Środa, 10 czerwca 2020, godz. 20:30
5 : 1
Arka GdyniaArka Gdynia
93'

Koniec meczu! Legia deklasuję Arkę Gdynia i zwiększa do 10 punktów przewagę nad drugim Piastem Gliwice. Podopieczni Aleksandara Vukovcia bardzo pewnie zmierzają po mistrzowski tytuł!

90'

2 minuty dłużej potrwa ten mecz.

87'

Piękna bramka Vamary Sanogo! Francuz spokojnie przełożył sobie obrońców przeciwnika i huknął pod samą poprzeczkę!

86'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Vamara Sanogo dokłada swoją cegiełkę!

82'

Tempo meczu trochę spadło. Arka nie potrafi zagrozić rywalowi, a Legioniści oszczędzają siły na kolejne pojedynki.

78'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Dawit Schirtladze schodzi, a wchodzi Oskar Zawada.

76'

Marko Vesović, który był jednym z najlepszych zawodników na murawie kończy swój występ. Swoją szansę otrzymuje natomiast Piotr Pyrdoł.

74'

Luquinhas zdecydował się na strzał przewrotką, ale Brazylijczyk trafił prosto w rywala.

72'

Marko Vesović oddał strzał z bardzo ostrego kąta, ale piłka trafiła w słupek!

70'

Było blisko kolejnej bramki! Zakotłowało się pod bramką Arki, ale Paweł Wszołek z 5 metrów uderza niecelnie!

67'

Na murawie melduje się też Adnre Martins, który zmienia Waleriana Gwilię.

66'

Podwójna zmiana w Legii. Do gry po bardzo długiej przerwie spowodowanej kontuzją wraca Vamara Sanogo. Francuz zmienia Tomasa Pekharta.

63'

Paweł Wszołek dograł idealnie pod nogi Mateusza Cholewiaka. Były zawodnik Śląska Wrocław musiał tylko oddać celny strzał. Zrobił to i Legia wygrywa już 4:1!

62'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Legia po raz kolejny. Tym razem na listę strzelców wpisuje się Mateusz Cholewiak!

61'

17 strzałów i 6 celnych Legii, przy 1 strzale i 1 celnym Arki. To dobitnie pokazuje układ sił w tym meczu.

60'

Pierwszy w drugiej połowie ofensywy wypad Arki. Pewnie interweniuje jednak Artur Jędrzejczyk, który wybija na rzut rożny.

58'

Brazylijczyk znakomicie opanował sobie piłkę w polu karnym i pewnym strzałem nie pozostawił żadnych złudzeń golkiperowi Arki. Goście nie istnieją, a Legia coraz bardziej się rozkręca.

57'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Luquinhas zdobywa bramkę!

56'

Paweł Wszołek tym razem przegrywa pojedynek z Pavelsem Steinborsem. Mogło być już 3:1.

55'

Kamil Antonik opuszcza murawę. W jego miejsce pojawia się Nemanja Mihajlović.

53'

Walerian Gwilia uderza z rzutu wolnego, ale trafia prosto w bramkarza gości.

51'

Znowu przy akcji bramkowej duży udział miał Paweł Wszołek! Skrzydłowy Legii wpadł w pole karne i próbował dograć do lepiej ustawionych kolegów. Na drodze piłki stanął jednak Marciniak, który zmylił Steinborsa i futbolówka wpadła do siatki.

50'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piłkę do własnej bramki pakuje Adam Marciniak!

47'

Mateusz Cholewiak był bardzo blisko zdobycia bramki! Zawodnik Legii uderzył szczupakiem i piłka przeleciała kilka centymetrów obok słupka bramki Arki Gdynia.

46'

Czas na drugą połowę tego pojedynku.

46'

Mateusz Młyński wychodzi na murawę, a nie wróci już na nią Santi Samanes.

46'

Koniec pierwszej części meczu. Legia Warszawa zasługuje w tym meczu na więcej. Wicemistrz Polski kontroluje przebieg gry, a Arka oddała tylko jeden jedyny strzał. Czy po przerwie obraz meczu będzie wyglądał podobnie?

45'

Znakomita akcja gospodarzy. Michał Karbownik rozciągnął grę na prawą stronę, a tam Marko Vesović dograł idealnie na głowę Pawła Wszołka! Pavels Steinbors nie miał żadnych szans.

44'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Paweł Wszołek doprowadza do remisu!

43'

Sam poszkodowany zdecydował się na strzał, ale Chorwat posłał piłkę bardzo daleko od bramki Arkowców.

42'

Domagoj Anotlić faulowany na 18 metrze od bramki Steinborsa. Czy Legia zdoła to wykorzystać?

41'

Marko Vejinović jako pierwszy zawodnik w tym meczu ogląda żółtą kartkę.

39'

Tomas Pekhart przeskoczył wszystkich w polu karnym i piłka po jego strzale ląduje na poprzeczce! Ależ było blisko!

37'

Domagoj Antolić fauluje rywala w ofensywie. Legia traci szansę na zdobycie bramki.

35'

Tomas Pekhart niecelnym strzałem zamyka niezłą akcję Legii.

32'

Mateusz Cholewiak przewraca się w polu karnym, ale wcześniej był na spalonym. Gdyby w tempo otrzymał podanie Tomasz Kwiatkowski miałby podstawy do odgwizdania rzutu karnego.

29'

Słabe dośrodkowanie Mateusza Cholewiaka. Skrzydłowy Legii trafił prosto w rywala.

25'

Marko Vesović nieprzepisowo powstrzymany przez Adama Marciniaka. Legia będzie miała groźną okazję pod polem karnym Arki.

23'

Kolejna groźna okazja Legii. W ostatniej chwili defensor Arki wybija piłkę spod nóg Pekharta.

20'

Teraz do strzału głową doszedł Tomas Pekhart. Czech jednak pomylił się o kilka centymetrów.

19'

Domagoj Antolić dograł idealnie na głowę Jędrzejczyka! Piłkę końcówkami palców sparował Steinbors.

17'

Mateusz Cholewiak nie trafił w piłkę będąc na 10 metrze od bramki! To mogła być 100% sytuacja.

15'

Legia szybko przejęła inicjatywę w tym meczu, jednak nie ma to żadnego znaczenia jeżeli nie ma piłki w siatce. Mecz jest jednak długi i czeka nas sporo emocji!

13'

Strzał Marko Vesovicia ląduje prosto w rękawicach Steinborsa.

10'

Artur Jędrzejczyk zdecydował się na ofensywny wypad i wywalczył rzut wolny pod polem karnym przeciwnika.

7'

Znakomita wymiana podań gospodarzy. Cała akcją niecelnym strzałem kończy Luquinhas.

5'

Świetna indywidualna akcja Marko Vesovicia. Czarnogórzec wpadł w pole karne, ale później źle dograł i Legia straciła szansę.

2'

Nikt się tego nie spodziewał! Co za cios gości! Adam Danch znalazł się tam gdzie być powinien i mocnym strzałem pokonuje Majeckiego!

1'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Co za początek meczu! Adam Danch zdobywa bramkę! Co za historia!

1'

Tomasz Kwiatkowski używa gwizdka po raz pierwszy!

20:28

Zawodnicy obu drużyn uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego kilka dni temu Piotra Rockiego - byłego piłkarza i kibica Legii Warszawa.

20:20

20:17

Arka Gdynia rozegra dzisiaj swój 500 mecz w Ekstraklasie. Czy taki jubileusz okrasi dobry wynikiem? Przekonamy się po 90 minutach gry!

20:15

20:13

Dzisiaj sentymentalną podróż odbędzie Michał Kopczyński. Pomocnik Arki Gdynia jest wychowankiem Legii Warszawa i przy Łazienkowskiej spędził większość swojego życia. Dzisiaj jednak nie będzie mowy o pobłażaniu, a popularny "Kopa" zrobi wszystko, aby wrócić do Gdyni z 3 punktami.

20:10

Arka natomiast każdymi siłami musi walczyć o utrzymanie w elicie. Zadanie to nie będzie łatwe, gdyż do bezpiecznego miejsca tracą 6 oczek. Zwycięstwo w Warszawie pozwoli im jednak złapać kontakt z Wisła Kraków.

20:08

Obie drużyny mają w tym meczu swój cel do wypełnienia. Legia chce zrobić kolejny milowy krok w stronę odzyskania tytułu mistrza Polski i odskoczyć od Piasta Gliwice na 10 punktów. Taka przewaga lidera na tym etapie sezonu dawno już nie miała miejsca.