Koniec! Wisła Kraków wstała z kolan i w niezwykłym stylu wyrwała komplet punktów Rakowowi Częstochowa. Dziękujemy za uwagę.

Brown Forbes zgrywa piłkę w polu karnym, uderza Musiolik i ogrome szczęście Wisły!

90'

Maciej Sadlok za Savicevicia.

89'

W pole karne zagrywał oczywiście Błaszczykowski, piłka odbiła się od jednego z obrońców i trafiła do Czarnogórca. Ten mocnym strzałem pokonał Szumskiego.

88'

GOOOOOOL!!! 3:2 DLA WISŁY!!! SAVICEVIĆ!!

87'

Świetna szansa dla Rakowa! Dobre rozegranie Tijanicia, który odegrał do Browna Forbesa. Napastnik częstochowian przekładał, strzelił po rykoszecie i piłka u bramkarza.

81'

Sędzia wszedł na trybuny i dał kartkę... jednemu z graczy Wisły, który siedział na krzesełku bez maski. Co za skrupulatność arbitra.

78'

Błaszczykowski idealnie wrzucił z rożnego na głowę Janickiego, który świetnie wykończył akcję. Wisła wraca do gry!

77'

GOOOOOOL!!! 2:2!! JANICKI NIESPODZIEWANIE WYRÓWNUJE!!

77'

Kamil Kościelny wchodzi za Bartla.

76'

Ucierpiał Błaszczykowski, który zwija się z bólu.

73'

Raków złapał wiatr w żagle i stara się o trzeciego gola.

71'

Nikola Kuveljić za Bashę.

70'

Co za comeback Rakowa, który błyskawicznie odwróci wynik. Co więcej, daje on w tym momencie beniaminkowi grupę mistrzowską! Sprawdźcie TABELĘ EKSTRAKLASY NA ŻYWO.

69'

Trzeba przyznać, że w tej ostatniej akcji karny należał się Rakowowi w trzech sytuacjach (dwa faule). Ręka Klemenza była ewidentna.

68'

GOOOOOL!!! BROWN FORBES DAJE PROWADZENIE RAKOWOWI!!!

67'

Rzut karny dla Rakowa! Lukas Klemenz dostał w rękę i jeszcze dostał żółtą kartkę!

67'

Teraz będzie kartonik dla Mateusza Hołowni.

65'

Vullnet Basha zarobił kartkę.

64'

David Niepsuj zastępuje Burligę.

63'

Paradoksalnie Wisła wyglądała po przerwie lepiej niż w pierwszej połowie, ale straciła gola.

61'

Żółta kartka dla Tijanicia.

60'

Najpierw świetne zagranie Tomasa Petraska do Davida Tijanicia, piłka wystawiona do Schwarza w polu karnym, a Czechy już wiedział, co należy zrobić.

59'

GOOOOOOL!!! 1:1!! SCHWARZ!!

53'

Celne uderzenie z główki Heberta po dośrodkowaniu Błaszczykowskiego. Na posterunku był Szumski.

50'

Przytomna asekuracja Jacha, który przeciął prostopadłe podanie z głębi pola.

48'

Bardzo aktywny jest dzisiaj Bartl. Znowu wrzucał w pole karne, ale prosto w obrońców rywala.

46'

Wznawiamy spotkanie po przerwie.

45'

Koniec pierwszej połowy. Wisła nie zachwyca, ale prowadzi.

42'

Nie spieszy się piłkarzom Wisły, którzy kradną czas, kiedy tylko mogą.

39'

Wrzucał z lewej strony Bartl, przewrócił się w polu karnym Brown Forbes, ale nie ma mowy o faulu.

37'

Niezłe dośrodkowanie Savicevicia, ale piłkę pewnie wyłapuje Szumski.

35'

Vukan Savicević dostaje żótłą kartkę.

32'

Schwarz strzelał z rzutu wolnego, ale prosto w mur wiślakow.

29'

Broni się cały czas Biała Gwiazda. Gospodarze nie mają pomysłu, jak przedostać się w okolice pola karnego Rakowa.

27'

Nie trafił w dośrodkowaną piłkę Brown Forbes. A gdyby ta sztuka się udała, mogło to zaskoczyć bramkarza Wisły.

22'

Znowu pomylił się Hebert, który przepuścił podanie do gracza Rakowa, ale sytuację uratował wybiciem Buchalik.

19'

Z rzutu wolnego celnie uderzył Jarosław Jach, ale spokojnie łapie piłkę Buchalik. Był jeszcze niewielki rykoszet.

17'

Gospodarze mają duże kłopoty, by wyjść z własnej połowy. Częstochowianie wyraźnie dyktują warunki gry.

14'

Niecelny strzał Igora Sapały. Ostrzeżenie dla Białej Gwiazdy.

12'

Felicio Brown Forbes ogląda żółtą kartkę.

11'

GOOOOL!!! JAKUB BŁASZCZYKOWSKI PEWNIE I JEST 1:0!!

10'

Po analizie VAR sędzia wskazuje na 11. metr!

8'

Rafał Boguski trafił w rękę Kamila Piątkowskiego w polu karnym! Wisła domaga się jedenastki.

6'

Rafał Janicki utrudnił Sebastianowi Musiolikowi opanowanie futbolówki.

5'

Mocno stara się "usiąść" Raków na Wiśle w pierwszych minutach.

2'

Dobre dośrodkowanie Petra Schwarza, musiał wysilić się Michał Buchalik przy piąstkowaniu.

1'

Rozpoczynają goście. Gramy.

17:51

Jeżeli Raków ponownie wygra z Wisłą to zbliży się do grupy mistrzowskiej na przynajmniej jeden punkt.

17:50

W rundzie jesiennej w Bełchatowie wygrał Raków. Jedynego gola przeciw Wiśle strzelił wtedy Tomas Petrasek. Stało się tak dopiero w 83. minucie.

17:21

17:20

17:12

Na sto procent Wisła dokończy sezon w grupie spadkowej. Pytanie z którego miejsca do niej przystąpi. Na dwa mecze przed końcem fazy zasadniczej jest trzynasta. Ma ledwie oczko przewagi nad Koroną i wyjazd do piętnastej Arki w następnej kolejce.

17:10

Wisła pod presją. Po wznowieniu rozgrywek przegrała oba mecze. Oba z drużynami z czołówki: z drugim Piastem Gliwice 0:4, z pierwszą Legią Warszawa 1:3. Raków w tym samym czasie dopisał po punkcie przeciw Śląskowi Wrocław (1:1) i ostatnio ŁKS-owi Łódź (1:1).

17:09

17:08

Witamy! W środowym meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków zagra u siebie z Rakowem Częstochowa. Zapraszamy na relację na żywo.