Niedziela, 31 stycznia 2021, godz. 15:00
1. połowa3 : 2
17:03

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczora!

98'

Koniec meczu w Krakowie! Po niezwykle emocjonującym widowisku Piast Gliwice wygrywa z Wisła 4:3!

95'

W samej końcówce Sebastian Milewski zastępuje Jakuba Świerczoka.

95'

Michał Żyro wpadł z lewej strony w pole karne Wisły i kapitalnie wyłożył piłkę do Kristophera Vidy, a ten z najbliższej odległości zdobył czwartą bramkę dla Piasta!

94'

GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kristopher Vida rzutem na taśmę chyba zapewnia zwycięstwo Piastowu Gliwice!

93'

Natomiast Rafał Boguski zmienił Jeana Carlosa.

93'

Dawid Szot zastępuje Łukasza Burligę.

92'

Żółtą kartką ukarany także Jakub Świerczok.

92'

Adi Mehremić ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

91'

Do podstawowego czasu drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej sześć minut!

90'

Jakub Świerczok doprowadza do wyrównania pewnie wykonując rzut karny!

84'

Jakub Świerczok upadł w polu karnym Wisły po kontakcie z Piotrem Starzyńskim. Sędzia pokazał na rzut karny! Ale sędzia będzie jeszcze sprawdzał tę sytuację.

82'

Patryk Sokołowski został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

80'

Kristopher Vida zdecydował się na uderzenie zza pola karnego gospodarzy i piłka zatrzymała się dopiero na poprzeczce bramki Buchalika!

78'

Kolejna zmiana w Wiśle Kraków. Schodzi z placu gry Gieorgij Żukow, a w jego miejsce melduje się młody Piotr Starzyński.

77'

Gieorgij Żukow otrzymał żółtą kartkę za faul w środku pola.

75'

Bardzo dobra szansa Wisły na podwyższenie prowadzenia, ale w ostatniej chwili wstrzelenie piłki w pole bramkowe Piasta zatrzymał Frantisek Plach.

73'

Długa akcja Piasta zakończyła się dośrodkowaniem z lewej strony, jednak obrońcy Wisły poradzili sobie z tą wrzutką.

69'

Natomiast za Felicio Brown Forbesa pojawia się Żan Medved.

69'

Dwie zmiany w szeregach Wisły Kraków. Yaw Yeboah opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się kapitan Jakub Błaszczykowski

67'

Michał Żyro ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

64'

Wisła przejęła inicjatywę, teraz to ona próbuje stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwników, ale na razie nie potrafią się przedrzeć w pole karne Piasta.

61'

Natomiast za Patryka Lipskiego pojawił się Kristopher Vida.

61'

Dwie zmiany w szeregach Piasta Gliwice. Gerard Badia zszedł z boiska, a w jego miejsce pojawił się Michał Żyro.

57'

Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Łukasz Burliga.

54'

W odpowiedzi Yaw Yeboah wpadł w pole karne Piasta, dograł do Stefana Savića, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

53'

Gerard Badia przyjął piłkę przed polem karnym Wisły i zdecydował się na strzał. Futbolówka jednak poleciała ponad bramką gospodarzy.

50'

Drugą część meczu nieco lepiej rozpoczął Piast. To oni utrzymują się przy piłce, ale na razie nie potrafią się przedostać pod pole karne Wisły.

47'

Yaw Yeboah ucierpiał po starciu z jednym z przeciwników.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Krakowie!

15:47

Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy po ekscytującym meczu Wisła Kraków prowadzi z Piastem Gliwice 3:2.

45'

Do pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

43'

Wyrównał się obraz meczu po dwóch bramkach dla Piasta. Wydaje się że oba zespoły chcą doczekać do przerwy, by ustabilizować sytuację boiskową.

40'

Dominik Steczyk zdecydował się na strzał z dalszej odległości, wydawało się że świetnie interweniował Michał Buchalik, ale piłka po jego interwencji wpadła do bramki "Białej Gwiazdy".

39'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Coś niesamowitego! Po fatalnej interwencji Buchalika do bramki trafia Dominik Steczyk!

38'

Jakub Świerczok otrzymał piłkę przed polem karnym Wisły, minął trójkę rywali i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce Wisły!

37'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Jakub Świerczok zmniejsza rozmiary porażki!

34'

Tomasz Jodłowiec pojawia się na murawie w miejsce Michała Chrapka.

33'

Rzut karny odwołany po decyzji VAR!

30'

Felicio Brown Forbes wpadł w pole karne Piasta gdzie został powalony przez Tomasa Huka! Sędzia wskazuje na "wapno"!

27'

Maciej Sadlok próbował dośrodkować z lewej strony boiska, ale został zablokowany i Wisła ma tylko rzut rożny.

24'

Piast jest całkowicie rozbity, ale zaczyna próbować konstruować akcję. Może jednak wynika to z faktu że Wisła przy trzy bramkowym prowadzeniu nieco spuściła z tonu.

21'

Po dośrodkowaniu piłki w pole Piasta próba wybicia futbolówki przez Martina Konczkowskiego skończyła się zagraniem do Felicio Brown Forbesa, który z najbliższej odległości zdobył bramkę na 3:0!

20'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Wisłą nie zatrzymuje się i podwyższa wynik spotkania na 3:0!

17'

Pierwszy raz Piast przedostał się pod pole karne Wisły, ale po wrzutce w pole karne gospodarzy Tomas Huk zagrał ręką podczas próby przyjęcia piłki.

15'

W pole karne Piasta wpadł Yaw Yeboah, ale skrzydłowy Wisły trafił tylko w boczną siatkę bramki rywali!

13'

Tym razem Łukasz Burliga wstrzelił piłkę w pole karne Piasta, gdzie znalazł się Maciej Sadlok i podwyższył wynik na 2:0!

12'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Krakowska piłka wraca na Reymonta! Cudowna akcja "Białej Gwiazdy", po której Maciej Sadlok podwyższył na 2:0!

10'

Felicio Brown Forbes dostał prostopadłe podanie, wpadł w pole karne Piasta, ale uderzył minimalnie niecelnie!

8'

Wciąż to gospodarze utrzymują się przy piłce. Wisła czuje się pewnie na murawie i spokojnie rozgrywa piłkę na połowie przeciwników.

6'

Po cudownym dośrodkowaniu piłki z lewej strony boiska wprost na głowę Łukasza Burligi, ten z zimną krwią skierował piłkę do bramki rywali!

5'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! Łukasz Burliga otwiera wynik tego spotkania!

4'

Cudowna szansa dla Wisły na objęcie prowadzenia! Po wrzutce piłki w pole karne gości Stefan Savić uderzył wprost w Frantiska Placha, natomiast dobitka Jeana Carlosa trafiła w poprzeczkę!

3'

Wisła Kraków rozpoczęła od spokojnego utrzymywania się przy piłce. Widać już rękę nowego trenera "Białej Gwiazdy".

14:59

Rozpoczynamy mecz w Krakowie!

14:58

Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Broda (Br.), Beciraj, Błaszczykowski, Boguski, Buksa, Kone, Medved, Starzyński, Szot.

14:50

Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szmatuła (Br.), Jodłowiec, Malarczyk, Milewski, Pyrka, Rymaniak, Vida, Winciersz, Żyro.

14:48

Już za kilkanaście minut rozpocznie się to spotkanie, a więc to najwyższa pora by podać rezerwowych obu drużyn.

14:48

W poprzednim sezonie PKO Ekstraklasy Piast Gliwice dwukrotnie pokonał Wisłę Kraków. W Krakowie zespół Piasta wygrał 2:1, natomiast w Gliwicach gospodarze pokonali rywali aż 4:0.

14:37

Natomiast Piast Gliwice wygrał w Turcji z Zorią Ługańsk 2:1, oraz pokonał Proleter Nowy Sad aż 4:1.

14:36

W okresie przygotowawczym Wisła Kraków wygrała z Podhalem Nowy Targ aż 5:0, pokonała Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2:1, oraz zremisowała po 2:2 z Zagłębiem Sosnowiec i MSK Żiliną.

14:34

Przerwę zimową oba zespoły spędziły w dolnej połówce tabeli. Oba zespoły mają po czternaście punktów na swoim koncie, ale Wisła Kraków plasuje się o jedną pozycję wyżej. Na zakończenie ubiegłego roku "Biała Gwiazda" niespodziewanie wygrała w Poznaniu z Lechem 1:0, natomiast Piast bezbramkowo zremisował u siebie z Rakowem Częstochowa.