiewicza z lewej strony na dalszy słupek. Bramkarz Legii pewnie interweniuje.

52'

Strata Bartosza Slisza blisko swojego pola karnego. Do piłki przed polem karnym dopadł Krystian Getinger, którego rstzał w środek bramki łapie Cezary Miszta.

49'

Na strzał zza pola karnego zdecydował się Walerian Gwilia. Można zaryzykować tezę, że Rafał Strączek broni mocniejsze strzały na treningach.

47'

W odpowiedzi było groźnie pod drugą bramką! A właściwie... tuż obok po minimalnie niecelnym strzale Petteriego Forsella!

Mocny początek drugiej połowy.

46'

To powinna być bramka dla Legii! Po zgraniu Andre Martina do bramki gospodarzy nie zdołał trafić Filip Mladenović!

46'

Czas na drugą odsłonę! Czy doczekamy się goli?

18:27

Wracamy do Mielca, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 29. kolejki Ekstraklasy między walczącą o utrzymanie Stalą a mistrzem Polski, Legią. W pierwszej, mocno przeciętnej, połowie nie było ani jednego gola.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+1' Koniec pierwszej połowy. Stal Mielec bezbramkowo remisuje z legią Warszawa.

45'

Nie tym razem.

44'

Atak piłkarzy Włodzimierza Gąsiora przynsoi aut na wysokości pola karnego Legii. Piłka meczowa na koniec pierwszej połowy w wykonaniu Petteriego Forsella?

42'

I jeszcze jeden rzut wolny, tym razem dla gospodarzy. Krystian Getinger powinien szybko o nim zapomnieć. Zupełnie nieudane rozegranie.

38'

Sporo rzutów wolnych dla jednych i drugich. Nie są one przekładane na groźne sytuacje bramkowe.

36'

Kolejna pewna interwencja Rafała Strączka przed własnym polem karnym. Uprzedził rozpędzonego Rafaela Lopesa.

34'

A teraz stały fragment gry dla gości. Dośrodkowanie Filipa Mladenovicia nie sprawiło problemu obronie Stali.

32'

Cezary Miszta z trudem paruje piłkę do boku po uderzeniu Petterie Forsella z rzutu wolnego! Do bramki było ok. 20 metrów!

28'

Aktywny od początku spotkania jest Robert Dadok. Zarówno w ofensywie jak i w defensywie. Tutaj zastopował rajd Filipa Mladenovicia.

25'

Mateusz Matras blokuje strzał Rafaela Lopesa zza pola karnego.

23'

Jonathan de Amo upomniany żółtą kartką.

19'

Doskonałą okazję do bramki nie wykorzystali mielczanie! Zakotłowało się pod bramą Legii po zagraniu Roberta Dadoka, ale uderzenia Łukasza Zjawińskiego i Macieja Domańskiego nie przyniosły rezultatu!

17'

Rzut wolny dla Legii. Filip Mladenović zagrywa na dalszy słupek, ale nikomu nie udało się "zamknąć" akcji.

16'

Ciekawie zapowiadała się akcja Legii. Brakowało dokładnego podania Bartosza Slisza do Filipa Mladenovicia. Ostatecznie piłka jest w posiadaniu Rafała Strączka.

12'

Bartosz Kapustka zdecydował się na indywidualną akcję. Jego strzał został jednak zablokowany.

17:43

Brakuje niewiele

10'

Mateusz Hołownia upomniany żółtą kartką za faul na Robercie Dadoku.

9'

Petteri Forsell chciał uruchomić rozpędzonego Roberta Dadoka. W sytuacji połapał się jednak Bartosz Sisz.

7'

Anemiczny strzał Filipa Mladenovicia nie sprawił problemu Rafałowi Strączkowi.

6'

Gospodarze spokojnie rozgrywają na własnej połowie.

3'

Próba akcji gości w postaci dalekiego zagrania do Rafaela Lopesa. Ten nie zdołał opanować piłki.

1'

Łukasz Kuźma gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

17:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:11

17:10

17:06

Legia w Mielcu zagra bez swoich liderów. W bramce Artura Boruca zastąpi Wojciech Miszta. Wolne otrzymał Tomas Pekhart, a Luquinhas udał się do Brazylii, gdzie oczekuje narodzin dziecka. Legioniści doskonale pamiętają poprzednią potyczkę ze Stalą. W ostatnim spotkaniu 2020 roku przegrali 2:3, a wszystkie gole stracili z rzutów karnych.

17:04

Mielczanie do utrzymania potrzebują dwóch punktów. Cel mogą zrealizować już dzisiaj. Warunkiem jest wygrana z Legią. O to nie będzie łatwo. Legioniści notują doskonałą serię. Nie przegrali trzynastu meczów ligowych z rzędu, a w pięciu ostatnich nie stracili gola.

17:01

O utrzymanie walczą już tylko Podbeskidzie Bielsko-Biała i Stal. Na finiszu rozgrywek w lepszej sytuacji są mielczanie. W sobotę Górale nie wykorzystali swojej szansy i tylko zremisowali u siebie z Wisłą Płock 1:1. Taki wynik sprawił, że płocczanie zapewnili sobie ligowy byt.

16:56

Witamy! Stal już dziś może zapewnić sobie utrzymanie. Warunek jest jeden - mielczanie muszą pokonać mistrza Polski. W grudniu już tego dokonali i to przy Łazienkowskiej. Legioniści w Mielcu zagrają bez presji, ale i bez swoich liderów. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 17:30. Relacja na żywo w GOL24.pl.