Poniedziałek, 5 kwietnia 2021, godz. 15:00
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
2 : 0
Wisła KrakówWisła Kraków
94'

Koniec meczu! Podbeskidzie pokonuje Wisłę Kraków 2:0 i dopisuje bardzo cenne 3 punkty w walce o utrzymanie. Dodatkowo piłkarze Roberta Kasperczyka spychają Stal Mielec na ostatnie miejsce w tabeli!

92'

Karol Danielak faulowany przez Stefana Savicia. Żółta kartka.

90'

Daniel Stefański dolicza co najmniej 4 minuty do drugiej połowy.

87'

Nikola Kuveljić mierzył w okienko z pola karnego. Pomylił się w obliczeniach...

84'

Nie ma trzeciej bramki dla Podbeskidzia! Z kontrą dwóch na dwóch ruszyli Serhij Miakuszko i Peter Wilson. Strzał pierwszego z nich odbił przed siebie Mateusz Lis, a dobitka drugiego została zablokowana. Jeszcze jedna próba Serhija Miakuszki obija słupek!

82'

Żan Medved zmienia Macieja Sadloka.

82'

Serhij Miakuszko upomniany żółtą kartką za faul, którym przerwał kontrę Wisły.

80'

Podbeskidzie - Wisła Kraków

• 16 Strzały 13
  • 5 Strzały celne 3
78'

Marco Tulio upomniany żółtą kartką za faul.

77'

Desley Ubbink kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Serhij Miakuszko.

74'

Karol Danielak zastępuje Davida Niepsuja.

74'

I zmiana w Wiśle. Yaw Yeboah schodzi, Jakub Błaszczykowski wchodzi.

71'

.. a za Maksymiliana Sitka wchodzi Dominik Frelek.

71'

... Peter Wilson zmienia Jakuba Horę...

71'

Potrójna zmiana w Podbeskidziu: Marco Tulio za Kamila Bilińskiego...

66'

Yaw Yeboah próbuje, ale niewiele z tego wynika. Kolejna jego próba mija bramkę gospodarzy w znacznej odległości.

16:24

Będzie remontada?

63'

Gieorgij Żukow z "żółtkiem" za przewinienie.

61'

Łukasz Burliga upomniany żółtą kartką.

60'

Wisła była blisko gola kontaktowego! Po rzucie rożnym piłka odbiła się od Nikoli Kuveljicia i obija poprzeczkę!

58'

Czujny Mateusz Lis uprzedza Łukasza Sierpinę. Gdyby był spóźniony o ułamek sekundy, to "Górale najpewniej prowadziliby trzema bramkami.

55'

Michal Pesković łapie piłkę w polu karnym, uprzedzając szarżującego Felicio Brown Forbesa.

51'

Michal Pesković spokojnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu.

50'

Rzut wolny dla Wisły z lewej strony. Faulowany był Stefan Savić.

47'

Fantastycznie zaczęła się druga połowa dla "Górali"! Lewą stroną urwał się Łukasz Sierpina, który podaje w "szesnastkę" do Kamila Bilińskiego. Jego strzał został zablokowany przez Urosa Radakovicia, ale piłkę przejął David Niepsuj, który skierował ją do siatki! Przez moment cieszył się z tego trafienia.

47'

GOL DLA PODBESKIDZIA! STRZELCEM DAVID NIEPSUJ!!!

46'

Czas na drugą połowę!

46'

... a za Dawida Szota pojawia się Łukasz Burliga.

46'

Piotr Starzyński wychodzi na murawę za Jeana Carlosa Silvę...

15:57

Jak będzie po ostatnim gwizdku sędziego?

15:55

Wracamy do Bielska-Białej, gdzie dobiega przerwa w meczu Podbeskidzie - Wisła Kraków. Na razie prowadzą gospodarze, a co nas czeka po zmianę stron?

45'

+1'Po doliczeniu minuty sędzia Daniel Stefański zaprasza obie drużyny na przerwę. Po bramce Desleya Ubbinka Podbeskidzie prowadzi z Wisłą Kraków.

43'

Rzutu karnego nie ma, kartki też. Tylko korner, który został źle rozegrany przez beniaminka.

42'

Gospodarze domagają się rzutu karnego po rzekomym faulu Nikoli Kuveljicia na Desleyu Ubbinku. Od razu kilku "Górali" doskoczyło do arbitra.

15:42

Podobnie David Niepsuj

41'

Piłkarzom Roberta Kasperczyka nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką. Podobnie kontra Wisły była nieudana.

40'

Akcja Łukasza Sierpiny lewą stroną przerwany przez Jeana Carlosa Silvę. Gospodarze mają jednak rzut rożny.

38'

David Niepsuj przejmuje piłkę, po czym wrzuca w pole karne do Jakuba Hory. Jego płaski strzał z linii 16. metra nie sprawił problemu Mateuszowi Lisowi.

37'

Dobre dośrodkowanie Macieja Sadloka w pole karne. Piłka wyślizgnęła się z rękawic Michala Peskovicia pod nogi Dawida Szoty. Ten podaje do Jeana Carlosa Silvy i piłkę po jego centrze łapie bramkarz Podbeskidzia.

34'

I kolejne wybicie na uwolnienie. Tym razem jego autorem był Jakub Hora. Wisła musi budować atak od tyłu.

32'

Na dwójkową akcję zdecydowali się Maksymilian Sitek i Kamil Biliński. Przerwali ją goście blisko swojego pola karnego.

30'

Nikola Kuveljić zmienia Dawida Mawutora. Kolejna "wędka" w wykonaniu Petera Hyballi?

15:31

Na razie 6. Do tego 3 wygrane i 2 porażki

27'

Desley Ubbink chciał przyjąć piłkę w "szesnastce" gości. Ta za daleko mu odskoczyła i nie miał możliwości do oddania strzału.

25'

Piłkarze Roberta Kasperczyka przerwali atak Wisły wybiciem na uwolnienie. Oby tak nie wyglądał mecz do ostatniego gwizdka sędziego...

21'

Georgij Żukow podaje do Yawa Yeboaha w okolice pola karnego gospodarzy. Ten nie znalazł adresata przed bramką. Michal Pesković z "piątki".

19'

To powinien być drugi gol dla Podbeskidzia! Desley Ubbink wrzuca z lewej strony na dalszy słupek do niepilnowanego Jakuba Hory, który pospieszył się - huknął wolejem na wiwat!

17'

Po chwili skrzydłowy Wisły, widząc wysuniętego Michala Peskovicia, chciał go przelobować uderzeniem zza pola karnego. Znacznie się pomylił w obliczeniach.

16'

Goście dążą do szybkiego wyrównania. Jednak dośrodkowanie Yawa Yeboaha nie znajduje adresata.

13'

Holender ruszył środkiem, mijając 3-4 krakowian i podał prostopadle w pole karne do Maksymiliana Sitka. Jego strzał odbił do boku Mateusz Lis, co wykorzystał Desley Ubbink, posyłając ją do pustej bramki!

13'

GOL DLA PODBESKIDZIA! STRZELCEM DESLEY UBBINK!!!

10'

Po dośrodkowaniu z lewej strony głową w stronę bramki uderzał Kamil Biliński. Brakowało mu ok. metra do lewego słupka.

8'

Wydaje się, że z pomocnikiem "Górali" wszystko w porządku i będzie w stanie grać.

7'

Przerwa w grze. Na boisku leży Jakub Hora, który zderzył się z... Maksymilianem Sitkiem.

5'

Atak Podbeskidzia przynosi rzut rożny. Krakowianie wybijają piłkę na aut.

4'

Gospodarze bez problemu radzą sobie z dośrodkowaniem Yawa Yeboaha z prawego narożnika.

3'

Seria stałych fragmentów gry dla "Białej Gwiazdy" - najpierw aut na wysokości pola karnego, a po chwili rzut rożny.

2'

Na strzał z dystansu zdecydował się Yaw Yeboah. Dość optymistycznie podszedł do tej próby. Sporo brakowało mu do celu.

1'

Daniel Stefański gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta przez przyjezdnych!

14:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

14:53

W rundzie jesiennej "Biała Gwiazda" bez problemu pokonała "Górali" 3:0. Na listę strzelców wpisali się Jean Carlos (z rzutu karnego), Chuca i Jakub Błaszczykowski.

Jak będzie dzisiaj?

14:51

Natomiast krakowianie mają na koncie 28 punktów, co obecnie daje 11. lokatę. W przypadku wygranej piłkarze Petera Hyballi mogą zepchnąć Lecha, Zagłębie (oba kluby mają po 29 punktów) i Śląsk (30). Co więcej, mogą na "oczko" zbliżyć się do siódmej Warty Poznań 6 punktów do podium.

14:48

Skład "Białej Gwiazdy"

Rezerwowi: Kamil Broda - Łukasz Burliga, Souleymane Kone, Jakub Błaszczykowski, Serafin Szota, Nikola Kuveljić, Marcin Grabowski, Kacper Duda, Żan Medved, Piotr Starzyński.

14:45

Zaledwie 18 punktów po 22 spotkaniach zdobył w tym sezonie beniaminek i z tego powodu zamyka tabelę Ekstraklasy. Do Stali Mielec traci tylko "oczko", a do Cracovii, która przedwczoraj wygrała pierwszy mecz w tym roku (2:1 z Lechem) - 5.

14:42

Skład "Górali"

Rezerwowi: Martin Polacek - Jakub Bieroński, Dmytro Baszlaj, Peter Wilson, Karol Danielak, Gergo Kocsis, Serhij Miakuszko, Marco Tulio, Dominik Frelek.

14:40

Przed rozpoczęciem spotkania warto przeczytać zapowiedź:

14:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

14:35

"Grany poniedziałek" w Ekstraklasie trwa w najlepsze i z Zabrza, gdzie Górnik przegrał z Wartą Poznań 1:2, przenosimy się do Bielska-Białej, gdzie za 25 minut Podbeskidzie zmierzy się z Wisłą Kraków! Spotkanie poprowadzi Daniel Stefański...