Raków CzęstochowaRaków Częstochowa
3 : 1
Wisła KrakówWisła Kraków
93'

Koniec spotkania! Raków Częstochowa pokonuje Wisłę Kraków (3:1) i jest na drugim miejscu dolnej "ósemki", mając tyle samo punktów (44) co liderujący Górnik Zabrze.

Wisła z 35 punktami jest na piątym miejscu. Ma 5 punktów przewagi nad Koroną i Arką, raz 14 nad ŁKS-em.

Za 3 dni Raków jedzie do Kielc, a tego samego dnia "Biała Gwiazda" podejmie Wisłę Płock.

90'

Tomasz Kwiatkowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

86'

Piotr Malinowski zmienia Felicio Brown Forbesa.

85'

Żółtą kartką upomniany Przemysław Oziębała.

81'

Chuca zmienia Vukana Savicevicia.

83'

Ben Lederman zmienia Davida Tjanicia.

81'

Za Sebastiana Musiolika na murawie pojawia się Przemysław Oziębała.

82'

Michał Buchalik pewnie interweniuje po dośrodkowaniu Daniela Mikołajewskiego.

78'

I piłkarze Marka Papszuna wracają na dwubramkowe prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem z ok. 20 metrów popisał się Igor Sapała, który nie dał szans Michałowi Buchalikowi.

78'

GOL DLA RAKOWA! IGOR SAPAŁA!!!

77'

Wisła "poczuła krew". Skutecznie w defensywie popracował Fran Tudor, który zablokował Macieja Sadloka. Bramkarz Rakowa z "piątki".

72'

Ostatnie niespełna 20 minut zapowiadają się znakomicie. Aleksander Buksa zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i Jakub Szumski musi wyciągać piłkę z siatki!

72'

WISŁA ŁAPIE KONTAKT! STRZELCEM ALEKSANDER BUKSA!!!

21:28

Nie mamy nic przeciwko jak padną kolejne gole

70'

Krakowianie z problemami, ale wyjaśniają sytuację. Na moment. Jeszcze jedno dośrodkowanie nie znajduje adresata.

69'

Fran Tudor w narożniku "szesnastki" Wisły. Co prawda przegrał pojedynek z Maciejem Sadlokiem, ale Raków ma rzut rożny.

67'

Felicio Brown Forbes uderza z pola karnego obok bramki. Brakowało metr-półtora.

64'

Jeszcze jedna okazja Aleksandra Buksy. Tym razem uderza nad poprzeczką.

63'

Z kontrą prawym skrzydłem ruszył Jakub Błaszczykowski. Zagrywa płasko przed bramkę do Aleksandra Buksy, ale ten został zablokowany. Zdołał jednak wywalczyć rzut rożny.

61'

Kolejna zmiana w ekipie gości. Aleksander Buksa zmienia Mateusza Hołownię.

59'

Maciej Sadlok zmienia Alona Turgemana.

58'

Przerwa w grze. Z murawy nie podnosi się Igor Sapała, który ucierpiał w starciu z Vukanem Saviceviciem.

57'

Beniaminek idzie za ciosem. Fran Tudor zagrywa na dalszy słupek, ale Lukas Klemenz wybija piłkę na korner.

55'

Patryk Kun centruje z prawej strony pola karnego przed bramkę do Felicio Brown Forbesa, ale ten został zablokowany. Do bezpańskiej piłki dopadł David Tjanić, który skierował ją do siatki!

55'

DAVID TJANIĆ PODWYŻSZA PROWADZENIE RAKOWA!!!

54'

Daniel Mikołajewski dostaje piłkę na 25. metrze. Miał sporo miejsca i czasu, ale nie zdecydował się na strzał.

51'

Felicio Brown Forbes główkuje nad bramką po dośrodkowaniu Kamila Piątkowskiego.

50'

Kolejny atak Rakowa prawą stroną. Nie przynosi powodzenia. Michał Buchalik z "piątki".

47'

Felicio Brown Forbes w roli prawoskrzydłowego. Jego atak nie przynosi powodzenia.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

45'

Koniec pierwszej połowy. Raków Częstochowa prowadzi z Wisłą Kraków (1:0) i przez całą drugą połowę będzie grać w przewadze jednego zawodnika. Dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną dostał Nikola Kuveljić.

44'

Kolejny uraz Lukasa Klemenza. Po tym spotkaniu będzie mocno poobijany.

43'

Gospodarze jeszcze przed przerwą chcą podwyższyć prowadzenie. Nie są w stanie przedrzeć się w okolice "szesnastki" Wisły.

41'

DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA! UKARANY NIKOLA KUVELJIĆ!!!

Niepotrzebny faul na Davidzie Tjaniciu i przez blisko 50 metrów Wisła będzie grać w osłabieniu!

35'

Jakub Błaszczykowski przejmuje piłkę w "szesnastce" Rakowa. Niepotrzebnie zwlekał z oddaniem strzału. A zapowiadało się ciekawie.

33'

Kolejny strzał Vullneta Bashy. Bliżej bramki, ale niecelnie.

33'

Wymiana ciosów w Bełchatowie. Tym razem próba "Białej Gwiazdy" była nieudana. Od bramki Jakub Szumski.

31'

A teraz okazja Rakowa! Bliski wykorzystania nieporozumienia Lukasa Klemenza z Michałem Buchalikiem chciał wykorzystać Sebastian Musiolik, ale jego strzał w nieznacznej odległości minął bramkę gości!

29'

W odpowiedzi kontra Wisły. Uderzenie Mateusza Hołowni paruje Jakub Szumski!

28'

Felicio Brown Forbes wypychany z pola karnego Wisły. Ten nie miał pomysłu na finalizację tej akcji.

27'

Vullnet Basha uderza z dystansu. Piłka przelatuje nad poprzeczką.

27'

4/1 Strzały/strzały celne 1/1

26'

Przerwa w grze. Lukas Klemenz ucierpiał w starciu z Kamilem Kościelnym.

25'

Żółtą kartką upomniany Nikola Kuveljić.

22'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Petra Schwarza Kamil Kościelny kieruje piłkę do siatki!

20'

GOL DLA RAKOWA! KAMIL KOŚCIELNY!!!

18'

Błąd Mateusza Hołowni po akcji Rakowa. Na jego szczęście nikt go nie wykorzystał.

15'

"Żółtko" na koncie Patryka Kuna za faul na kapitanie Wisły.

13'

Lukas Klemenz na prawym skrzydle. Skutecznie przyblokował go Patryk Kun.

12'

Po chwili David Tijanić uderza z dalszej odległości nad poprzeczką.

12'

Igor Sapała "poklepał" przed polem karnym "Białej Gwiazdy" z Felicio Brown Forbresem. Jego strzał został zablokowany.

10'

Kamil Piątkowski bez problemu radzi sobie w narożniku z Alonem Turgemanem.

9'

Lukas Klemenz zgrywa głową po linii do Jakuba Błaszczykowskiego. Ten "gubi" zwodem rywala i centruje, ale trafia wprost w niego. Wisła ma jednak korner.

7'

Skrzydłem pomknął Sebastian Musiolik. Nie zdołał przebić się w okolice pola karnego Wisły.

5'

Zdaniem sędziego Petr Schwarz faulował rywala ok. 30 metrów od własnej bramki. Czech nie może pogodzić się z tą decyzją.

3'

Bez zagrożenia pod bramką Jakuba Szumskiego.

3'

Atak gości przynosi rzut rożny. Jakub Błaszczykowski ustawia piłkę w narożniku...

1'

Tomasz Kwiatkowski gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

19:58

Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

19:55

W rundzie jesiennej Raków wygrał u siebie z "Białą Gwiazdą" po bramce nieobecnego dzisiaj Tomasa Petraska. Natomiast 10 dni temu Wisła wygrała u siebie 3:2. Bramki strzelili Jakub Błaszczykowski (z rzutu karnego), Rafał Janicki i Vukan Savicević, a dla beniaminka - Petr Schwarz i Felicio brown Forbes z "jedenastki".

19:43

Stadion w Bełchatowie stał się atutem Rakowa, który nie przegrał na nim od dziewięciu spotkań. Tym razem wystąpi jednak osłabiony brakiem stopera Tomasa Petraska, pauzującego za żółte kartki. W Wiśle zabraknie kontuzjowanych Łukasza Burligi, Pawła Brożka, Krzysztofa Drzazgi, Michała Maka i Kamila Wojtkowskiego.

19:40

Tak jak pozostałe zespoły PKO Ekstraklasy, Wisła Kraków wychodzi na ostatnią prostą sezonu. Biała Gwiazda rozpocznie rywalizację w rundzie finałowej meczem w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa. Sytuacja krakowian wyjściowa w walce o utrzymanie przed decydującą fazą rozgrywek nie jest zła, ale teraz nadchodzi czas, żeby postawić kropkę nad „i”. Raków ma mniejsze zmartwienie, bo jego utrzymanie w najwyższej lidze jest matematycznie niemal pewne.

19:37

19:37

19:36

Witamy! W trzecim sobotnim meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy, Raków Częstochowa zagra w Bełchatowie z Wisłą Kraków. Zapraszamy na relację na żywo.