Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczora. Dobranoc!

22:22

W najbliższy weekend Legia Warszawa w kolejnym hicie zmierzy się w Gdańsku z Lechią, natomiast Piast Gliwice zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Oba spotkania zapowiadają się pasjonująco!

22:21

Legia Warszawa utrzymuje sześciopunktową przewagę nad drugą w tabeli Pogonią Szczecin, natomiast Piast Gliwice pozostaje na czwartym miejscu w lidze, ale ma tyle samo punktów co Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk i Zagłębie Lubin.

94'

Koniec meczu w Gliwicach! Legia Warszawa wygrywa z Piastem 1:0 po bramce Rafaela Lopesa!

93'

Sebastian Milewski został ukarany żółtą kartką za faul przy bocznej linii.

92'

Gerard Badia dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Legii Warszawa, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał oddać strzału.

91'

Do podstawowego czasu gry drugiej połowy mecz arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

89'

Gerard Badia zagrał w pole karne Legii, ale żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

88'

Filip Mladenović wpadł z piłką w pole karne Piasta, ale jego uderzenie zostało zablokowane w ostatniej chwili!

87'

Filip Mladenović popędził lewą stroną boiska i dośrodkował idealnie na głowę Kacpra Kostorza, ale młody snajper Legii spudłował!

87'

Artur Jędrzeczyk został sfaulowany przez byłego legionistę, Tomasza Jodłowca. Jednak arbiter nie pokazał kartki graczowi Piasta.

84'

Gerard Badia dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Legii Warszawa, ale tam Artur Jędrzejczyk oddalił zagrożenie.

83'

Tomas Pekhart znakomicie wyłożył piłkę Kacprowi Kostorzowi, ale ten w sytuacji sam na sam z Frantiskiem Plachem przegrał pojedynek!

82'

Natomiast w szeregach Legii Warszawa Kacper Kostorz wszedł w miejsce Rafaela Lopesa.

82'

W zespole Piasta Gliwice Sebastian Milewski pojawił się w miejsce Michała Chrapka.

81'

Martin Konczkowski dośrodkował w pole karne Legii, ale żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

79'

Tomasz Jodłowiec zagrał w pole karne Legii, ale tam piłkę przejął Artur Boruc.

76'

Natomiast Gerard Badia wszedł w miejsce Tiago Alvesa.

76'

Kolejne dwie zmiany w zespole Piasta. Michał Żyro zastąpił Jakuba Świerczoka

76'

Josip Juranović świetnie dośrodkował z prawej strony boiska wprost na głowę Rafaela Lopesa, a ten precyzyjnym strzałem daje prowadzenie Legii Warszawa!

75'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Rafael Lopes otwiera wynik meczu w Gliwicach na kwadrans przed końcem meczu!

74'

Jakub Świerczok dostał piłkę w polu karnym Legii, ale snajper Piasta nie trafił w piłkę przy próbie oddania strzału.

73'

Natomiast Arkadiusz Pyrka zmienił Dominika Steczyka.

73'

Dwie zmiany w szeregach Piasta Gliwice. Tomasz Jodłowiec pojawił się w miejsce Patryka Sokołowskiego

71'

Rafael Lopes został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

68'

Coś niesamowitego! Josip Juranović wstrzelił piłkę w pole bramkowe Piasta wprost na nogę Tomasa Pekharta, a ten z około trzech metrów trafił wprost we Frantiska Placha!

65'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Piasta po raz kolejny bez żadnego zagrożenia.

64'

Luquinhas dostał piłkę na linii pola karnego Piast. Gracz Legii uderzył minimalnie obok słupka bramki rywali!

62'

Jakub Świerczok wpadł z piłką w pole karne Legii, minął rywala i wyłożył piłkę do Tiago Alvesa, a ten nie trafił z bliskiej odległości do pustej bramki!

60'

Michał Chrapek został ukarany żółtą kartką za ostry faul. Gracz Piasta nie będzie mógł zagrać w następnym spotkaniu.

59'

Filip Mladenović popędził lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne Piasta wprost na nogę Rafaela Lopesa, ale ten uderzył niecelnie.

57'

Natomiast Luquinhas pojawił się w miejsce Waleriana Gwilii.

57'

Dwie zmiany w szeregach Legii Warszawa. Andre Martins zastąpił Bartosza Kapustki

56'

Filip Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

54'

Walerian Gwilia po raz kolejny uderzył zza pola karnego, ale ponownie jego strzał minął słupek bramki rywali.

52'

Josip Juranović dośrodkował wprost na głowę Tomasa Pekharta, ale ten zupełnie niepilnowany nie zdołał trafić w bramkę!

51'

Bartosz Kapustka zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale jego strzał okazał się niecelny.

49'

Znakomita akcja Piasta Gliwice, Tiago Alves wpadł w pole karne dograł do Patryka Sokołowskiego, ale jego uderzenie trafiło w rywala.

47'

Walerian Gwilia dostał piłkę w polu karnym Piasta, ale uderzenie gracza Legii okazało się bardzo niecelne.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

21:30

Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Gliwicach. Za moment wznowimy rywalizację.

21:16

Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu w Gliwicach. Do przerwy bezbramkowy remis.

45'

Josip Juranović popędził prawą stroną boiska, złamał akcję do środka i oddał strzał, który minął bramkę gospodarzy.

43'

Dośrodkowanie piłki z rzutu rożnego w pole karne Piasta nie przyniosło zagrożenia.

40'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Artur Jędrzejczyk, ale gracz Legii uderzył niecelnie.

39'

Filip Mladenović mocno dośrodkował w pole karne Piasta, ale tam Piotr Malarczyk wybił piłkę poza plac gry.

38'

Jeden z graczy Piasta sfaulował rywala pod polem karnym gospodarzy i Legia będzie miała szansę na groźne dośrodkowanie.

35'

Josip Juranović dośrodkował w pole karne Piasta, tam piłkę strącił Filip Mladenović, ale bramkarz gospodarzy pewnie interweniował.

31'

Michał Chrapek zagrał w pole karne Legii do Jakuba Świerczoka, ale ten nie zdołał obrócić się w stronę bramki.

29'

FIlip Mladenović oddał strzał na bramkę Piasta, ale tam Frantisek Plach interweniował bardzo skutecznie.

28'

Michał Chrapek dośrodkował w pole karne Legii, ale ponownie piłka wylądowała w rękach byłego bramkarza reprezentacji Polski.

26'

Josip Juranović oddał strzał na bramkę Piasta, ale Frantisek Plach pewnie interweniował.

24'

Piast krótko rozegrał rzut wolny, po czym dośrodkowanie w pole karne Legii wylądowało w rękach Artura Boruca.

23'

Artur Jędrzejczyk sfaulował Jakuba Świerczoka na własnej połowie i Piast będzie miał okazje na dobre dośrodkowanie.

20'

Tiago Alves wpadł z piłką w pole karne Legii i oddał mocny strzał, który powędrował nad bramką Artura Boruca!

17'

Walerian Gwilia dośrodkował piłkę w pole karne Piasta, ale tam Tomas Pekhart nie zdołał oddać strzału na bramkę rywali.

15'

Filip Mladenović popędził lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie nie trafiło do żadnego z graczy Legii.

12'

Piast próbuje częściej utrzymywać się przy piłce, ale na razie niewiele z tego wynika. Gospodarze nie potrafią przedostać się na dłużej na połowę rywali.

8'

Walerian Gwilia dostał piłkę pod polem karnym Piasta i oddał mocny strzał, ale świetną interwencją popisał się Frantisek Plach.

6'

Legioniści coraz bardziej naciskają rywala, ale na razie Piast dzielnie broni się przed własnym polem karnym.

3'

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Piasta, ale tym razem żaden z zawodników gości nie zdołał oddać strzału.

1'

Josip Juranović dośrodkował piłkę w pole karne Piasta wprost na głowę Waleriana Gwilii, ale Gruzin minimalnie spudłował!

20:31

Rozpoczynamy hit 26. kolejki PKO Ekstraklasy!

20:26

Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Gliwicach. Za moment rozpoczniemy rywalizację!

20:02

Dzisiaj w Gliwicach zabraknie szkoleniowca Legii Warszawa, Czesława Michniewicza, który pauzuje dwa spotkania za czerwoną kartkę z początku meczu z Cracovią w ostatni weekend.

19:42

19:41

19:02

Oba zespoły zmierzyły się także w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Wtedy przy Łazienkowskiej lepszy okazał się Piast Gliwice, który wygrał 2:1 po bramkach Jakuba Świerczoka i Tiago Alvesa. Jedynego gola dla warszawskiego zespołu zdobył Rafael Lopes.

19:01

W jesiennym pojedynku obu drużyn padł remis 2:2. Dla Legii Warszawa bramki zdobywali Bartosz Kapustka i Tomas Pekhart, natomiast dla Piasta Gliwice trafiali Piotr Malarczyk i Jakub Świerczok.

18:59

Oba zespoły śrubują znakomitą serię meczów bez porażki. Legia przegrała tylko pierwsze spotkanie w tym roku kalendarzowym, natomiast Piast po raz ostatni w lidze przegrał w połowie lutego z Wartą Poznań. Od tego czasu zespół Piasta zanotował sześć zwycięstw i dwa remisy.

18:55

Legia Warszawa nie dość że nie wygrała dwóch ostatnich spotkań, to jeszcze nie zdobyła w nich ani jednego gola. Najskuteczniejszy zespół PKO Ekstraklasy zanotował dwa bezbramkowe remisy z Lechem Poznań i Cracovią. W obu tych spotkaniach to rywale mieli lepsze sytuacje na zdobycie zwycięskiej bramki.

18:54

Natomiast Piast Gliwice zajmuje czwartą pozycję w ligowej tabeli i dzisiaj może odskoczyć od Piątej Lechii Gdańsk i szóstego Śląska Wrocław na trzy punkty. Do podium gliwiczanie tracą aż osiem "oczek", ale szanse na zdobycie medalu wciąż są realne.

18:51

Legia Warszawa jest liderem tabeli PKO Ekstraklasy, ale nad drugą Pogonią Szczecin ma już tylko trzy punkty przewagi. Drużyna z Warszawy zaczyna tracić pewność i w przypadku dzisiejszego braku zwycięstwa może zacząć robić się nerwowo.