2 : 3
Stal MielecStal Mielec
97'

KONIEC SPOTKANIA!!!

Pierwsza porażka Legii pod wodzą Czesława Michniewicza i premierowe wyjazdowe zwycięstwo Stali w tym sezonie!

96'

Damian Pawłowski z żółtą kartką.

95'

Prosta strata Stali po krótkiej wymianie podań.

94'

Mateusz Mak mądrze oddala grę od własnej połowie. Jeszcze dał się powalić na skrzydle. Faulował Joel Valencia.

93'

Żółtą kartką upomniany Mateusz Wieteska. Tym razem poza polem karnym.

93'

Zupełnie nieudany strzał Macieja Rosołka. Michał Gliwa chwyta piłkę.

92'

Josip Juranović znalazł się na prawej stronie pola karnego Stali. Podaje płasko przed bramkę... do nikogo.

90'

Bartosz Frankowski dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

90'

Krystian Getinger nie dał się ograć na lewej stronie Maciejowi Rosołkowi. Ostatecznie zawodnik Legii jako ostatni dotknął piłkę, która wyszła poza linię końcową.

89'

Mateusz Matras zmienia Grzegorza Tomasiewicza.

88'

Bożidar Czorbadżijski ofiarnie przyjmuje na ciało piłkę po strzale Bartosza Slisza. Przerwa w grze.

86'

Po chwili centra Mateusza Cholewiaka w pole karne... do nikogo. Michał Gliwa z "piątki".

85'

Filip Mladenović ograł na lewej stronie Kamila Kościelnego. Niemal z linii końcowej centruje na bliższy słupek do Macieja Rosołka, ale Michał Gliwa wykorzystał zasięg ramion.

84'

Luquinhas z żółtą kartką za faul.

81'

Mateusz Wieteska posyła wysokie dośrodkowanie w pole karne. Idealne, w punkt, dokładnie tam, gdzie stał... Michał Gliwa.

80'

23 Dośrodkowania 8

79'

Filip Mladenović centruje w pole karne. Do nikogo.

77'

Michał Gliwa łapie bezpańską piłkę przed własną bramką.

75'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Czy to koniec bramek przy Łazienkowskiej?

74'

Damian Pawłowski zmienia Łukasza Zjawińskiego, który w meczu zanotował hattrick... wywalczonych rzutów karnych.

73'

Jeszcze zza pola karnego nad poprzeczką uderza Bartosz Slisz.

73'

Atak Legii przynosi rzut rożny. Mielczanie wychodzą z opresji bez zarzutu.

72'

Maciej Rosołek melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Paweł Wszołek.

68'

Mateusz Żyro sprytnie zastawił piłkę, uniemożliwiając Pawłowi Wszołkowi przeprowadzenie rajdu Pawłowi Wszołkowi. Dodatkowo dał się sfaulować.

67'

Po stałym fragmencie gry nie było zagrożenia pod bramką gości.

67'

Paweł Wszołek przeniósł się na lewą stronę. "Przeciągnął" dośrodkowanie, ale Michał Gliwa odbija piłkę na rzut rożny.

66'

Próba strzałów z dystansów legionistów. Jedna próba zablokowana, po "poprawce" Luquinhasa piłka przelatuje wysoko nad bramką gości.

63'

Sędzia Bartosz Frankowski nie ma wątpliwości! Nie ma rzutu karnego!

62'

Legioniści domagają się rzutu karnego! Ich zdaniem Marcin Flis zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym! Sędzia zbiega do monitora VAR

61'

... a Mateusz Cholewiak za Kacpra Skibickiego.

61'

Podwójna zmiana w Legii. Joel Valencia za Andre Martinsa...

60'

PEWNA "JEDENASTKA" GRZEGORZA TOMASIEWICZA!!!

Na dużym spokoju uderza płasko w środek bramki. Zmylony Artur Boruc rzucił się w stronę lewego słupka

59'

Zmiana przed "jedenastką". Maciej Urbańczyk zastępuje Andreję Prokicia.

58'

Artur Jędrzejczyk z żółtą kartką. On też będzie miał ciut dłuższą przerwę z powodu czwartego upomnienia.

58'

Trzeci (!) rzut karny (!) dla Stali!!! Łukasz Zjawińśki faulowany przez Artura Jędrzejczyka!

56'

A teraz Łukasz Zjawiński ogrywa na lewym skrzydle Mateusza Wieteskę. Sęk w tym, że wyjechał z piłką za linię końcową.

54'

Artur Jędrzejczyk jak profesor przerywa rajd Mateusza Maka.

52'

I tak też się dzieje.

51'

Przerwa w grze. Z murawy nie podnosi się Bożidar Czorbadżijski. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

48'

Bartosz Slisz uderza z rzutu wolnego, z ok. 20 metrów, wysoko nad poprzeczką.

48'

Żółtą kartką upomniany Mateusz Żyro. To jego 4. upomnienie w tym sezonie, więc w przyszłym roku nie zagra ze Śląskiem.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Legia bez zmian.

46'

... i Petteri Forsell w miejsce Macieja Domańskiego.

46'

Dwie zmiany w ekipie gości na drugą połowę. Mateusz Mak za Roberta Dadoka...

21:25

Wracamy na Łazienkowską, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Legia - Stal. Po trzech kwadransach mamy remis 2:2. Momentami obie ekipy prześcigają się, kto komu zrobi większy prezent i trudno wskazać bardziej hojną.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+1' Fatalne dośrodkowanie Filipa Mladenovicia. Koniec pierwszej połowy. Legia remisuje ze Stalą 2:2.

45'

+1' Po chwili Serb faulowany na lewej strony. Rzut wolny.

45'

Zablokowane dośrodkowanie Filipa Mladenovicia. Michał Gliwa łapie piłkę w polu karnym tuż przed linią końcową.

43'

MACIEJ DOMAŃSKI ZNOWU GÓRĄ!!!

Tym razem uderzył mocno przy prawym słupku, zmylony Artur Boruc rzucił się w stronę lewego!

41'

Bartosz Frankowski wskazuje na "wapno"!

41'

Sędzia zbiega do monitora VAR! Chce sprawdzić, czy Mateusz Wieteska faulował Łukasza Zjawińskiego!

40'

Atak Stali prawą stroną przynosi aut na wysokości pola karnego. Zakotłowało się po dalekim wyrzucie i na boisku leży Łukasz Zjawińśki.

37'

Po chwili rzut wolny dla Legii z prawej strony. Po krótkim rozegraniu Filip Mladenović wrzuca w pole karne do nikogo.

35'

Rzut wolny dla Stali z prawej strony po faulu Artura Jędrzejczyka. Do odbitej piłki ruszył Kacper Skibicki, który wykorzystał fakt, że poślizgnął się jeden z zawodników Stali, i ruszył w stronę bramki Stali. Na prawej stronie pola karnego znalazł się Josip Juranović, który wywalczył rzut rożny.

34'

(Poza boiskiem) Bogusław Wyparło upomniany żółtą kartką.

33'

I kolejna dwójkowa akcja Filipa Mladenovicia z Kacprem Skibickim. Po podaniu zwrotnym Serba w pole karne młodzieżowiec za mocno wypuścił sobie piłkę. Łapie ją Michał Gliwa.

32'

Josip Juranović podaje do Filipa Mladenovicia, któy chciał uruchomić na lewej stronie Kacpra Skibickiego. Ten w prosty sposób traci piłkę, ale szybko wywalczył ją Andre Martins.

30'

Kamil Kościelny ruszył prawym skrzydłem. W akcji ofensywnej faulował Filipa Mladenovicia blisko "szesnastki" Legii.

28'

Korner nie przynosi zagrożenia.

27'

Nie ma trzeciej bramki dla Legii! Michał Gliwa z trudem paruje piłkę na rzut rożny!

20:59

Tomas Pekhart on fire

24'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbija się od kolana Andrei Prokicia i leciała w stronę bramki Stali. A Tomas Pekhart wyciągnął nogę, by czymś na wzór "skorpiona" skierować do siatki!

24'

GOL DLA LEGII! TOMAS PEKHART!!!

23'

Dośrodkowanie Krystiana Getingera nie znajduje adresata. Za co zaczęło kontrę Legii w postaci lagi Luquinhasa do Pawła Wszołka. Ten wywalczył rzut rożny po bloku Marcina Flisa.

22'

4/4 Strzały/strzały celne 4/2

21'

Po zagraniu Kacpra Skibickiego na dalszy (prawy) słupek Luquinhas uderza z woleja wysoko nad bramką.

19'

Gospodarze idą za ciosem! Znowu z piłką w polu karnym znalazł się Paweł Wszołek, który chciał zagrać przed bramkę do Tomasa Pekharta. Czech stał, ale legioniści mają rzut rożny po bloku Krystiana Getingera.

17'

Składna akcja gospodarzy z zagraniem na prawą stronę pola karnego do zupełnie niepilnowanego Pawła Wszołka, który wrzuca na środek "szesnastki" do Bartosza Slisza. Ten uderza "szczupakiem", a piłka po rękach Michała Gliwy wpada do siatki!

17'

GOL DLA LEGII! BARTOSZ SLISZ!!!

16'

Zagrana płka bliżej środka, skąd Robert Dadok huknął z dystansu. Artur Boruc łapie piłkę, choć niewiele brakowało, by przeszła mu pod ciałem jak w 1973 roku uderzył Jan Domarski w meczu z Anglią*

Niebawem to trafienie będzie omawiane podczas eliminacji MŚ 2022.

15'

Łukasz Zjawiński faulowany przez Mateusza Wieteskę. Do bramki Legii ok. 30metrów, ale z lewej strony.

14'

Po ataku pozycyjnym Artur Jędrzejczyk podaje górą do rozpędzonego Kacpra Skibickiego. Ten nie poradził sobie z Bożidarem Czorbadżijskim. Michał Gliwa z "piątki".

13'

Bezpośrednie uderzenie na raty broni Artur Boruc.

12'

Faul Artura Jędrzejczyka ok. 30 metrów od własnej bramki. Krystian Getinger ustawia piłkę.

12'

Luquinhas chciał prostopadłym podaniem "uruchomić" Pawła Wszołka w "szesnastce" gości. Brazylijczyk zagrał nie w tempo...

10'

Tomas Pekhart wyskakuje najwyżej na 5. metrze do do dośrodkowania z lewego narożnika i uderza głową w środek bramki. Michał Gliwa pewnie chwyta piłkę na linii bramkowej.

9'

Nie wyszło prawą, to Legia zaatakowała lewą stroną. Udało się wywalczyć rzut rożny.

8'

Żółtą kartką upomniany Grzegorz Tomasiewicz za "stempel" korkami na ochraniaczu Pawła Wszołka.

7'

Josip Juranović centruje z prawej strony w pole karne do Tomasa Pekharta. Ten był na spalonym.

6'

Piłkarze Czesława Michniewicza rzucili się do odrabiania straty. Akcja spaliła na panewce po nieudanym zagraniu Pawła Wszołka.

5'

MACIEJ DOMAŃSKI NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne uderzenie w lewy górny róg bramki Legii. Zmylony Artur Boruc rzucił się w stronę prawego słupka!

4'

Rzut karny dla Stali! Łukasz Zjawiński faulowany przez Artura Jędrzejczyka!

2'

Wysoki pressing gości opłacił się. Filip Mladenović wybija piłkę na aut blisko swojego pola karnego.

1'

Maciej Domański podaje w pole karne do Roberta Dadoka, ale ten nie zdołał opanować piłki. Artur Boruc z "piątki".

1'

Na gwizdek Bartosza Frankowskiego spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

20:29

Losowanie stron. Kapitanami są Artur Jędrzejczyk i Krystian Getinger.

20:27

Obie ekipy wychodzą na murawę! Gospodarze wychodzą tabletami w ramach akcji "Cyfrowa Eskorta".

20:23

Forma w Stali w meczach na wyjeździe w tym sezonie: 7 spotkań, 0 wygranych, 3 remisy, 4 porażki. Bilans bramek: 7:13. 15. miejsce w tej klasyfikacji.

20:21

Forma Legii w meczach u siebie w tym sezonie. 7 spotkań, 4 wygrane, 1 remis, 2 porażki. Bilans bramek - 12:10. 4. miejsce w tej klasyfikacji.

20:18

Skład gości

Rezerwowi: Primel - Forsell, Lisowski, Maj, Mak, Matras, Pawłowski, Seweryn, Urbańczyk.

20:15

Gospodarze dzisiejszego spotkania są liderem Ekstraklasy z dorobkiem 29 punktów po 13 kolejkach. Piłkarze Czesława Michniewicza mają dwupunktową przewagę nad Rakowem i cztery nad Pogonią.

Z kolei, z 10 punktami na koncie, o "oczko" wyprzedzają jedynie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Piłkarze Leszka Ojrzyńskiego mają punkt straty do Wisły Kraków i trzy do Warty.

20:12

Skład gospodarzy

Rezerwowi: Miszta - Cholewiak, Hołownia, Lewczyk, Mosór, Luis Rocha, Rosołek, Stolarski, Valencia.

20:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

20:05

SuperPiątek w Ekstraklasie trwa w najlepsze. I pozostajemy na Mazowszu, gdzie grał beniaminek. Podbeskidzie Bielsko-Biała wraca do domu po porażce 1:4 z Wisłą Płock, a już za 25 minut Legia Warszawa podejmie Stal Mielec! Spotkanie poprowadzi Bartosz Frankowski...