Niedziela, 8 listopada 2020, godz. 15:00
Lech PoznańLech Poznań
16:56

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pojedynek Rakowa Częstochowa z Wisła Kraków. Miłej niedzieli!

16:54

Świetna końcówka meczu w wykonaniu Legii Warszawa, rzutem na taśmę zapewniła sobie zwycięstwo, które chyba jednak jest zasłużone. "Kolejorz" wciąż utrzymuje dużą stratę do czołówki tabeli, a jeszcze dzisiaj Raków może ją powiększyć, bo zagra z Wisłą Kraków.

16:53

Świetna akcja lewą stroną boiska Filipa Mladenovića, który finalnie dośrodkował w pole karne wprost na głowę Rafaela Lopesa, a ten z łatwością umieścił piłkę w bramce gości!

93'

Koniec spotkania w Warszawie!

92'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rafael Lopes rzutem na taśmę daje zwycięstwo Legii!

91'

Pedro Tiba próbował sytuacyjnego uderzenia z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

90'

Do drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

89'

Kacper Skibicki ucierpiał po starciu w polu karnym Lecha.

88'

Josip Juranović dośrodkował w pole karne Lecha gdzie był Kacper Skibicki. Jego strzał głową spokojnie złapał Filip Bednarek.

86'

Kolejna zmiana w barwach "Kolejorza". Nika Kaczarawa pojawia się w miejsce Mikaela Ishaka.

84'

Kacper Skibicki przedarł się w pole karne Legii, wybił przebitkę, ale jego uderzenie zablokował wychodzący z bramki Filip Bednarek!

84'

Druga zmiana w zespole Lecha Poznań. Filip Marchwiński zmienia Daniego Ramireza.

83'

Jakub Moder ponownie uderza z rzutu wolnego i po raz kolejny fantastycznie Artur Boruc!

82'

Fantastyczna interwencja Artura Boruca po uderzeniu z dystansu Michała Skórasia!

81'

Rafael Lopes próbował oddać strzał głową po dośrodkowaniu w jego kierunku, ale spudłował.

80'

Wydawało się znakomita szansa Legii, ale Rafael Lopes fatalnie zagrał w kierunku Pawła Wszołka.

79'

Kolejna szybka akcja Lecha, piłka trafiła do Mikaela Ishaka, ale spod jego nóg piłkę na rzut rożny wybił Igor Lewczuk.

77'

Świetna interwencja Artura Boruca po precyzyjnym strzale Jakuba Modera z rzutu wolnego!

76'

Pedro Tiba faulowany niewiele przed polem karnym gospodarzy. Będzie okazja na strzał dla Jakuba Modera.

74'

Legia rozgrywa piłkę, jednak nie potrafi zbliżyć się do bramki "Kolejorza".

72'

Bartosz Kapustka zdecydował się na strzał z dystansu ale zrobił to bardzo niecelnie.

70'

Filip Mladenović popędził lewą stroną boiska, wrzucił przed pole karne gości do Pawła Wszołka, a ten zdecydował się na strzał, który pewnie wyłapał Filip Bednarek.

68'

Indywidualna akcja po prawej stronie Pawła Wszołka, dośrodkował w pole karne Lecha, a tam potężnym wolejem popisał się Kacper Skibicki i doprowadził do wyrównania!

67'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Debiutujący w pierwszym zespole Legii Kacper Skibicki doprowadza do wyrównania!

65'

Świetna akcja Lecha, Tymoteusz Puchacz zagrał z Danim Ramirezem, ten oddał piłkę obrońcy Lecha, ale zrobił to minimalnie niedokładnie i Lech stracił szansę na akcję bramkową.

64'

Prostopadłe podanie obrońcy Legii, jednak Kacpra Skibickiego uprzedził Filip Bednarek.

63'

Zmiana w zespole Legii. Luquinhas wchodzi w miejsce Waleriana Gwilii.

62'

Szwedzki napastnik Lecha wciąż nie podnosi się z murawy.

61'

Igor Lewczuk ukarany żółtą kartką za ostry faul na Mikaelu Ishaku.

60'

Szybka kontra Legii, przed szansą stanął Pedro Tiba, uderzył mocno sprzed pola karnego, ale wprost w Artura Boruca!

59'

Druga zmiana w barwach Legii Warszawa. Młodziutki Kacper Skibicki zmienia również młodego Macieja Rosołka.

57'

W odpowiedzi akcja "Kolejorza". Poznaniacy szybko rozegrali piłkę, jednak w decydującym momencie Michał Skóraś był na pozycji spalonej.

56'

Stuprocentowa szansa Legii na wyrównanie! Bartosz Kapustka przejął piłkę w środkowej strefie boiska, błyskawicznie zagrał do Pawła Wszołka, ten z prawej strony boiska złamał akcję do środka i uderzył na bramkę. Będąc na czystej pozycji fatalnie spudłował!

55'

Filip Mladenović zacentrował rzutu wolnego, ale tym razem zbyt mocno i piłka przeleciała całe pole karne.

53'

Paweł Wszołek wrzucał z rzutu rożnego, ale zrobił to fatalnie, bo piłka zatrzymała się na pierwszym obrońcy.

52'

Walerian Gwilia wrzucił w pole karne gości do Macieja Rosołka, tego jednak uprzedził obrońca Lecha.

51'

Alan Czerwiński ruszył prawą stroną boiska, wycofał piłkę przed pole karne do Daniego Ramireza, ale ten uderzył wprost w Artura Boruca.

50'

Dani Ramirez zacentrował w pole karne Legii, ale żaden z graczy "Kolejorza" nie przeciął wrzutki.

49'

Pierwsza ofensywna akcja w tym meczu Tymoteusza Puchacza, ten w swoim stylu popędził lewą stroną i wstrzelił w pole karne Legii. Skończyło się jedynie na rzucie rożnym.

48'

Walerian Gwilia i Paweł Wszołek próbowali dośrodkować w pole karne Lecha, jednak oba dośrodkowania zostały zablokowane.

47'

Filip Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne gości, ale żaden z graczy Legii nie zdołał oddać strzału.

46'

Michał Skóraś popędził prawą stroną boiska i oddał strzał z okolic pola karnego. Piłka o niewielką odległość minęła słupek bramki Artura Boruca.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

46'

Na drugą połowę meczu wyjdzie Rafael Lopes. Zmieni on Joela Valencię.

16:02

Piłkarze jednej i drugiej drużyny pojawiają się już na murawie stadionu przy Łazienkowskiej.

15:48

Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej części meczu w Warszawie. Do przerwy Lech prowadzi z Legią po samobójczym trafieniu. Legia ma więcej z gry, jednak nie potrafi przełożyć tego na wynik spotkania. Bramka padła po bardzo przypadkowej akcji.

45'

Szybki kontratak Lecha, Alan Czerwiński ruszył prawą stroną, zagrał w pole karne, ale Mikaela Ishaka wyprzedził jeden z przeciwników.

45'

Do pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

44'

Andre Martins zagrał prostopadle do Macieja Rosołka, ten nie zdołał dosięgnąć mocno zagranej piłki.

43'

Pedro Tiba ostro faulowany pod własnym polem karnym przez Joela Valencię, jednak arbiter jeszcze nie zdecydował się na wyciągnięcie kartki.

42'

Jan Sykora z lewej strony wrzucił piłkę wprost na głowę Daniego Ramireza, ten jednak uderzył zbyt lekko i piłkę pewnie złapał Artur Boruc.

40'

Teraz Josip Juranović podłączył się ofensywnie, dośrodkował w pole karne, jednak obrońcy Lecha wybili piłkę na rzut rożny.

38'

Alan Czerwiński dośrodkował z lewej strony boiska, ale Artur Jędrzejczyk oddalił zagrożenie spod własnej bramki.

37'

Świetna, kombinacyjna akcja Legii, Pedro Tiba zagrał prostopadle do Mikaela Ishaka, tego jednak wyprzedził Artur Boruc.

36'

Walerian Gwilia zdecydował się na strzał z dystansu, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

35'

Ofensywna akcja lewą stroną boiska Bartosza Kapustki, ale jego rajd został zatrzymany.

33'

Dani Ramirez dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Legii, tam jednak żaden z graczy gości nie powalczył o tą piłkę.

32'

Pierwsza zmiana już teraz! Za Jakuba Kamińskiego na murawie pojawia się Michał Skóraś. Wydaje się, że skrzydłowy Lecha opuszcza boisko z kontuzją.

30'

Prawą stroną boiska popędził Dani Ramirez, zagrał w pole karne, gdzie był tylko Pedro Tiba. Jednak przed nim nie naciskany Josip Juranović dopadł do piłki i próbując zgrać do Artura Boruca, umieścił piłkę we własnej bramce.

29'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! Lech Poznań obejmuje prowadzenie po samobójczym trafieniu Josipa Juranovića!

28'

Jakub Moder przyjął piłkę przed polem karnym Legii i zdecydował się na indywidualną akcję. Pomocnik Lecha zatrzymał się na drugim z przeciwników już w polu karnym gospodarzy.

27'

Paweł Wszołek ponownie z prawej strony i ponownie wycofał do Waleriana Gwilii, ten przyjął piłkę i mocno uderzył. Futbolówka minęła jednak bramkę Filipa Bednarka.

26'

W odpowiedzi Pedro TIba prostopadle zagrał pod pole karne Legii, jednak zaskoczył nie tylko obrońców gospodarzy, ale i także swoich partnerów.

25'

Świetne prostopadłe podanie Waleriana Gwilii do Pawła Wszołka, ten jednak w polu karnym rywali pogubił się w przyjęciu piłki.

24'

Filip Mladenović z rzutu wolnego zacentrował w pole karne Lecha, tam jednak skuteczniejsi byli obrońcy gości.

23'

W odpowiedzi Paweł Wszołek popędził prawą stroną boiska, wycofał piłkę do Waleriana Gwilii, ten jednak uderzył zbyt lekko i pewnie interweniował Filip Bednarek.

22'

Kolejna oskrzydlająca akcja Lechitów. Alan Czerwiński dośrodkował z prawej strony boiska, ale w polu karnym górą byli obrońcy Legii wybijając piłkę poza pole karne.

21'

Podanie w pole karne Lecha do Joela Valencii, jednak Ekwadorczyk na pozycji spalonej.

20'

Stuprocentowa szansa Lecha na zdobycie bramki! Dani Ramirez zagrał prostopadle do Pedro Tiby, ten popędził na bramkę gospodarzy, zgrał do Mikaela Ishaka, ale obrońca rywali był zbyt blisko i "Kolejorz" stracił szansę na bramkę.

19'

Jan Sykora cierpi po starciu z jednym z graczy gospodarzy.

18'

Legioniści po lewej stronie boiska, Maciej Rosołek próbował dośrodkować w pole karne rywali, jednak Sykora zablokował wrzutkę.

17'

Ładna, kombinacyjna akcja Lecha, Sykora zagrał przed pole karne Legii do Daniego Ramireza, ten zdecydował się oddać strzał, który spokojnie złapał Artur Boruc.

16'

Moment nudnej gry dla kibiców. Legia specjalnie nie kwapi się do odbioru piłki, a gdy już ją przejmie, szybko traci w środkowej strefie boiska.

13'

Nieco uspokoił nam się obraz meczu przy Łazienkowskiej. Lech postanowił utrzymać się przy piłce i spokojnie rozgrywa ją na własnej połowie.

10'

Po rzucie rożnym dla Legii piłka trafiła do Filipa Mladenovića, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Jednak uderzenie z nieprzygotowanej pozycji zakończyło się trafieniem w rywala.

9'

Kolejna szansa dla Legii, tym razem po prawej stronie piłkę otrzymał Paweł Wszołek, wpadł w pole karne, ale jego podanie zostało zablokowane.

8'

Krótko rozegrany rzut rożny przez Lecha. Piłka trafiła do Daniego Ramireza, ten oddał strzał, ale bardzo niecelny.

7'

Pierwsza akcja Lecha Poznań. Jakub Czerwiński ruszył prawą stroną boiska, spróbował dośrodkować, ale piłka odbita od rywala wyszła na rzut rożny.

6'

Legia coraz bardziej naciska. Prostopadłe podanie do Macieja Rosołka, ten jednak na pozycji spalonej.

5'

Kolejna dobra akcja Legii, Joel Valencia otrzymał piłkę z lewej strony i zdecydował się na szybki strzał. Uderzenie ponownie zablokowane.

4'

Pierwsze uderzenie w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu w pole karne Lecha strzał głową oddał Walerian Gwilia, jednak Gruzin uderzył zbyt lekko i Filip Bednarek pewnie złapał piłkę.

4'

Bartosz Kapustka zagrał prostopadłą piłkę do Macieja Rosołka, ten jednak źle przyjął piłkę i obrońcy gości wyjaśnili sytuację.

3'

FIlip Mladenović zdecydował się na indywidualną akcję. Obrońca Legii popędził lewą stroną boiska, złamał akcję do środka i oddał strzał, który jednak został zablokowany.

2'

Legia spokojnie rozpoczęła grę. To oni w pierwszych sekundach utrzymują się przy piłce i powoli konstruują swoją akcję.

15:00

Rozpoczynamy hit 9. kolejki PKO Ekstraklasy!

14:58

Piłkarze obu drużyn pojawiają się już na murawie stadionu przy Łazienkowskiej! Już za moment pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka!

14:53

Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Miszta (Br.), Cholewiak, Lopes, Luquinhas, Rocha, Skibicki, Stolarski, Wieteska, Włodarczyk.

14:51

Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Malenica (Br.), Awwad, Dejewski, Katcharava, Marchwiński, Muhar, Skóraś.

14:51

Za kilka minut początek tego spotkania, więc czas podać ławki rezerwowych obu zespołów.

14:50

W grupie mistrzowskiej Lech wreszcie przełamał złą passę i pokonał rywali 2:1. Do bramki Legionistów trafiali Kamil Jóźwiak i Jakub Kamiński. Jedyną bramkę dla Legii w końcówce spotkania zdobył Igor Lewczuk.

14:49

W poprzednim sezonie w pojedynku tych zespołów przy Łazienkowskiej lepsza była Legia wygrywając 2:1 po trafieniach Arvydasa Novikovasa i Macieja Rosołka. W rewanżu przy Bułgarskiej ponownie górą była Legia, która tym razem wygrała tylko 1:0 za sprawą trafienia Tomasa Pekharta.

14:47

W poprzednim spotkaniu PKO Ekstraklasy Legia Warszawa pewnie wygrała w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 3:0, natomiast Lech Poznań zremisował u siebie z Cracovią 1:1.

14:45

Warto przypomnieć, że w środku tygodnia Lech Poznań w fazie grupowej Ligi Europy po dobrym meczu wygrał w Poznaniu z belgijskim Standardem Liege 3:1. po dwóch bramkach Mikaela ishaka i golu Michała Skórasia.

14:43

Natomiast Lech Poznań w rozgrywkach ligowych spisuje się bardzo słabo. Z siedmiu ligowych spotkań "Kolejorz" wygrał zaledwie dwa, z beznadziejnym w tym sezonie Piastem Gliwice i w derbach z Wartą Poznań, która jest beniaminkiem. Lech plasuje się dopiero na trzynastej pozycji i bliżej ma do pozycji spadkowej niż do miejsc dających grę w europejskich pucharach.

14:40

Legia Warszawa do dzisiejszego spotkania przystępuje z trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Zespół ze stolicy kraju w przypadku zwycięstwa może zrównać się z liderującym Rakowem Częstochowa. Do tej pory warszawiacy w ośmiu spotkaniach zdobyli szesnaście punktów. Legioniści wygrali pięć spotkań, jedno zremisowali i dwa przegrali. Jedynymi zespołami, które pokonały Legia w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy są Górnik Zabrze i Jagiellonia Białystok. Jednak dzisiaj gospodarze czeka bardzo trudne zadanie.