wartaWarta Poznań
1. połowa2 : 1
94'

Jest "tylko" rzut rożny. Zawędrował Adrian Lis, ale nawet on nie pomógł.

I sędzia gwiżdże po raz ostatni. Legia pokonuje Wartę 3:2 i umacnia się na fotelu lidera. Piłkarze Czesława Michniewicza mają 7 punktów przewagi na Pogonią i 9 nad Rakowem.

93'

Po dalekim wyrzucie piłkę przejmuje Makana Baku. Jego strzał trafia w pachę Mateusza Wieteskę. Sędzia czeka na komunikat z wozu VAR.

93'

Nerwowo w polu karnym Legii. Wybicie na uwolnienie za linię boczną. Aut dla Warty na wysokości pola karnego gospodarzy.

91'

Mariuszowi Rybickiemu zabrakło niewiele, by "zabrać się" z piłką w pole karne. Ostatecznie grę od bramki wznawia Artur Boruc.

90'

Piotr Lasyk dolicza co najmniej 3 minuty do drugiej odsłony.

89'

Robert Janicki zmienia Macieja Żurawskiego.

89'

Po chwili uderzenie Bartosza Slisza broni Adrian Lis.

88'

Z kontrą ruszyła środkiem Warta. W porę przerwał ją Bartosz Slisz. Co ważne - nie przekroczył przepisów.

87'

Tomas Pekhart na spalonym.

86'

Luquinhas przejął piłkę na 25. metrze i podaje na lewą stroną pola karnego Tomasa Pekharta. Ten chciał podać przed bramkę do Waleriana Gwilii, ale uprzedził go Adrian Lis.

83'

• 13 Strzały 8
  • 7 Strzały celne 5
82'

Jakub Kiełb uderza pół metra nad poprzeczką.

81'

Makana Baku faulowany przez Tomasa Pekharta blisko pola karnego Legii. Może być groźnie!

79'

MATEUSZ KUPCZAK NIE MYLI SIĘ!!!

Mocne uderzenie w lewą stronę. Wyciągnięty Artur Boruc nie sięgnął piłki!

78'

Tak jest! Sędzia Piotr Lasyk wskazuje na "wapno"!

77'

Mamy analizę VAR! Piłka odbiła się od ręki Pawła Wszołka w "szesnastce" Legii! Czy będzie rzut rożny?

77'

Atak piłkarzy Piotra Tworka przynosi rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Artura Boruca.

74'

Zablokowane dośrodkowanie z prawej strony. Legia wywalczyła rzut z autu na wysokości "szesnastki" Warty. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Adriana Lisa.

71'

Za mocne podanie do Filipa Mladenovicia. Adrian Lis z "piątki".

69'

Mariusz Ryboicki zmienia Mateusza Czyżyckiego.

69'

Goście byli blisko bramki kontaktowej! Strzał Adama Zrelaka broni jednak Artur Boruc!

67'

Mateusz Kuzimski i Adam Zrelak czekali w polu karnym na piłkę po dośrodkowaniu Jakuba Kiełba. Nie doczekali się... Fatalne zagranie zawodnika Warty.

60'

Dwójkowa akcja Pawła Wszołka z Bartoszem Kapustką na prawej stronie zakończona centrą pierwszego z wymienionych na 7. metr do Luquinhasa, którego strzał głową broni Adrian Lis, ale wobec dobitki Filipa Mladenovicia był bezradny.

60'

DUBLET FILIPA MLADENOVICIA!!!

59'

Jeszcze jedna centra Setba w "szesnastkę" Warty. Posłał piłkę dokładnie tam, gdzie stał Robert Ivanov.

58'

Nieudane zagranie Filipa Mladenovicia. Adrian Lis z "piątki".

55'

Walerian Gwilia zmienia Andre Martinsa.

53'

Przerwa w grze. Josip Juranović ucierpiał w starciu z Mateuszem Kuzimskim. Wydaje się, że defensor Legii będzie w stanie grać dalej.

52'

Filip Mladenović upomniany żółtą kartką. Tym samym nie zagra w następnej kolejce

21:09

Czech wpisze się na listę strzelców?

49'

Maciej Żurawski uderza z ok. 20 metrów. Piłka mija lewy słupek bramki Legii. Wydaje się, że Artur Boruc ma tę sytuację pod kontrolą.

49'

Rzut wolny gości nie przynosi zagrożenia.

47'

Artur Boruc spokojnie łapie piłkę przed bramką. Uprzedził Mateusza Kuzimskiego.

46'

Czas na drugie trzy kwadranse. Warta przystępuje do nich bez zmian.

46'

Tomas Pekhart będzie grać od 46. minuty za Rafaela Lopesa.

20:56

CENTROSTRZAŁ JANA GRZESIKA

20:55

Wracamy na Łazienkowską, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Legia - Warta. Dzieje się zarówno na boisku, jak i przed stadionem, ale skupmy się na wydarzeniach boiskowych - gospodarze prowadzą 2:1. Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Koniec pierwszej połowy. Legia prowadzi z Wartą 2:1.

45'

Bartosz Kapustka gubi piłkę blisko pola karnego Warty, ale zdołał ją odzyskać. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Adriana Lisa.

43'

Artur Boruc spokojnie łapie piłkę po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.

42'

Mateusz Czyżycki powalony ok. 30 metrów od bramki Legii przez Bartosza Slisza. Pomocnik gospodarzy powinien uważać - ma już na koncie żółtą kartkę.

40'

Artur Boruc broni strzał Mateusza Czyżyckiego z ok. 20 metrów.

37'

Piłkarze Warty wychodzą z opresji.

36'

Filip Mladenović chciał wrzucić z rzutu wolnego w pole karne. Trafił w strojącego bisko niego... Bartosza Kapustkę, ale utrzymał się przy piłce. Jego drugie zagranie w "szesnastkę" zostało zablokowane - rzut rożny.

34'

Adrian Lis spokojnie brnoi strzał Rafaela Lopesa z pola karnego.

33'

Bartosz Slisz upomniany żółtą kartką.

30'

Krótko poznaniacy cieszyli się z remisu!
Mierzone dośrodkowanie Filipa Mladenovicia na dalszy słupek do Pawła Wszołka, który z bliska kieruje piłkę do siatki!

30'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM PAWEŁ WSZOŁEK!!!

29'

Legia dąży do szybkiego prowadzenia. Uderzenie Rafaela Lopesa zostało sparowane przez Adriana Lisa. Rzut rożny.

27'

Niespodzianka przy Łazienkowskiej! Składna akcja gości środkiem z przeniesieniem ciężaru gry na prawo. Stamtąd centrostrzałem popisał się Jan Grzesik, który przelobował Artura Boruca i skierował piłkę do siatki po lewym słupku!

27'

GOL DLA WARTY! STRZELCEM JAN GRZESIK!!!

25'

Filip Mladenović centruje na dalszy słupek do Mateusza Wieteski, którego strzał głową w bezpiecznej odległości mija bramkę Warty.

25'

Jan Grzesik w ostatniej chwili blokuje dośrodkowanie Filipa Mladenovicia. Rzut rożny dla Legii.

24'

Za mocne podanie na wolne pole do Rafaela Lopesa. Szybszy od Portugalczyka okazał się Aleks Ławniczak, który dla uspokojenia wycofuje do własnego bramkarza.

20:24

Nie można na trybunach, to "oprawa" jest przed... stadionem

21'

Żółtą kartką ukarany Aleks Ławniczak za faul na Luquinhasie.

19'

Adrian Lis piąstkuje przed siebie po uderzeniu Bartosza Slisza z rzutu wolnego. Do bramki było ok. 25 metrów.

17'

Bartosz Kapustka podaje nie w tempo w "szesnastkę" do Bartosza Slisza.

15'

Rafael Lopes nie sięgnął piłkę po centrze z prawej strony. Zamykający akcję Filip Mladenović nie zdołał jej opanować przed linią końcową.

13'

Na strzał z dystansu zdecydował się Luquinhas. Sporo brakowało mu do celu.

11'

Po rzucie wolnym goście mają korner. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Artura Boruca.

9'

Adam Zrelak upomniany żółtą kartką za faul na Bartoszu Sliszu

9'

Zupełnie nieudany strzał Artema Szabanowa z dystansu. Piłka przelatuje wysoko nad bramką Warty.

8'

Nie wyszło lewą, to piłkarze Czesława Michniewicza chcieli zaatakować prawą stroną. Tym razem po dośrodkowaniu Rafael Lopes nie zdołał uderzyć głową w stronę bramki.

6'

`Bardzo dobre diagonalne zagranie Josipa Juranovicia do lewej strony, gdzie był Filip Mladenović. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

3'

Po krótkim rozegraniu Bartosz Kapustka podaje na dalszy słupek do Filipa Mladenovicia, Ten niepilnowany przejmuje piłkę, po czym uderza w stronę bliższego słupka, ale po rykoszecie wpada do siatki tuż przy dalszym (prawym). Adrian Lis nawet tylko obserwował...

3'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM FILIP MLADENOVIĆ!!!

3'

Dośrodkowanie Pawła Wszołka z prawej strony zablokowane. Legioniści mają rzut rożny.

1'

Podanie Luquinhasa w pole karne nie znajduje adresata. Od bramki Adrian Lis.

1'

Piotr Lasyk gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta przez gospodarzy!

19:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

19:48

Skład Warty

Rezerwowi: Daniel Bielica - Jakub Kuzdra, Mariusz Rybicki, Robert Janicki, Mateusz Spychała, Gracjan Jaroch, Bartłomiej Burman, Mateusz Sopoćko, Meik Nawrocki.

19:42

Skład Legii

Rezerwowi: Cezary Miszta - Mateusz Hołownia, Walerian Gwilia, Artur Jędrzejczyk, Ernest Muci, Jakub Kisiel, Kacper Skibicki, Szymon Włodarczyk, Tomas Pekhart.

19:37

Relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

19:35

W ostatnim sobotnim spotkaniu Ekstraklasy lider zmierzy się z najlepiej punktującym beniaminkiem, czyli Legia podejmie na własnym boisku Wartę Poznań! Pierwszy gwizdek sędziego Piotra Lasyka już za 25 minut!