Wisła KrakówWisła Kraków
1 : 2
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
94'

Koniec meczu! Zagłębie Lubin, mimo że przegrywało od 55. minuty, wywozi ze stadionu Wisły Kraków komplet punktów! Na bramkę Felicio Brown Forbesa odpowiedzieli obrońcy - Lorenco SImić i Kacper Chodyna.

93'

Dominik Jończy zmienia Łukasza Porębę.

92'

Szansę miał Patryk Szysz, ale jego strzał zablokował Patryk Plewka!

90'

Sędzia Sebastian Jarzębak dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

86'

FATALNY błąd Nikoli Kuveljicia, który w banalny sposób traci piłkę po starciu z Dejanem Drażciciem. Z kontrą ruszył Sasa Żivec, który idelnie podaje w pole karne do rozpędzonego Kacpra Chodyny, a ten uderza płasko nie do obrony!

86'

GOL DLA ZAGŁĘBIA! KACPER CHODYNA!!!

84'

Sasa Żivec podaje z lewej strony na bliższy słupek do Samuela Mraza, ale że piłka do niego wróciła, to zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Trafia w boczną siatkę!

82'

Yaw Yeboah schodzi, Aleksander Buksa wchodzi.

80'

10 minut do końca regulaminowego czasu gry. Która ze stron pokusi się o komplet punktów?

80'

Adi Mehremić staranowany przez Patryka Szysza, który za to przewinienie został upomniany żółtą kartką

78'

Jakub Żubrowski z żółtą kartką.

76'

.. a Fatos Beciraj zastępuje Felicio Brown Forbesa.

76'

...]Chuca zmienia Georgija Żukowa...

76'

Stefan Savić zmienia Jeana Carlosa Silvę...

73'

Multum rzutów rożnych w tym meczu dla Wisły, ale po żadnym nie było zagrożenia. Tak jak teraz.

71'

Atak Wisły lewą stroną przynosi rzut rożny. Zakotłowało się przed bramką Dominika Hładuna, ale ostatecznie udało się oddalić zagrożenie.

69'

PO dośrodkowaniu Jakuba Żubrowskiego z lewego narożnika Lorenco Simić uciekł Michalowi Frydrychowi i uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki!

67'

Yaw Yeboah z żółtą kartką na koncie.

68'

GOL DLA ZAGŁĘBIA! LORENCO SIMIĆ!!!

66'

... a za Roka Sirka pojawia się Samuel Mraz.

66'

Sasa Żivec zmienia Jewgienija Baszkirowa...

66'

Adi Mehremić wybija piłkę z własnego pola karnego po centrze Kacpra Chodyny.

65'

Felicio Brown Forbes wycofuje piłkę do... Łukasza Poręby, który zapoczątkował kontrę Zagłębia. Podanie zamiast do Roka Sirka zostało skierowane do... Michala Frydrycha.

62'

Nieudany atak Zagłębia. Dodatkowo Patryk Szysz faulował.

61'

Yaw Yeboah strzela prosto w mur.

61'

Jewgienij Baszkirow fauluje Dawida Szota. Pomocnik Zagłębia powinien uważać - ma na koncie żółtą kartkę. Do bramki gości ok. 25 metrów.

60'

Po chwili Felicio Brown Forbes znalazł się z piłą w narożniku pola bramkowego. Został zablokowany przez Lubomira Guldana. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

59'

Lubinanie wybijają piłkę przed pole karne pod nogi Dawida Szota, którego uderzenie na korner paruje Dominik Hładun.

58'

Gospodarze idą za ciosem i wywalczyli rzut wolny z ok. 30 metrów.

55'

Sędzia puścił grę, ale kary nie odpuścił. Żółtą kartką upomniany Lorenco Simić. Tym samym czeka go pauza w następnej kolejce.

55'

Jean Carlos Silva zdołał trącić piłkę do Felicio Brown Forbesa i staranował go Lorenco Simić. Samotny napastnik Wisły pognał ok. 20 metrów, by po ograniu "na zamach" rywala w polu karnym uderzyć nie do obrony!

55'

GOL DLA WISŁY! FELICIO BROWN FORBES!!!

54'

Sasa Balić w roli lewoskrzydłowego. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Dawida Szota. Aut dla "Miedziowych" na wysokości pola karnego Wisły.

52'

Dawid Szot fauluje w ofensywie Sasę Balicia. Atak gospodarzy spalił na panewce.

50'

Dośrodkowanie z lewej strony nie znajduje Felicio Brown Forbesa. Dominik Hładun wznawia grę z "piątki".

48'

Łukasz Burliga z żółtą kartką.

48'

W odpowiedzi atak Wisły. Po prostopadłym podaniu w "szesnastkę" ruszył Yaw Yeboah. Tym razem został zastopowany przez obronę Zagłębia.

47'

To była najlepsza okazja "Miedziowych" do strzelenia bramki! Dejan Drazić podaje w pole karne do Roka Sirka, który szczęśliwie ograł rywala, ale jego strzał paruje Mateusz Lis!

46'

Druga połowa rozpoczęta!

20:51

Szału nie było - tak w skrócie można określić to, co działo się w pierwszej połowie. Zero celnych strzałów, chaos, brak dokładności.

Co nas czeka po zmianie stron? Liczymy na emocje i bramki.

45'

Koniec pierwszej połowy. Wisła Kraków bezbramkowo remisuje z Zagłębiem Lubin.

44'

Jean Carlos Silva pada w "szesnastce" rywala, wykorzystując wślizg Kacpra Chodyny. Liczył na rzut karny, jest rzut rożny.

41'

Kolejny korner Wisły nie przynosi zagrożenia. Dobrze po raz kolejny interweniuje Dominik Hładun.

39'

Żółtą kartką upomniany Jewgienij Baszkirow.

34'

Każdy to powie, że Wisła rządzi w Krakowie!

- niesie się po stadionie. Jest ciekawy akcent przed Derbami, które będą w następnej kolejce. Ale najpierw trzeba zapunktować z Zagłębiem.

32'

Jean Carlos w roli lewoskrzydłowego. Zagrywa na 5. metr... do nikogo.

29'

A teraz Kacper Chodyna urwał się skrzydłem w okolice pola karnego Wisły i zagrywa na dalszy słupek do Dejana Drazicia. Jego strzał został zablokowany - jego zdaniem - ręką jednego z Wiślaków. Sędzia nakazał grać dalej.

28'

Lorenco Simić podłączył się do przodu i zagrywa do Roka Sirka. Piłkę wybija obrona Wisły pod nogi Patryka Szysza, który uderza wysoko nad bramką.

27'

Nie wyszło z prawej, to Zagłębie zaatakowało lewą stroną. Wrzucał Sasa Balić, skutecznie interweniuje Adi Mehremić.

26'

Patryk Szysz próbował przedrzeć się prawą stroną. Nie pozwolił mu na to Łukasz Burliga, ale zdaniem sędziego niezgodnie z przepisami.

Dośrodkowanie poszkodowanego przelatuje wysoko nad polem karnym "Białej Gwiazdy".

23'

... i po krótkim rozegraniu piłka lecia w stronę bramki Zagłębia. Dobrze spisuje się jednak obrona "Miedziowych".

23'

I kolejny korner dla Wisły. Yaw Ywboah ustawia piłkę...

22'

Dawid Szot podłączył się do akcji ofensywnej, by dośrodkować na bliższy słupek niemal z linii końcowej. Lubomir Guldan wyjaśnia sytuację.

20'

Piłkarze Martina Seveli bez problemu wyszli spod pressingu przed własną "szesnastką" i przenieśli grę na połowę Wisły. Sasa Balić wrzuca ze skrzydła w pole karne, gdzie jednak górowali gospodarze.

17'

Seria rzutów rożnych nie przynosi zagrożenia pod bramką Dominika Hładuna.

14'

Po kolejnej interwencji Jakuba Żubrowskiego gospodarze mają rzut rożny.

12'

Jean Carlos Silva w roli lewoskrzydłowego próbował przedrzeć się w okolice "szesnastki" gości. Skutecznie w defensywie popracował Jakub Żubrowski, który wyłuskał piłkę.

10'

Ciut za mocne podanie Łukasza Poręby w pole karne. Do piłki wystartował Rok Sirk, ale skutecznie przyblokował go Adi Mehremić.

8'

Atak piłkarzy Martinsa Seveli przynosi rzut rożny. Wrzucał Jakub Żubrowski, ale piłka najpierw przekroczyła linię końcową, a potem poleciała na dalszy słupek.

6'

Rzut rożny dla Wisły z lewej strony. Najpierw Dominik Hładun pewnie piąstkuje, a po chwili łapie piłkę po niedokładnym dośrodkowaniu.

4'

Strata Wiślaków w ofensywie zapoczątkowała kontrę "Miedziowych". Ta została zastopowana przed linią środkową.

2'

Jewgienij Baszkirow przenosi ciężar gry ze środka na prawą stronę do rozpędzonego Kacpra Chodyny. Ten nie zdążył dobiec do zbyt mocnego podania.

1'

Pierwszą połowę czas zacząć!

19:59

Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona pamięci Diego Armando Maradony.

19:58

Łukasz Burliga i Lubomir Guldan przy arbitrze głównym. Rzut monetą...

19:57

Z głośników niesie się "Conquest of Paradise" Vangelisa i obie drużyny wycodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

19:51

Bilans meczów Wisły Kraków na swoim stadionie w tym sezonie: 4 mecze, 1 wygrana, 3 porażki, bilans bramek - 5:9. W tej klasyfikacji ostatnie miejsce w tabeli.

Bilans meczów Zagłębia Lubin na wyjeździe w tym sezonie: 4 mecze, 1 wygrana, 3 porażki, bilans bramek - 4:6. W tej klasyfikacji 14. miejsce w tabeli.

19:48

Skład "Miedziowych"

Rezerwowi: Konrad Forenc - Soren Reese, Sasa Żivec, Samuel Mraz, Jakub Bednarczyk, Jakub Wójcicki, Dominik Jończy, Mateusz Bartolewski.

19:45

Po 10 kolejkach gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Piłkarze Artura Skowronka mają zaledwie punkt przewagi nad Wisłą Płock, Stalą Mielec i Podbeskidziem, a nad zamykającym stawkę Piastem - dwa.

Z kolei lubinianie, którzy zgromadzili 15 punktów, zajmują 7. lokatę. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoli awansować na czwarte miejsce ze stratą 2 "oczek" do będącego na najniższym stopniu podium Górnika Zabrze.

19:42

Skład "Białej Gwiazdy"

Rezerwowi: Michał Buchalik - Vullnet Basha, Rafał Boguski, Fatos Beciraj, Daniel Hoyo-Kowalski, Chuca, Dawid Abramowicz, Aleksander Buksa, Stefan Savić.

19:37

Spotkanie poprowadzi Sebastian Jarzębak, a relacjonować będzie Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

19:35

Ostatnim dzisiejszym meczem będzie starcie Wisły Kraków z Zagłębiem! Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania, które rozpocznie się za 25 minut!