3 : 1
Lech PoznańLech Poznań
1. połowa2 : 0
95'

Koniec! Nie o takim powrocie do Lecha Poznań marzył Maciej Skorża. Jego zespół wyraźnie przegrał na wyjeździe z Rakowem (1:3). Dziękujemy za uwagę.

92'

Uderzenie Tiby tuż obok bocznej siatki.

90'

4 minuty doliczył sędzia.

89'

Salamon zgrał głową od Ishaka i w ostatniej chwili wybił piłkę Piątkowski.

85'

Wiktor Długosz wchodzi za Tudora.

84'

Tudor uderzony łokciem w twarz przez Puchacza, sędzia nie dopatrzył się faulu, ale sędzia po chwili przerwał grę.

81'

Beznadziejny strzał Sykory.

78'

Petr Schwarz za Bena Ledermana.

77'

Gutkovskis strzela z ostrego kąta po podaniu od Tudora i nogą broni van der Hart!

76'

Teraz próbował uderzenia Aron Johannsson, ale trafił prosto w Andrzeja Niewulisa.

71'

Zablokowany strzał Pedro Tiby przez Piątkowskiego.

70'

A Jakuba Araka zastępuje Vladislavs Gutkovskis.

70'

Daniel Szelągowski zmienia Marcina Cebulę.

70'

Ivi Lopez za Mateusza Wdowiaka.

67'

Tudor dogonił i powstrzymał Puchacza na na lewej stronie.

65'

Spokojnie broni się Raków, który daje pograć piłką zawodnikom Lecha. Ci nie są w stanie stworzyć zagrożenia.

60'

Skóraś ratuje Lecha od utraty czwartej bramki! Strzelał głową Piątkowski.

56'

Cebula do dwóch asyst dokłada fenomenalną bramkę nożycami! Idealnie dograł mu z prawej strony Piątkowski.

56'

GOOOOOL!!! NIESAMOWITY GOL CEBULI Z PRZEWROTKI!! 3:1!!

50'

Dobrze pokazał się Jan Sykora, który z lewej strony pola karnego wrzucił piłkę prosto do Ishaka, który z bliska, jeszcze od słupka, umieścił piłkę w bramce Rakowa.

49'

GOOOOOL!! MIKAEL ISHAK WPYCHA PIŁKĘ GŁOWĄ DO BRAMKI I LECH ŁAPIE KONTAKT!!

46'

Zaczynamy drugą połowę.

46'

A także Jan Sykora za fatalnego Alana Czerwińskiego.

46'

Napastnik Aron Johannsson za Daniego Ramireza.

46'

Michał Skóraś zmienia Jaspera Karlstroema.

45'

Koniec pierwszej połowy.

43'

Częstochowianie w pełni kontrolują wydarzenia na boisku. Lech sprawia wrażenie kompletnie bezradnego.

38'

Bartosz Salamon zdecydował się na strzał z ponad 25 metrów, ale pewnie interweniuje Dominik Holec.

34'

Teraz celny strzał Mateusza Wdowiaka i znowu świetnie odbija piłkę golkiper Lecha!

33'

Arak wpadł w pole karne z lewej strony, ale przymierzył prosto w Mickeya van der Harta!

29'

Piątkowski z dziecinną łatwością zgubił kryjącego go Czerwińskiego. Miał masę miejsca i czasu, by uderzyć mocno i precyzyjnie.

29'

GOOOOOOL!! JUŻ 2:0!! CEBULA IDEALNIE Z RZUTU WOLNEGO NA GŁOWĘ PIĄTKOWSKIEGO, KTÓRY UDERZYŁ NIE DO OBRONY NA DALSZY SŁUPEK!!

28'

Tudor poradził sobie z Puchaczem i został faulowany na skrzydle przez Milicia.

23'

Uderzenie z dystansu aktywnego Tudora, ale wyraźnie obok bramki.

21'

Jakiś problem ze zdrowiem ma Alan Czerwiński, który musi skorzystać z pomocy medyków.

17'

Nika Kvekveskiri pięknie uderzył, ale tylko w poprzeczkę tuż przy spojeniu! Ogromne szczęście po stronie Rakowa.

16'

Tymoteusz Puchacz sfaulowany tuż przed polem karnym Rakowa.

14'

Tudor zagrywał wzdłuż bramki do Jakuba Araka, któremu zabrakło centymetrów, by wbić piłkę do siatki Lecha!

10'

Po wrzutce z kornera bardzo pasywnie zachowała się cała defensywa Lecha. Wykorzystał to Tudor, który nabiegał na piłkę i skierował ją głową do siatki.

10'

GOOOOOOL!! 1:0 DLA RAKOWA!! STRZELCEM FRAN TUDOR!!

10'

Dośrodkowanie Patryka Kuna w pole karne i wybiciem na rzut rożny ratuje się Antonio Milić.

7'

Bardzo spokojne początek spotkania. Obie drużyny badają dyspozycję przeciwnika w to sobotnie popołudnie.

5'

Kolejne dośrodkowanie Marcina Cebulu z rzutu wolnego, ale pewna interwencja bramkarza Lecha.

2'

Było groźnie, ale Zoran Arsenić złapany na spalonym.

1'

Początek spotkania.

16:51

16:50

16:45

Prawda jest taka, że Lech walczy najwyżej o czwarte miejsce, a Raków o wicemistrzostwo i zdobycie Pucharu Polski na 100-lecie istnienia, które obchodzi w tym roku. W sobotę prawdopodobnie rozegra swój ostatni mecz w Bełchatowie, w którym występował nieprzerwanie od awansu.

16:43

Lech do finiszu rozgrywek przystępuje z odległego jedenastego miejsca. Ma dziesięć punktów straty do trzeciego Rakowa i jeden mecz na koncie więcej od niego. Z nim przegrał walkę w Pucharze Polski na etapie ćwierćfinału.

16:42

Dwa fakty, które warto przyswoić przed meczem: Skorża odszedł z ekstraklasy przed wprowadzeniem w niej systemu VAR, Lech sięgnął po ostatnie mistrzostwo, gdy 49-letni dziś szkoleniowiec był jeszcze za jego sterami.

16:40

Witamy! Na początek drugiej przygody z Lechem Poznań przed Maciejem Skrożą bardzo trudny wyjazd do Bełchatowa, gdzie po raz ostatni w roli gospodarza zagra finalista Pucharu Polski i pretendent do medalu w lidze, czyli Raków Częstochowa. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.