Wisła KrakówWisła Kraków
1 : 1
Korona KielceKorona Kielce
94'

I koniec meczu! Grająca od 30. minuty w osłabieniu Wisła remisuje u siebie z Koroną Kielce (1:1)!

94'

Marek Kozioł zbija piłkę do boku po strzale Damiana Pawłowskiego!

94'

Rzut wolnt dla Wisły z ok. 25 metrów. Piłka meczowa?

92'

Zamieszanie przed bramką Wisły. Gospodarze jednak wychodzą cało z opresji.

90'

Wojciech Myć dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

87'

Ostrzeliwanie bramki Wisły! Najpierw z atomowym uderzeniem Petteriego Forella z trudem radzi sobie Mateusz Lis, a po chwili dobitka była minimalnie niecelna!

85'

Żółtą kartką upomniany Damian Pawłowski za próbę wymuszenia rzutu karnego. Padł na murawę jak rażony piorunem o starciu bark w bark z Iwo Kaczmarskim.

84'

Za Alona Turgemana na murawie pojawia się Lubomir Tupta.

83'

Wiktor Długosz skosił Davida Niepsuja jak trawę na wiosnę. Żółta kartka.

82'

Rzut wolny dla Korony z ok. 35 metrów. Petteri Forsell centruje na Adnana Kovacvicia, który zgrywa przed bramkę. Strzał jego kolei mija bramkę Wisły w bezpiecznej odległości.

81'

Iwo Kaczmarski zmienia Milana Radina.

79'

Michael Gardawski centruje w pole karne do nikogo. A raczej - pod nogi Lukasa Klemenza.

77'

Daniel Szelągowski uderza z okolic prawego narożnika pola karnego metr obok prawego słupka.

77'

Zbyt wysokie dośrodkowanie Jakuba Żubrowskiego. Mateusz Lis wyskakuje najwyżej, by pewnie schwytać piłkę.

76'

David Niepsuj i żółta kartka.

74'

W polu karnym do piłki zagranej z prawego skrzydła dopada Wiktor Długosz. Uderza z woleja ciut anemicznie, ale Mateusz Lis łapie piłkę na linii bramkowej!

71'

Płaskie uderzenie Daniela Szelągowskiego zza pola karnego mija bramkę Mateusza Lisa w bezpiecznej odległości.

69'

Kamil Wojtkowski schodzi, na murawie pojawia się Aleksander Buksa, którego imię i nazwisko skandowali kibice "Białej Gwiazdy".

69'

Wiktor Długosz przesadził z dryblingiem na lewej stronie i piłka wyszła poza linię końcową.

67'

Żółta kartka na koncie Lukasa Klemenza za skoszenie rywala.

66'

Kamil Wojtkowski centruje na dalszy słupek do Lukasa Klemenza, który głową zgrywa ją przed bramkę. Kielczanie wyjaśniają sytuację dalekim wybiciem.

66'

I przenosimy się w okolice drugiej bramki. Wisła zdołała wywalczyć rzut rożny.

64'

To powinien być gol dla Korony! Jacek Kiełb spóźnił się o ułamek sekundy i nie zdołał "zamknąć" akcji na wślizgu i skierować piłkę do pustej bramki!

63'

Żółtą kartką ukarany Vullnet Basha. Jeszcze trochę i będzie kolejna czerwona kartka...

62'

Wiktor Długosz zmienia Marcina Cebulę.

57'

Kamil Wojtkowski również znajduje się w protokole sędziowskim w dziale "żółte kartki".

56'

Marcin Cebula ukarany żółtą kartką. W następnej kolejce również będzie pauzować.

21:16

Seria zostanie podtrzymana?

51'

Sędzia nie za bardzo panuje nad meczem. Owszem, jest to "mecz walki", ale i co chwila Wojciech Myć gwiżdże po faulach.

Rafał Boguski został skoszony równo z trawą przez Milana Dimunem. Powinna być (druga) żółta kartka, a sędzia "tylko" nakazał gospodarzom grać dalej...

49'

"Żółtko" na koncie Rafała Janickiego sprawia, że nie zagra w następnej kolejce.

48'

Maciej Sadlok pada w polu karnym Korony po starciu bark w bark z Danielem Szelągowskim. Gospodarze protestują, sędzia nakazuje grać dalej.

46'

"Biała Gwiazda" zaczyna drugie trzy kwadranse!

46'

Damian Pawłowski będzie grać od 46. minuty. Schodzi Chuca.

20:55

Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Wisła - Korona. Po pierwszej połowie jest remis (1:1), ale przyjezdni będą grać w przewadze jednego zawodnika.

45'

+3' Koniec pierwszej połowy. Na bramkę Alona Turgemana z 7. minuty odpowiedział (w 34') Daniel Szelągowski, dla którego jest to premierowe trafienie w Ekstraklasie. Dodatkowo izraelski napastnik Wisły nie wykorzystał rzutu karnego, a w 31. minucie za czerwoną kartkę boisko opuścił Mateusz Hołownia.

45'

+2' Rafał Boguski uderza z dystansu nad poprzeczką.

45'

Wojciech Myć dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

44'

Jacek Kiełb próbował przedrzeć się skrzydłem. Bezskutecznie.

44'

40'

Petteri Forsell obija spojenie! Zadrżała nie tylko bramka, lecz także serca kibiców i piłkarzy Wisły. A zwłaszcza Mateusza Lisa!

20:42

Dla 17-letniego Daniela Szelągowskiego to premierowe trafienie w Ekstraklasie. Wykorzystał kapitalne podanie Michaela Gardawskiego.

38'

To lewą, to prawą stroną atakują kielczanie. Teraz zdołali wywalczyć korner.

37'

Przyjezdni chcą pójść za ciosem i wyjść na prowadzenie.Milana Radina uprzedził jednak Mateusz Lis.

34'

Kielczanie bardzo szybko wykorzystali grę w przewadze i doprowadzają do remisu! Po płaskim zagraniu z lewej strony na 5. metr Daniel Szelągowski uciekł rywalowi i kieruje piłkę do siatki tuż przy lewym słupku!

34'

I MAMY REMIS! DANIEL SZELĄGOWSKI!!!

32'

Gospodarze chcą mądrze oddalać grę od własnej połowy. Po rzucie wolnym z własnej połowy... wywalczyli korner. Bez zagrożenia pod bramką kielczan.

30'

SĘDZIA ANULUJE ŻÓŁTĄ KARTKĘ I SIĘGA PO CZERWONY KARTONIK!!! Mateusz Hołownia kończy występ w dzisiejszym meczu, a Korona - tak jak wspomniałem przed rozpoczęciem spotkania - będzie przez godzinę grać w przewadze jednego zawodnika!

28'

Konieczna jest interwencja sztabu medycznego Korony. A sędzia, korzystając z okazji, biegnie sprawdzić na monitorze VAR, czy przewinienie Mateusza Hołowni nie kwalifikowało się do pokazania czerwonej kartki!

27'

Zupełnie nieudany strzał Kamila Wojtkowskiego z dalszej odległości. Marek Kozioł wznawia grę z "piątki".

20:27

Seria zostanie przedłużona?

25'

Jeszcze była okazja po rzucie rożny. Obrona Korony nie dał się zaskoczyć.

24'

Ciekawie zapowiadała się akcja Wisły. Przerwał ją Adnan Kovacević, który wybił piłkę na aut.

22'

Milan Radin uderza z pola karnego. Został zablokowany.

20'

Petteri Forsell uderza bezpośrednio z rzutu wolnego. Do bramki było ok. 30 metrów i Mateusz Lis z trudem paruje piłkę do boku!

20:21

"Nie ma obronionych karnych. Są źle strzelone"

18'

Szansę na dublet marnuje Alon Turgeman! Nie wykorzystał rzutu karnego - Marek Kozioł broni!

17'

Rzut karny dla Wisły! W polu karnym Korony faulowany był Rafał Boguski!

15'

Po rzucie rożnym wykonywanym przez Petteriego Forsella uderzał Marcin Cebula. Mateusz Lis nie dał się zaskoczyć.

15'

Korona spróbowała zaatakować lewą stroną. Do momentu dośrodkowania całkiem nieźle to wyglądało. Było ono za niskie i nie "przeszło" do Jacka Kiełba.

12'

Przyjezdni chcą szybko doprowadzić do remisu. Nie są jednak w stanie przedrzeć się w okolice pola karnego "Białej Gwiazdy'.

20:09

Alon Turgeman jest w bardzo dobrej dyspozycji

7'

Kapitalną akcją popisał się Maciej Sadlok, który biegnąc skrzydłem centruje niemal z linii końcowej przed bramkę, skąd Izraelczyk kieruje piłkę do siatki!

7'

GOL DLA WISŁY! ALON TURGEMAN!!!

5'

Jakub Żubrowski dostaje piłkę od Petteriego Forsella. Jego strzał został jednak zablokowany.

4'

Teraz akcji zaczepne spróbowali piłkarze Korony. Udany powrót do defensywy zanotował Mateusz Hołownia, który przerwał atak rywali.

2'

Akcja gospodarzy przynosi rzut rożny. Kielczanie wychodzą z opresji bez zarzutu.

1'

Wojciech Myć gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!!!

19:57

Obie drużyny powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

19:54

Wyjściowy skład "Białej Gwiazdy"

19:53

A kiedy ostatnio kielczanie wywieźli stąd komplet punktów? Miało to miejsce 29 września 2018 r. dzięki bramce Mateja Pucko.

19:51

Jak przedstawia się bilans bezpośrednich spotkań w tym sezonie? W Kielcach obie strony podzieliły się punktem po remisie (1:1). Na listę strzelców wpisali się Paweł Brożek (z rzutu karnego) i Erik Pacida. Warto w tym miejscu przypomnieć o czerwonej kartce Rafała Boguskiego w 31. minucie spotkania i "obronie Częstochowy" w wykonaniu Wisły.

Z kolei na tym stadionie triumfowali gospodarze. Bramki strzelili Aleksander Buksa i Jakub Błaszczykowski.

Jak będzie dzisiaj?

19:48

Wyjściowy skład kielczan wraz z ławką rezerwowych

19:45

Kto jeszcze nie miał okazji, to odsyłam do zapowiedzi meczu:

19:42

Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

19:40

Na zakończenie piłkarskiej soboty w Ekstraklasie zaglądamy do Krakowa, gdzie za 20 minut Wisła zmierzy się z Koroną Kielce! Spotkanie poprowadzi Wojciech Myć.