Wtorek, 7 lipca 2020, godz. 20:00
Cracoviacracovia
3 : 0
94'

Koniec meczu! Cracovia rozbiła Legię 3:0 i została pierwszym finalistą Totolotek Pucharu Polski!

93'

Za udział w przepychankach sędzia napomniał też Michala Siplaka.

92'

Duże spięcie po faulu na Luquinhasie. Żółtą kartkę obejrzał też Bartosz Slisz.

92'

Żółta kartka dla Sergiu Hanki, który dwa razy podcinał Luquinhasa.

90'

Druga część spotkania potrwa co najmniej dwie minuty dłużej.

89'

Schodzi strzelec dwóch bramek Mateusz Wdowiak. W jego miejsce zameldował się Michal Siplak.

88'

David Jablonsky ostro potraktował Mateusza Cholewiaka. Upiekło się stoperowi Cracovii.

86'

Thiago został ukarany żółtą kartką za faul na Luquinhasie.

84'

Kolejna szansa Cracovii. Mateusz Wdowiak z okolic narożnika pola karnego tym razem uderzył niecelnie.

82'

Mateusz Wdowiak uciekł Pawłowi Stolarskiemu i w sytuacji sam na sam z Wojciechem Muzykiem uderzył bardzo precyzyjnie tuż przy słupku!

82'

GOOOOOOOOOOOL! 3:0 DLA CRACOVII! MATEUSZ WDOWIAK!

81'

Ostatnia zmiana w Legii. Paweł Stolarski zastąpił Luisa Rochę.

78'

Maciej Rosołek z pierwszej piłki zagrał do Luquinhasa. Brazylijczyk odegrał do Rosołka, ale ten został zablokowany.

75'

David Jablonsky doszedł do sytuacji strzeleckiej po wyrzucie piłki z autu. Uderzenie stopera Cracovii z bliskiej odległości odbił Wojciech Muzyk.

72'

Thiago zameldował się na boisku w miejsce Floriana Loshaja.

71'

Michał Karbownik otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny.

68'

Artur Jędrzejczyk główkował wysoko nad poprzeczką po dośrodkowaniu Waleriana Gwilii.

66'

Milan Dimun zastąpił zagrożonego czerwoną kartką Ivana Fiolicia.

65'

Żółta kartka dla van Amersfoorta za taktyczne przewinienie na Luquinhasie.

64'

Walerian Gwilia wrzucił piłkę w pole karne. Bardzo lekki strzał Bartosza Slisza padł łupem Lukasa Hrosso.

62'

Walerian Gwilia uderzył z rzutu wolnego mocno pod poprzeczkę, ale w zasięgu Lukasa Hrosso, który oburącz odbił piłkę.

61'

Ivan Fiolić sfaulował Luquinhasa tuż przed polem karnym.

59'

Mateusz Wdowiak zwiódł obrońcę i wypracował sobie pozycję strzelecką. Uderzenie skrzydłowego gospodarzy zatrzymał Wojciech Muzyk, który dobrze skrócił kąt!

57'

Paweł Wszołek wszedł na boisko w miejsce Tomasa Pekharta.

55'

Mateusz Cholewiak wpadł w pole karne z lewej strony i wstrzelił piłkę wzdłuż linii bramkowej. Michał Helik uprzedził Pekharta.

52'

Michał Karbownik zacentrował z prawej strony w kierunku Tomasa Pekharta, ale wyżej wyskoczył David Jablonsky.

51'

Mateusz Wdowiak przestrzelił w sytuacji sam na sam z Muzykiem. Skrzydłowy Cracovii był jednak na minimalnym spalonym.

50'

Dwa rzuty rożne wykonywała Legii. Bez żadnego efektu.

48'

Michał Helik nie podnosił się przez dłuższy czas po starciu z Tomasem Pekhartem. Już wszystko w porządku z graczem Cracovii.

46'

Druga połowa spotkania już się rozpoczęła!

46'

Jedna zmiana w Legii. Maciej Rosołek wszedł na boisko w miejsce Andre Martinsa.

20:50

Niespełna kwadrans wystarczył, by Cracovia wypracowała sobie dwubramkową przewagę. W 5. minucie trafił Mateusz Wdowiak, a w 14. Michał Helik. Legia po pierwszej połowie jest bardzo daleko od finału Totolotek Pucharu Polski. Wracamy za niespełna kwadrans!

45'

Koniec pierwszej połowy! Cracovia prowadzi z Legią 2:0!

45'

Mateusz Wdowiak został napomniany żółtą kartką.

45'

Trzy minuty doliczył Bartosz Frankowski do pierwszej części gry.

45'

Walerian Gwilia nie może się wstrzelić. Kompletnie nieudane uderzenie prawą nogą Gruzina.

43'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Waleriana Gwilii na rzut rożny wybił Sergiu Hanca.

42'

Ivan Fiolić bez pardonu zaatakował Andre Martinsa. Musi uważać pomocnik Cracovii, bo ma już żółtą kartkę.

40'

Mateusz Cholewiak próbował przedrzeć się prawą stroną, ale został zablokowany.

38'

Artur Jędrzejczyk przy wyskoku do piłki sfaulował Mateusza Wdowiaka. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nie było zagrożenia pod bramką Legii.

37'

Po akcji Artura Jędrzejczyka Andre Martins wycofał piętą do Waleriana Gwilii. Gruzin huknął wysoko nad poprzeczką.

35'

Walerian Gwilia zdecydował się na strzał z 25 metrów. Uderzenie Gruzina zablokowane.

33'

Mateusz Cholewiak złożył się do strzału lewą nogą. Bardzo słaba próba skrzydłowego Legii.

31'

Dynamicznie ruszył lewą stroną Luis Rocha, ale jego dogranie pozostawiało wiele do życzenia.

28'

Bartosz Slisz uderzył zza pola karnego. Mały rykoszet nie zmylił Lukasa Hrosso. Piłka w rękach Słowaka.

27'

Po kontrataku Cracovii z kilkunastu metrów uderzał Mateusz Wdowiak. Wcześniej jednak był ofsajd.

25'

Pierwsza żółta kartka. Ivan Fiolić przerwał kontratak wyprowadzony przez Luquinhasa.

23'

Luquinhas w polu karnym zszedł z piłką na prawą nogę i dograł w kierunku Mateusza Cholewiaka. Legionista nie przejął piłki.

20'

Andre Martins zacentrował piłkę w pole karne. Walerian Gwilia nie spodziewał się, że ta trafi do niego i nie przygotował się do strzału.

17'

Lukas Hrosso złapał futbolówkę po rzucie rożnym bitym przez Waleriana Gwilię.

16'

Uraz Sergiu Hanki. Rumun trzyma się za głowę.

14'

Pelle van Amersfoort strzelał na bramkę Legii. Wojciech Muzyk odbił piłkę, ale w taki sposób, że trafiła ona w klatkę piersiową Michała Heilka i wpadła do siatki.

14'

GOOOOOOOOOOL! 2:0 DLA CRACOVII! MICHAŁ HELIK!

10'

Luquinhas stanął "oko w oko" z Lukasem Hrosso po podaniu Waleriana Gwilii. Brazylijczyk uderzył jednak prosto w golkipera Cracovii.

7'

Bramkową sytuację analizował jeszcze VAR. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Gol został uznany.

5'

Po strzale gracza Cracovii zza pola karnego piłkę przejął Michał Helik. Obrońca Pasów próbował uderzać, ale futbolówka odbiła się od legionisty i trafiła do Mateusza Wdowiaka. Skrzydłowy Cracovii z najbliższej odległości pokonał Wojciecha Muzyka.

5'

GOOOOOOOOOOOL! 1:0 DLA CRACOVII! MATEUSZ WDOWIAK!

4'

Wojciech Muzyk uprzedził poza polem karnym Rafaela Lopesa i wślizgiem wybił piłkę na aut.

3'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Waleriana Gwilii, ale radzą sobie obrońcy Cracovii.

3'

Rzut wolny dla Legii z lewej strony po przewinieniu Sergiu Hanki na Luquinhasie.

1'

Pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego! Od środka zaczęli piłkarze Cracovii!

19:52

Spotkanie poprowadzi Bartosz Frankowski z Torunia. Asystować będą mu Marcin Boniek i Jakub Winkler. Rolę sędziego technicznego będzie pełnić Piotr Lasyk. W wozie VAR zasiądą Szymon Marciniak oraz Paweł Sokolnicki.

19:45

Legia w drodze do półfinału Totolotek Pucharu Polski pokonała Puszczę Niepołomice (2:0), Widzew Łódź (3:2), Górnik Łęczna (2:0) i Miedź Legnica (2:1). Cracovia odprawiła Jagiellonię (4:2), Bytovię Bytów (3:2, po dogrywce), Raków Częstochowa po konkursie jedenastek (4:1, wcześniej nie padły bramki) oraz GKS Tychy (2:1, po dogrywce).

19:40

Legia zagra w następującym zestawieniu:

19:38

Tak prezentuje się skład Cracovii:

19:36

Kadra Legii jest niemal zdziesiątkowana. W półfinałowym meczu zabraknie kontuzjowanych Jose Kante, Arvydasa Novikovasa, Williama Remy’ego, Vamary Sanogo, Marko Vesovicia i Domagoja Antolicia. Problemy są nawet z obsadą bramki. Klub przed końcem rozgrywek opuścił Radosław Majecki, gdyż Monaco nie zgodziło się na przedłużenie wypożyczenia.

19:33

Jeszcze niedawno starcie z Cracovią zapowiadałoby się dla Legii na spacerek. Pasy po zawieszeniu rozgrywek notowały bardzo marną serię. W sześciu meczach zdobyły zaledwie sześć punktów (zwycięstwo, remis i cztery porażki). Ostatnio drużyna Michała Probierza w końcu się jednak przełamała. Najpierw pokonała u siebie Pogoń (2:1), a w sobotę Lechię w Gdańsku (3:0).

19:30

Cracovia w półfinale Totolotek Pucharu Polski skonfrontuje się z warszawską Legią. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00. Zwycięzca tego meczu w finale trafi na lepszego z pary Lech Poznań - Lechia Gdańsk. Witamy w relacji LIVE!