Koniec meczu! Koronacja Legii odłożona. Lech wygrał ze stołeczną ekipą 2:1!

Co najmniej cztery minuty dłużej potrwa druga część spotkania.

87'

Filip Szymczak uderzył z 14. metrów przy bliższym słupku. Niewiele się pomylił.

85'

Walerian Gwilia dośrodkował z rzutu rożnego. Arbiter odgwizdał ofensywne przewinienie Domagoja Antolicia.

83'

Filip Szymczak zameldował się na boisku w miejsce Timura Żamaletdinowa.

82'

Domagoj Antolić dośrodkował na prawą stronę do Artura Jędrzejczyka. Ten zgrywał w kierunku Gwilii, ale wybili lechici.

81'

Rzut wolny dla Legii ponad 30 metrów od bramki Lecha. Andre Martins odepchnięty przez Timura Żamaletdinowa.

78'

Artur Jędrzejczyk powalił Roberta Gumnego. Mickey van der Hart bardzo powoli podchodzi do piłki, kradnąc czas.

75'

Na trybunach stadionu przy Bułgarskiej zasiadło dzisiaj 8 167 kibiców.

73'

Filip Marchwiński zameldował się na boisku w miejsce Daniego Ramireza.

71'

Po rzucie rożnym Artur Jędrzejczyk główkował w słupek. Dopadł do piłki Igor Lewczuk i z najbliższej odległości wbił ją do bramki! Legia o jednego gola od mistrzostwa.

71'

GOOOOOOOOOOL! IGOR LEWCZUK! 1:2!

70'

Robert Gumny wszedł za Jakuba Kamińskiego.

70'

Walerian Gwilia sprytnym zagranie oszukał obrońców Lecha i wystawił piłkę Maciejowi Rosołkowi. Mickey van der Hart odbił futbolówkę po strzale młodego legionisty.

68'

Maciej Rosołek zameldował się na murawie w miejsce Tomasa Pekharta.

67'

Piłka w polu karnym trafił do Mateusza Cholewiaka, ale ten nie zdołał oddać strzału.

65'

Aleksandar Vuković zdecydował się na wprowadzenie kolejnego zawodnika. Do gry gotowy już jest Maciej Rosołek.

63'

Mateusz Cholewiak wyłożył piłkę wzdłuż linii bramkowej. Tomas Pekhart minimalnie spóźnił się do tego zagrania.

61'

Nieudane dośrodkowanie Michała Karbownika w kierunku Tomasa Pekharta.

59'

Akcję Lecha finalizował dośrodkowaniem z okolic narożnika pola karnego Bohdan Butko. Ukrainiec przeciągnął to zagranie.

58'

Paweł Wszołek pognał prawym skrzydłem i wyłożył piłkę Walerianowi Gwilii. Gruzin uderzył z kilku metrów, ale trafił w nogę... Mateusza Cholewiaka.

55'

Jest kolejna zmiana w ekipie "Wojskowych". Mateusz Cholewiak zastąpił Luquinhasa.

53'

Michał Karbownik przeszedł na prawą stronę obrony. Luis Rocha będzie grać na lewym boku.

52'

Zmiana w Legii. Luis Rocha zastąpił Pawła Stolarskiego.

50'

Tymoteusz Puchacz i Kamil Jóźwiak poradzili sobie z akcję Legii prawym skrzydłem.

48'

Jakub Moder dośrodkował z rzutu rożnego. Defensywa Legii oddaliła zagrożenia.

46'

Arbiter rozpoczął drugą połowę spotkania!

18:30

Kolejorz zdominował w pierwszej połowie Legię. Świadczy o tym zarówno wynik, jak i statystyki.

• Posiadanie piłki: 55:45
  • Strzały: 7:2.
  • Celne strzały: 5:0.
  • Rzuty rożne: 3:1
45'

Koniec pierwszej połowy! Lech wyraźnie prowadzi z Legią 2:0!

45'

Żółtą kartką napomniany został Pedro Tiba. Kartki obejrzeli także trenerzy Dariusz Żuraw oraz Aleksandar Vuković.

45'

Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy Paweł Gil.

45'

Domagoj Antolić dośrodkował na głowę Tomasa Pekharta. Strzał Czechowi mocno utrudnił walczący z nim o piłkę Jakub Moder.

44'

Walerian Gwilia sfaulowany przez Pedro Tibę 25 metrów od bramki Lecha.

43'

Timur Żamaletdinow otrzymał prostopadłe podanie od Pedro Tiby. Skuteczny wślizg Igora Lewczuka wyjaśnił sytuację.

40'

Bohdan Butko sfaulował Luquinhasa. Trochę teatru ze strony Brazylijczyka.

38'

Tym razem kompletnie nieudany strzał Jakuba Modera z rzutu wolnego.

36'

Żółtą kartką napomniany został także Dani Ramirez.

36'

Spięcie na boisku pomiędzy Luquinhasem i Danim Ramirezem. Arbiter ukarał żółtą kartką Brazylijczyka.

34'

Timur Żamaletdinow mocno uderzył po dalszym rogu z dystansu. Wojciech Muzyk odbił piłkę, która skozłowała jeszcze tuż przed nim.

31'

Igor Lewczuk zaatakował Tymoteusza Puchacza. Długo podnosił się z murawy zawodnik Lecha.

29'

Już 2:0 dla Kolejorza! Jakub Kamiński kapitalnie uderzył z narożnika pola karnego po dalszym rogu. Piłka odbiła się jeszcze od Artura Jędrzejczyka i wpadła do bramki tuż przy słupku.

29'

GOOOOOOOOOOOOL! 2:0 DLA LECHA! JAKUB KAMIŃSKI!

26'

Jakub Moder potężnie huknął z dystansu! Z problemami odbił piłkę Wojciech Muzyk.

24'

Jakub Moder idealnie dograł z rzutu rożnego na bliższy słupek. Tam piłkę plecami uderzył Kamil Jóźwiak! Wojciech Muzyk był bez szans.

24'

GOOOOOOOOL! 1:0 DLA LECHA! KAMIL JÓŹWIAK!

23'

Wojciech Muzyk odbił piłkę na rzut rożny po mocnym uderzeniu z dystansu Jakuba Modera.

21'

Walerian Gwilia główkował z trudnej pozycji po podaniu Michała Karbownika. Piłka poszybowała ponad poprzeczką.

19'

To mogła być bramka! Kamil Jóźwiak wpadł w pole karne między Igora Lewczuka i Pawła Stolarskiego, a po chwili uderzył po dalszym rogu. Piłka przeszła obok słupka!

17'

Wszedł z piłką w pole karne Timur Żamaletdinow. Po podaniu Jakuba Kamińskiego futbolówka trafiła pod nogi Daniego Ramireza. Hiszpan huknął na bramkę Muzyka, ale nad poprzeczką.

15'

Michał Karbownik wyprowadził kontratak Legii, ale szybko wrócili do obrony lechici. Akcję przerwał gwizdek arbitra - ręką zagrał Tomas Pekhart.

13'

Domagoj Antolić przejął piłkę, ale wcześniej faulował Pedro Tibę.

11'

Kolejorz bił pierwszy rzut rożny. Nie było zagrożenia pod bramką Legii. Piłkę przejął Igor Lewczuk.

9'

Dużo niedokładności po obu stronach. Dani Ramirez szukał na lewej flance Tymoteusza Puchacza. Zagranie Hiszpana zatrzymał obrońca Legii.

7'

Legia długo rozgrywała piłkę na połowie Lecha. Akcję przerwało niedokładne podanie Tomasa Pekharta.

5'

Andre Martins ucierpiał po ostrym wejściu Djordje Crnomarkovicia.

4'

Tymoteusz Puchacz włączył się do akcji na lewym skrzydle. Paweł Stolarski uprzedził zawodnika Lecha.

2'

Dani Ramirez zagrał na 20. metr do Timura Żamaletdinowa. Prosta strata Rosjanina.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra! Spotkanie już się rozpoczęło!

17:31

Spore zadymienie na stadionie przy Bułgarskiej z powodu rac. Mecz rozpocznie się z małym opóźnieniem.

17:20

Mecz poprowadzi Paweł Gil z Lublina. Jego asystentami będą Konrad Sapela i Marek Arys. Rolę arbitra technicznego przyjmie Karol Iwanowicz, a VAR obsłuży duet Bartosz Frankowski - Tomasz Listkiewicz.

17:18

17:17

Rezerwowi Legia: Cierzniak, Wieteska, Luís Rocha, Cholewiak, Pyrdoł, Astiz, Cielemięcki, Rosołek, Slisz.

17:17

17:16

Rezerwowi Lech: Szymański, Gumny, Muhar, Dejewski, Letniowski, Skóraś, Kostewycz, Szymczak, Marchwiński.

17:15

17:14

Wtedy Lech skończył sezon na trzecim miejscu, a Legia o trzy punkty wygrała mistrzostwo z Jagiellonią Białystok. Teraz Legia ma znacznie większą przewagę nad Piastem, a Lech walczy z nim o srebrny medal. Na razie ma tyle samo punktów, ale przegrywa przez gorsze miejsce po fazie zasadniczej.

17:13

Legia doskonale zna smak mistrzostwa fetowanego w Poznaniu. W sezonie 2017/18 w meczu ostatniej kolejki przypieczętowała tytuł. Prowadziła 2:0 w momencie kiedy kibice Lecha przerwali mecz i nie pozwolili go dokończyć (PZPN zweryfikował wynik na 3:0 - jako walkower).

17:10

Nowego mistrza Polski możemy poznać już dziś. Warunek jest tylko jeden - Legia przy Bułgarskiej musi przynajmniej zremisować. Początek spotkania Lech - Legia o godzinie 17:30. Witamy w relacji LIVE!