Niedziela, 29 listopada 2020, godz. 17:30
Piast GliwicePiast Gliwice
19:27

Dziękujemy za śledzenie naszych dzisiejszych relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

19:27

Taki wynik powoduje, że Legia nie jest już liderem PKO Ekstraklasy i traci jeden punkt do Rakowa Częstochowa, natomiast Piast Gliwice awansował o dwie pozycje spychając do strefy spadkowej Podbeskidzie Bielsko-Biała.

96'

Koniec meczu w Warszawie! Legia remisuje z Piastem 2:2!

95'

Domagoj Antolić dośrodkował w pole karne Piasta gdzie był Tomas Pekhart, ale ten nie zdołał oddać strzału.

94'

Paweł Wszołek wpadł w pole karne gości z lewej strony boiska, dograł wprost na nogę Artura Jędrzejczyka, ale jego uderzenie zostało zablokowane!

92'

Znakomita szansa Legii na decydującą bramkę! Luquinhas oddał strzał z dystansu, który świetnie obronił Plach. Do piłki dopadł jeszcze Mladenović, ale jego dobitka była już niecelna.

90'

Do drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej pięć minut!

88'

Zmiana w zespole gości. Bartosz Rymaniak zmienił Sebastiana Milewskiego.

87'

Bartosz Kapustka próbował dośrodkować w pole karne gości, ale jego wrzutka została zablokowana.

84'

Bartosz Slisz oddał strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

82'

Domagoj Antolić pojawia się na murawie za Andre Martinsa.

80'

Patryk Sokołowski próbował zagrać prostopadłą piłkę w pole karne Legii, defensorzy Legii poradzili sobie z tym zagraniem, ale do piłki dopadł jeszcze Jakub Świerczok i potężnym strzałem dał bramkę wyrównującą dla Piasta!

79'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Jakub Świerczok zdobywa wyrównującą bramkę!

77'

Ładna akcja gospodarzy, ale Tomasz Jodłowiec nie zdołał oddać strzału na bramkę Artura Boruca.

75'

W odpowiedzi Dominik Steczyk oddał strzał z okolic pola karnego, ale pewnie interweniował Artur Boruc.

74'

Filip Mladenović po raz kolejny zdecydował się na mocny strzał z dystansu, ale ponownie dobrze interweniował Frantisek Plach.

72'

Bartosz Kapustka ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

71'

Zmiana w zespole Legii. Bartosz Slisz zmienia Michała Karbownika.

68'

Filip Mladenović dośrodkował w pole karne Piasta, ale tym razem skuteczną interwencją popisał się Jakub Czerwiński.

66'

Dominik Steczyk wpadł z lewej strony boiska w pole karne Legii, gdzie upadł. Jednak arbiter nie zdecydował się na ponowne odgwizdanie rzutu karnego.

64'

Thiago Alves zastępuje Michała Chrapka.

62'

Teraz z kolei Andre Martins ucierpiał w starciu w środku pola.

60'

Michał Chrapek ostro starł się w środku pola z Pawłem Wszołkiem. Zawodnik Piasta podniósł się z murawy po dłuższej chwili.

58'

Pierwsza zmiana w tym meczu. W szeregach Piasta Gliwice Tomasz Jodłowiec pojawia się w miejsce Gerarda Badii.

57'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Legia drugi raz w tym meczu wychodzi na prowadzenie po bramce Tomasa Pekharta!

56'

Rzut karny dla Legii po zagraniu ręką we własnym polu karnym Jakuba Czerwińskiego!

54'

Michał Karbownik zdecydował się na indywidualną akcję, oddał strzał z dalszej odległości, ale ponownie Frantisek Plach na posterunku.

53'

Michał Karbownik dostał piłkę w polu karnym gości, minął przeciwnika, ale w decydującym momencie stracił piłkę.

50'

Filip Mladenović oddał strzał z dystansu ale zrobił to bardzo niecelnie.

48'

Josip Juranović dośrodkował w pole karne Piasta, ale piłka trafiła do rąk Frantiska Placha.

46'

Rozpoczynamy drugą część meczu!

18:32

Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Warszawie. Za moment początek drugiej połowy tego meczu.

18:18

Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu w Warszawie. Do przerwy Legia remisuje z Piastem Gliwice 1:1.

45'

Do pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

43'

Paweł Wszołek zagrał piłkę w pole karne rywali do Andre Martinsa, ale ten nie zdołał dopaść do piłki.

41'

Ostre starcie Karbownika z Sokołowskim. Obaj gracze ucierpieli przy tym zdarzeniu, ale to Patryk Sokołowski spowodował zajście za co otrzymał żółtą kartkę.

38'

Bartosz Kapustka wpadł z prawej strony w pole karne Piasta, chciał wstrzelić piłkę przed bramkę rywali, ale Frantisek Plach pewnie wyłapał tą piłkę.

36'

Filip Mladenović świetnie dośrodkował w pole karne Legii wprost na głowę Tomasa Pekharta, ten oddał świetny strzał, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Frantisek Plach!

34'

Filip Mladenović zdecydował się na sytuacyjny strzał z dalszej odległości, ale uderzył bardzo niecelnie.

32'

Josip Juranović dośrodkował piłkę w pole karne Piasta, ale żaden z graczy Legii nie zdołał oddać strzału.

30'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym Legii wyskoczył Piotr Malarczyk i mocnym strzałem głową doprowadził do wyrównania.

29'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Piast wyrównuje po strzale Piotra Malarczyka!

28'

Jakub Świerczok zdecydował się na strzał z dystansu i piłka o niewielką odległość minęła bramkę Artura Boruca!

27'

Andre Martins ładnie odebrał piłkę na połowie rywala, ale jego prostopadłe podanie nie znalazło adresata.

25'

Gerard Badia ukarany żółtą kartą za faul w środku pola.

24'

Fatalne dośrodkowanie i strata piłki przez Piasta.

23'

Patryk Sokołowski został sfaulowany pod bramką Legii i goście będą mieli pierwszą szansę w tym meczu na zdobycie bramki.

21'

Luquinhas faulowany w środkowej strefie boiska, ale tym razem bez kartki.

19'

To powinna być druga bramka dla Legii! Ponownie świetne dośrodkowanie Mladenovića w pole karne gości, gdzie był Tomas Pekhart, ten nie zdołał dojść do piłki, ale jeszcze dopadł do niej Paweł Wszołek, który mocnym strzałem uderzył obok bramki.

17'

Andre Martins ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

16'

Kolejna dobra akcja Legii i Josip Juranović oddał sytuacyjny strzał! Z problemami, ale ostatecznie skutecznie interweniował Frantisek Plach!

14'

Świetnie lewą stronę popędził Filip Mladenović, dośrodkował w pole karne Piasta wprost na nogę Bartosza Kapustki, który na raty, ale ostatecznie skutecznie pokonał bramkarza gości!

13'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Bartosz Kapustka zdobywa swoją pierwszą bramkę po powrocie do PKO Ekstraklasy!

12'

Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w pole karne Piasta pewną interwencją popisał się Frantisek Plach.

9'

Filip Mladenović podłączył się do ofensywnej akcji, otrzymał piłkę tuż przed polem karnym gości i oddał szybki strzał. Futbolówka jednak powędrowała wysoko nad bramką Piasta.

7'

Tomas Pekhart ładnie obrócił się z piłką i z rywalem na plecach, ale gracz Piasta sfaulował czeskiego napastnika.

4'

Michał Karbownik oddał strzał z dystansu, ale świetną interwencją popisał się Frantisek Plach!

2'

W pierwszych sekundach Legia spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola, na razie Piast dobrze się broni.

17:31

Sędzia Bartosz Frankowski rozpoczyna spotkanie!

17:25

Piłkarze obu drużyn są już na murawie stadionu przy Łazienkowskiej, a więc za moment początek tego meczu!

17:23

Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Miszta (Br.), Antolić, Cholewiak, Lopes, Mosor, Rosołek, Slisz, Stolarski, Valencia.

17:23

Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szmatuła (Br.), Huk, Hyjek, Jodłowiec, Lipski, Thiago, Pyrka, Rymaniak, Vida.

17:20

W poprzednim sezonie ligowym w meczach w Warszawie najpierw wygrał Piast 2:1, a w rundzie finałowej padł remis 1:1. Natomiast na początku sezonu Piast wygrał w Gliwicach 2:0.

17:19

W poprzedniej kolejce PKO Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała w Krakowie z Cracovią 1:0, natomiast Piast Gliwice wygrał u siebie z Lechią Gdańsk 2:0.

17:18

Natomiast Piast Gliwice mimo aż siedmiu punktów w trzech ostatnich spotkaniach wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Jednak dzisiaj w przypadku zwycięstwa może awansować nawet na jedenaste miejsce, ponieważ w dolnej części tabeli jest bardzo ciasno.

17:16

Po dziesięciu kolejkach Legia Warszawa wróciła na pozycję lidera PKO Ekstraklasy. Jednak dzisiaj z tej pozycji zepchnął ją Raków Częstochowa, który wygrał swój mecz z Wartą Poznań i aktualnie ma dwa punkty przewagi nad Legią. Dzisiaj Legia w przypadku zwycięstwa wróci na fotel lidera PKO Ekstraklasy.

17:12

Witamy serdecznie! W drugim niedzielnym meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa na własnym stadionie podejmie Piast Gliwice! Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.