Środa, 21 października 2020, godz. 18:00
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
19:54

Dziękujemy serdecznie za śledzenie naszej dzisiejszej relacji i zapraszamy na kolejne! Miłego wieczoru!

19:54

Po dzisiejszym zwycięstwie Legia awansowała już na czwarte miejsce w ligowej tabeli i ma zaledwie cztery punkty straty do liderującego Rakowa Częstochowa. Dodatkowo zespół z Warszawy ma wciąż jeden mecz zaległy.

94'

Koniec spotkania w Warszawie! Legia zasłużenie wygrywa ze Śląskiem Wrocław 2:1!

93'

Rafael Lopes świetnie obrócił się z piłką w polu karnym gości, ale oddał bardzo niecelny strzał.

91'

Do podstawowego czasu gry drugiej połowy arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

90'

Joel Valencia pojawia się na placu gry za kontuzjowanego Tomasa Pekharta.

86'

Tomas Pekhart ucierpiał po starciu w środku pola z zawodnikiem gości.

84'

Wydawało się, że Legia kontroluje przebieg spotkania, ale po straconej bramce wkradła się nerwowość w ich szeregi. Teraz to Śląsk coraz częściej utrzymuje się przy piłce i zaczyna stwarzać zagrożenie pod bramką gospodarzy.

82'

Rafael Lopes pojawił się w miejsce Michała Karbownika

82'

Po fatalnym podaniu wszerz własnej połowy Artura Jędrzejczyka, sam na sam z Arturem Borucem wybiegł Fabian Piasecki! Napastnik Śląska z zimną krwią umieścił piłkę w siatce!

81'

GOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Fabian Piasecki zdobywa bramkę kontaktową dla Śląska Wrocław!

78'

W zespole Legii Domagoj Antolić pojawia się w miejsce Waleriana Gwilii.

77'

Mark Tamas został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

76'

Oraz Bartłomiej Pawłowski zastąpił Roberta Picha.

76'

Maciej Pałaszewski zmienił Waldemara Sobotę

76'

Aż trzy zmiany w barwach w barwach Śląska Wrocław. Piotr Samiec-Talar pojawił się miejsce Lubambo Musondy

75'

Świetny kontratak gospodarzy, Luquinhas zagrał w pole bramkowe rywali, gdzie Matus Putnocky wypluł piłkę, a dopadł do niej Tomas Pekhart i umieścił piłkę w siatce.

74'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Legia podwyższa wynik po bramce Tomasa Pekharta!

72'

Po rzucie rożnym dla Legii do pozycji strzeleckiej doszedł Walerian Gvilia, jednak Gruzin uderzył bardzo niecelnie.

69'

Wydawało się świetna kontra Legii, jednak Walerian Gwilia źle przyjął piłkę w polu karnym rywali i okazja została zaprzepaszczona.

66'

Oraz Marcel Zylla zmienia Mateusza Praszelika.

66'

Podwójna zmiana w szeregach Śląska Wrocław. Fabian Piasecki pojawia się w miejsce Erika Exposito

64'

Świetna, indywidualna akcja Michała Karbownika, jednak kiedy już znalazł się w polu karnym rywali, zagrał niecelnie.

62'

Filip Mladenović chyba chciał strzelać z rzutu rożnego na bramkę Śląska, jednak piłka spadła tuż za poprzeczką.

62'

60'

Filip Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłka odbiła się od nogi Igora Lewczuka i minęła bramkę Śląska.

58'

Bardzo długa, składna akcja Legii, w końcu Bartosz Slisz zagrał w pole karne, a tam strzał głową oddał Tomas Pekhart. Piłka minęła jednak słupek bramki gości o znaczną odległość.

55'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dla Legii, do pozycji strzałowej doszedł Igor Lewczuk, jednak obrońca gospodarzy trafił tylko w boczną siatkę.

53'

Walerian Gvilia zagrał prostopadle w pole karne Śląska do Tomasa Pekharta, ten jednak nie zdołał skorzystać z okazji.

51'

Erik Exposito oddał strzał na bramkę Legii, ale zrobił to bardzo nieudanie.

50'

Po zdobyciu bramki przez Legią, gospodarze nieco wycofali się i oddali pole gry Śląskowi. Ci na razie zdezorientowani nie potrafią skorzystać z okazji.

47'

Po dośrodkowaniu w pole karne Śląska, jeden z obrońców gości wybił piłkę przed pole karne, gdzie znalazł się Josip Juranović, a ten pięknym, technicznym strzałem dał prowadzenie Legii!

46'

GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Legia obejmuje prowadzenie po bramce Josipa Juranovića!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

18:47

Na drugą część spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Legia przeważa i powinna prowadzić do przerwy, jednak oba zespoły schodzą na przerwę przy bezbramkowym remisie.

45'

Do pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

42'

Szybka kontra Legii, piłka trafiła do Pawła Wszołka, który ponownie oddał strzał! Tym razem świetną interwencją popisał się Matus Putnocky!

40'

Paweł Wszołek zdecydował się na indywidualną akcję, oddał strzał zza pola karnego, który jednak minął bramkę rywali.

38'

Cudowna kombinacyjna akcja Legii, Luquinhas wpadł w pole karne przeciwników, zagrał na środek pola karnego, tam Karbownik oddał strzał, który zatrzymał się na słupku bramki Śląska.

35'

Musonda wraca na plac gry.

33'

Lubambo Musonda upadł na murawę po ostrym starciu z Arturem Jędrzejczykiem. Na razie zawodnik Śląska nie wygląda na zdatnego do kontynuacji gry.

30'

Erik Exposito zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka wylądowała na aucie.

28'

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Za faul na własnej połowie ukarany Bartosz Slisz.

27'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego źle obliczył tor lotu piłki Matus Putnocky, piłkę na głowie miał Igor Lewczuk, ale nie zdołał skierować piłki do bramki.

25'

Ależ kiks Tomasa Pekharta! Po znakomitym podaniu z bocznej strefy boiska przed pustą bramką znalazł się napastnik Legii, jednak nie zdołał trafić w piłkę.

24'

Wszołek zagrał w pole karne do Pekharta, ten nie trafił w piłkę, a dobitka Karbownika została zablokowana.

24'

23'

Josip Juranović zdecydował się na strzał z prawej strony boiska, ale piłka minęła słupek bramki gości o kilka metrów.

21'

Bardzo ładnie wyglądająca akcja Legii, piłka trafiła do Luquinhasa, który oddał sytuacyjny strzał. Piłka zatrzymała się jednak na jednym z obrońców Śląska.

18'

Ponownie Juranović podłączył się do ofensywnej akcji, ale próbując dośrodkować, trafił w przeciwnika.

16'

Robert Pich odebrał piłkę na połowie przeciwnika i oddał strzał na bramkę Legii. Pewną interwencją popisał się jednak Artur Boruc.

14'

Teraz na dośrodkowanie z prawej strony zdecydował się Josip Juramović, jednak po raz kolejny wrzutka nie znalazła adresata.

12'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Tomas Pekhart, jednak snajper Legii uderzył niecelnie.

9'

Artur Boruc zagrał krótko do Bartosz Slisza, który był blisko straty. Jednak zawodnik rywali sfaulował legionistę.

7'

Po strzale Erika Exposito piłka trafia do bramki Artura Boruca, jednak arbiter dopatrzył się pozycji spalonej snajpera Śląska.

6'

W odpowiedzi Dino Stiglec dośrodkował z lewej strony, jednak również niedokładnie.

5'

Po raz drugi Paweł Wszołek ruszył prawą stroną boiska, ale tym razem zagrał pod nogi przeciwnika, który zdołał z łatwością wybić piłkę.

3'

Luquinhas zdecydował się na strzał z dystansu, ale jego uderzenie powędrowało wysoko nad bramką gości.

2'

Pierwsza akcja Legii. Paweł Wszołek dostał piłkę po prawej stronie boiska, podciągnął akcje do linii pola karnego, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

18:00

Pierwszy gwizdek Sebastiana Jarzębaka! Rozpoczynamy pojedynek w Warszawie!

17:57

Oba zespoły pojawiły się już na murawie stadionu w Warszawie. Za moment początek spotkania!

17:56

Gospodarze zagrają dzisiaj bez trzynastu graczy pierwszego zespołu, którzy z różnych względów nie mogą wystąpić w dzisiejszym spotkaniu.

17:54

Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Tobiasz (Br.), Antolić, Lipes, Martins, Rocha, Rosołek, Stolarski, Valencia.

17:53

Ławka rezerwowych Śląska Wrocław: Szromnik (Br.), Makowski, Pałaszewski, Pawelec, Pawłowski, Piasecki, Puerto, Samier-Talar, Zylla.

17:52

W ostatni weekend Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 2:1, natomiast Śląsk Wrocław przegrał w Płocku z Wisłą 0:1.

17:50

Obecnie w ligowej tabeli Śląsk plasuje się o trzy pozycje wyżej od swojego dzisiejszego przeciwka. Śląsk z dorobkiem dziesięciu punktów zajmuje piątą pozycję, natomiast Legia z dziewięcioma punktami, pozycję ósmą. Jednak zespół gospodarzy ma do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z Wartą Poznań.