Niedziela, 13 września 2020, godz. 15:00
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
2 : 2
Wisła KrakówWisła Kraków
95'

Koniec! Pogoń Szczecin rzutem na taśmę uratowała remis z Wisłą Kraków (2:2). Dziękujemy za uwagę.

95'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, świetnie wszedł na piłkę Kostas Triantafyllopoulos i posłał ją po długim rogu.

94'

GOOOOOOOOL!!! 2:2!!! KOSTAS W OSTATNIEJ AKCJI WYRÓWNUJE!!

93'

Jeszcze próbuje Pogoń, ale obrońcy Wisły nie popełniają błędów.

91'

Kierownik Pogoni ukarany żółtą kartką.

90'

4 minuty doliczone przez sędziego.

89'

Skurcze łapią Dawida Szota.

85'

Znowu dwa niezbyt silne strzały Portowców i oba zablokowane.

84'

Schodzi Vullnet Basha. Pojawia się na placu gry Michał Mak.

84'

Rafał Boguski za Chucę.

82'

Trzy strzały graczy Pogoni, ale każdy z nich zablokowany. Ostatni z nich pozwolił wywalczyć rzut rożny.

80'

Za Gorgona wchodzi Paweł Cibicki.

77'

Bardzo ostre wejście od tyłu Alexandera Gorgona. Żółta kartka.

73'

Doszedł do sytuacji Żurawski, ale uderzył głową obok bramki gości.

68'

Również Santeri Hostikka wchodzi do gry. Zastępuje Kacpra Smolińskiego.

68'

Sebastian Kowalczyk za Michała Kucharczyka.

67'

Od razu znakomita sytuacja przed Becirajem! Reprezentant Czarnogóry dostał prezent od Triantafyllopoulosa, ale uderzył obok bramki.

65'

Za Jean Carlosa Silvę wchodzi Fatos Beciraj.

65'

Natomiast w zespole Wisły schodzi Yaw Yeboah. Zastępuje do David Niepsuj.

64'

A także Adrian Benedyczak za Adama Frączczaka.

64'

Podwójna zmiana w Pogoni. Maciej Żurawski za Kamila Drygasa.

59'

Raz jeszcze pokazał się Stec. Wpadł w pole karne z lewej strony, uderzył płasko, ale za słabo, by zaskoczyć Mateusza Lisa.

58'

Savic dograł na sam środek pola karnego do Chuki, który był kompletnie niepilnowany i umieścił piłkę w bramce.

57'

GOOOOOOL!!! CHUCA NA 2:1 DLA WISŁY!!

54'

Przeszkodzili sobie w polu karnym gracze Wisły, którzy... zderzyli się przy próbie dojścia do podania.

50'

Tym razem uderzenie z dystansu Davida Steca, który miał dużo miejsca, ale trafił prosto w jednego z obrońców.

48'

W odpowiedzi strzela Michał Kucharczyk i odbija do boku uderzenie bramkarz Wisły!

47'

Groźnie Wisła! Yaw Yeboah znalazł się tuż przed bramką, ale uratowali się wybiciem Portowcy.

46'

Początek drugiej połowy.

46'

Stefan Savić zastępuje Lukasa Klemenza.

45'

Koniec pierwszej połowy.

43'

Za słabe i zbyt niecelne uderzenie Żukowa. Od bramki zaczął Stipica.

41'

Drygas wstrzelił piłkę w pole karne, ale sprytnie Lis interweniował, przewidział zagranie pomocnika gospodarzy.

39'

Klemenz musi być w szoku, bo znowu popełnił błąd, a następnie musiał wybijać piłkę na rzut rożny.

38'

Chuca wyszedł spod pressingu, ale faulowany był przez Smolińskiego.

37'

Leżał na murawie Klemenz, ale po chwili wrócił na boisko.

34'

Yeboah odegrał w polu karnym do Silvy, ale ten nie uderzał, a dogrywał wzdłuż bramki. Nikogo z zawodników Wisły nie było, aby przeciąć zagranie.

33'

Blisko kolejnego poważnego błędu Klemenz, obrońca na raty podawał do własnego bramkarza.

31'

Kucharczyk wrzucał z narożnika boiska na Zecha, ale ten niecelnie uderzył głową.

30'

Wolno budowany atak pozycyjny Pogoni, Wisła wycofała się na własną połowę i czeka na dobry moment, by ruszyć z kontrą.

27'

Pogoń chciała zagrać podobnie ze stałego fragmentu gry, co Wisła przy akcji bramkowej, ale dobrze zastawili goście pułapkę ofsajdową.

24'

Zła decyzja Drygasa, niepotrzebnie wycofywał piłkę mimo że był przed polem karnym. Chuca przejął to zagranie.

21'

Kucharczyk złapał piłkę tuż przed linią końcową, dośrodkował na Gorgonia, ale w ostatniej chwili uprzedził go Basha.

21'

Chwila spokojniejszej gry i walki w środku pola.

18'

Żukow przedarł się z piłką pod pole karne, oddał ją Yeboah, lecz ten trafił prosto w obrońcę.

16'

Dośrodkowanie Abramowicza w pole karne, ale wygrał pojedynek Matynia.

15'

Sadlok niecelnie zagrał do Abramowicza na skrzydle i ratował się faulem.

15'

Abramowicz wyłuskał rywalowi piłkę w środku pola i wywalczył faul. Wisła oddala chwilowe zagrożenie.

12'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Pogoni, piłka trafia na linię pola karnego do Chuki, ale strzał Hiszpana z woleja został zablokowany.

10'

Dwa poważne błędy obrońcy Wisły. Najpierw w bezpiecznej sytuacji zagrał bezmyślnie w środek do rywala, a po dośrodkowaniu w pole karne Frączczaka skierował piłkę do własnej bramki. Wcześniej strzał Gorgonia wybronił Lis, ale wobec "dobitki" partnera był bezradny.

8'

GOOOOL! KLEMENZ Z BRAMKĄ SAMOBÓJCZĄ!

6'

Seria autów na wysokości pola karnego Pogoni, ale wrzutki Abramowicza są przejmowane przez obrońców.

4'

Znakomicie rozegrany stały fragment gry przez Wisłę! Dośrodkowanie Sadloka z głębi pola, Jean Carlos Silva w powietrzu przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i od razu - wolejem - strzelił na bramkę! Linię spalonego złamał Stec.

3'

GOOOOOOOL! JEAN CARLOS SILVA!

15:01

Zaczynamy spotkanie!

14:51

Smaku zwycięstwa w tym sezonie nie zaznała jeszcze Wisła Kraków. Biała Gwiazda zremisowała 1:1 na inaugurację nowego sezonu z Jagiellonią Białystok, ale u siebie znacznie uległa Śląskowi Wrocław (1:3). Trener Artur Skowronek stara się załatać dziury kadrowe po odejściach i kontuzjach, ale idzie mu to bardzo trudno. Z nowych zawodników błysnął Yah Yeboah, bez którego nie byłoby jedynego gola Wisły w starciu z wrocławianami. Kompletnie zawalił za to Fatos Beciraj. Doświadczony napastnik wyglądał na ociężałego i nie wykorzystał stuprocentowaj sytuacji przy wyniku 1:1.

14:48

Przed samym meczem w zdecydowanie lepszych nastrojach są piłkarze Pogoni. Wygrali oni ostatnio z Piastem Gliwice 1:0, po golu nowego nabytku, Alexandra Gorgonia. Austriacki skrzydłowy z polskimi korzeniami wykorzystał podanie w światło bramki od Kamila Drygasa i pokonał Frantiska Placha. Wcześniej jednak Portowcy przegrali z Cracovią. W tej chwili są więc w środku całej stawki.