Trzy minuty doliczone. Boguski uderza, ale w rywala. Róg dla Wisły.

Paluszek tak zablokował strzał (wstrzelenie) Burligi, że piłka obiła słupek.

No to Boguski za Yeboaha. Czy to będzie zmiana jak z Wisłą Plock?

84'

Burliga na pozycji spalonej.

82'

Silva ładnie zmylił rywala, ale uderzył nad poprzeczką. Chudy do końca kontrolował piłkę.

81'

Szybko próbował wyjść Yeboah. Został wzięty w kleszcze przez dwóch rywali i przez to nie wyszedł sam na sam.

76'

Prochazka zszedł, za niego Manneh.

76'

I jeszcze Nowak za Boakye.

74'

Brown Forbes do końca pilnowany przez Evangelou. Dobra interwencja.

73'

Jimenez! Schodzi do środka, Frydrych biegnie za nim do końca i blokuje strzał. Dobry wślizg!

69'

Chudy znakomicie interweniuje na 30. metrze. Wybił w aut. Czaił się nabiegający Silva.

68'

Evangelou za Koja.

68'

Piłka w siatce, ale nie ma gola. Brown Forbes na spalonym. Dobijał próbę kolegi.

65'

63'

Yeboah strzela, ale Chudy na posterunku.

63'

Savić przekłada w polu karnym na prawą nogę, ale jedyne co wywalczył to róg.

62'

Silva za Starzyńskiego.

61'

Boakye zwija się z bólu. To chyba znowu Mawutor faulował.

60'

Strzały celne: 1-1... Dramat!

60'

Krawczyk zmienił Sobczyka.

60'

Koj upomina się o kartki. Mawutor ostro potraktował Jimeneza.

59'

A to pudło meczu. Sobczyk ma się czego wstydzić: Sobczyk

57'

Z dystansu Mawutor. Uderzył nad poprzeczką.

55'

Ojej... Sobczyk ma szczęście, że było zagranie ręką, bo w sytuacji sam na sam totalnie zawiódł!

53'

Za chwilę minie godzina gry, a Wisła wciąż bez pomysłu. Hyballa musi być wściekły.

53'

Starzyński w sprincie goni piłkę, ale Paluszek wybija w aut. Podawał Brown Forbes.

51'

Janża z wolnego, ale wprost do rąk Lisa.

50'

Wznowienie z autu, jedna główka, druga w polu karnym Wisły, ale Boakye nie dopada do strąconej piłki.

48'

Na boisku trzech zawodników z Ghany: Yeboah, Mawutor oraz Boakye. Panowie chętnie dyskutują ze sobą na boisku.

46'

Gramy dalej. Oby padły bramki!

46'

No i jest druga zmiana w Wiśle. Mawutor w miejsce Szoty.

46'

W drugiej połowie pojawi się Mawutor.

45'

Koniec pierwszej połowy. Cóż, oby po przerwie było lepiej.

45'

Savić! No to mógł być gol do szatni. Chudy broni jedną ręką.

44'

Szota z kartką za faul na Paluszku.

44'

Paluszek zatrzymał Brown Forbesa, a potem zosfał sfaulowany.

43'

Z tej połowy zapamiętamy "wędkę" dla Chuki, strzał Jimeneza obok słupka i chyba tyle.

40'

Mniej więcej od trzech minut Górnik na połowie Wisły. Za chwilę rozegra czwarty korner w tym czasie.

40'

W boksie taką sytuację opisaliby hasłem: klincz.

38'

35'

Zdecydowanie brakuje dokładności. Górnik przeważa, ale oddał jeden celny strzał (Wisła ani jednego).

31'

Żukow zmienił Chucę.

30'

Masouras kopnął z dystansu po rożnym - wyraźnie obok słupka. Wcześniej Górnik dobrze wyskakiwał do dośrodkowania, ale żaden z trzech piłkarzy nie oddał strzału.

29'

Boakye zablokowany, Kubica zablokowany - właśnie tak ten mecz wygląda.

27'

Ajj! Górnik próbuje szybkich podań. Zagranie na czystą pozycję, lecz czujny Lis przechwytuje futbolówkę!

26'

Lis przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale głową.

25'

Ciasno w kluczowych sektorach. Obie drużyny dobrze bronią.

22'

To jednak Sobczyk uciekł Chuce. Faul brzydki, ale zasadny z perspektywy Wisły. Górnik wychodził z bardzo groźną akcją.

21'

Chuca z żółtą kartkę. Sfaulowany został Boakye.

21'

Górnik blokuje dwa strzały Wisły.

20'

Przed Wisłą kolejny rzut rożny. Na razie stałe fragmenty to jedyna szansa na stworzenie zagrożenia.

19'

Minuty upływają, a składnych akcji brak.

15'

Na razie więcej dzieje się na połowie Wisły.

13'

Trzech rywali doskoczyło do Jimeneza. Okazało się, że to Hiszpan sfaulował Savicia.

11'

Szybki doskok - to dzisiaj cechuje Górnika. Paluszek sfaulował Brown Forbesa jeszcze na połowie Wisły.

11'

Janża mocno wrzuca, ale Wisła szybko wybija piłkę na 50 metr.

10'

Boakye trochę za mocno odegrał na bok do Janży. Róg dla Górnika.

8'

Wiśniewski ucierpiał w pojedynku ze Starzyńskim.

6'

Starzyński źle! Odgrywał w polu karnym, jednak za mocno. Może sam powinien był uderzyć?

5'

Dużo walki na samym początku. Niewykluczone, że paru piłkarzy złapie dziś kartki. Mecz jest "stykowy".

5'

Dobra okazja dla Górnika! Piłka po zgraniu trafia pod nogi Jimeneza, ten uderza z powietrza, ale obok prawego słupka.

4'

Na razie Górnik radzi sobie z dośrodkowaniami Wisły w pole karne.

3'

Pierwszy rzut wolny dla Wisły - nieudany.

1'

Koj zatrzymuje Yeboaha.

1'

Burliga odgrywa głową do Lisa. Było nerwowo, ale skutecznie. Wcześniej piłkę na ścianę otrzymał Boakye.

1'

Mecz właśnie się rozpoczął. Od środka Górnik.

20:27

Górnik w czarnym komplecie. Obie drużyny za chwilę opuszczą tunel.

20:26

Wisła w czerwono-białych strojach.

19:42

Wisła w ustawieniu z czterema obrońcami, Górnik konsekwentnie stawia na trzech środkowych i dwóch wahadłowych.

19:41

Ławka rezerwowych Wisły: Broda, Wachowiak, Kone, Żukow, Silva, Hoyo-Kowalski, Bogudkis, Mawutor, Medved.

19:40

Ławka rezerwowych Górnika: Kudła, Evangelou, Manneh, Nowak, Michalski, Wojtuszek, Krawczyk, Eizenchart, Ściślak.

19:39

Poza kadrą Wisły m.in. Błaszczykowski, Radaković, Basha, Kuveljić, Buksa, Buchalik, Szot czy Mehremić.

18:32

We wrześniu w meczu tych drużyn bramki nie padły.

18:31

Górnik ma 27 punktów, Wisła 24. Niewykluczone, że dzisiaj dojdzie do zrównania dorobków. Wisła ma naprawdę mocną wiosnę.

18:30

Wisła ostatnio rzutem na taśmę pokonała imienniczkę z Płocka (3:1), zaś Górnik przegrał po końcówce z Legią Warszawa (1:2).