Sobota, 22 sierpnia 2020, godz. 20:00
Raków CzęstochowaRaków Częstochowa
1 : 2
96'

Koniec meczu! Mistrz Polski po trudnym meczu, ale w pierwszej kolejce PKO Ekstraklasy pokonuje Raków Częstochowa!

95'

Maciej Rosołek mógł dobić przeciwników! Luquinhas wyłożył mu idealną piłkę, ale świetnie broni Jakub Szumski!

93'

Artur Boruc bardzo pewnie wyłapuje dogranie rywala.

90'

Mecz potrwa jeszcze 5 minut.

88'

Mocne uderzenie z dystansu Andre Martinsa! Zabrakło jednak trochę dokładności.

86'

Strzelec dwóch bramek - Tomas Pekhart kończy swój występ. Zmienia go Andre Martins.

85'

Gianis Papanikolaou wchodzi na murawę, a schodzi z niej David Tijanić.

85'

Czech znowu był tam gdzie być powinien! Luquinhas dośrodkował, Maciej Rosołek przedłużył piętą, a Pekhart dobił do pustej bramki!

84'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Tomas Pekhart po raz drugi!

80'

Dobra akcja Legii, zakończona niezłym strzałem Mladenovcia. Na drodze piłki stanął jednak Tomas Petrasek.

79'

Andrzej Niewulis zmienia Marcina Cebulę.

77'

Pierwsza zmiana w ekipie Rakowa. Sebastian Musiolik wchodzi, a schodzi Vladislavs Gutkovskis.

76'

Luquinhas również ogląda żółtą kartkę.

75'

Jest i kolejny wielki powrót! Bartosz Kapustka melduje się na murawie, a zmienia Domagoja Antolicia.

72'

Zaskakujące, ale niecelne uderzenie Jose Kante.

71'

Filip Mladenović ukarany żółtą kartką.

70'

Nikt się tego nie spodziewał, ale to Raków teraz mocniej atakuje Legię!

68'

67'

Tomas Pekhart ukarany żółtą kartką.

64'

Co za parada Jakuba Szumskiego! Jose Kante uderzył z 5 metrów, a bramkarz Rakowa cudem odbija piłkę!

62'

Vladislavs Gutkovskis oddaje strzał głową, który szybuje wysoko nad bramką.

60'

Szybka kontra Legii. Wszystko marnuje Luquinhas, który podaje kompletnie niedokładnie do Jose Kante.

58'

Wchodzi też Jose Kante. Gwinejczyk zmienia Waleriana Gwilię.

57'

Filip Mladenović zmienia Luisa Rochę!

56'

Dobre uderzenie Antolicia! Zabrakło bardzo niewiele!

54'

Strzał głową Artura Jędrzejczyka okazał się niecelny.

53'

Igor Sapała bardzo brzydko fauluje rywala i może się cieszyć, że otrzymał tylko żółtą kartkę.

52'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jednak po powtórkach wyszło, że piłka po strzale Patryka Kuna przekroczyła linię bramkową! Jest remis!

51'

Sędzia słucha podpowiedzi czy aby jednak piłka nie przekroczyła linii bramkowej!

49'

Co teraz się wydarzyło! Artur Jędrzejczyk wybija piłkę z samej linii bramkowej po strzale Patryka Kuna!

46'

Czas na drugie 45 minut!

46'

Mateusz Wieteska melduje się w miejsce Igora Lewczuka.

49'

Koniec pierwszej połowy! Legia prowadzi, a dodatkowo całą drugą połowę będą grać w przewadze!

48'

Co za powrót Macieja Wilusza! Były reprezentant Polski ogląda drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska! Kompletnie niepotrzebny faul.

47'

Luis Rocha musiał przerwać kontratak rywala i naprawić swój błąd. Za to ogląda żółtą kartkę!

45'

4 minuty doliczone do pierwszej części meczu.

45'

Marcin Cebula uderza zza Igora Lewczuka! Cały czas brakuje jednak dokładności!

42'

Znowu było bardzo blisko! Gutkovskis huknął w stronę bramki i znowu zabrakło centymetrów!

41'

Mocniej ucierpiał Igor Lewczuk, który od teraz będzie musiał grać ze specjalnym opatrunkiem na głowie. Zarówno on, jak i Gutkovskis wracają na murawę.

40'

Chwila przerwy w grze, gdyż na murawie leżą gracze obu zespołów.

37'

Było bardzo blisko drugiego gola dla Legii! Teraz Luquinhas otrzymał świetne podanie i mało zabrakło, a wpakowałby piłkę do bramki!

36'

Po bardzo szybkim i aktywnym początku tempo tego meczu tylko regularnie spada. Czekamy na lepszy sytuacje po obu stronach.

32'

Luquinhas sugerował, że jego rywala zagrał ręką, jednak gwizdek sędziego milczy.

29'

Szybka wymiana podań Legii. Cała akcja kończy się jednak niedokładnym podaniem Luquinhasa.

26'

23'

Bardzo groźne uderzenie Gutkovskisa! Zabrakło dosłownie kilku centymetrów!

22'

David Tijanić uderza, ale trafia prosto w Igora Lewczuka.

21'

Vladislavs Gutkovskis brzydko fauluje rywala i zostaje ukarany żółtą kartką.

19'

Artur Boruc z problemami wybija piłkę z pola 5 metrów!

17'

Legia napierała, napierała i w końcu wpakowała piłkę do bramki! Artur Jędrzejczyk dograł idealnie na głowę wysokiego Czecha i Jakub Szumski nie miał żadnych szans!

16'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Tomas Pekhart!

14'

Niezła próba strzału z dystansu Macieja Rosołka. Młody zawodnik pomylił się jednak o kilka metrów.

11'

Domagoj Antolić dość agresywnie, ale czysto interweniuje przed swoim polem karnym.

8'

Słabiutkie uderzenie Gutkovskisa. Od bramki zacznie Boruc.

7'

Luis Rocha uderza bezpośrednio z rzutu wolnego. Portugalczyk robi to jednak bardzo niecelnie.

6'

Maciej Wilusz fauluje rywala pod swoim polem karnym. Stoper Rakowa już na samym początku meczu ogląda żółtą kartkę.

5'

Dobre dogranie z rzutu wolnego Domagoja Antolicia! Głową uderzył Igor Lewczuk, ale piłka szybuje nad bramką.

3'

Sprytne dośrodkowanie Michała Karbownika, ale świetnie interweniuje defensywa Rakowa.

1'

Jarosław Przybył daje znak do rozpoczęcia meczu!

19:57

Zawodnicy obu drużyn są już na murawie!

19:53

Niestety dzisiaj przekazana została zła informacja. Jeden z piłkarzy Legii jest zakażony koronawirusem. Szczęście w nieszczęściu tylko jeden piłkarz miał pozytywny wynik i dzisiejszy mecz nie był zagrożony.

19:50

Legia ma za sobą już dwa mecze o stawkę. Oba udało się wygrać - 6:1 z GKS-em Bełchatów w Pucharze Polski oraz 1:0 z Linfield FC w eliminacjach Ligi Mistrzów. Raków takiego przetarcia jeszcze nie miał. Czy to zaważy o wyniku dzisiejszego pojedynku?

19:47

W obu drużynach zobaczymy dzisiaj nowe twarze. Najbardziej elektryzuje powrót na polskie ligowe boiska Artura Boruca. W ekipie z Częstochowy uwagę zwraca Maciej Wilusz. Po raz pierwszy przed szansą debiutu w barwach Legii stanie Bartosz Kapustka. Skrzydłowy zasiada dzisiaj na ławce, ale przy 5 zmianach jest duże prawdopodobieństwo, że pojawi się na murawie

19:45

19:42

19:40

Dobry wieczór Państwu! Czas zakończyć sobotę z pierwszą kolejką PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021! Raków Częstochowa gości na stadionie w Bełchatowie Mistrza Polski - Legię Warszawa. Serdecznie zapraszamy na relację LIVE z tego pojedynku!