2 : 2
Piast GliwicePiast Gliwice
96'

KONIEC SPOTKANIA!!!

Mimo że Piast prowadził z Lechią do 87. minuty dwiema bramkami, to do domu wraca z "oczkiem" po remisie 2:2. Wcześniej "setki" nie wykorzystał Jakub Świerczok, a z rzutu karnego bardzo pomylił się Tomasz Jodłowiec.

95'

FLAVIO PAIXAO NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne, mocne uderzenie Portugalczyka tuż przy prawym słupku. Frantisek Plach wyczuł intencję strzelca, ale nie sięgnął piłki!

94'

Rzut karny dla Lechii Gdańsk! Flavio Paixao faulowany przez Tomasa Huka i sędzia wskazuje na "wapno"!

93'

Gdańszczanie "poczuli krew" i ruszyli do ataku. Akcja nie przynosi powodzenia - piłkę przed bramką łapie Frantisek Plach.

92'

DUSAN KUCIAK BRONI "JEDENASTKĘ"!!!

Tomasz Jodłowiec uderzył fatalnie, w środek bramki! Bramkarz Lechii odbija piłkę nogami!

90'

Czekając na ostateczny sygnał z wozu VAR, do drugiej połowy zostało doliczonych aż 6 minut.

90'

Bartosz Frankowski nie ma wątpliwości! Rzut karny dla Piasta po faulu Mykoli Musiolitina na Michale Żyro!

87'

Mateusz Żukowski wbiega z lewej strony w pole karne. Zakotłowało się przed bramką Piasta, słupek obija Jarosław Kubicki i ostatecznie piłkę do siatki z bliska posyła, pod poprzeczkę, posyła Łukasz Zwoliński!

87'

LECHIA ŁAPIE KONTAKT! GOL ŁUKASZA ZWOLIŃSKIEGO!!!

85'

Sędzia pognał 20 metrów, by uspokoić Dominika Steczyka. Ten miał wyraźne pretensje do rywala, który go skosił bez piłki. Sędzia powinien upomnieć zawodnika Lechii żółtą kartką, ale tego nie zrobił.

83'

Jarosław Kubicki przerywa kontrę Piasta faulem, za co zostaje upomniany żółtą kartką. Tym samym nie będzie musiał jechać w tygodniu do Poznania na mecz z Lechem.

81'

Jarosław Kubicki posyła piłkę w pole karne do nikogo. Frantisek Plach poczekał, aż ta przekroczy linię końcową i wznowi grę z "piątki".

16:40

79'

Michał Żyro zmienia Jakuba Świerczoka.

78'

Zrobiło się groźnie pod bramką Piasta po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z rzutu rożnego. Ostatecznie goście wyszli z opresji bez zarzutu.

77'

Karol Fila opuszcza plac gry. Na murawie mamy debiutanta w biało-zielonych barwach - jest nim Mykola Musiolitin.

76'

Dusan Kuciak piąstkuje przed pole karne, gdzie do piłki dopadł Kristopher Vida. Ten uderza wysoko nad bramką.

75'

Dominik Steczyk wywalczył piłkę blisko pola karnego i podaje do Jakuba Świerczoka. Jego strzał blokuje Mario Maloca. Korner dla Piasta.

74'

Patryk Lipski upomniany żółtą kartką za faul na Josephie Ceesayu. Przez to czeka go pauza w meczu z Legią.

73'

Conrado schodzi, Mateusz Żukowski wchodzi.

72'

Żółtą kartką upomniany Bartosz Kopacz za trafienie ręką Jakuba Świerczoka w twarz.

70'

Tomasz Jodłowiec wypatrzył przed liną 16. metra Kristophera Vidę. Ten zagrywa do Jakuba Świerczoka, a ten za słabo "podkręcił", uderzając metr-półtora obok dalszego, prawego słupka.

16:30

Z przodu słabo, z tyłu nieporadnie

67'

Po rzucie rożnym Tomasz Jodłowiec, w roli prawoskrzydłowego, wywalczył aut na wysokości "szesnastki" Lechii.

66'

Jakub Świerczok wpada z piłką w pole karne! Jego strzał na korner Dusan Kuciak!

64'

... a Joseph Ceesay wchodzi za Macieja Gajosa.

64'

Rafał Pietrzak zmienia Żarko Udovicicia...

62'

Lechia - Piast

• 9 Strzały 9
  • 4 Strzały celne 5
61'

Tomasz Jodłowiec dopada do bezpańskiej piłki na ok. 20. metrze. Posłał piłkę nad poprzeczką.

59'

Karol Fila przez moment poza boiskiem. Lechia w "dziesiątkę". ale wkrótce siły powinny zostać wyrównane.

58'

Po ataku pozycyjnym piłkę na 20. metrze dostał Jakub Świerczok. Ten uderza płasko w stronę dalszego rogu i Dusan Kuciak z trudem odbija piłkę przed siebie! Żaden z gliwiczan nie wystartował do ewentualnej dobitki!

57'

... a za Gerada Badię pojawia się Kristopher Vida.

57'

Podwójna zmiana w Piaście: Tomasz Jodłowiec wchodzi za Michała Chrapka...

55'

Przerwa w grze. Karol Fila ucierpiał w starciu z Patrykiem Lipskim w środku pola. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

16:13

52'

Conrado wrzuca w pole karne na bliższy słupek do Flavio Paixao. Portugalczyka uprzedził Tomas Huk.

50'

Jakub Kałuziński ma czego żałować! Był bliski wpisania się na listę strzelców, lecz piłka po jego próbie minęła spojenie w nieznacznej odległości!

48'

Patryk Sokołowski dostaje piłkę na 25. metrze, po czym zdecydował się na strzał w środek bramki. Przed Dusanem Kuciakiem piłka odkręciła się w prawo i wpadła do siatki tuż obok zdezorientowanego bramkarza Lechii!!!

48'

... i GOL PATRYKA SOKOŁOWSKIEGO!!!

48'

Flavio Paixao pada przed polem karnym Piasta po starciu z jednym z rywali. Sędzia nakazuje grać dalej i piłkarze Waldemara Fornalika ruszyli z kontrą lewą stroną...

47'

Łukasz Zwoliński wyskakuje najwyżej do centry Żarko Udovicicia. Jego anemiczny strzał głową nie sprawił problemu Frantiskowi Plachowi.

47'

Na prawej stronie Łukasz Zwoliński zablokowany przez Jakuba Holubka. Korner dla gospodarzy.

46'

Druga odsłona meczu w Gdańsku rozpoczęta!

46'

"Młodzieżowa" zmiana w Lechii na drugą połowę: Jakub Kałuziński w miejsce Jana Biegańskiego.

15:57

Wracamy do Gdańska, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 25. kolejki Ekstraklasy. Lechia przegrywa z Piastem po bramce Dominika Steczyka, a zaczęło się od kompilacji błędów biało-zielonej obrony.

Co nas czeka po zmianie stron?

15:55

"Działo się"

45'

+1' Dobre dośrodkowanie Patryka Lipskiego na dalszy słupek, ale Piotrowi Malarczykowi zabrakło centymetrów, by trafić w piłkę głową.

Koniec pierwszej połowy. Piast prowadzi w Gdańsku po bramce Dominika Steczyka

45'

Rzut wolny dla Piasta z prawej strony. Goście mądrze oddalają grę w końcowych chwilach pierwszej połowy.

44'

Teraz Żarko Udovicić posyła piłkę na dalszy słupek, gdzie na strzał z woleja składał się Jarosław Kubicki. Główka Piotra Malarczyka zmieniła tor lotu piłki, w którą nie miał szans trafić pomocnik Lechii.

41'

Frantisek Plach odbija piłkę z linii bramkowej po "szczupaku" Łukaszu Zwolińskiego! Niewiele brakowało, by mierzone dośrodkowanie Conrado okazało się kapitalną asystą!

41'

Na prawej stronie chcieli pograć teraz Karol Fila z Jarosławem Kubickim. Podanie zwrotne w "szesnastkę" drugiego z wymienionych zostało przecięte przez Jakuba Holubka.

40'

Jeszcze jedno dośrodkowanie Żarko Udovicicia. Gliwiczanie oddalają zagrożenie.

39'

Żarko Udovicić centruje w pole karne, z prawej strony, z rzutu wolnego. Przydał się Dominik Steczyk na bliższym słupku, który głową wyjaśnił sytuację.

35'

Po rzucie rożnym Jan Biegański kopie z pola karnego na wiwat. Ciekawe, z jakiego powodu?

34'

Nie do końca wyszło prawą, to piłkarze Piotra Stokowca zaatakowali lewą stroną. Conrado zablokowany przez Martina Konczkowskiego i korner.

32'

W odpowiedzi groźny atak gdańszczan i poprzeczka ratuje Frantiska Placha przed wyciąganiem piłki z siatki! Karol Fila przedarł się prawą stroną i zagrał na bliższy słupek do Flavio Paixao, który trafił w obramowanie bramki!

29'

Fatalną stratę przed własnym polem karnym zanotował Bartosz Kopacz na rzecz Gerarda Badii. Hiszpan podaje do Jakuba Świerczoka, którego strzał obronił Dusan Kuciak. Podobnie było z pierwszym uderzeniem Dominika Steczyka, ale poprawka była już skuteczna!

29'

GOL DLA PIASTA! STRZELCEM DOMINIK STECZYK!!!

26'

Żarko Udovicić nie zdołał "zamknąć" akcji po zagraniu Jarosława Kubickiego. Frantisek Plach z "piątki".

15:28

Rozpoczęcie spotkania poprzedziła minuta ciszy

24'

Dusan Kuciak pewnie interweniuje po dośrodkowaniu Gerarda Badii z rzutu rożnego.

20'

Łukasz Zwoliński dostaje dobre podanie od Flavio Paixao, ale przegrywa pojedynek z Tomasem Hukiem

17'

Piłka po strzale Michała Chrapka w znacznej odległości minęła bramkę Lechii.

13'

Maciej Gajos decyduje się na strzał z dystansu. Frantisek Plach książkowo odbija piłkę do boku!

10'

Zmiana w Piaście. Martin Konczkowski w miejsce Bartosza Rymaniaka

10'

I jeszcze jedno zagranie Żarko Udovicicia z linii końcowej przed bramkę Piasta. Piłkę pewnie chwyta Frantisek Plach.

7'

Z kontrą po rożnym rywala ruszyli gospodarze. Zagranie Żarko Udovicicia było dalekie od ideału i celu.

6'

Michał Chrapek przejmuje piłkę od Bartosza Rymaniaka. Jego strzał blokuje Bartosz Kopacz. Korner dla Piasta.

3'

Korner nie przynosi zagrożenia przed bramką Frantiska Placha.

2'

Jan Biegański podaje za mocno na prawą stronę do Łukasza Zwolińskiego, ale ten zdołał opanować piłkę przy linii końcowej. Ostatecznie wywalczył rzut rożny.

2'

Dośrodkowanie w pole karne Lechii nie znajduje adresata.

1'

Bartosz Frankowski gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

14:56

Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron - kapitanami są Flavio Paixao i Gerard Badia.

14:51

W rundzie jesiennej Piast ograł na własnym stadionie Lechię po bramkach dwóch Jakubów w pierwszej połowie - Świerczoka (z rzutu karnego) i Czerwińskiego.

Co ciekawe, trzy ostatnie mecze w Gdańsku z rzędu (wliczając Puchar Polski; a w sumie cztery z pięciu) kończyły się jednobramkowymi zwycięstwami biało-zielonych. Ostatni raz Piast wyjechał stąd z kompletem punktów 20 kwietnia 2019 r.

14:48

Skład Piasta

Rezerwowi: Jakub Szmatuła - Tomasz Jodłowiec, Thiago Alves, Kristopher Vida, Mateusz Winciersz, Sebastian Milewski, Martin Konczkowski, Michał Żyro, Arkadiusz Pyrka.

14:45

Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 5. pozycji w lidze z dorobkiem 37 punktów. Tyle samo punktów ma będący "piętro" wyżej Piast. Do będącego na podium Rakowa obie ekipy tracą 3 "oczka", a do Pogoni - już 10.

A jak prezentuje się "grupa pościgowa"? Śląsk Wocław zgromadził 35 punktów, Górnik Zabrze i Warta po 33, a Zagłębie 32. Ostatnie 2 ekipy nie grały jeszcze w tej kolejce.

14:42

Skład Lechii

Rezerwowi: Zlatan Alomerović - Omran Haydary, Rafał Pietrzak, Mateusz Żukowski, Egzon Kryeziu, Egy Maulana Vikri, Mykola Musolitin, Jakub Kałuziński.

14:40

Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi:

14:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski! Dzień dobry i kłaniam się nisko!

14:35

Do zakończeniu coraz bliżej i wkrótce poznamy zespoły, które będą reprezentowały Ekstraklasę w europejskich pucharach. Chrapkę na nie mają Lechia Gdańsk i Piast Gliwice, a tak się złożyło, że już za 25 minut obie ekipy zmierzą się w bezpośrednim starciu! Sędzią głównym jest Bartosz Frankowski...