Sobota, 24 października 2020, godz. 15:00
Wisła KrakówWisła Kraków
3 : 0
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
96'

Koniec spotkania! Wisła Kraków odniosła drugie z rzędu zwycięstwo. Podopieczni Artura Skowronka gładko pokonali Podbeskidzie 3:0!

95'

Akcję Podbeskidzia finalizował Ivan Martin. Piłkę po strzale po ziemi wyłapał Michał Buchalik.

92'

Jakub Błaszczykowski zwodem na zamach wyprowadził w pole dwóch zawodników Podbeskidzia i kapitalnie uderzył z lewej nogi.

91'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! JAKUB BLASZCZYKOWSKI! 3:0 DLA WISŁY KRAKÓW!

90'

Pawel Gil doliczył sześć minut do drugiej części gry.

88'

Milan Rundić główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

86'

Ivan Martin wszedł w miejsce Mateusza Marca.

84'

Dośrodkowanie Filip Modelskiego z prawej strony zablokowane przez Dawida Abramowicza. Rzut rożny dla przyjezdnych.

83'

Gieorgij Żukow zameldował się na boisku w miejsce strzelca drugiego gola Chuki.

81'

Michal Frydrych został ukarany żółtą kartką.

77'

Aleksander Buksa wszedł w miejsce Felicio Brown Forbesa.

74'

Wrzucał piłkę w pole karne Jakub Błaszczykowski. Rafał Leszczyński nie popełnił błędu.

73'

Aleksander Komor faulował wychodzącego na czystą pozycję Felicio Brown Forbesa. Czerwona kartka! Goście będą kończyć mecz w dziesiątkę!

71'

Marko Roginić zastąpił Kamila Bilińskiego.

71'

Michał Rzuchowski opuścił plac gry. W jego miejsce wszedł Tomasz Nowak.

71'

Serhij Miakuszo wszedł w miejsce Łukasza Sierpiny.

70'

Krzysztof Brede przygotował podwójną zmianę w swoim zespole.

67'

Jakub Błaszczykowski wchodzi na boisko. Kapitan "Białej Gwiazdy" zmienił Yawa Yeboaha.

64'

Kacper Gach opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Milan Rundić.

62'

Chuca przymierzył z dystansu, a piłka po rykoszecie i rękach interweniującego Rafała Leszczyńskiego wpadła do bramki. Wisła coraz bliżej drugiego z rzędu zwycięstwa.

61'

GOOOOOOOOOOOL! CHUCA! 2:0 DLA WISŁY!

58'

Kacper Gach ucierpiał w starciu z Maciejem Sadlokiem i potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

57'

Maciej Sadlok został napomniany żółtą kartką.

55'

Chuca uderzył z rzutu wolnego. Piłkę zatrzymał Filip Modelski.

53'

Znowu było groźnie pod bramką Podbeskidzia. Strzela z dystansu Michal Frydrych, ale Rafał Leszczyński nie dał się zaskoczyć.

50'

Yaw Yeboah znalazł się w dogodnej sytuacji. Kapitalna interwencja Rafała Leszczyńskiego!

50'

Maksymilian Sitek uderzał z powietrza po dograniu Łukasza Sierpiny. Ponad poprzeczką!

48'

Po rzucie wolnym próbował główkować Maciej Sadlok, ale dośrodkowanie okazało się nieco za mocne.

46'

Druga połowa już się rozpoczęła!

45'

Koniec pierwszej połowy.

44'

Kolejne uderzenie zawodnika Podbeskidzia z dystansu. Futbolówka mija bramkę w znacznej odległości.

42'

To powinno być 2:0! Yeboah rozpoczął kontratak Wisły, przed szesnastką był tylko Chuca, ale skrzydłowy zewnętrzną częścią stopy zagrał prosto do niego. Hiszpan na wślizgu próbował wykończyć akcję, ale fatalnie przestrzelił.

39'

Próba z dystansu w wykonaniu Marca. Piłka odbiła się jeszcze od nogi obrońcy, mogła zmylić Buchalika, lecz ten czekał już na nią, więc bez problemu obronił to uderzenie.

36'

GOL! JEAN CARLOS SILVA pewnie i nie do obrony z 11 metrów!

34'

Paweł Gil nie ma wątpliwości - rzut karny dla Wisły! Po centrze z rzutu wolnego Maciej Sadlok był faulowany w polu karnym Podbeskidzia przez Gergo Kocsisa!

32'

Żółtą kartką upomniany Maksymilian Sitek.

28'

Po bloku Filipa Modelskiego Jean Carlos Silva wywalczył rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Rafała Leszczyńskiego.

26'

"Pusty przelot" Michała Buchalika niewiele brakowało wykorzystałby Kamil Biliński! Ten uderza głową tuż obok pustej bramki!

25'

"Biała Gwiazda" w komplecie.

23'

Przerwa w grze. Urazu po starciu z rywalem nabawił się Yaw Yeboah. "Biała Gwiazda" przez moment w "dziesiątkę".

19'

Michał Buchalik łapie piłkę po wyrzucie gości z autu.

16'

Anemiczna próba Mateusza Marca nie mogła zaskoczyć Michała Buchalika. Ten czekał, aż piłka doturla się do jego "koszyczka".

14'

Nieudany atak Łukasza Sierpiny lewą flanką, dla którego boisko okazało się za krótkie. Michał Buchalik z "piątki".

11'

Kamil Biliński wystartował do prostopadłego podania. Okazało się ono za mocne i piłka jest w posiadaniu bramkarza Wisły.

8'

Na solową akcję zdecydował się Jean Carlos Silva. Filip Modelski nie widział innej opcji na powstrzymanie Brazylijczyka jak sfaulować go. Kartki nie ma, za to "Biała Gwiazda" ma rzut wolny.

6'

Michał Buchalik broni strzał z dystansu Łukasza Sierpiny.

3'

Od razu do ataku rzucili się "Górale". Wywalczyli rzut wolny, po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny radzą sobie gospodarze.

15:00

Zaczynamy spotkanie!

14:50

Po raz ostatni obie ekipy mierzyły się w maju 2016 roku. W Bielsku-Białej doszło do kanonady (4:3 dla "Białej Gwiazdy"), po której "Górale" spadli z ekstraklasy. W sumie Wisła zagrała z Podbeskidziem 13 spotkań o stawkę. Bielszczanie wygrali 4 z nich, 5 skończyło się remisem, a 4 razy zwyciężyła Wisła.

14:47

"Górale" rozgrywki rozpoczęli nieszczególnie. Przełamali się dopiero w 6. kolejce. Pierwszy w sezonie mecz wygrali u siebie ze Stalą (1:0), ale przed tygodniem humory popsuła im domowa porażka z Wartą Poznań (1:2).

14:45

"Biała Gwiazda" w końcu się obudziła. W wyjazdowym meczu ze Stalą krakowianie odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Rywala zdeklasowali 6:0. W Mielcu pierwszoplanową rolę odegrał Yaw Yeboah, który zanotował dwa trafienia i asystę. W sobotę wiślacy będą chcieli pójść za ciosem.

14:42

"Biała Gwiazda" potrzebowała sześciu spotkań, by odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/21. Czy podopieczni Artura Skowronka w starciu z Podbeskidziem potwierdzą zwyżkę formy?