Niedziela, 8 listopada 2020, godz. 17:30
Raków CzęstochowaRaków Częstochowa
0 : 0
Wisła KrakówWisła Kraków
19:24

Nie doczekaliśmy się goli w Bełchatowie, choć w drugiej połowie na boisku działo się naprawdę wiele. Nie uznano bramek Andrzeja Niewulisa oraz Kamila Piątkowskiego, w słupek trafił Marcin Cebula, a uderzenie Patryka Kuna świetnie obronił Mateusz Lis. Raków przeważał, lecz także Wisła miała swoje okazje - skuteczności brakło Fatosowi Becirajowi, a Jakub Szumski uratował gospodarzy po główce Michala Frydrycha. Ostatecznie skończyło się podziałem punktów - na dziś to już wszystko, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutrzejszą relację z meczu Pogoń-Podbeskidzie!

96'

Koniec meczu! Raków Częstochowa bezbramkowo remisuje z Wisłą Kraków!

95'

Dośrodkowanie Iviego Lopeza prosto w ręce Lisa.

95'

Spore zamieszanie w polu karnym Wisły, po strzale Niewulisa był rykoszet i będzie jeszcze jeden korner dla Rakowa.

94'

Marek Papszun z czerwoną kartką. Trener Rakowa bardzo zdziwiony decyzją arbitra.

93'

Indywidualna akcja Bartla, rezerwowy Rakowa stracił jednak piłkę.

92'

Żółtą kartkę zarobił Marek Papszun.

92'

Nieudana akcja Rakowa dała Wiśle szansę na kontrę. Fatalnie zagrał jednak Chuca.

90'

Pięć minut dolicza jeszcze arbiter. To pokłosie przede wszystkim analiz systemu VAR, które zabrały sporo czasu.

89'

Na końcówkę Artur Skowronek wpuszcza jeszcze Aleksandra Buksę. Młody napastnik zastąpił Dawida Szota.

88'

Spore zamieszanie w polu karnym Wisły, faulowany był Burliga.

85'

Kontuzja Davida Niepsuja. Piłkarz Wisły nie jest w stanie kontynuować gry. Wymuszona zmiana i wejście Łukasza Burligi.

84'

Trzecia zmiana w Rakowie. Zamiast Vladislavsa Gutkovskisa na boisku melduje się Oskar Zawada.

82'

Szumski wyszedł teraz niemal na połowę boiska, dochodząc do wybitej przez Wisłę piłki.

81'

Zmiany decyzji nie ma, Raków wykona jeszcze rzut rożny.

80'

Tudor wpadł w pole karne i dośrodkował - domagał się rzutu karnego po starciu z Jeanem Carlosem, lecz milczy gwizdek arbitra. Ogromne pretensje ma piłkarz Rakowa do Piotra Lasyka, jest jeszcze analiza VAR.

79'

Niecelne zagranie Marko Poletanovicia w kierunku Tudora. Od bramki zacznie Lis.

78'

Druga zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi Patryk Kun, zastępuje go Daniel Bartl.

78'

Wisła mogła prowadzić! Z kilku metrów główkował Michal Frydrych, ale świetnie wybronił to uderzenie Jakub Szumski!

76'

Nieudany strzał Kuveljicia z dystansu. Do bramki brakło mu naprawdę sporo.

75'

Złe wybicie Lisa, ale nie wykorzystał tego Tudor, niecelnie zagrywając do przodu.

73'

Faulowany w środku pola Jean Carlos Silva. Przerywa grę arbiter.

71'

Teraz w polu karnym Wisły leży Piątkowski - starł się z Abramowiczem.

69'

Marcin Cebula z kolejną dobrą akcją. Faulował go Dawid Abramowicz i zarobił żółtą kartkę.

68'

Analiza VAR nie przyniosła zmiany decyzji - nie ma rzutu karnego. Spory wpływ na t może mieć też duża mgła, znacznie utrudniająca ocenę.

68'

Druga zmiana w zespole Wisły. Schodzi Stefan Savić, pojawia się Rafał Boguski.

67'

Spore zamieszanie w polu karnym Rakowa, domagają się odgwizdania rzutu karnego zawodnicy Wisły!

66'

Raków coraz bliżej gola! Marcin Cebula o krok od szczęścia - trafił jednak w słupek!

65'

Dwójkowa akcja Cebuli i Iviego Lopeza, ten pierwszy nieco za mocno dośrodkowywał w kierunku Gutkovskisa.

63'

Wydawało się, że Ivi Lopez był faulowany na 20. metrze. Ostatecznie sędzia nie odwizdał faulu, a tylko rzut rożny. Po nim wypiąstkował piłkę Lis.

61'

10-9 dla Rakowa w strzałach, 4-1 w uderzeniach celnych. W nieuznanych golach 2-0, ale na tablicy wyników wciąż widnieje rezultat bezbramkowy.

60'

Dobra akcja Abramowicza lewą stroną boiska. Obrońca wywalczył rzut rożny dla Wisły.

59'

Naciska Raków, Cebula wycofał piłkę do Gutkovskisa, ale Łotysz spudłował z ośmiu metrów.

59'

Decyzja podtrzymana, Lis zacznie grę od rzutu wolnego.

58'

Trwa jeszcze analiza VAR. Sędziowie wciąż sprawdzają, czy był ostatecznie spalony.

57'

Ależ dzieje się w Bełchatowie! Kolejny nieuznany gol dla Rakowa - Sapała dośrodkował do Piątkowskiego, ten trafił do siatki, ale był spalony!

56'

Mateusz Lis ratuje Wisłę! Patryk Kun miał piłkę na dziesiątym metrze, oddał uderzenie na bramkę rywali, ale golkiper "Białej Gwiazdy" był na posterunku!

54'

Odpowiada Wisła! Beciraj świetnie przedarł się w pole karne, w "szesnastce" zapanowało spore zamieszanie, ale Raków zdołał się wybronić!

53'

Nieuznana bramka dla Rakowa! Po dośrodkowaniu w pole karne głową uderzał Andrzej Niewulis, ale sędzia odgwizdał faul zawodnika gospodarzy!

53'

Blisko gola Ivi Lopez! Hiszpan uderzył z rzutu wolnego, a po rykoszecie piłka przeszła tuż obok słupka!

51'

Cebula zastawił się z piłką tuż przed polem karnym i był faulowany. Raków będzie miał bardzo dobrą okazję na gola z rzutu wolnego.

49'

Zbyt mocne podanie Sapały w kierunku Kuna. Lis zaczął od bramki, lecz Wisła szybko straciła piłkę.

47'

Aktywny od razu po wejściu jest Marcin Cebula. Jego dogranie z prawej strony nie znalazło jednak drogi do partnera z drużyny.

46'

Nie ma też Davida Tijanicia. Za niego Marcin Cebula.

46'

Złe informacje dla kibiców Wisły - prawdopodobnie znów problemy zdrowotne ma Jakub Błaszczykowski. Kapitan "Białej Gwiazdy" został w szatni. Zmienił go Fatos Beciraj.

46'

Znów gramy!

18:17

Na razie nie doczekaliśmy się goli w tym meczu. Raków miał dwie dobre okazje - z bliska spudłował Vladislavs Guttkovskis, z kolei Mateusz Lis dobrze obronił uderzenie Patryka Kuna. Jedyny celny strzał Wisła oddała za sprawą Jakuba Błaszczykowskiego, lecz czujny był wówczas Jakub Szumski. Być może bramek doczekamy się w drugiej połowie - wracamy za niespełna kwadrans!

45'

Koniec pierwszej połowy! Na razie w Bełchatowie bez goli.

45'

Dwa dośrodkowania Iviego Lopeza w pole karne. Arbiter uznał, że Gutkovskis w walce o piłkę faulował Macieja Sadloka.

43'

Dośrodkowanie Szota zablokowane przez Wilusza. Będzie rzut rożny dla Wisły.

42'

Sporo walki w środku pola w ostatnich minutach. Wisła wznowi grę od rzutu wolnego.

40'

Raków miał aut niemal w samym narożniku boiska, ale Kun zagrał bardzo źle.

38'

Długo przy piłce utrzymuje się Wisła. "Biała Gwiazda" nie potrafi się jednak przebić przez dobrze zorganizowaną obronę Rakowa.

36'

Groźnie pod bramką Wisły! Stracił piłkę Jakub Błaszczykowski, przymierzył Patryk Kun, ale na linii bramkowej czujny był Lis!

34'

Chuca próbował szczęścia sprzed pola karnego, uderzył jednak zdecydowanie zbyt wysoko.

33'

Uderzenie Niepsuja sprzed pola karnego przyblokowane. Będzie jeszcze rzut rożny.

32'

Niezłe uderzenie Iviego Lopeza z rzutu wolnego, ale piłka przeszła wyraźnie obok słupka.

31'

Raków miał niezłą okazję na kontrę, ale zagranie Tijanicia na prawą stronę było kompletnie nieudane.

30'

Błaszczykowski nie miał wsparcia od kolegów - naprzeciwko dwóch graczy Wisły było sześciu zawodników Rakowa. Nic dziwnego, że osaczony przez rywali kapitan gości stracił piłkę.

28'

Trwa napór Wisły. Uderzenie Savicia z osiemnastu metrów było jednak kompletnie nieudane - powinien zrobić to zdecydowanie lepiej.

26'

Wisła zamknęła rywali na ich połowie. Uderzenie Kuveljicia sprzed pola karnego zostało przyblokowane.

24'

Niedokładne zagranie Kuna do Sapały sprawiło, że Wisła przejęła piłkę. Akcję "Białej Gwiazdy" dobrą interwencją zatrzymał jednak Andrzej Niewulis.

22'

Nieudane zagranie Wilusza, grę wznowi Lis.

20'

Ivi Lopez miał nieco miejsca przed polem karnym, ale źle przyjął sobie piłkę i ta mu odskoczyła.

19'

Dośrodkowanie Tijanicia do Gutkovskisa, ten wygrał pojedynek z Frydrychem, ale główkował niecelnie.

18'

Sapała miał problemy z przyjęciem piłki, Wiślacy reklamowali zagranie ręką, ale milczy gwizdek arbitra.

16'

Michal Frydrych faulem zatrzymał Vladislavsa Gutkovskisa. Czech z żółtą kartką.

15'

Dośrodkowanie Iviego Lopeza z rzutu rożnego prosto w ręce Mateusza Lisa.

12'

Teraz Szumski miał małe problemy po dośrodkowaniu Błaszczykowskiego, ale ostatecznie złapał piłkę.

11'

Savić przewrócił się w polu karnym, ale nie ma mowy o faulu.

9'

Zaskakujące uderzenie Jakub Błaszczykowskiego z rzutu wolnego. Czujny na linii był jednak Jakub Szumski i zbił piłkę do boku.

7'

Raków powinien prowadzić! Ivi Lopez znakomicie dośrodkował z prawej strony, lecz Vladislavs Gutkovskis spudłował z dwóch metrów!

5'

Naciska teraz Wisła. Uderzenie Szota sprzed pola karnego zostało zablokowane.

3'

Odpowiedź Wisły, ale próba Davida Kuvejicia była wyraźnie niecelna.

2'

Uderzenie z dystansu Igora Sapały, piłka odbiła się jeszcze od Dawida Szora i wyszła na rzut rożny.

1'

Od środka spotkanie rozpoczął Raków. Gospodarze w czerwono-niebieskich strojach, Wisła na biało.

1'

Zaczynamy!

17:27

Piłkarze obu drużyn już na murawie. Niedługo zaczynamy!

17:23

W zeszłym sezonie oba zespoły mierzyły się trzykrotnie i za każdym razem wygrywał ten, który pełnił rolę gospodarza. Dwukrotnie trzy punkty zdobywał Raków, który w Bełchatowie zwyciężał 1:0 i 3:1. Przy Reymonta było z kolei 3:2 dla "Białej Gwiazdy".

17:18

Wisła Kraków zaczęła sezon fatalnie - od sensacyjnej porażki z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w Fortuna Pucharze Polski. W PKO Ekstraklasie przez długi czas wcale nie było lepiej, przez co w mediach zaczęto spekulować na temat możliwego zwolnienia Artura Skowronka. Niedawne wysokie wygrane nad Stalą Mielec (5:0) i Podbeskidziem Bielsko-Biała (3:0) nieco ostudziły gorącą atmosferę, ostatnio przyszła jednak porażka z Lechią Gdańsk. Jak będzie dziś?

17:14

Raków Częstochowa dość niespodziewanie znajduje się na pozycji lidera PKO Ekstraklasy. Podopieczni Marka Papszuna zaczęli rozgrywki od pechowej porażki z Legią Warszawa, ale jak się okazało, była to jak dotąd ich jedyna przegrana w tym sezonie. Dziewiętnaście punktów w ośmiu meczach, pierwsze miejsce w lidze i awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski - gra Rakowa musi robić wrażenie.

17:09

Tak wygląda wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Wisły Kraków:

17:05

Oto pierwszy skład i ławka rezerwowych Rakowa Częstochowa:

17:00

Zapraszamy na drugi niedzielny mecz w PKO Ekstraklasie! Emocje o hicie w Warszawie powoli opadają, a w Bełchatowie na trzy punkty od Legii postara się znów oddalić Raków Częstochowa. Podopieczni marka Papszuna podejmą dziś Wisłę Kraków - zapraszamy na relację na żywo, pierwszy gwizdek arbitra już o 17:30!