Niedziela, 25 kwietnia 2021, godz. 17:30

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej niedzieli!

19:27

W weekend majowy Lechia Gdańsk zagra na wyjeździe z Wisłą Płock, natomiast Legia Warszawa w prestiżowym spotkaniu podejmie u siebie Wisłę Kraków.

19:27

Natomiast Lechia wciąż pozostaje na siódmym miejscu w lidze i musi walczyć o czwartą pozycję w lidze na koniec sezonu.

19:26

Dzięki temu zwycięstwu Legia jest już niemal pewna mistrzostwa Polski! Na trzy kolejki przed końcem sezonu drużyna z Warszawy ma dziewięć punktów przewagi nad Pogonią Szczecin i dziesięć nad Rakowem Częstochowa, który jednak ma jeszcze jedno zaległe spotkanie i teoretycznie może wyprzedzić Legię w walce o tytuł.

97'

Koniec meczu w Gdańsku! Legia Warszawa wygrywa z Lechią 1:0.

96'

Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Legii do piłki dopadł Karol Fila, ale obrońca gospodarzy fatalnie spudłował!

94'

Kenny Saief wpadł z piłką w pole karne Legii, ale gracz gospodarzy zagrał niecelnie.

92'

W zespole Legii Warszawa Paweł Wszołek pojawił się w miejsce Luquinhasa.

90'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

87'

Ostatnia zmiana w szeregach Lechii Gdańsk. Mateusz Żukowski zastąpił Tomasza Makowskiego.

84'

Łukasz Zwoliński mocno ucierpiał po zderzeniu się ze słupkiem bramki Legii

83'

Żarko Udovicić dograł w pole karne Legii wprost na nogę Łukasza Zwolińskiego, ten oddał sytuacyjny strzał, ale po raz kolejny znakomitą interwencją popisał się Artur Boruc!

81'

Tomas Pekhart dograł do Rafaela Lopesa, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

79'

Josip Juranović wstrzelił piłkę w pole karne Lechii i minimalnie zabrakło Rafaelowi Lopesowi do przyjęcia tej piłki.

77'

Marko Udovicić dośrodkował piłkę w pole karne Legii, ale tam Łukasz Zwoliński nie zdołał dopaść do piłki.

75'

Natomiast Kenny Saief zastąpił Flavio Paixao.

75'

Dwie zmiany w szeregach Lechii Gdańsk. Maciej Gajos pojawił się w miejsce Jana Biegańskiego.

74'

Filip Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Lechii, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

71'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Tomas Pekhart daje prowadzenie Legii Warszawa!

70'

Żółtą kartką został ukarany Mario Maloca.

70'

Rzut karny dla Legii Warszawa po faulu Mario Malocy na Luquinhasie!

68'

Luquinhas wpadł z piłką w pole karne Lechii, minął dwójkę rywali, ale jego dogranie okazało się niedokładne.

65'

Druga zmiana także w zespole Lechii Gdańsk. Żarko Udovicić pojawił się w miejsce Conrado.

64'

Łukasz Zwoliński znalazł się w sytuacji sam na sam z Arturem Borucem, ale snajper Lechii przegrał pojedynek z bramkarzem gości!

63'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło żadnego zagrożenia.

62'

Filip Mladenović dostał piłkę po lewej stronie boiska i zdecydował się na dośrodkowanie. Wrzutka zakończyła się wyjściem piłki na rzut rożny.

60'

W zespole Legii Warszawa Walerian Gwilia pojawił się w miejsce Bartosza Kapustki.

58'

Flavio Paixao wpadł z piłką w pole karne Legii, ale jego uderzenie trafiło tylko w słupek bramki gości!

55'

Piłkarze adaptują się do nowych warunków atmosferycznych. Na razie niestety nie sprzyja to płynności grze.

52'

Tomas Pekhart został ukarany żółtą kartą za ostry faul w środku pola.

52'

Tomasz Makowski oddał strzał z rzutu wolnego, ale piłka o znaczną odległość minęła bramkę Artura Boruca.

51'

Mateusz Hołownia sfaulował w środku pola Łukasza Zwolińskiego, ale arbiter nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki.

48'

Druga połowa meczu przywitała nas śnieżycą i to jest chyba najciekawszy fragment tego spotkania.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

46'

Natomiast w zespole Lechii Gdańsk Mykoła Musolitin zmienił Josepha Ceesaya.

46'

Pierwsza zmiana w szeregach Legii Warszawa już w przerwie. Rafael Lopes pojawił się w miejsce Andre Martinsa.

18:30

Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Gdańsku. Za moment wznowimy rywalizację.

18:17

Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu w Gdańsku. Do przerwy po bezbarwnym widowisku bezbramkowy remis.

45'

Mateusz Hołownia został ukarany żółtą kartką za ostry faul w środkowej strefie boiska.

44'

Dośrodkowanie piłki w pole karne Lechii trafiło na głowę Tomasa Pekharta, ale ten nie zdołał oddać celnego strzału.

42'

Ostatnie minuty pierwszej połowy meczu w Gdańsku. Nie jest to zbyt interesujące widowisko.

39'

Ponownie Lechia próbuje dłużej utrzymać się przy piłce, ale wciąż niewiele z tego wynika.

36'

Josip Juranović popędził prawą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie okazało się bardzo niedokładne.

33'

Luquinhas dostał piłkę przed polem karnym Lechii, zdecydował się na szybki strzał, który znakomicie wybronił Dusan Kuciak!

31'

Zagranie w okolice pola karnego Lechii zostało wyłapane przez Dusana Kuciaka.

28'

Jan Biegański został ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

26'

Prostopadłe podanie w kierunku Josipa Juranovića przerwał gwizdek arbitra oznajmiający pozycję spaloną gracza Legii.

23'

Tomasz Makowski zagrał w pole karne Legii, ale tam pierwszy przy piłce był Artur Boruc.

21'

Bartosz Kapustka dostał piłkę w polu karnym Lechii, ale jego uderzenie okazało się bardzo niedokładne.

19'

Lechia zaczyna przejmować inicjatywę również w tym przypadku lepiej prezentuje się defensywa Legii niż ofensywa rywali.

16'

Legia Warszawa rozgrywa piłkę w środku pola, ale szczelna obrona Lechii nie pozwala rywalom zbliżyć się pod własne pole karne.

13'

Tomas Pekhart dostał piłkę w polu karnym Lechii, ale jego uderzenie powędrowało wysoko nad bramką rywali.

12'

Filip Mladenović wrzucił z rzutu rożnego w pole karne Lechii, tam uderzenie Mateusza Hołowni zostało zablokowane, a chwilę później jeszcze do piłki dopadł Filip Mladenović i jego uderzenie znakomicie obronił Dusan Kuciak!

10'

Dośrodkowanie piłki w pole karne Legii Warszawa wylądowało w rękach Artura Boruca.

7'

Josip Juranović odebrał piłkę w środku pola, ale jego dogranie do Bartosza Kapustki okazało się niedokładne.

5'

Filip Mladenović dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

4'

Bartosz Kapustka został sfaulowany blisko pola karnego gospodarzy i Legia będzie miała szansę na dobre dośrodkowanie.

2'

Pierwsze prostopadłe podanie w kierunku pola karnego Legii, ale arbiter gwizdkiem przerwał akcję oznajmiając pozycję spaloną gracza Lechii.

17:30

Rozpoczynamy widowisko w Gdańsku!

17:25

Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Gdańsku. Za moment rozpoczniemy to spotkanie!

17:22

17:21

17:18

W ostatnim pojedynku obu drużyn lepiej spisała się Legia Warszawa, która wygrała na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 2:0 po bramkach Tomasa Pekharta i Rafaela Lopesa.

17:14

Natomiast Legia Warszawa w środku tygodnia podniosła się po krótkiej zadyszce. Po dwóch bezbramkowych remisach, Legia wygrała w Gliwicach z Piastem 1:0 po bramce Rafaela Lopesa. Nadal Podbeskidzie Bielsko-Biała pozostaje jedynym zespołem, który pokonał Legię w tym roku.

17:12

Ostatnie tygodnie nie są najłatwiejsze dla Lechii Gdańsk, która nie wygrała od trzech spotkań. W środku tygodnia gdańszczanie bardzo łatwo ulegli Lechowi Poznań aż 0:3, a wcześniej z bezpośrednimi rywalami w walce o czwarte miejsce zanotowali dwa remisy.

17:10

Natomiast Legia Warszawa jest liderem PKO Ekstraklasy z przewagą aż sześciu punktów nad drugą Pogonią Szczecin. W przypadku dzisiejszego zwycięstwa Legia może już praktycznie zapewnić sobie mistrzostwo Polski. Jedynie Raków Częstochowa będzie miał jeszcze teoretyczne szanse na zagrożenie Legii.

17:08

Mimo znacznej różnicy w ligowej tabeli ciężko wytypować faworyta tego spotkania. Lechia zajmuje siódmą pozycję w lidze, ale do czwartej Warty Poznań traci tylko jeden punkt. Celem drużyny z Gdańska jest właśnie czwarte miejsce, które może zapewnić udział w eliminacjach UEFA Conference League.