3 : 1
Wisła KrakówWisła Kraków
1. połowa2 : 1
93'

Koniec meczu. Zagłębie Lubin pokonuje przed własną publicznością (3:1). Gole: Filip Starzyński, Sasa Żivec, Łukasz Poręba - Alon Turgeman.

Na innych boiskach – koniec meczu

• Arka Gdynia - Górnik Zabrze 1:2
    (da Silva 48’ – Koj 14’, Manneh 83’)
  • ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 3:2
    (Trąbka 16’, Samu Corral 51’ i 71’ – Oziębała 13’, Wolski s. 39;)
  • Wisła Płock - Korona Kielce 3:1
    (Garcia 30’, Kocyła 41’ i 44’ – Szelągowski 1')
92'

Rzut wolny dla Wisły z ok. 35 metrów. Po centrze Lukas Klemenz zgrywa głową w okolice lewego słupka do Dawida Szota, który "oddaje" ją w ten sam sposób do starszego kolegi. Ten główkuje nad poprzeczką.

91'

Ale może być i więcej. Dawid Szot ucierpiał w starciu z Bartoszem Kopaczem i przez dłuższą chwilę nie podnosił się z murawy.

90'

Paweł Gil dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

89'

Zdaniem sędziego Alan Czerwiński faulował rywala. Nie może w to uwierzyć zarówno sam zawodnik, jak i Martin Sevela.

88'

I mamy debiut w Ekstraklasie! W miejsce Jewgienija Baszkirowa pojawia się Kamil Kruk.

87'

Rzut wolny dla Zagłębia z ok. 30 metrów. Filip Starzyński uderzył na wiwat.

85'

Łukasz Poręba kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie pojawia się Jakub Tosik, który ostatni raz założył strój "Miedziowych".

82'

.. a w Wiśle za Lubomira Tuptę pojawia się Dawid Szot.

82'

Bartosz Białek zmienia Sasa Żivca.

80'

Momentami gospodarze bawią się przed polem karnym Wisły.

79'

Alan Czerwiński uciekł sam środkiem i chciał podaniem przez połowę boiska wypuścić Damjana Bohara. Marcin Wasilewski przejmuje piłę.

77'

Jewgienij Baszkirow chciał efektowną "ruletą" wystawić sobie piłkę do strzału, ale ta mu uciekła. Po chwili Filip Starzyński opanował futbolówkę już za linią końcową.

76'

W odpowiedzi Rafał Boguski przejmuje piłkę na 20. metrze. Chciał miękkim zagraniem "uruchomić" Lubomira Tuptę, ale sytuację wyjaśnił Bartosz Kopacz.

75'

Sasa Żivec decyduje się na strzał zza linii 16. metra. Piłka minęła lewy słupek w nieznacznej odległości!

73'

Maciej Sadlok wrzuca w pole karne. Lubinanie wybijają piłkę, ale dopada do niej Kamil Wojtkowski. Strzał...

Od bramki Kacper Bieszczad.

72'

Damjan Bohar w roli lewoskrzydłowego centruje zbyt głęboko w "szesnastkę" "Białej Gwiazdy". Mateusz Lis pewnie chwyta piłkę. A Patryk Szysz był kilka metrów od centrum sytuacji.

70'

Rafał Boguski przejmuje bezpańską piłkę w kole środkowym. W podanie na wolne pole do Aleksandra Buksy włożył zdecydowanie za dużo siły.

68'

Niezła centra Macieja Sadloka w pole karne. Przed bramką brakowało Alona Turgemana.

67'

Alan Czerwiński urwał się prawą stroną. Podaje w pole karne do nikogo. Bardzo biernie w tej sytuacji zachował się Kamil Wojtkowski.

65'

Na innych boiskach

• Arka Gdynia - Górnik Zabrze 1:2 (da Silva 48’ – Koj 14’, Giakoumakis 61’)
  • ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 2:2 (Trąbka 16’, Samu Corral 51’ – Oziębała 13’, Wolski s. 39;)
  • Wisła Płock - Korona Kielce 3:1 (Garcia 30’, Kocyła 41’ i 44’ – Szelągowski 1')
65'

Patryk Szysz w prosty sposób traci piłkę przed polem karnym Wisły. Uciekła mu pod stopą.

62'

Ładne zachowanie kibiców Zagłębia, którzy brawami żegnali napastnika Wisły.

62'

Aleksander Buksa zmienia kontuzjowanego Alona Turgemana.

61'

Sztab medyczny jest już przy Izraelczyku. Konieczne są też nosze.

59'

Alon Turgeman ruszył do prostopadłego podania, ale przed "szesnastką" padł na murawę, trzymając się za nogę. Wydaje się, że będzie konieczna zmiana.

57'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Poręba głową kieruje piłkę do siatki!

57'

GOL DLA ZAGŁĘBIA! ŁUKASZ PORĘBA!!!

55'

Cios za cios! Solową akcję strzałem chciał zakończyć Damjan Bohar! Jego uderzenie broni Mateusz Llis!

54'

W odpowiedzi uderzenie Alona Turgamena paruje Kacper Bieszczad!

52'

Mateusz Lis bez problemu broni strzał Sasy Żivca zza linii 28 metra!

51'

I żółta kartka na koncie Kamila Wojtkowskiego za faul na Sasy Żivcu.

49'

Żółtą kartką upomniany Lubomir Guldan za brzydki faul. Wcześniej gospodarze protestowali, że mimo że na murawie leży jeden z ich kolegów, to Wisła nie przerwała ataku.

48'

Kontra Zagłębia mogła przynieść trzeciego gola. Podanie Patryka Szysza nie znajduje adresata w "szesnastce" Wisły.

47'

Sasa Balić próbował przedrzeć się lewą stroną. Nie pozwolił na to David NIepsuj.

21:39

Kilka zdjęć z pierwszej połowy

46'

Druga polowa rozpoczęta. Bez zmian w ekipie gospodarzy.

46'

Damian Pawłowski będzie grać od 46. minuty za Vullneta Bashę.

21:27

Dawid Kocyła wpisuje się na harty historii Ekstraklasy

21:25

Wracamy do Lubina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 36. kolejki Ekstraklasy między Zagłębiem a Wisłą Kraków. Po pierwszej połowie prowadzą "Miedziowi" (2:1). Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Koniec pierwszej połowy. Zagłębie Lubin prowadzi z Wisłą Kraków (2:1), mimo że od 9. minuty przegrywało po bramce Alona Turgemana. Odpowiedzieli Filip Starzyński i Sasa Żivec.

Na innych boiskach - wyniki do przerwy

• Arka Gdynia - Górnik Zabrze 0:1 (Koj 14’)
  • ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 1:2 (Trąbka 16’ – Oziębała 13’, Wolski s. 39;)
44'

W odpowiedzi pierwsza od kilkunastu minut akcja Wisły. David Niepsuj... nie wykorzystał szansy - zacentrował za głęboko w pole karne. Kacper Bieszczad pewnie łapie piłkę.

43'

Po centrze z narożnika Sasa Balić uderza głową wysoko nad bramką. Czarnogórzec bez trudu wyprzedził i wyskoczył wyżej od Lukasa Klemenca.

42'

Sasa Balić centruje w pole karne do nikogo. Mimo to Maciej Sadlok kieruje piłkę poza linię końcową. Korner dla gospodarzy.

40'

Rozpłynęła się defensywa Wisły i o mały włos nie wykorzystałby tego Damjan Bohar! Jego mocny strzał z lbiskiej odległości zdołał - w sobie tylko znany sposób - obronić Mateusz Lis!

38'

Patryk Szysz urwał się lewym skrzydłem i wbiega w pole karne. Podaje na 13. metr do wbiegającego Sasy Żivca, który bez przyjęcia uderza nie do obrony!

38'

GOL DLA ZAGŁĘBIA! SASA ŻIVEC!!!

36'

Vullnet Basha mądrze rozrzuca ciężar gry na prawą stronę do Davida Niepsuja. Ten chciał w prosty sposób minąć rywala, ale Lubomir Guldan nie dał się zaskoczyć.

35'

• ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 1:1 (Trąbka 16’ – Oziębała 13’)
  • Wisła Płock - Korona Kielce 1:1 (Gracia 30’ – Szelągowski 1')
35'

"Żółtkiem" upomniany Nikola Kuveljić Powalił Łukasza Porębę.

33'

Żółtą kartką upomniany Sasa Żivec za faul na Vullnecie Bashy.

31'

Alan Czerwiński urwał się prawą stroną, po czym zagrywa płasko - przed pole karne - do niepilnowanego Filipa Starzyńskiego. Ten uderza bez przyjęcia, a piłka po rykoszecie wpada do siatki obok zaskoczonego Mateusza Lisa!

31'

REMIS W LUBINIE! STRZELCEM FILIP STARZYŃSKI!!!

29'

Kapitalną paradą popisuje się Mateusz Lis! Pofrunął jak ptak, by sparować piłkę na korner po uderzeniu Sasy Balicia głową!

28'

Sasa Żivec przedarł się w "szesnastkę Wisły. Centruje na dalszy słupek do Damjana Bohara, który niepotrzebnie przyjmuje piłkę. Akcja spaliła na tempie i nie udało się zagrozić.

26'

Bartosz Kopacz bez trudu przedarł się prawą stroną, co zaskoczyło również.. i jego. Zdecydował się na strzał z dystansu, który został zablokowany.

24'

Damjan Bohar poradził sobie z dwoma rywalami w polu karnym Wisły. Podanej jednak nie w tempo do Patryka Szysza.

23'

Alon TUrgeman ruszył sprintem w stronę bramki Zagłębia. Zgubił Łukasza Porębę, ale za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Bartosz Kopacz.

21'

Do akcji podłączył się David Niepsuj, który podaje do Lubomira Tupty. Ten nie zdołał opanować piłki.

20'

Jewgienij Baszkirow decyduje się na płaski strzał z około 20 metrów. Piłka w nieznacznej odległości mija lewy słupek bramki gości!

20:51

Od nowego sezonu bedzie zawodnikiem Lecha

18'

Bardzo dobre dośrodkowanie Sasy Balicia z lewej strony. Bez adresata, podobnie z próbą Łukasza Poręby.

16'

• ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 1:1 (Tr,abka 16’ – Oziębała 13’)
  • Wisła Płock - Korona Kielce 0:1 (Szelągowski 1')
14'

Sasa Żivec uderza z okolic prawego narożnika pola karnego. Nad poprzeczką.

13'

Alan Czerwiński nie zdołał opanować piłki po zagraniu Filipa Starzyńskiego. Kontra Zagłębia spaliła na panewce.

20:44

Turbokozak Turgeman

9'

Kacper Bieszczad nie zdołał utrzymać piłki w rękawicach po (wydawało się - słabym) uderzeniu Kamila Wojtkowskiego. Do pada do niej Alon Turgeman, który posyła do siatki!

9'

GOL DLA WISŁY! ALON TURGEMAN!!!

7'

Lewą flanką zaatakowali "Miedziowi". Centra Sasy Balicia nie znalazła jednak adresata.

4'

Nieudana akcja "Białej Gwiazdy" prawą stroną. Kacper Bieszczad wznawia grę od bramki.

2'

Szybko po rozpoczęciu mamy rzut wolny dla gości. Z dośrodkowaniem radzą sobie jednak piłkarze Zagłębia.

2'

DZIEJE SIĘ

• Arka Gdynia - Górnik Zabrze 0:0
  • ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 0:0
1'

Paweł Gil gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

20:28

Obie ekipy są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:28

Jak prezentowały się te zespoły w starciach między sobą? W rundzie jesiennej "Biała Gwiazda" wygrała u siebie z Zagłębiem 4:2. Bramki dla Wisły strzelili Mak, Brożek (dwie) i Wojtkowski. Z kolei dla "Miedziowych" na listę strzelców wpisali się Żivec i Balić.

Natomiast na wiosnę gospodarze musieli uznać wyższość rywala za sprawą Vukana Savicevicia.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że 4 z ostatnich 5 bezpośrednich spotkań kończyły się wygranymi gospodarzy. Jak będzie dzisiaj?

20:23

Rezerwowi Zagłębia: Konrad Forenc - Kamil Kruk, Dominik Jończy, Kacper Chodyna, Rok Sirk, Jakub Tosik, Jakub Sypek, Dawid Pakulski, Bartosz Białek.

Rezerwowi Wisły: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Krzysztof Drzazga, Chuca, Kacper Duda, Dawid Szot, Damian Pawłowski, Daniel Hoyo-Kowalski, Aleksander Buksa.

19:56

Sytuacja w tabeli: Zagłębie z 47 punktami jest na dwunastym miejscu. Wisła ma punktów 45 i plasuje się tuż za "Miedziowymi".

19:55

Wisła Kraków ma za sobą remis z Koroną - 1:1. Do siatki trafił Turgeman. Izraelczyk później jednak zmarnował jedenastkę.

19:54

W ostatniej kolejce Zagłębie przegrało z Wisłą Płock 0:1 po golu Szwocha. Debiutował między słupkami Bieszczad, który i dzisiaj dostaje szansę od trenera Seveli.

19:54

W składzie Wisły braków jest znacznie więcej. Nie ma Błaszczykowskiego, Żukowa, Janickiego, Maka, Savicevicia czy Hołowni. Dalej poza kadrą też Brożek.

19:53

Pół godziny do meczu w Lubinie. Zagłębie wciąż walczy o wygranie grupy spadkowej. Dziś w całkiem mocnym składzie. Na ławce zaczyna Białek, a poza kadrą jedynie Hładun i kontuzjowany Drazić.