lechiaLechia Gdańsk
21:56

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

95'

Koniec meczu w Warszawie! Legia zasłużenie wygrywa z Lechią Gdańsk 2:0 i wraca na fotel lidera PKO Ekstraklasy.

95'

Bartosz Slisz zdecydował się na potężny strzał zza pola karnego. Uderzenie rezerwowego Legii wybił przed siebie Dusan Kuciak, a do piłki dopadł Rafael Lopes, który precyzyjnym strzałem przypieczętował zwycięstwo gospodarzy.

95'

GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Rafael Lopes zdobywa bramkę pieczętującą zwycięstwo Legii!

92'

Bartosz Slisz pojawia się na murawie za kontuzjowanego Bartosza Kapustkę.

91'

Arbiter dolicza co najmniej cztery minuty do drugiej połowy meczu.

90'

Tomasz Makowski ukarany czerwoną kartką za brutalny faul na Bartoszu Kapustce!

88'

Andre Martins został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

86'

Ostatnia zmiana w szeregach Lechii Gdańsk. Jakub Arak zastępuje Jarosława Kubickiego.

85'

Łukasz Zwoliński ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

84'

Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego Rafała Pietrzaka do piłki w polu karnym Legii dopadł Tomasz Makowski, ale gracz Lechii przeniósł piłkę nad bramką.

81'

Mateusz Cholewiak pokusił się o indywidualną akcję, ale gdy wpadł w pole karne rywali, został zatrzymany.

80'

Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Legii do piłki dopadł Karol Fila, ale jego strzał z woleja został zablokowany.

78'

Natomiast Rafael Lopes wchodzi w miejsce Tomasa Pekharta

78'

Dwie pierwsze zmiany w zespole Legii Warszawa. Mateusz Cholewiak zastępuje Pawła Wszołka

76'

Czwarta zmiana w szeregach Lechii Gdańsk. Maciej Gajos pojawił się w miejsce Flavio Paixao.

75'

Josip Juranović dośrodkował w pole karne Lechii, ale Tomas Pekhart nie zdołał opanować piłki.

72'

Znakomita szansa dla Legii na podwyższenie prowadzenia! Paweł Wszołek popędził prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne Lechii, tam do piłki dopadł Bartosz Kapustka, ale jego uderzenie świetnie obronił Dusan Kuciak!

69'

Natomiast Jaroslav Mihalik zameldował się na murawie zmieniając Kennyego Saiefa.

69'

Omray Haydary wszedł w miejsce Conrado

69'

Aż trzy zmiany w szeregach Lechii Gdańsk. Karol Fila zastępuje Bartosza Kopacza

66'

Bartosz Kapustka zagrał z głębi pola w pole karne gości, ale Tomas Pekhart tym razem nie dopadł do piłki.

63'

Filip Mladenović dośrodkował w pole karne Lechii, ale Dusan Kuciak pewnie wyłapał piłkę.

62'

Luquinhas z lewej strony boiska dośrodkował piłkę idealnie na głowę Tomasa Pekharta, a ten strzałem głową otworzył wynik meczu w Warszawie!

61'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Legia obejmuje prowadzenie po bramce Tomasa Pekharta!

60'

Jarosław Kubicki zagrał w pole karne Legii na głowę Michała Nalepy, ale ten nie zdołał oddać celnego strzału.

60'

Michał Karbownik sfaulował przed własną bramką Michała Nalepę i Lechia będzie miała szansę na zdobycie bramki.

58'

W rewanżu Kenny Saief ostro sfaulował Jędrzejczyka, ale tym razem sędzia nie wyciągnął kartki.

55'

Artur Jędrzejczyk po ostrym faulu w narożniku boiska ukarany żółtą kartką.

52'

Po piorunującym początku piłkarze wracają do "starej" gry, czyli głównie rozgrywania w środku pola i skupianiu się na przerywaniu gry przeciwników.

49'

Paweł Wszołek zdobywa bramkę dla Legii Warszawa, ale zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej i arbiter nie uznał bramki! Po zagraniu z rzutu wolnego skrzydłowy Legii był na spalonym.

46'

Paweł Wszołek popędził prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne Lechii, ale tam skutecznie interweniował Dusan Kuciak.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

21:01

Piłkarze obu drużyn wracają na murawę stadionu przy ulicy Łazienkowskiej, a więc za moment początek drugiej części spotkania.

20:47

Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej części spotkania w Warszawie. Legia do przerwy bezbramkowo remisuje z Lechią Gdańsk.

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

45'

Znakomita kontra Legii, Filip Mladenović popędził lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie zakończyło się tylko rzutem rożnym.

44'

Josip Juranović otrzymał piłkę po prawej stronie boiska, wpadł w pole karne Lechii i wstrzelił piłkę w pole bramkowe. Tam jednak skutecznie interweniowali obrońcy gości.

42'

Conrado wpadł z piłką w pole karne Legii, ale w decydującym momencie została mu odebrana piłka.

39'

Filip Mladenović ładnie ograł po lewej stronie Kennyego Saiefa, ale później nie zdołał dokładnie dośrodkować.

38'

Rafał Pietrzak popędził lewą stroną boiska, ale jego akcja zakończyła się stratą piłki.

36'

Conrado otrzymał piłkę w polu karnym Legii, minął przeciwnika i oddał strzał, który był bardzo niecelny.

35'

Kenny Saief odebrał piłkę na połowie przeciwników, ruszył na pole karne Legii i oddał fatalny strzał.

33'

Filip Mladenović z rzutu wolnego trafił w mur zawodników Lechii.

31'

Jarosław Kubicki otrzymał żółtą kartkę za faul w okolicach własnego pola karnego.

30'

Po odebraniu piłki przez Lechię Kenny Saief zagrał prostopadle w pole karne Legii, ale tam dwójka graczy gości nie zdołała dopaść do piłki.

27'

Świetna kontra Legii, ale fatalna finalizacja. Tomas Pekhart niedokładnie dograł do Michała Karbownika, ten jeszcze zdołał odegrać do Bartosza Kapustki, ale gracz Legii nie trafił w piłkę.

25'

Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Legii pewnie interweniował Artur Boruc.

24'

Igor Lewczuk bardzo ostro sfaulował Kennyego Saiefa za co otrzymał żółtą kartkę.

21'

W odpowiedzi Rafał Pietrzak znakomicie dośrodkował w pole karne gospodarzy gdzie był Łukasz Zwoliński, a ten nie zdołał oddać czystego strzału głową.

18'

Świetna akcja Legii, Bartosz Kapustka dograł w pole karne rywali, ale obrońcy Lechii zdołali wybić piłkę na rzut rożny.

15'

Lechia pierwszy raz w tym spotkaniu spokojnie rozegrała piłkę na połowie przeciwników, ale w końcu stracili piłkę po zbyt lekkim podaniu.

13'

Po ładnej, kombinacyjnej akcji Legii do pozycji strzeleckiej doszedł Luquinhas, zawodnik gospodarzy oddał strzał, ale minimalnie niecelnie.

11'

Po naprawdę bardzo dobrym początku Legii, teraz nieco spadło tempo prowadzonych przez nich akcji. Mimo wszystko to nadal Legia prezentuje się dużo lepiej.

9'

Michał Karbownik faulował na połowie przeciwnika, ale arbiter nie zdecydował się na sięgnięcie po kartkę.

7'

Na razie lepiej prezentują się gospodarze, jednak jeszcze nie stworzyli sobie bramkowej okazji w tym meczu, mimo że mieli ku temu dwie szanse.

5'

Po wrzutce piłki w pole karne Lechii przez Pawła Wszołka zakotłowało się pod bramką gości, ale ostatecznie do piłki dopadł Dusan Kuciak i złapał piłkę.

4'

Pierwszy faul w tym spotkaniu, a faulowanym Filip Mladenović w okolicach środka boiska.

2'

Filip Mladenović dośrodkował piłkę w pole karne Lechii, ale zbyt wysoko i żaden z partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

20:01

Rozpoczynamy pojedynek!

19:54

Piłkarze obu drużyn za moment pojawią się na murawie stadionu w Warszawie i będziemy mogli rozpocząć to spotkanie!

19:45

Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Miszta (Br.), Antolić, Cholewiak, Lopes, Rosołek, Skibicki, Slisz, Stolarski, Wieteska.

19:44

Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Alomerović (Br.), Arak, Fila, Gajos, Haydary, Kałuziński, Maloca, Mihalik, Żukowski.

19:43

Pojedynek w Warszawie rozpocznie się już za kilkanaście minut, a więc to dobry moment na podanie rezerwowych obu drużyn.

19:42

W drużynie Legii z różnych powodów brakuje aż sześciu graczy. Najbardziej boli brak Jose Kante i Marko Vesovića.

19:41

W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się aż trzykrotnie. Najpierw w Warszawie lepsza okazała się Lechia wygrywając 2:1 po bramkach Michała Nalepy i Błażeja Augustyna. Potem w Gdańsku wygrała Legia 2:0 po trafieniach Pawła Wszołka i Mateusza Cholewiaka. Natomiast w rundzie finałowej w Gdańsku padł bezbramkowy remis.

19:39

Legia nie przegrała meczu w lidze od połowy września i porażce z Górnikiem Zabrze. Od tego momentu legioniści odnieśli sześć zwycięstw i dwa remisy. Natomiast Lechia przegrała dwa mecze z rzędu, a wcześniej zanotowała krótką serię czterech meczów bez porażki.

19:38

Przed tygodniem Legia Warszawa po emocjonującym meczu zremisowała u siebie z Piastem Gliwice 2:2. Natomiast Lechia Gdańsk przegrała na własnym stadionie z Lechem Poznań.

19:36

Legia Warszawa jest obecnie wiceliderem PKO Ekstraklasy i traci zaledwie jeden punkt do liderującego Rakowa Częstochowa. Niespodziewany lider przegrał dzisiaj mecz ze Śląskiem Wrocław, a więc za chwilę Legia stanie przed szansą na wyjście na czoło ligowej tabeli. Jeśli chodzi o Lechię Gdańsk, to z dorobkiem szesnastu punktów zajmuje ósme miejsce w lidze.

19:34

W chyba najciekawszym meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa na własnym stadionie zmierzy się z Lechią Gdańsk. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.